X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy na spacerze trochę wieje ale ciepło 😊

    Ruda ostatnio był duży postęp, jadł ładnie np sniadanie kaszkę manne na mleku z kakao cynamonem i masełkiem cała miseczke, potem zjadł trochę obiadku np placka ziemniaczanego czy naleśnik ze szpinakiem albo makaron z rybka i szpinakiem (słoiczków o obiadowych w ogóle nie chce). Potem tubka owocowa. Popołudniu jogurt naturalny z płatkami owsianymi. A od ok 3 dni znowu gorzej bo sniadanie zje ładnie przekąski typu owocowa tubka czy jogurt w miarę ale obiadu nie chce tknąć od tych 3 dni. Myśle ze to wina tych zębów bo od 3 dni tez gorzej śpi i widać ze go męczą bo składa do buzi strasznie i widać przebijająca się dwójkę dolna

    Dziś śmieszna sytuacja była 😁 leżał naleśnik ze szpinakiem rulon przekrojony na pol na krześle, mały nie chciał jeść, podszedł do talerzyka wziął w rękę pół naleśnika i wyrzucił na ziemie, ja my grzecznie ale stanowczo mowię ze nie wolno żeby położył z powrotem na talerzyk, podniósł rączkę machał ja i pyskowal, ja powtórzyłam co ma zrobić po czym schylił się wziął tego wygniecionego naleśnika w rączkę i odłożył na talerz 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 15:52

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki Maksiu ułożony 😉 u nas ten naleśnik byłby w strzępach, wtarty we wszystko dookoła 😜

    Lutyska zdrowia dla synka!

    Pamiętacie jak rozmawiałyśmy o skarpetach z ABSem.które zamawialiśmy z allegro.. u nas te firmy Yo! Się sprawdzają, ale zamówiłam.mu kiedyś dziewczęce w neutralnych kolorach bo chłopięcych nie było... Dopiero dziś przyszły chłopięce z uszami zwierząt, jakaś nowa seria... Młody siedzi od 30min i swoimi skarpetami się bawi 😆 nie nudzi mu się.. będziemy musieli je chyba ogródek zabrać.. 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 16:04

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica moj wczoraj jak wstał z drzemki przebralam go i założyłam skarpetki i zauważył niteczkę przy skarpetce i próbował ja złapać rączkami i ciągnąć i tak kilka minut 😁

    A pokaz jakie skarpetki przyszly?

    Ja zamówiłam małemu maskotkę kotka bo jak widzi w książeczce czy na telefonie to tsk się cieszy i robi kici a do kotka w książeczce się przytula

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niteczkami to od dawna się Jacek fascynuje.. pruje wszystko jak leci..

    Na allegro te skarpetki tak wygladają:
    https://allegro.pl/oferta/skarpetki-skarpety-abs-silikon-23-26-yo-92-98-9034987539

    https://allegro.pl/oferta/skarpetki-skarpety-abs-silikon-23-26-yo-92-98-9144531298

    https://allegro.pl/oferta/skarpetki-skarpety-abs-silikon-20-22-yo-80-86-9035002315
    Na te ost.się nie załapaliśmy..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 16:26

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dostał maskotkę kotka na roczek i to jego najlepszy kumpel od tamtej pory 😁. Nosi go tak śmiesznie pod pachą.

    Fajne te skarpetki, potwierdzam. Na stopę Jasia niestety za szerokie.

    Mój się fascynuje suwakami. Odsuwa, zasuwa i wścieka się jak coś idzie nie po jego myśli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 17:49

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas spanie poprawilo sie niebotycznie od odstawienia. Idzie spac o 21 i wtaje miedzy 6 a 7. Zero jedzenia w nocy. 1 pobudka ok 4-5 ale wtedy maz go boerze do nas do lozka i usypia sam. Podmienili dziecko normalnie.

    U nas tez wymuszanie. Kontakty doprowadzaja mnie do szalu. wszedzie by wtyczki wyjmowal. Glownie z lodowki.

    Teraz wytarzal sie w trocinach. Nie musze mowic jak wygladaja spodnie polarowe.W ogole wyglada jak mlody Rambo. Wszedzie siniaki, zadrapania i guzy. I 4 pary spodni z dziurami. I wiosenna kurtka tez.

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaaaa ja też odstawiam niedługo. Powiedz jak sobie poradziłaś z nocnymi pobudkami? Chowała się i mąż lulal czy sama lulalas?

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja marzę o odstawieniu, ale się zabieram za to jak pies do jeża eh. Chyba już po przeprowadzce to nastąpi, bo nie chcę mu teraz za dużo w życiu namieszać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 19:25

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika fajne łaty można naszyć jak rzeczy jeszcze rozmiarowo ma dobre- tutaj zamówiłam bo dość duże mają i we wszystkich kolorach + jeansowe we wszystkich odcieniach:

    https://allegro.pl/uzytkownik/woolcomb?bmatch=baseline-al-product-cl-eyesa2-engag-dict43-uni-1-2-0318

    Zazdroszczę, że mały się tak szybko przestawił na spanie w nocy. ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 19:34

    da8300b52b.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo symbolica dzieki kochana :) Zapisuje linka.

    Bumbum, przy usypianiu wieczornym siedzialam w nogach lozka bo lezenie kojarzylo mu sie z karmieniem. Maz glaskal, przytulal i usypial. Jak dlugo nie mogl usnac to bujal. W nocy tez maz bujal. Ja wcale nie bujam bo boje sie w ciazy tak dzwigac a on jest wielki. Na biodrze go tylko nosze. 2 pierwsze noce byly ciezkie. Potem juz spoko.
    W pewnym momencie zauwazylam ze jak szarpal mnie za bluzke to chcial po prostu pic. Dawalam bidon i wystarczylo. W nocy jak sie przebudzi to tez mu daje.

    I spie w bluzce z dlugim rekawem zeby dekoltu nie bylo. Albo w koszulce pod sama szyje.

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i on wcale nie pije mleka mm.Jak dajemy butelke to wpada w histerie. Pierwsze kilka dni jak sie budzil w nocy ok 3 to robilam kasze z jogurtem albo tubka a maz glaskal. Ale najcsesciej konczylo soe ze jak wrocilam to zdazyl usnac. I o 6-7trzeba bylo odgrzewac. I potem przestalam. W ciagu dnia je duzo, wieczorem syta kolacje i chyba mu wystarcza do tej 7.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 19:43

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Monika, to brzmi tak pięknie :) pewnie kazda marzy o tym by jej dziecko tak ladnie przesypialo.

    Ulubiona zabawka Agatki to ogromna lalka w stylu metoo. Tylko z nia zasypia, nosi przez wiekszosc dnia, ostatnio nawet tanczy. I obowiazkowo kazde karmienie jest z lalka. Jak przychodzi do mnie z lalka pod pachą to juz wiem czego chce :-D
    Na drugim miejscu są dwa pieski, jeden chodzi i szczeka, drugi to zwykla przytulanka. Pieski cale dnie spedzaja na toalecie. Jeśli je ściągniemy to krzyczy i kładzie znow. Obok piesków musza lezec moje grube, stare, welniane skarpety.

    Duzo rozumie, ostatnio hitem jest podlewanie kwiatkow ( ma swoją mała konewke). Robimy to z 10 razy dziennie.
    O dziwo coraz czesciej jak jej czegos zabraniam to slucha. Wystarczy ze pokrece glowa, ona pokiwa, ja pokrece, tak kilka razy az zostawia i idzie coś innego robić. Meza nie slucha zupełnie. Jego wina bo jej pozwala na wszystko. W tym domu to ja jestem zlym policjantem ;)

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziały Was (czy domowników) maluchy w maseczkach? Jaka reakcja? Jaś dziś zobaczył męża i bardzo się wystraszył. Nie wiem jak my z nim gdziekolwiek wyjdziemy... Musimy chyba zacząć się bawić z tymi maseczkami, żeby się trochę oswoił.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 20:38

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami nie, nie widział mnie Jacek... Trzeba rzeczywiście dzieci przyzwyczajać bo ta maseczkowa sytuacja ma potrwać nawet kilkanaście miesięcy wg Szumowskiego 😱 do czasu wynalezienia szczepionki.. ja nie wiem jak my latem damy radę w tym chodzić.. i czy dzieciaki jak wrócą do szkół to też będą musiały być zamaskowane?? To by było chore...

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura widziała dzisiaj mnie w maseczce jak wychodziłam na pocztę i się zaczęła śmiać i pokazywać, ze mam coś na buzi także u nas nie ma z tym problemu 😉

    Mam nadzieje symbolica, ze nie będą nam kazali w tym chodzić tyle czasu. Bardzo zle się w tych maseczkach oddycha, przynajmniej mi, w pewnym momencie miałam wrazenie, ze się dusze i nie potrafię złapać odpowiednio głębokiego oddechu 😩

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nas Franek jeszcze nie widzial w maseczce.

    Artemida, ale madra dziewczynka. W ogole dzieci duzo rozumieja. Franek dzis rano bez pieluchy zszedl z lozka. Oczywiscie kontakt z zimna podloga spowodowal wiadomy efekt. I on patrzy na ta kaluze i od razu pobiegl po pieluche tetrowa i wytarl kaluze. A ja wybaluszylam oczy.

    Nie moge sie nadziwic, ze Wasze dzieci tak lubia maskotki. My mamy z 5 i moga nie istniec. I w sumie nie istnieja. Nigdy nie wyjmuje ich z pudla na zabawki.

    A w temacie szybkiego przestawienia na spanie to jak dzwonilam do szefowej powiedziec o L4i ciazy to juz mi powiedziala ze ma nadziene ze zdaje sobie sprawe ze juz wykorzystalam limit szczecia na grzeczne i bezproblemowe dziecko. I to niemozliwe zeby drugie tez bylo takie. Takze o.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 22:15

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moj dzisiaj nabił sobie pięknego guza na czole, bawiliśmy się na balkonie, mąż poszedł umyć bidon bo spadł na podłogę na balkonie i mały poleciał za nim ale postanowił zawrócić zaraz za wejściem na balkon i poślizgnął się i wszystko fajnie ręce do przodu wylądował na nich jak zawsze ale niestety głowa zachaczyla o framugę i mocno przywalił ale płakał niecała minutę przytuliłam mocno i dalej do zabawy 😊 silny chłopak ale tak napuchlo jutro będzie śliczna śliwa

    Ja tez ostatnio zauważyłam ze mały coraz więcej rozumie

    Moj widział nas w maseczkach i uśmiecha się jeśli jest na rękach z bliska a ta nawet nie reaguje za bardzo 🤷‍♀️

    Symbolica skarpetki fajne 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 22:50

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też na widok maseczki zero reakcji a bałam się ze bd ryk :)
    Chciala sciągnać tacie jak ja wziął na ręce.
    Moja w ogole odkad zaczela biegac malo interesuje się zabawkami czy u was tez tak bylo?
    Chodzi dopiero od miesiaca.
    Wezmie coś w rączkę najczesciej cos typu długopis, telefon, pilot i biega od kuchni fo salonu i spowrotem.
    Pluszaki to wogole mogły by nie istnieć.
    Tylko te grajace ale to i tak na chwilę.
    Chcialam kupić odkrywczy domek ale nie wiem czy jest poki co sens...

    Ile waża wasze maluchy?
    Moja wazyvledwo 9.5 kg w ogole drobna jest dopiero wchodzimy w roz.80

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 23:22

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula moja tez jakoś średnio interesuje się zabawkami. Ma całe pudło z tylko swoimi zabawkami i rzadko kiedy do niego pochodzi w ogóle. Najczęściej bawi się rzeczami sióstr albo tym czym nie powinna i jej nie wolno. Ale do czego zmierzam, dziś przyszedł do nas właśnie domek z dumela i był szał. Mała siedziała i się bawiła jak nigdy. Oby jak najdłużej jej ta fascynacja nie przechodziła 😉

    Paulaa25, symbolica, Lutyska lubią tę wiadomość

  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 04:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super ej_est!Gdzie kupiłaś?
    Ja chyba też się zdecyduje tylko mowie zastanawiam się bo stolik intraktywny fp to w sumie zbedny jest jak , laptop fp tez tylko na chwile .Najcześciej siega po garnuszek na klocuszek lub koszyczek pikniczek może znudzily jej się już te zabawki....
    Biorę jeszcze pod uwagę ribota bebo lub basen z piłeczkami i sama nie wiem co wybrać....

    klz99vvj0gp9lsbd.png
‹‹ 1475 1476 1477 1478 1479 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ