Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ej_est wrote:
    Ciekawe KaroKaro jest to co piszesz. Poczytam sobie o tym. U nas tez jak tylko mąż przyłoży rękę to cisza jak makiem zasiał za każdym jednym razem.

    Kupiłam dwa biustonosze w lidlu. 85D i szczerze? Mogłyby być większe. Sama nie wiem. Teraz są takie na styk, a co jak po porodzie piersi urosną? Teraz mam trochę zagwostke. Ale poza rozmiarem to fajne są, ładne i mięciutkie :)

    A ja właśnie siedzę pod gabinetem i czekam na lekarza, ale już mi połozna humor poprawiła bo się okazało, ze przez 3 tygodnie nie przytyłam nawet kilograma :D co mnie bardzo cieszy bo ostatnio waga strasznie szybko szła do góry, ale teraz się trochę bardziej zaczęłam pilnować z jedzeniem (głównie słodkiego) i widzę efekt. No i nie mam cukrzycy moje wyniki to na czczo 84 po 1 godzinie 159 a po 2 godzinach 103 wiec z tego co widzę według norm jest dobrze :)
    Kurcze, a u mnie ginekolog mówił ostatnio że od teraz przyrost wagi MUSI być co miesiąc ok 2,5kg. .... ja bardzo mało przytylam, może dlatego tak mi nagadał. Hmmm


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    Kurcze, a u mnie ginekolog mówił ostatnio że od teraz przyrost wagi MUSI być co miesiąc ok 2,5kg. .... ja bardzo mało przytylam, może dlatego tak mi nagadał. Hmmm

    No to ciekawe co mi na to powie lekarz. Połozna nic nie skomentowała tylko zwróciła uwaga na to, ze nie przytyłam nic, ale nie mówiła nic, ze to zle. Zaraz wchodzę do gabinetu to się dowiem co i jak

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amir wrote:
    Dziewczyny Rh- miałyście podawaną immunoglobulinę?
    Rozmawialamo tym z moim lekarzem i z tego co on mi tłumaczyl to immunoglobulina podana w obecnej ciąży chroni ale dziecko przy ewentualnej kolejnej ciąży .Jezeli nie wytworzyły się przeciwciała to on nie widzi takiej potrzeby i ja się z nim zgadzam.

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam nas na weekendową szkołę rodzenia. Inaczej nie ma szans, chyba sama musiałabym chodzić ;)

    Zajęcia są w najbliższą sobotę i niedzielę ( razem 10 godzin). Szkoła płatna, zobaczymy jak to będzie wyglądać ;)

    Jonesey lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Rozmawialamo tym z moim lekarzem i z tego co on mi tłumaczyl to immunoglobulina podana w obecnej ciąży chroni ale dziecko przy ewentualnej kolejnej ciąży .Jezeli nie wytworzyły się przeciwciała to on nie widzi takiej potrzeby i ja się z nim zgadzam.

    Moja koleżanka urodziła pierwszego syna i miała jakiś ciężki ten poród bo mocno się wykrwawiła... przy drugim dziecku ta immunoglobina przez to nie zadziałała, tak stwierdzili lekarze i synek się urodził z porażeniem kończynowym. Także ja nie wiem czy to dobrze, że przy czy po porodzie to podają dopiero... może po prostu pecha miała..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 14:12

    da8300b52b.png
  • Dorota3 Autorytet
    Postów: 449 338

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej-est czekamy na wiadomości :-)

    Ciążowa-gapsy powodzenia i podziwiam dla mnie egzamin na prawko to straszny stres.

    Jonesey jak się podoba w Pl? Dużo się zmieniło? Jechaliscie samochodem czy przylecieliscie?

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

    25.01.2019 cc <3
    2nn3yx8dc1ou45ss.png
    km5scwa166wjp3xn.png
    km5scwa1efkorj3a.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastawiłam właśnie śledzie z ogromną ilością cebuli w oleju! Jezu jak ja to uwielbiam :D

    I dorwałam dziś śleżyki/ śliżyki do kawy- znacie lubicie? Muszę upiec sama bo w sklepie wychodzi mega drogo, a kiedyś robiłam sama i wyszły pyszne :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 14:45

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem ciekawa czy jutro bedą jakies zniżki w aptekach internetowych na black friday. Chciałabym jutro zrobić zamówienie dla siebie do szpitala i dzidziusia.

  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Nastawiłam właśnie śledzie z ogromną ilością cebuli w oleju! Jezu jak ja to uwielbiam :D

    I dorwałam dziś śleżyki/ śliżyki do kawy- znacie lubicie? Muszę upiec sama bo w sklepie wychodzi mega drogo, a kiedyś robiłam sama i wyszły pyszne :)

    Ja też bym śledzia zjadła! Właśnie dziś z mamą rozmawiałam, że co jak co, ale ze trzy rodzaje śledzi na święta trzeba zrobić :-) Jeszcze mnie teraz naszło na sałatkę jarzynową, w święta jej zwykle nie jem, bo jest tyle innych pyszności.

    A co to są te śliżyki? To coś regionalnego?

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Black_Lilith to takie drożdżowe ciasteczka z makiem. O ile się nie mylę pochodzą z Wileńszczyzny?

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amir wrote:
    Dziewczyny Rh- miałyście podawaną immunoglobulinę?
    Jestem właśnie na bierząco z tym tematem. Immunoglobulina anty rhd powinna być podana dwa razy, w ciąży najlepiej do 28 tygodnia i po porodzie. U mnie przeciwciała badałam na początku ciąży i na szczęście się nie wytworzyły, jutro powtarzam to badanie. Jeśli nadal ich nie będzie to będę miała podaną immunoglobuline (rophylac 300) w środę na wizycie, wtedy w razie czego będzie już ochrona do końca ciąży. Po porodzie w szpitalu podadzą jeszcze raz. Wiecie u mnie jest to takie dmuchanie na zimne, bo faktycznie można mieć podaną tylko po porodzie, ale ja już wiem, że mała ma grupę krwi +, robiłam badanie antygenu rhd płodu z krwi matki w 25 tc.

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli chodzi o wagę to ja tez jakos straszenie nie przybieram dzis zaczynam 28 tc i mam na plusie 5.5 kg na ostatniej wizycie dziecko wagowo było ok zobaczymy jak bedzie za tydzień

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do świąt - czy któraś z Was rozważa podróż na święta do rodziny gdzieś dalej? Mój mąż chce jechać do domu - 200 km od nas. Ja się trochę boję, po pierwsze, że zawsze może się zdarzyć, że zacznę rodzić i urodzę w jakimś dupnym szpitalu bez dobrego sprzętu, a po drugie odkąd jestem w ciąży boję się jechać samochodem przy większych prędkościach. A pociągiem nie wiem czy będę miała siłę, a co jeśli zacznę rodzić w pociągu :o Ja do siebie zaprosić nie mogę, bo dopiero będziemy od miesiąca na nowym mieszkaniu i nie mamy niczego i przy wydatkach obecnych nie ma szans na tyle się wyposażyć, żeby przyjąć dodatkowe 5 osób...

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola-Ola wrote:
    Jestem właśnie na bierząco z tym tematem. Immunoglobulina anty rhd powinna być podana dwa razy, w ciąży najlepiej do 28 tygodnia i po porodzie. U mnie przeciwciała badałam na początku ciąży i na szczęście się nie wytworzyły, jutro powtarzam to badanie. Jeśli nadal ich nie będzie to będę miała podaną immunoglobuline (rophylac 300) w środę na wizycie, wtedy w razie czego będzie już ochrona do końca ciąży. Po porodzie w szpitalu podadzą jeszcze raz. Wiecie u mnie jest to takie dmuchanie na zimne, bo faktycznie można mieć podaną tylko po porodzie, ale ja już wiem, że mała ma grupę krwi +, robiłam badanie antygenu rhd płodu z krwi matki w 25 tc.

    a ile kosztuje takie badanie ? to oznaczają w RCKiK?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Immunoglobulina faktycznie jest po to, żeby chronić kolejne ciąże, a ja jeśli się uda chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko. Od stycznia 2018 immunoglobulina do 28tc byla refundowana (ta po porodzie była zawsze refundowana), teraz niestety jakiś miesiąc temu NFZ cofnął refundację...nie dość, że lek trudno dostać, to musiałam zapłacić za niego 350 zł, masakra... po raz kolejny napisze - nie wiem na co idą moje składki. Do lekarza chodzę tylko prywatnie (chciałam nawet zapisać się na NFZ, ale terminy mieli z kosmosu, USG I trymestru chcieli zrobić mi w 15 tc), refundacja leków to jakaś kpina, a i w szpitalach coraz więcej kobiet wykupuje położną...o co tu chodzi?

  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Black_Lilith to takie drożdżowe ciasteczka z makiem. O ile się nie mylę pochodzą z Wileńszczyzny?

    Brzmi bardzo smacznie :-)

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amir wrote:
    a ile kosztuje takie badanie ? to oznaczają w RCKiK?
    Badanie jest dostępne niestety tylko odpłatnie (jak wszystko wrr...) ja robiłam w Instytucie hematologii w Warszawie (na Chotomskiej) to państwowa placówka, ale odpłatnie robią to badanie za 172 zł.

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    Co do świąt - czy któraś z Was rozważa podróż na święta do rodziny gdzieś dalej? Mój mąż chce jechać do domu - 200 km od nas. Ja się trochę boję, po pierwsze, że zawsze może się zdarzyć, że zacznę rodzić i urodzę w jakimś dupnym szpitalu bez dobrego sprzętu, a po drugie odkąd jestem w ciąży boję się jechać samochodem przy większych prędkościach. A pociągiem nie wiem czy będę miała siłę, a co jeśli zacznę rodzić w pociągu :o Ja do siebie zaprosić nie mogę, bo dopiero będziemy od miesiąca na nowym mieszkaniu i nie mamy niczego i przy wydatkach obecnych nie ma szans na tyle się wyposażyć, żeby przyjąć dodatkowe 5 osób...

    My mamy teściów 350 km od nas i od razu powiedzieliśmy, że nie ma opcji żeby pojechać do nich na świeta. Dla mnie to za daleka trasa, żeby tyle siedzieć w samochodzie, poza tym w razie czegokolwiek wole byc na miejscu, żeby skontaktować się z ginekologiem.

  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    Co do świąt - czy któraś z Was rozważa podróż na święta do rodziny gdzieś dalej? Mój mąż chce jechać do domu - 200 km od nas. Ja się trochę boję, po pierwsze, że zawsze może się zdarzyć, że zacznę rodzić i urodzę w jakimś dupnym szpitalu bez dobrego sprzętu, a po drugie odkąd jestem w ciąży boję się jechać samochodem przy większych prędkościach. A pociągiem nie wiem czy będę miała siłę, a co jeśli zacznę rodzić w pociągu :o Ja do siebie zaprosić nie mogę, bo dopiero będziemy od miesiąca na nowym mieszkaniu i nie mamy niczego i przy wydatkach obecnych nie ma szans na tyle się wyposażyć, żeby przyjąć dodatkowe 5 osób...

    Ja co prawda święta spędzam na miejscu, ale wyjazdowego Sylwestra odpuściłam sobie, właśnie z powodu długiej podróży.
    Zobaczysz jak się będziesz czuła, może wcale nie będzie źle i zdecydujecie w ostatniej chwili.
    Ja w pierwszej ciąży jechałam miesiąc z kawałkiem przed porodem na wakacje nad morze, ponad 400 km. I zniosłam to dobrze. Ale teraz już widzę, że jestem w gorszej formie i bym się nie zdecydowała.

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    Co do świąt - czy któraś z Was rozważa podróż na święta do rodziny gdzieś dalej? Mój mąż chce jechać do domu - 200 km od nas. Ja się trochę boję, po pierwsze, że zawsze może się zdarzyć, że zacznę rodzić i urodzę w jakimś dupnym szpitalu bez dobrego sprzętu, a po drugie odkąd jestem w ciąży boję się jechać samochodem przy większych prędkościach. A pociągiem nie wiem czy będę miała siłę, a co jeśli zacznę rodzić w pociągu :o Ja do siebie zaprosić nie mogę, bo dopiero będziemy od miesiąca na nowym mieszkaniu i nie mamy niczego i przy wydatkach obecnych nie ma szans na tyle się wyposażyć, żeby przyjąć dodatkowe 5 osób...

    Ja sobie nie wyobrażam nie jechać do rodziców. Mamy do nich właśnie 200km. U nas na 37m2 nie jesteśmy w stanie nic zorganizować. Pewnie torba do szpitala będzie jeździć z nami, ale jestem optymistką i liczę na to, że nie urodzę 1,5 miesiąca przed terminem :).

‹‹ 505 506 507 508 509 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ