X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 18 lutego 2021, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozliczyłam przez e-deklaracjei przekazałam 1% na fundacje Gajusz.
    Zachęcam do przekazania im:
    KRS
    0000 109 866

    artemida27 lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 18 lutego 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez staram sie wspierać fundacje Gajusz.

    Jeszcze czekam na pit od pracodawcy.

    Papapatka lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 18 lutego 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    Symbolica my jeszcze nawet PIT nie dostaliśmy 😂

    Ruda, ale ta budzetòwka się opierdziela.. 😉
    Pit masz rozliczony w systemie, trzeba go połączyć z męzowym, jedynie co to poprawić kwotę ulgi na dziecko bo należy się za rok a skopiowany był tam poprzedni rok czyli ulga za 11miesięcy ( bo Jacek z lutego). Darowizny itp wpisać (chciałam pierwszy raz wpisać i mi nie przeszły bo mam dochòd na zero a można maksymalnie 6%dochodu swojego, niestety poszły wszystkie z mojego konta na moje nazwisko.. 😬). Ja daję 1% na bratanicę lub kuzyna męża ze stwardnieniem rozsianym ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2021, 20:01

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 18 lutego 2021, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jeszcze nie dostałam z pracy, ale w systemie jest. Ja daję 1% na córeczkę kolegi.
    Ja się rozliczam sama, więc mi szybko pójdzie . Dodam tylko internet i darowizny.

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 18 lutego 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum jeszcze ulgę na dziecko popraw bo pewnie też będzie za 11miesięcy.. a można spytać dlaczego sama? Mąż ma firmę swoją? Bo prawie zawsze razem to jest większy zwrot podatku, szczegòlnie gdy jedno zarabia więcej a drugie mniej ( albo wcale nie zarabia).
    Ulga na internet jest tylko dwa razy razy rok po roku/osobę na ktòrą jest wzięty - szkoda, szczegòlnie że teraz jest jakby nie było obowiązkowy..

    Dziś pit udało się wysłać bezproblemowo. Ale miałam zapisany w systemie wspòlny ( wczoraj się kilkukrotnie logowałam) i dziś się loguję i nie był zapisany.. więc od nowa łączenie, poprawianie i viola od razu przeszedł.

    Dziewczyny czytaliście ten artykuł że gdzieś w prywatnym punkcie przedszkolnym pod Łodzią gwałcono dzieci... W głowie się nie mieści. I pedofilòw było dwòch.. ten pierwszy to 15 syn dyrektorki przedszkola i prawdopodobnie kiedyś też ofiara.. bo jest jeszcze drugi w rodzinie i też te dzieci molestował..prokuratura umorzyła sprawę 🤯
    Na Onecie i wp o tym piszą.. artykuł wstrząsa, ale warto przeczytac bo dużo jest o sygnałach jakie wysyłają dzieci molestowane a nie potrafią tego powiedzieć. Rodzice to lekceważyli..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2021, 22:18

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 lutego 2021, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala w nocy miała wysoką gorączkę :( prawie 39 :( co 4h na zmianę paracetamol i ibuprofen bo co zabiło to za 4-6 h to samo ...ciekawe czy uda się nam dostać do lekarza ?
    Chodziła do żłobka 1.5 miesiąca w ciągu ;)

    Symbolica nie mogę w to uwierzyć....starsze !!!

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 19 lutego 2021, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wynik z tym 1,5 mc. A gorączka wysoka... coś panuje w żłobki?
    Trzymam kciuki żeby udało się dostać do lekarza

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 lutego 2021, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papatka nie wiem nic czy coś panuje w żłobku :(

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 19 lutego 2021, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja chodzi ciągiem od 7.01 🎉 z jedną przerwa jednodniowa na szczepienie.
    Symbolica, mąż ma firmę i jest opodatkowany liniowo. Nie opłaca nam się. A ulga na dziecko nie należy się nam :/

    Ta historia z tym przedszkolem makabryczna, już kiedyś o tym czytałam. Tyle tego teraz wychodzi, musimy uczyć dzieci o ciele i świadomości że tylko mama, tata, opiekunki i lekarz w towarzystwie rodziców może dotykać! Niestety pedofile żerują na tym, że ciało to było temat tabu...

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 19 lutego 2021, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda mi się w głowie nie chce zmieścić że ta placòwka jeszcze istnieje, w tym samym domu mieszkają drugi pedofil a niektòrzy rodzice prowadzą tam dzieci i bronią placòwki.. straszne to mało powiedziane.
    Zdròwka dla Ali, ciekawe co się przyplątało. Oby udało się do lekarza zapisać.

    Bumbum acha, no chory jest ten limit na pierwsze dziecko. Masz rację że dzieci trzeba uświadamiać kto co może.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2021, 10:02

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 19 lutego 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, zdrowia dla Ali. Coś mi się obiło o uszy, że dzieci do 6(?) lat teraz już muszą mieć wizytę normalnie w przychodni a nie teleporadę. Ciekawe czy to prawda.

    U nas w PIT ulga na dziecko jest wpisana 2x - i u mnie i u męża. Jakby tego nie sprawdzić to by nas US pewnie o próbę wyłudzenia pieniędzy oskarżył.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 19 lutego 2021, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Ruda, zdrowia dla Ali. Coś mi się obiło o uszy, że dzieci do 6(?) lat teraz już muszą mieć wizytę normalnie w przychodni a nie teleporadę. Ciekawe czy to prawda.

    U nas w PIT ulga na dziecko jest wpisana 2x - i u mnie i u męża. Jakby tego nie sprawdzić to by nas US pewnie o próbę wyłudzenia pieniędzy oskarżył.
    Malami.wg Trybunału Przylębskiej dziecko jest od poczęcia więc ulga i 500+ się powinna należeć... 🧐 Są tacy co już złożyli o wyròwnanie 500+ i sąd zdecyduje 😉

    malami.91 lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 lutego 2021, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami tak ma być od 1 marca że dzieci do 6 roku życia mają być normalnie przyjmowane...teleporada o 15.15 :(

    Temperatura po 4 h od podania leku wznawia się i dochodzi do 38.5 😥 Ala jest osowiała i marudna 😥

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 19 lutego 2021, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest chore z tymi teleporadami a Niedzielski to odpowiada za to..

    Ruda od 38,5 zaczyna się gorączka i dzieci więc nie jest najgorzej. Zbijaj tak żeby lepiej się czuła i zobaczysz czy lekarz jednak nie karze Ci jednak przyjść do przychodni. Może mocz do badania oddaj i Ob bo to w sumie najwięcej powie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2021, 12:15

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 lutego 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dochodzi do 38.5 to podaje lek bo widzę że ja to męczy...zobaczę co powie pediatra....

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 19 lutego 2021, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda zdrówka dla Ali i daj znać co po teleporadzie.

    Ja nie słyszałam o tej strasznej historii z gwałtem .... zaraz poczytam ale takie rzeczy w ogóle mi się w głowie nie mieszczą

    Jutro miała być druga impreza urodzinowa ale niestety dziadkowie z siostra męża i dziećmi nie przyjeżdzają bo syn siostry ma od dziś katar ... będzie tylko chrzestny z żona

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 19 lutego 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    symbolica wrote:
    Malami.wg Trybunału Przylębskiej dziecko jest od poczęcia więc ulga i 500+ się powinna należeć... 🧐 Są tacy co już złożyli o wyròwnanie 500+ i sąd zdecyduje 😉

    Słyszałam coś na ten temat🤦🏼‍♀️. Tylko u nas są dane Jasia X2, więc chyba takie tłumaczenie nie przejdzie 😁.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2021, 14:27

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 19 lutego 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tylko jutro nieletnia chrzestna/kuzynka Jacka z rodziną tzn rodzicami i bratem więc też w kameralnym gronie spędzimy urodziny.

    Malami ja to się nie zdziwię jak dostaną.. jeszcze trochę i w dowodach będziemy musieli mieć albo znać datę i miejsce poczęcia, więc warto się zawczasu dowiedzieć 😆😆😆 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2021, 14:33

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 lutego 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w niedzielę miał być chrzestny Ali z rodzinka ale w zaistniałej sytuacji odpada 😥

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 lutego 2021, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarka po teleporadzie zaprosiła nas do gabinetu. Ala ma lekko czerwone gardło więc albo to wirus albo angina. Jutro mamy zrobić CRP i morfologię. Jeżeli coś będzie nie tak to mamy antybiotyk. Jeżeli wszystko będzie ok to samo ma minąć...

    symbolica lubi tę wiadomość

‹‹ 1676 1677 1678 1679 1680 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ