X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro promocja na pampersy też obowiązuje ,? Byłam w jednej biedronce ale nie było :(

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, u nas w przychodni wisiała kartka, że dzieci żłobkowe mają ospę za darmo, ciekawe, może miasto finansuje, a może stara kartka, muszę się dowiedzieć.

    Baranosia, u nas wczoraj też był wielki płacz i wyrywanie się.

    Kurde, myślałam, że Bexsero są dwie dawki, a tu jeszcze jedna nas czeka i to w tym roku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 15:25

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w żłobku jest plakat że darmowa szczepionka dla dzieci chodzących do żłobka ale jeszcze tego nie sprawdzałam

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz od 10maja szczepionki na ospę znowu wròcily do hurtowni=aptek po długiej przerwie więc warto się zaopatrzyć jeśli ktoś żlobka nie planuje bo żłobkowe raczej dalej będą miały za darmo.

    Barnosia warto nawet ta jedna dawka zaszczepić bo to już ochrona na ok80 procent (w 98%zapobiega powikłaniom)i jak Wero szczepiłam z mmrem to była zalecana 1dawka.. po 2 latach zalecali już doszczepiać więc doszczepiłam. Nie chorowała mi na ospę.. młody już zaszczepiony dwoma dawkami i spokòj...

    https://www.mp.pl/szczepienia/przeglad/ospawietrznapolpasiec/143398,co-wiemy-o-skutecznosci-rzeczywistej-szczepionkek-przeciwko-ospiewietrznej


    Ruda jutro też obowiązuje... Te w kartonie też powinny wchodzić bo pewnie jeden kod mają jak te w reklamòwkach. Ale sprawdź na czytniku, ja ich nie brałam bo mam jeszcze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 16:06

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Były tylko te w kartonie za 35 zł więc nie brałam...jutro skoczę do innej Biedronki

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    Były tylko te w kartonie za 35 zł więc nie brałam...jutro skoczę do innej Biedronki
    Na czytniku sprawdzałaś?

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy kasie mi Pan sprawdzał. Jutro wyślę męża do innej Biedronki może będą :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 19:22

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    Przy kasie mi Pan sprawdzał. Jutro wyślę męża do innej Biedronki może będą :)
    A kartę MB dawałaś?

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak :)

    symbolica lubi tę wiadomość

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałyście o tym, skubany dwulatek, mòj Jacek będzie podobny bo kombinuje zawsze i wszędzie, wszystkiego musi dotknąć,pociągnąć, wyrwać itd. Nie mam za grosz zaufania 😵,okna na klamkę będą zamykane i tylko uchylne otwarte:

    https://tvn24.pl/poznan/skoki-wielkopolska-dwulatek-spadl-z-balkonu-na-gorke-zwiru-wstal-i-zaczal-sam-isc-4601621

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica ja mam klamki z drzwi balkonowych wyjęte bo nie ufam dzieciom. A otwartych okien przy dzieciach nie zostawiam. Dzieci mają różne pomysly. Ogólnie coraz więcej przypadków wypadania dzieci przez okna.

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska jak będę miała 30* w pokoju to nie otwòrz okna albo nie uchyl chociaż... Już teraz jest 26* i masakra.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2020, 09:41

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam zwykłych okiem tylko na dole same balkonowe, drzwi na balkon otwieram tylko góra albo w ogóle bo boje się szerszeni 😁 na górze mam okno i to nisko ale mam za oknem wysoka kratę i 3 okna dachowe 👍🏻

    Na szczęście na gorze mamy klimatyzator i przy upałach 30st jak jesteśmy na dole daje na maxa klimatyzator i chłodzi dol

    Ogólnie mój tez kombinuje wspina się i niby jest asekuracyjny ale to nie ma znaczenia bo i tak próbuje i się nie boi 🤷‍♀️ Dzisiaj odebrałam zakupy z cattefoura i była paczka papieru toaletowego, mały przyniósł ja z przedpoooju do kuchni oparł o szafkę dłuższym bokiem na ziemi i stanął na nim 😱 coś chciał sięgnąć z szafki. Dzieci maja pomysły na które my nawet byśmy nie wpadli

    Śliczna pogoda dzisiaj szkoda ze mąż w pracy, jutro ma wolne ale znowu deszcze zapowiadają

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2020, 10:14

    961l20mmezoojidp.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam duże okna od ziemi wszędzie, ale na szczęście krata jest i zabezpiecza. Ale i tak nigdy nie zostawiłabym dziecka w pokoju z otwartym oknem. Ale ja już mam ten nawyk, bo długo miałam kota, który lubił wyskakiwać z 1 piętra :p

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina ale agent z Maksa, ma pomysły, nie gorsze niż mòj 😉 trzeba będzie w kask zaopatrzyc kaskaderòw.

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze można uchylić okna a nie na oścież... Ja u góry mam właściwie prawie cały rok uchylone okna. Na dole też uchylam. Nie jestem z tych żeby się dusic w domu ale mam też na uwadze bezpieczeństwo dzieci.
    Masz rację Paulina że dzieci mają takie pomysly na które my byśmy nie wpadli ale powinniśmy zapewnić im bezpieczeństwo. A otwierając okno to wystarczy na chwilę się odwrócić a dziecko może tam wejsc i nie zdarzymy zareagować.
    Moja też wszędzie włazi więc wiem ze nie jest łatwo przy takich dzieciach ale zależy mi na bezpieczeństwie więc nawet do toalety biorą ja ze sobą.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, Lutyska, my też wszędzie razem niestety chodzimy. Mój mi się wdrapuje na samą górę po schodach, a nie mamy bramki póki co, więc z oka nie spuszczam.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja tez zawsze mam go na oku, do toalety zazwyczaj sam idzie za mną 😁

    Dokładnie okna można od gory uchylić i jest bezpiecznie 😊 a to wystarczy moment nawet będąc w tym samym pomieszczeniu a człowiek się odwróci na minutę ...

    Jak coś robię w kuchni i mały znika mi z pola widzenia (jedynie przedpokój) od razu idę zaglądam co robi ale na szczęście to on pilnuje mnie 😁

    Mój to kombinator ale z drugiej strony ma naturę asekuracyjna, np jak bawimy się pod blokiem i są dość wysokie krawężniki to staje przed podnosi rękę i mnie wola bo na krawężniki chce wchodzić żebym go trzymała a jak jestem daleko to albo czeka albo na czworaka próbuje 🤪

    Od 2 dni zaczął porządnie mnie nazywać „‚mama” mówi to cały dzień i powtarza po kilka razy, jak tata coś mu zabroni to od razu z żalem „mama mama” albo po prostu podchodzi i mi tak mówi a jak widzi moja reakcje jak się rozpływam nad tym to powtarza znowu zawstydza się I śmieje i tak w kółko 🥰 mąż się śmieje ze już tej słodkości słuchać nie może 😄

    Niestety jak coś mu nie pozwalam to tez jest żal i „mama” podsukowujac cały dzień mamuje i to jest muzyka dla moich uszu nawet to z żalem

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala jak czegoś nie może to niestety wymusza płaczem ale tłumacze jej że nie wolno bo coś tam czasem ustępuje a czasem aż się rzuca po ziemi...ma charakterek...

    W poniedziałek wracam do pracy 😵 Ale do żłobka wyprawia tata -niebwyobrazam sobie tego mąż świetnie sobie radzi ale wszystko zajmuje mu 2x więcej czasu niż mi :D no i dalej jest mamoza więc rano jak wstanie i mnie nie będzie to będzie ryk ...

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda na początku będzie jej ciezko ale na pewno się przyzwyczai 😊 a jak stan podgorączkowy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2020, 12:19

    961l20mmezoojidp.png
‹‹ 1520 1521 1522 1523 1524 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ