X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 14 maja 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny ten karob bo właśnie też jest hypoalergiczny i nadaje się dla alergikòw. Małemu posmakował ☺️

    Monika u nas się szparagòw nie jadało się więc trudno nawet określić smak... Trzeba kupić i się przekonać w końcu jak polecasz przepis 👍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 19:29

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 14 maja 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nas kakao uczula i tylko karob stosujemy :) mi smakuje :)

    Spędziliśmy kilka dni u dziadków na wsi. Ile radosci bylo, z jakim placzem wyjezdzalismy. Mala nauczyla sie sporo nowych słów, duuzo wiecej probuje mowic, cale wiazanki dziwne tworzy kończąc je slowami tata lub mama :-D
    U dziadków byly male kaczuszki i chciala do nich chodzić 100 razy dziennie. Pierwszy raz az tak sie cieszyla i piszczala na czyjś
    widok. Zbierała kamyki, podlewala z babcia kwiatki, deptala mrowki :-D wieś służy dzieciom :)

    Moniiiikaaaa, malami.91 lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 14 maja 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, pierwsze jakie robilam to takie zwykle polane oliwa i w piekarniku. Albo owiniete boczkiem.
    Niestety czasem zdarzaja sie lykowate (jak fasolka szparagowa) i trudno zjesc. Franek nie dalby rady. A takie drobne jak w tym sosie to akurat na raz.

    Artemida, ale czadowo. Idealne "wakacje u babci". Chetnie bedzie wracac :)

    Jak przygotowujesz to odcinasz zdrewniale koncowki. Zielonych sie nie obiera podobno ale jak widze ze maja grubsza skore to machne kilka razy skrobaczka ta grubsza koncowke. Sprobujcie koniecznie :)

    Malami, teraz sie chyba sezon zaczyna (chyba) to moze latwiej bedzie trafic na swieze. Te co mama przyniosla z biedry byly ekstra.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 22:00

    symbolica lubi tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 14 maja 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artemida, super. Tobie też pewnie dobrze zrobiło wyrwanie się na chwilę z miasta. My mamy w planach wyjazd do moich rodziców na wieś, może za tydzień. Tak dawno ich nie widziałam😔.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 15 maja 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artemida super ze tak miło spędzilyscie czas 😊

    Malami my tez planujemy w końcu spotkać się z rodzicami myśle ze już czas na jakiś krok do przodu w tym wszystkim 😫

    My mamy dzisiaj wizytę u neurologopedy, chcemy sprawdzić czy na pewno nie ma innej przyczyny w niechętnym jedzeniu innych pokarmów niż mleko, lekarz stwierdził ze wbrew pozorom często tak jest i trzeba przeczekać 🤷‍♀️

    961l20mmezoojidp.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 15 maja 2020, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak :) taki wyjazd wszystkim dobrze zrobil. Ile mozna tkwic w domu? Wlasnie tez stwierdziliśmy ze skoro zycie powoli wraca do normalności to musimy wreszcie zobaczyc rodzicow. Jestesmy zdrowi, w ostatnich tygodniach z nikim kontaktu nie mielismy.

    Rodzicow nie widzialam od urodzin małej.


    Heh u nas czwórki tez wychodzą ciężko. Dzis o 3 w nocy podawalismy paracetamol bo strasznie plakala, chwile pozniej zasnela i spala do 7.
    Ida 2 jednoczesnie, na gorze juz spory kawalek sie przebił, dolna tez juz widac i czuć.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 15 maja 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my jednak nie idziemy bo mały wydawał się smutny i ciepły zmierzyliśmy temperaturę i 37,4 i pomyślałam ze może po szczepieniu bo minęło 11 dni jakoś ale po 5min było 36,7 i mały normalnie zaczął się bawić latać 🤷‍♀️ Ale niestety zdążyliśmy odwołać i już nie zdążylibyśmy dojechać

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 15 maja 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę zaczęło pokazywać 38 chyba jednej reakcja po szczepieniu, dzisiaj 10 doba

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 15 maja 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, pewnie to faktycznie po szczepieniu. Zbijasz czy czekasz? Jak się Maksiu czuje?

    My dziś byliśmy na pobraniu krwi w nowym miejscu i zaczęłam tęsknić za starą przychodnią. Tam pobranie zawsze szło mega sprawnie a dziś ehh...
    Dobrze, że odstawiłam żelazo małemu, bo hemoglobina wyskoczyła jak szalona na 13,9 (zakres 10-13). Teraz to za kilka miesięcy sprawdzimy co i jak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 13:50

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 15 maja 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie czekam jak wzrośnie do 38,5 to chyba coś podam. Właśnie bawił się śmiał, chwile był tylko smutny i tulił się potem mu przeszło, teraz śpi ale zasnął bardzo szybko, nie musiałam go jakoś szczególnie usypiać. Zobaczymy jak wstanie, wydaje się jak go dotykam ze jest ciepły.

    Dobrze ze pada za oknem nie jest człowiekowi żal ze nie może wyjść 😉

    Malami może akurat na taka osobę trafiłaś, ja tez ostatnio fatalnie trafiłam z pobraniem krwi ...

    A jak zelazo obecnie u Was? My mamy kontrole za 6 tygodni po tej zmniejszonej dawce do połowy

    961l20mmezoojidp.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 15 maja 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie jedziemy pobierać krew, już mi słabo na samą myśl :D

    Fajnie że wam się tak wyniki poprawiły, ciekawe jak u nas będzie aczkolwiek mam wrażenie że poleciała hemoglobina po tym odstawieniu żelaza, przy okazji sprawdzę Wit D bo też już nie wiem ile mu podawać,Kuba jest dużo na dworze

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 15 maja 2020, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ładnie, słonecznie dziś 🙂.

    Żelazo ostatnio było coś koło 100, dziś nie robiliśmy.

    Amir, powodzenia 👍.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 15:03

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 15 maja 2020, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami a to nie jest jakiś błąd z tą hemoglobiną? Strasznie wysoka wyszła..

    Paulina zdrowia dla Maksia - oby to był taki nieszkodliwy NOP. U nas po pnemomokach (z mmr) jedynie tego samego dnia miał wieczorem i już przy 38* podałam żeby spokojnie przespał noc... Od tej pory goraczka nie wròciła.

    da8300b52b.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 15 maja 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff dziewczyny hemoglobina 11.7, kamień z serca :)

    malami.91, symbolica, artemida27 lubią tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 15 maja 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, błąd raczej nie, bo wynik wygląda spójnie. Poprostu mocno ruszyło z kopyta, teraz bez żelaza coś tam spadnie na pewno. Oby nie za bardzo 🙂.

    Amir, no i świetnie. Będziesz miała spokojną głowę 🙂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 16:26

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 15 maja 2020, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir no to pięknie się poprawiła. Teraz już szybko nie rośnie, pięknie je i widać efekty. Muszę też Jackowi zbadać - odczekam może jeszcze z miesiąc.

    Dziewczyny jak szukacie rowrkòw biegowych to w empiku są mega przeceny ☺️👍 i darmowa dostawa przez 60dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 18:01

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 15 maja 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj pierwsze kroki :)

    symbolica, Moniiiikaaaa, ej_est, artemida27, malami.91 lubią tę wiadomość

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 15 maja 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla Kornelki Bumbum 👣👏

    bumbum lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 15 maja 2020, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum gratulacje dla małej ☺️

    Amie super ze hemoglobina taka ładna, taka jak j nas😉

    Mały wstał z drzemki niby temp 38,1 ale dałam czopek po 14 bo płakał, po 10-15min wróciła energia, zaczął biegać szaleć 😀 zmierzyłam mu po jakimś czasie temp i 36,7, teraz zasypia już na noc i zmierzyłam o nadal 36,7 a Maksiu w wyśmienitym humorze mimo ze wstał 14.30 z drzemki 😉

    Oby noc i jutrzejszy dzień już bez temperatury

    Ja upiekłam chałkę, farsz do pierogów ruskich na jutro i zaraz robię po raz pierwszy sernik gotowany z kajmakiem 🤷‍♀️

    bumbum lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 15 maja 2020, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum gratulacje dla małej :)

    Pozdrawiamy internetowe ciocie z Zakopanego - weekend u dziedkow :)

    Moniiiikaaaa, bumbum, malami.91, Lutyska lubią tę wiadomość

‹‹ 1497 1498 1499 1500 1501 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ