X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w diagnostyce jest plakat dotyczący tej promocji :)

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze trafil sie malo doinformowany konsultant? Bo na infoliniach to ze skryptami siedza.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, sądzę, że dziecka to nie obejmie. Ja kiedyś robiłam małemu badania w diagnostyce i na moją kartę nie dało się wziąć tej śmiesznej zniżki 5%, musiał mieć swoją kartę wyrobioną.

    W czwartek idziemy na USG brzucha i jąderek ze względu na tego wodniaka. Mały odstawia takie akcje u lekarzy, że nie wiem jakim cudem to badanie zrobimy 😐.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2020, 22:43

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami wiem co czujesz :) my idziemy niedługo do ortopedy ze względu na koslawienie stóp. Też nie wiem jak ta wizyta będzie wyglądać bo Ala dostaje histerii zanim wejdzie do gabinetu....jak już zorientuje się gdzie jest i po do tu przyszła 🙉🙉🙉

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś idziemy do fizjo bo tez mi się wydaje że mały coś krzywo jedną stopę stawia, ciekawa jestem jak będzie bo w miejscu to on nie usiedzi..

    Małami sami z siebie robicie to usg czy pediatra skierowała?

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzis szczepienie. Ostatnio bylismy we wrzesniu rok temu. Tez sie boje co to bedzie.
    Zdecydowalam szczepic tylko mmr. Nie wykupie pneumokokow. Najwyzej bedzie awantura. Do tej pory nie laczylam i jakos sie boje.

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Wero u ortopedy jak zaczęła chodzić ok 16 m-ca życia to że stresu zwymiotowała mu w gabinecie.. ale ona tak reagowała jak się cieszyła bardzo lub właśnie stresowała w dzieciństwie. Na szczęście przeszło jej.

    Monika nie ma co się bać bo bardziej stresujące są te wizyty dla dziecka w gabinecie. Uważam że warto choćby dlatego łączyć ( rzadsze wizyty) bo nie ma przeciwwskazań.

    Powodzenia Malami na tym USG, oby bezproblemowo. Najlepiej jakąś zabawkę na czas nowa daj mu do rąk - cokolwiek co by go zajęło i dał się zbadać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2020, 10:24

    da8300b52b.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz po. Bylam pod wrazeniem jaki byl grzeczny. Dal sie zbadac pielegniarce, na wadze i przy miarce zadnego problemu

    Na samym szczepieniu zaplakal ale za 10sek przestal. Potem chcial wracac do pani do ganinetu jak czekalismy swoje w poczekalni.
    83cm, 11,8kg.

    Pneumokoki zrobimy za miesiac :)

    symbolica lubi tę wiadomość

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika to super :) mój ostatnio mierzony 81cm podobnie ale wagowo 10kg wiec większa różnica 😁 u nas na szczepieniach płacz już podczas badania mierzenia ważenia, kolejne za 2 lub 3 tygodnie .

    Dzięki dziewczyny za informacje o tej promocji, zdecydowałam ze pójdę w urodziny już i się dowiem na miejscu o taki prezent sobie zrobię 😊

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas do tej pory tez byl placz od razu jak ktokolwiel sie zblizyl stad takie zaskoczenie. Wam tez zycze takich milycj niespodzianek dziewczyny.
    Teraz zeby nie bylo zadnycj przygod goraczkowych i bedzie lux :)

    Paulina. Jeden z najlepszych prezentow urodzinowych :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2020, 12:40

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir, dostaliśmy skierowanie do chirurga i on nas wysłał na USG.

    Monika, dzielny ten Franek, zazdroszczę. U nas prawdziwa histeria była ostatnio.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2020, 13:19

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie, okazuje się że koslawienie stop jest wynikiem za mało rozciągniętych bioder w konsekwencji zaczyna nóżki mieć w x i stąd obciąża bardziej wewnętrzna część stopy, ćwiczenie na to rozciąganie jest takie że wrzeszczy już przy samym układaniu także nie wiem jak to rozcwiczymy... Ważne że jeszcze zmian w stopkach nie ma

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o Panie. Biedactwo. Moze tylko pierwsze cwiczenia beda takie ciezkie. Pamietam z czasow rozmasowywania/cwiczenia przykurczu kakru Franka pierwsza wizyta byla straszna. Kazda kolejna lepsza. Az po 2-3 fizjoterapeutka go walkowala a on sie nudzil.
    Dobrze ze szybko wypatrzylas i zareagowalas.

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir może kolejne ćwiczenia już dobrze przyjmie, przyzwyczai się do nich, dobrze ze zauważyłam i sprawdziłas to

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir czyli na etapie maluszka chyba ortopeda coś zawalił skoro ma słabe odwodzeniem w biodrach..? Mały miał jakiś problem z dysplazją czy coś? Wspòłczuję, dobrze, że wiesz na czym stoicie i wiesz jak działać w tym temacie.

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was była na badaniu pod kątem dysplazji jak już dzieciaczki zaczęły chodzić? Mi gościu powiedział na tym pierwszym badaniu (albo drugim), żeby przyjść jak zacznie chodzić. No ale byłam w Medicover, nie wiem jak jest na NFZ

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica na 2 usg było wszystko ok i przecież do fizjo chodzilismy do sierpnia i biodra były w porządku, ona mówi że czasami wystarczy jakies drobne stłuczenie albo po infekcjach robi się stan zapalny ze dziecko chwilę te biodra oszczędza i się to blokuje, zresztą to też może być jakieś rodzinne mój mąż koslawi stopy, jego siostra to samo i nogi w x także trudno teraz znaleźć przyczynę, po prostu trzeba działać :)

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum my właśnie idziemy z tego względu że na 2 badaniu bioderek kazali nam przyjść jak już będzie samodzielnie chodzić.

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę nam nikt nie kazał przyjść do drugie usg, na pierwszym wszystko było Ok i tyle 🤷‍♀️

    My już o pobraniu krwi, był oczywiście płacz ale szybciutko po się uspokoił. Czekamy na wyniki.
    Promocji żadnej nie było z okazji urodzin 😩

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok Amir, chciam dopytać jak to wcześniej wygladało.

    Wero miała dysplazję i musiałam z nią przyjść jak zacznie chodzić (wizyty na NFZ). Z młodym też wizyty na NFZ, ale u niego ortopeda nie widział żadnych problemòw i nie kazał się już pokazywać. Nasza pediatra za to bacznie obserwuje ròwniez chòd więc mam nadzieję (że trafimy na nią że szczepieniami) i we wrześniu oceni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2020, 11:44

    da8300b52b.png
‹‹ 1559 1560 1561 1562 1563 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ