X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda a przymierzaliscie jakiś u kogoś albo w sklepie czy zamawiasz online w ciemno? My mamy niby mały ale chrześniak na 2 lata nie siegal do ziemi więc nawet nie znizamy póki co siodelka bo cora i chrześniak podobno gabarytowo 😉

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 11 maja 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska wypatrzyłam taki
    https://kinderkraft.com/pl/produkty/rowerki/cutie


    Ale nie widziałam go na żywo :)


    Lutyska lubi tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 11 maja 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas "yyy" zastępuje mnóstwo słów 😁.

    A tak to ciągle mama, tata, baba, hau hau, bach, mniam, nie, jest, kwa kwa, la la i może jeszcze coś tam, co mi teraz umknęło akurat. Ogólnie ostatnio chce nam dużo powiedzieć i często wkurza się, że nie potrafi. W ogóle jakiś taki zbuntowany ostatnio 😱.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 11 maja 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dostał już na dzień dziecka warsztat samochodowy z ikei i zestaw samochodzików do kompletu 😊 bardzo fajne porządne

    Byliśmy dzisiaj na pobrania krwi w diagnostyce, ale się mały napłakał 🥺 z żyły nic nie poleciało grzebała grzebała naciskała mały płakał i nic i potem drugie podejście z palca, już z tych nerwów normalnie zakręciło mi się w głowie, mąż trzymał na kolanach ja trzymałam za rączkę i przytulałam. Jak nie udało się z żyły to wzięłam małego żeby go przytulić i tak mocno się przytulał aż nie chciałam go oddać, a jak już dałam na kolana do taty to już tak się biedny bal i płakał... okropna wizyta dzisiaj. Po wszystkim tulił się z 10min ale płakać od razu przestał jak tylko go wzięłam na ręce. Potem już radosny w samochodzie. W ogóle jeżdżąc w samochodzie piszczy krzyczy z radości jak widziane tylnej szybie samochody jak nadjeżdżają 😀

    Narazie jest morfologia i hemoglobina z 7,8 wskoczyła na 11 😍 różne wartości które były poniżej lub powyżej wskoczyły w normę

    symbolica lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 11 maja 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda ale śliczny ten rowerek biegowy 😊

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 11 maja 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, super, że wyniki ok 🙂. My już od tygodnia nie bierzemy żelaza 🙂.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 11 maja 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie czekam jeszcze na wynik żelaza i zobaczymy

    Mam pytanie czy ktoś robił ostatnio badania w diagnostyce? Miałam na skierowaniu morfologię i zelazo i wchodzę w numer zlecenia i najpierw wyświetlało „morfologia w trakcie realizacji” potem pojawiły się wyniki tej morfologii a o żelazie nie ma żadnej wzmianki 🤷‍♀️ Martwię się ze coś sie czy nie zauważyli ze zelazo tez miało być oznaczone 🤭

    Malami to super a długo Jasiu brał zelazo? Z jakim wynikiem zaczynał? Mój bierze jakoś od stycznia i miałam skontrolować w kwietniu ale trochę przeczekałam przez koronawirusa. My mieliśmy ok 2,5 ...

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 12 maja 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My startowaliśmy z hemoglobiną 8,6- w lutym. Po miesiącu skoczyła ledwo na 9, a po zmianie na ferrum za kolejne 2tyg. była już 11,3 (u nas innofer nie działał). Teraz na dniach chcę mu zrobić morfologię i ferrytynę.

    Paulina, najlepiej zadzwoń i zapytaj🙂. Jak na mój gust wynik powinien być tego samego dnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2020, 10:44

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 12 maja 2020, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina my też tak kiedyś mieliśmy że morfologia była odrazu a jakieś inne badanie dopiero kolejnego dnia

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 12 maja 2020, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może być tak jak Ruda pisze, ale ja bym dla spokoju zadzwoniła, żeby się nie okazało, że ktoś coś przeoczył i próbka się nie będzie nadawać do oznaczenia.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 12 maja 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety tak jak podejrzewałam kobieta nie zleciła żelaza mimo ze na skierowaniu jest zeskanowane morfologia i zelazo. Na szczęście wczoraj wykupiliśmy ferrytyna i okazało się ze starczy tej krwi z ferrytyny żeby oznaczyć zelazo, byłabym wściekła gdybym musiała małego dzisiaj znowu kłuć 😫

    Mamy wyniki zelazo w styczniu ok 2 dzisiaj 13, norma od 5.
    Ferrytyna była w styczniu tez ok 2 dzisiaj 9 a nirma od 30

    Próbuje się dodzwonić do przychodni skonsultować wynik co robimy dalej ale cały czas zajęte ;)

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 12 maja 2020, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, pewnie jeszcze trochę trzeba będzie pobrać to żelazo, żeby uzupełnić zapasy - aż ferrytyna wskoczy w widełki.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 12 maja 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się ze przynajmniej coś ruszyło do przodu i hemoglobina zelazo już w normie :) chociaż oczywiście lekarz nawet nie kazał robić ferrytyny a mnie się wydaje ze w takiej sytuacji to ważne, tylko czemu skoro to takie istotne w niedoborach żelaza nie można tego robić ze skierowania tylko płacić 40zl 😡

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 12 maja 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Was też dziś tak zimno ?
    Paulina super że wyniki się poprawiły :)

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 12 maja 2020, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zimno ale słoneczko teraz wyszło to może będzie przyjemnie 😊

    961l20mmezoojidp.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 12 maja 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też chyba w czwartek się wybierzemy na pobranie krwi, za tydzień mamy mmr więc akurat się przydadzą świeże badania. Mam jakoś obawę ze u nas gorzej jest z hemoglobina, Kuba na koniec stycznia mial hemoglobine 10.6, ferrytyne 28 i niby powiedzieli ze juz żelazo można odstawić ale sama nie wiem. Po roku niby zapotrzebowanie na żelazo się zmniejsza

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 12 maja 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupowała któraś z Was może kalosze dziecku? Polecacie jakieś? Dziś mi się Jaś wytaplał w kałuży w Emelkach i taka mnie refleksja naszła, że może warto kupić. Taki był szczęśliwy, że go nie wyganiałam z tej wody, na szczęście buty nie przemokły.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 12 maja 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślałam nad kaloszami ale nie kupiłam, mam po siostrzeńcu 2 rozmiary za duże wiec na 5min taplania mu zakładam ;) w sumie miał założone dotychczas 1 raz nad rzeczka. Widziałam w deichmanie takie wysokie z gumeczkami u góry

    malami.91 lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 12 maja 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami ja kupowałam zawsze kalosze z Lemigo..są ultra lekkie z pianki EVA.. mają też dodatkowy ocieplacz na zimę/zimniejsze dni, który można wyjąć.
    Wszystkie te ciężkie gumiaki zawsze mnie odstraszały...

    malami.91 lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 12 maja 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy payshoes, zaraz jadę do Paczkomatu to dam znać jakie wrażenia :)

    malami.91 lubi tę wiadomość

‹‹ 1495 1496 1497 1498 1499 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ