X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, 16-18 miesiąc jest Hexacima w kalendarzu, więc mamy czas 🙂. Trzecią dawkę miał we wrześniu, zdaje się, że jakieś opóźnienie wtedy mieliśmy. Czytam w ulotce, że co najmniej 6 miesięcy po ostatniej dawce szczepienia pierwotnego powinna być podana dawka uzupełniająca. Skąd info o roku?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 17:35

    symbolica lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Symbolica, 16-18 miesiąc jest Hexacima w kalendarzu, więc mamy czas 🙂. Trzecią dawkę miał we wrześniu, zdaje się, że jakieś opóźnienie wtedy mieliśmy. Czytam w ulotce, że co najmniej 6 miesięcy po ostatniej dawce szczepienia pierwotnego powinna być podana dawka uzupełniająca. Skąd info o roku?
    Info mi przekazała pięlęgniarka z przychodni. Nie zaszczepią mi wcześniej i pilnują tego.

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja też szukałam info w necie i nie znalazłam. Jedynie to o 6 mcach od ostatniej dawki.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy stan podgorączkowy od zębów występuje przez cały dzień czy tylko pod wieczór ?

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to chyba sobie tak przychodnia po prostu wymyśliła 😉.

    Dziewczyny, co na bolącą nóżkę po szczepieniu? Na następną dawkę paracetamolu jeszcze za wcześnie. Altacet? Jakiś okład? Boli go, bo się trzyma za tą mogę i płacze 😟.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Altacet w żelu lub zimny okład

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami mi mowili żeby altacetem smarować miejsce po ukluciu.szwagierce mówili o jakimś okladzie z wody i sody. Nie znam proporcji ale mówiła że to skuteczne. W necie też kiedyś o tym czytałam...
    Moja też raczej świadomie pokazuje co ja boli jak się np uderzy....
    Teraz mała zbiera zabawki. Normalnie szok. Ale po co? Żeby mieć co wysypać 😆 przyszliśmy z podwórka i czekamy na mleko i idzie spać. Kolacja dziś na tarasie była 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 20:17

  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woda + soda jako oklad.Czytalam gdziesz ze altacet to od 3 roku zycia niby dopiero mozna.

    Nie uwieżycie co moja dziś zmajstrowała...Pod moją chwilową nie obecność /bylam w łazience/ dorwala pomadę do brwii i się cala wysmarowala włącznie z włosami :/ jak ja zobaczyłam myslam ze padne, wygladala jak murzyniątko 😊😉 wtedy nie bylo mi do śmiechu tym bardziej że ta pomada zastyga...szybko do wanny i myłyśmy się chyba z poł godziny najgorzej bylo z włosami naszczeście pomogla oliwka + szampon ale placzu bylo od groma.Nauczylq się odkrecać bo do tej pory nie umiała.Takze takie przygody dziś.Bardzo nie lubi myć włoskow mam wrażenie że szampon ja szczypie w oczka...mamy ziajkę od 1 dnia wcześniej próbowałam Dove i też był ryk...😞
    Czym myjecie?Macie coś sprawdzonego?

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula dzieci na ogół nie lubią myć włosów. Szampon mam z babydream ale u nas też niezależnie od szamponu przeważnie jest ryk ;) i raczej nie chodzi o szczypanie w oczy bo staram się reczniczkiem zakrywać jej oczy 😉
    Ja mojego broja biorę ze sobą do łazienki bo wchodzi mi na krzesła, stół i wogole wszędzie tam gdzie się da.na chwilę nie można jej spuścić z oczu. Syn byl i nadal jest zupełnie inny, grzeczniejszy... To dziecko mnie wykańcza 😉

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na nóżkę daje altacet. Słyszałam tez o tych okładach z sody.
    Ostatnio jak byłam w maju na szczepieniu z małym do pierwszy raz dostał w rączkę myślałam ze może po roczku dają w rączkę?

    Ja do włosów różnie, stosowałam nivea, ziajke, aa baby

    961l20mmezoojidp.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lubi myć włosy, czasem się wkurzy jak naleci do oczu ale na krótko. Używamy Onlybio szampon dla dzieci hipoalergiczny, kupiony w Rossmanie.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posmarowałam tym altacetem i pomogło. Oby noc była spokojna.

    Paula, haha, a zdjęcie pamiątkowe zrobiłaś?😁

    Mój nie lubi spłukiwania szamponu. Samo mycie jest ok.

    symbolica lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja swojemu jak spiłuje trzymam dłoń nad czołem ale mały nie ma czasu odchylić głowy wiec i tak leci mu zawsze na buzie do oczu ale nic sobie z tego nie robi czasem wytrze swoją rączka ;) mycie głowy jest mu obojętne, może miało wpływ na to ze od małego chodził na basen i woda trafiała do oczek 🤷‍♀️ Albo taki typ po prostu

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W starej przychodni przed każdym szczepieniem było mierzenie i ważenie, a tutaj nic z tych rzeczy. Dopiero chyba na bilans 2latka zrobią. Jak jest u Was?

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieee wlaśnie nie zrobiłam foty bylam przerazona bo wiedziałam ze bd akcja ze zmyciem tego i zabrałam się odrazu za szykowanie kapieli...teraz żaluje ze nie zrobiłam 🙃
    U nas szczypie ja w oczka bo mruży oczka i kwęka...
    U mnie przed każdym szczepieniem ważą i badają ale nigdy nie mierzą.

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula no to wesoły wieczòr miałaś.. dzieci coraz sprytniejsze. Wczoraj Jacek mòj krem do rąk odkręcił a dziś maść propolisową w okrągłym opakowaniu.. na szczęscie miałam go na oku.

    Ruda nie mam pojęcia, jak wysoki na ten stan podgorączkowy?

    Malami uff dobtze że Jasiowi ulżyło po altacecie. Mama pediatra się szczepiła ta Bexero i mòwiła że rzeczywiście ja ręka bolała po tym szczepieniu.. dziwne, że dostał w nòżkę a nie rączkę, skoro już chodzi i wiadomo że to bolesne i może utrudniać poruszanie. Jacek mi niestety nie pokazuje co boli ale palce w buzi często trzyma więc domyślam się, że to go denerwuje. Co do hexacimy to chyba rzeczywiście jakaś zmowa w tej przychodni, że po roku bo z pierwszy szczepieniem noworodka w przychodni też opòźniali o conajmniej 2tygodnie (po 8tyg). Z còrką nie pamiętam żeby takie "cyrki" robili.
    Mi Jacka na ost. szczepieniu pielęgniarka zaważyła i zmierzyła wzrost, ale już obwodu głòwki czy klatki piersiowej nie mierzyła.

    Ja myję od początku szamponem Nivea baby, takim z pompką i nie szczypie w oczy wg info na opakowaniu. Płuczę dzieciakom włosy od zawsze tak jak nam w dzieciństwie czyli kładę na leżąco i w tej wodzie w ktòrej się kąpie, bez płaczu i protestòw.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 22:19

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nawet ta pielęgniarka mówiła dlaczego w nogę będzie dawać, ale nie zakodowałam, bo mały bardzo głośno wylewał swoje żale po badaniu... Nie zapuchło, nie jest czerwone to miejsce, no ale widocznie bolało.

    Mój się w wannie na plecach nie da położyć, dlatego muszę spłukiwać słuchawką, ale może spróbuję go znowu namówić. Za to na brzuchu lubi leżeć i "pływać"😉.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 22:27

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica u nas jest protest jak chce położyć więc to nie wchodzi w grę. Kiedyś owszem ale obecnie nic z tych rzeczy. Nawet we dwoje z mężem nie damy rady jej położyć 😆 u nas tak z każdym szczepienie odraczaja te 8tyg ale nie przeskocze tego. Przed szczepieniem ważenie zawsze, mierzenie główki no i badanie. Wzrostu małej jeszcze nie sprawdzali...

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obwodu klatki to nigdzie jej nie mierzono, wzrostu przy szczepieniach też nie. Nie wiem czy by sobie dała teraz zmierzyć :o
    U Was też jedna osoba może być przy szczepieniu? Ja wyślę męża.

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem (po przeczytaniu internetu) przy dużym ciemiączko to powinniśmy każdej wizycie mierzyć obwòd głòwki i sprawdzać (Jacek urodził się z.b.duzym ciśnieniem 4cmx4cm, e wieku 12,5m-ca mialo 2cmx2cm... tyle jego siostra miała przy urodzeniu). Zwròcę na to uwagę nast.razem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 22:36

    da8300b52b.png
‹‹ 1518 1519 1520 1521 1522 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ