X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pijesz kawę? Ja np. ostatnio zaczęłam, bo nigdy nie piłam i mam ogólnie niskie ciśnienie (około 95-105). Trochę pomaga w ciągu dnia, ale po południu i tak zmęczenie uderza.
    Ogólnie wydaje mi się że zmęczenie się kumuluje i to że teraz mamy już ogarnięte dzieciaczki to jeszcze nie odpoczełysmy po tym czasie jak były małe :D

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 700 zł ale wszystkie zajęcia w cenie : rytmika, angielski, piłka nożna, gimnastyka, dogoterapia :) jednorazowe wpisowe 400 zł
    Co do zmęczenia też mnie to dotyczy mam sobie zamiar zrobić badania krwi.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po kontroli. Jest dużo dużo lepiej ale są jeszcze jakieś pęcherzyki po lewej stronie. Jak odkaszle to ich nie ma. Więc kolejna kontrola w poniedziałek. Kontynuujemy leczenie inhalacjami :)

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrówka dla Ali :)

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że od poniedziałku będzie mogła normalnie chodzić do przedszkola 🙂

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u Was z myciem zębów ? U nas Ala chce sama - nie przypomina to mycia a jak chce jej pomoc to histeria 🙄

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1205 1252

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mycie włosów ok, odchyla głowa spłukuje i git, problem mam natomiast z czesaniem. Spinek i gumek nie toleruje, wiec ma ciagle rozpuszczone…
    Mycie zębów- histeria. Sama nie chce. Nam tez nie pozwalała, dopóki… nie włączyliśmy jej bajki „szczotka kubek pasta ciepła woda (…)”. Ma ta jedna i ja jej myje a ona ogląda i wie ze jest zasada- jedna piosenka i koniec. Jutro mamy pierwsza wizytę w dentysty- taka adaptacyjna, prywatnie. Wybrałam dla Małej gabinet dziecięcy z jakaś adaptacja i naklejkami i odznakami… jeżeli to ma jej pomoc to już pieniądze nie grają roli 🤷‍♀️

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maksiu od jakiegoś czasu tez nie lubi myć włosów i tak trochę podplakuje i jęczy ale już mamy schemat widzę ze zamyka oczy i czeka jęcząc aż skończę w sensie grzecznie nie wyrywa się ale sobie jęczy podplakuje i wola od początku aplikowania k recznik i zawsze jak skończę aplikować witam oczka czoło i jest Ok :) a myć daje sobie bez problemu, czasami chwile pozwoli spłukać ale jak coś poleci tylko delikatnie to już wola o recznik i czeka na koniec jęcząc sobie ;)

    Myckę zębów u nas ostatnio lepiej, wygłupiamy się i pokazuje mu jak ma mieć otwarta buzie i najpierw śpiewam Aaaaa i kunę dol jena stronę i on mnie naśladuje mówiąc aaaa potem bbbb o kolejna strona cccc i dddd i przód zębów pokazuje jak i naśladuje mnie, mamy 2 szczoteczki i on ma z osta bez fluoru a ja z fluorem i przed lub po myciu zębów poprawia sam ;)

    Maksiu ma od wczoraj katar, zaraził go tata ;) miał w południe po spacerze lekki stan podgoroackzowy ale humor dopisywał i już potem nie nial temperatury

    Ja padam zmęczona ale dopiero wieczorami i już zazwyczaj nic mi się nie chce, ale za późno chodzę chyba słać kk 24-1

    Ala dobrze ze jest poprawa oby kolejna kontrola już pokazał ze całkiem jest Ok

    Bumbum super ze u Kornelki jest Ok 😊

    Oo tez muszę Maksia zapisać do dentysty na pierwsza wizytę

    Maksiu zawsze był wybiórczy pod względem jedzenia i tam badał jest, ma apetyt dużo je ale swoje produkty i nowych nie chce próbować ;)

    Nas niedługo czeka kontrola żelaza i fryzjer ;)

    961l20mmezoojidp.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z zębami też ok, myje ja a jak zaczyna się niecierpliwić to zaczynam liczyć do 10 i wtedy jest już spokój i czeka aż dolicze :)
    Ja z dentysta muszę poczekać, bo nie chce żeby się zraziła (i tak już jest zrażona do lekarzy), bo czeka nas wizyta u okulisty a tam trzeba współpracować

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z dentysta też czekam. Narazie mamy iść na badania krwi pod kątem alergii ehhh...to będzie koszmar :(
    Mamy podawać Zyrtec 5 kropli na noc i zobaczyć czy będzie poprawa. Później będziemy wdrażać leczenie jak już będziemy mieć wyniki.

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1205 1252

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I co Ruda z krwi? IgE?

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papatka tak IGe i cały panel pediatryczny 28 alergenów

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1205 1252

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe jakie wyniki wyjdą Ali. U nas IgE było w normie a panelu nam nikt bie zlecał 🧐 ciekawe czemu… 🤔
    My po wizycię- gabinet mega pod dzieci, kolorowy, z zabawkami. I krokodyl z ogromna szczotka. Mieliśmy dzisiaj wizytę adaptacyjna- pani opowiadała Zosi na przykładzie krokodyla o zębach a Zosia mu myła ta wielka szczotka. A „żeby było wygodniej” to Pani zaprosiła ja na fotel dentystyczny 🤣 i usiadła bez problemu, pojeździła pare razy w górę i w dół. A na ścianie tv i leciała w tle bajka z Peppa. No sztos jeżeli chodzi o współpracę i pro-dziecinna atmosferę. Opowiadała co będzie robić i zosia pięknie otworzył buzie- wszystkie ząbki sprawdzone, wszystkie już 20 szt w komplecie 🥰 myślałam ze uda się polakierowac ale niestety Pani nałożyła pomadkę na usta i to był błąd bo Zosi się nie spodobało. Ale Pani dentystka tez nic na sile. „Następnym razem” i tyle 🥰 polecam- Pan Krokodyl w Wwie ❤️

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 20 sierpnia 2021, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papatka super :)
    Sama nie wiem co robić przez dzień Ala prawnie nie kaszle za to zaraz po zaśnięciu się zaczyna maraton. Kaszle w tzw pierwszej fazie snu. Nie trwa to cały czas ale dużo wtedy kaszle. Moja ten czas i ładnie spi do rana.

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 20 sierpnia 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas było właśnie bardzo podobnie, już jej przeszło :)

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 20 sierpnia 2021, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum u Was też kaszel mokry ? Bo u nas ewidentnie odkrztusza

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 20 sierpnia 2021, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was nie jest lekarzem ? Może mi coś wyjaśnić na chłopski rozum ? Lekarka osluchujac Ale stwierdziła że jest czysto w jednym miejscu dłużej osłuchiwala kazała kaszlnac i powiedziała że jak odkaszle to jest ładnie a jak nie to słychać jakieś pęcherzyki jak to rozumieć ????

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 20 sierpnia 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja miała cały czas mokry. Na Twoje pytanie Ruda nie znam odpowiedzi, ale z kolei u Kornelki było ok jak normalnie oddychała a w czasie kasłania było słychać jakieś zmiany.
    Ogólnie kaszel ma na celu pozbycia się zaległości w oskrzelach, więc jak dziecko odkaszlnie to coś co zalega może się oderwać i już nie zawadzać. No ale nie jestem pewna tego co tu napisałam 🤷‍♀️

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 20 sierpnia 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum też to tak rozumuje że w sumie dobrze że kaszle i jej się to odrywa i już nie zalego :)

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Ali to kaszel po infekcyjny. Mamy nic nie podawać samo przejdzie.

‹‹ 1743 1744 1745 1746 1747 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ