X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 26 września 2021, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buraczki niestety są kiepskim pomysłem dla cukrzyków. One po obróbce maja wysoki indeks glikemiczny, więc jako dodatek do obiadu, gdzie już są węglowodany, mogą sporo namieszać.
    Ja właśnie zjadłam ciasto z fitcake’a i po nich cukry mam piękne. 🥰 najbardziej mi smakuje malinowa chmurka, bo nie jest bardzo słodka. :)

    Stokrotka 86, Aga12345, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 26 września 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina no u nas możemy szaleć z dekoracjami, bo mały będzie miał własny pokój 😃 myślałam nad baldachimem nad łóżeczkiem, ale boje się trochę, że będzie za bardzo zbierał kurz, mimo, że uroczo wyglada ☺️ Przyjaciółka mi uszyła z materiału balonik i uśmiechniętą chmurkę ☺️ Mamy lampkę misia z targów. Ozdobą na pewno będzie tez tapeta i sztukateria do połowy ściany.

    Negra ja jestem zakochana w szumisiu misiu moonie, zastanawiam się nad kupnem.

    jaina_proudmoore, Aga12345, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Negra85 Autorytet
    Postów: 377 1442

    Wysłany: 26 września 2021, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8 wrote:
    Jaina no u nas możemy szaleć z dekoracjami, bo mały będzie miał własny pokój 😃 myślałam nad baldachimem nad łóżeczkiem, ale boje się trochę, że będzie za bardzo zbierał kurz, mimo, że uroczo wyglada ☺️ Przyjaciółka mi uszyła z materiału balonik i uśmiechniętą chmurkę ☺️ Mamy lampkę misia z targów. Ozdobą na pewno będzie tez tapeta i sztukateria do połowy ściany.

    Negra ja jestem zakochana w szumisiu misiu moonie, zastanawiam się nad kupnem.
    No właśnie te Moonie też mi się podobają. Są przepiękne 😍

    Aneta8, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    3jgxvfxm0fdw7nq2.png

    Wspólne starania: styczeń 2020
    IVF: start 4 kwietnia 2021
    punkcja: 16 kwietnia - pobrano 8 oocytów 👍
    21.04.21 - 5 mrozaczków (4.1.1, 4.1.1, 4.2.2, 4.2.3, 5.2.2) ❄️❄️❄️❄️❄️

    19.05 - FET - blaska 4.1.1. zostań z nami Kropeczku 🙏🏻
    24.05 - 5dpt: beta - 7,25 ; prog - 8,87 🙏🏻
    26.05 - 7dpt: beta - 32,34 ; prog - 9,82 ✊
    28.05 - 9dpt: beta - 71,41, prog - 10,66
    31.05 - 12dpt: beta - 224,9, prog - 9,83
    02.06 - 14 dpt: beta 472,6, prog - 11,7
    13.06 - Wielki człowiek ma 5,1 mm i ❤️
    28.07 - prenatalne + nifty - zdrowy synek 💙
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 26 września 2021, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miś szumiś ogólnie przez jednych wychwalanych pod niebiosa, a przez innych uważany jako strata kasy. Nie wiem czy kupić :D

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 26 września 2021, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Negra85 wrote:
    No właśnie te Moonie też mi się podobają. Są przepiękne 😍
    Okej, obejrzałam te misie i już kocham!!!🥰🥰🥰

    jaina_proudmoore, Aneta8, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 26 września 2021, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Miś szumiś ogólnie przez jednych wychwalanych pod niebiosa, a przez innych uważany jako strata kasy. Nie wiem czy kupić :D
    Tak właśnie jest 🙂 są tez małe zawieszki misie na łóżeczko 🙂na szczebelki. Jak mi znajoma ostatnio włączyła to po 5 min już miałam odlot do spania 😂także na dorosłych tez działa. Ten gadżet jest na mej liście pod znakiem zapytania. 🙃

    Aga12345 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 26 września 2021, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Tak właśnie jest 🙂 są tez małe zawieszki misie na łóżeczko 🙂na szczebelki. Jak mi znajoma ostatnio włączyła to po 5 min już miałam odlot do spania 😂także na dorosłych tez działa. Ten gadżet jest na mej liście pod znakiem zapytania. 🙃
    Kurde jakie to wszystko jest trudne 😭😭😭🤣

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 26 września 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Kurde jakie to wszystko jest trudne 😭😭😭🤣
    Ja mam chwilami dni, że ogarnia mnie panika - jak zdążę ze wszystkim itp 😳🤷‍♀️ Jak mam dzień bez kalafiora to zamawiam rzeczy, czytam, notuje, odhaczam. Mam dwie listy ubranek na rozmiar 56 i 62. Średnio po 5-10 sztuk - najwiecej Body krotki/ długi plus pajace; około 5/7 sztuk śpiochów i półśpiochów. Wole mieć komfort z praniem. 🙂już myśle gdzie w łazience zrobić kącik dla bobasa. Plany planami, a życie pewnie je zweryfikuje 🙂zarówno pod kątem karmienia jak i wielu innych rzeczy. 😜 jutro połówkowe, a jeszcze mnie stres nie ogarnął.. 😂jednak do tego drugiego Usg człowiek już inaczej podchodzi. Dzidzia daje znaki kopniaki 🙂 W piątek 1.10 wiec jak wjedzie pensja to pora na większe zakupy 😋

    Stokrotka 86, Aneta8, Aga12345, Gosia Rumi, dobuska lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 26 września 2021, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Negra, super że mąż tak się wczuł 🙂👍

    Mam pytanie do słodkich mam. Jak tam wasze cukry? Czy zdarza wam się że wychodzą poza normę?
    Ja się dzisiaj podlamalam- na obiad ryż brązowy, kotlet i pomidorki i cukier 152... Już dawno nie miałam tak złego wyniku. I w sumie nie wiem co go tak podwyższyło. Kotlet co prawda mielony od teściowej, ale już je jadłam i takich cukrów nie miałam. Prawdę mówiąc to zastanawiam się czy ogólnie nie zmniejszyć porcji jedzenia i nie jeść równi co 2 h. Bo ostatnio bardzo szybko robię się głodna i mam wrażenie że te 3 h to już za długo...
    Raz po którymś posiłku wyszedł mi wysoki ale oprócz tego po posiłkach ok, ale ostatnio zdarzyło mi się rano raz 94 i raz 91 także bacznie teraz obserwuję czy nie wystąpi to znowu 😐

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    0d1ys65gdrumd339.png
  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 27 września 2021, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie po weekendzie. Powodzenia dla dziewczyn, które mają dziś badania!

    mk_bambino, jaina_proudmoore, Aneta8, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    0d1ys65gdrumd339.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2021, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Ja mam chwilami dni, że ogarnia mnie panika - jak zdążę ze wszystkim itp 😳🤷‍♀️ Jak mam dzień bez kalafiora to zamawiam rzeczy, czytam, notuje, odhaczam. Mam dwie listy ubranek na rozmiar 56 i 62. Średnio po 5-10 sztuk - najwiecej Body krotki/ długi plus pajace; około 5/7 sztuk śpiochów i półśpiochów. Wole mieć komfort z praniem. 🙂już myśle gdzie w łazience zrobić kącik dla bobasa. Plany planami, a życie pewnie je zweryfikuje 🙂zarówno pod kątem karmienia jak i wielu innych rzeczy. 😜 jutro połówkowe, a jeszcze mnie stres nie ogarnął.. 😂jednak do tego drugiego Usg człowiek już inaczej podchodzi. Dzidzia daje znaki kopniaki 🙂 W piątek 1.10 wiec jak wjedzie pensja to pora na większe zakupy 😋

    Przede wszystkim powodzenia na USG! O której masz wizytę?

    Po drugie muszę wziąć z Ciebie przykład i konkretniej się wziąć za wyprawkę, bo przyjdzie co do czego, a będę musiała kupić wszystko na raz w grudniu :/ Listę wydrukowałam i schowałam do szuflady. Wspaniały pomysł.
    Ja też planuję więcej tych "brudzących" się ubranek, bo nie zamierzam prać po pięć bodziaków tylko. Zresztą nie wiem, może okaże się, że moja córka będzie mniej brudząca, ale moi siostrzeńcy to byli non stop upaprani. :D
    Ja w łazience już znalazłam miejsce, gdzie wsunę pojemnik tylko na jej ciuszki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 08:38

    Aga12345, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2021, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że w ciągu dnia jak chodzę to ruchów raczej nie czuję, ale jak się kładę to kopniaki są już nie do pomylenia. Zauważyłam, że mój organizm reaguje stresem na jej kopniaki. Za każdym razem czuję się tak, jakby mnie ktoś wystraszył zza pleców. Takie dziwne uczucie. A wczoraj to mnie raz kopnęła tak, że aż oczy ze zdziwienia otworzyłam. Podejrzewam, że się odpychała, bo potem odpłynęła.

    Mnie to fascynuje, że te dzieci teraz takie szalone, a jak się rodzą to takie nieporadki słodkie. <3

    Stokrotka 86, Aga12345, jaina_proudmoore, Aneta8, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2021, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiem już, dlaczego na nasze meble musimy czekać 10 tygodni.
    Bo to nowa kolekcja i one się dopiero produkują. 😂😂😂😂😂
    Już też nie miałam czego wybrać...

    Stokrotka 86, Aga12345, jaina_proudmoore, Aneta8, Gosia Rumi, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 27 września 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska, mam tak samo z tymi ruchami. Kilka razy nieźle podskoczyłam jak mnie kopnął z nienacka😁 bardzo cieszę się z tych ruchów ale jednocześnie to dla mnie takie dziwne😁

    Kochane, trzymam kciuki za dzisiejsze badania👍

    Ja kolejny dzień czuję się mega słaba. Wczoraj jeszcze bolało mnie gardło, ale dzisiaj jest ok. Wkurza mnie to bo wiadomo że leżenie plackiem przy cukrzycy nie jest wskazane. Dzisiaj po śniadaniu przy próbie spaceru zaczęły boleć mnie więzadła i poddałam się. Skutek? Cukier 136🙁 nie wiem już czy zaraz czeka mnie insulina czy to czasowe i ogarnę to jeszcze dieta. A w środę wizyta u diabetolog... Nie zrozumcie mnie źle. To nie jest tak że zapieram się żeby nie brać insuliny. Ja poprostu chce wykorzystać każdą szanse żeby uregulować mój stan dieta. W przypadku insuliny jeśli przyjdzie mi ją brać do posiłków czeka mnie jeszcze więcej pomiarów i chyba będę bardziej przywiązana do mieszkania. Bo insulinę trzeba chyba trzymać w lodówce? W dodatku serio mam znowu jakiś okres że mój próg bólu jest dosyć nisko bo nawet nakłucia do pomiaru cukru potrafią mnie boleć. Oczywiście jak nie będzie wyjścia to trudno. Grunt żeby bobas był zdrowy.

    Aga12345, jaina_proudmoore, Aneta8, dobuska lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 27 września 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za wszystkie wizytujące dzisiaj 😀
    Byłam dzisiaj na badaniach na czwartkową wizytę, myślałam,że tam zasłabnę. Za wcześnie chyba zjadłam wczoraj kolację,bo już z głodu o 5 rano mdliło. Dobrze,że laboratorium od 7, to po pobraniu od razu zjadłam kanapkę 😀

    jaina_proudmoore, Aneta8, dobuska, mk_bambino, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 27 września 2021, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,
    czytałam Was na bieżąco rano, z wpisem czekałam na powrót do domu.

    Jestem już po badaniu połówkowym. :)

    dojechałam do kliniki, to miałam jelita na supełek związane i po odhaczeniu się w rejestracji, biegiem do łazienki. 😂
    of kors, było opóźnienie, miałam wizytę o 8.30, a weszłam 8.55 ;) lekarz coś nie w sosie był dzisiaj, recytował z pamięci dosłownie po kolei.

    Wszystkie pomiary prawidłowe.
    uwaga! waga- OMP – 448 g :D , długości nie znam - dr powiedział, że nie jest w stanie podać.
    Następne USG 6.12 :) to już jest płatne, kosztuje 400 zł.

    coraz mocniej czuć ruchy, zwłaszcza wieczorem jak leżę, wczoraj mąż trzymał rękę na brzuchu, to było takie łup. nie muszę przykładać sama już ręki, czuje, że pan Aleksander tam szaleje ;) ale czasem można się wystraszyć, albo lekko zaboli.

    zjem drugie śniadanie to napisze dalej :D


    Stokrotka 86, Aneta8, niutek87, dobuska, oregano84, Selena, Aga12345, Morwa, Alfa_Centauri, mk_bambino, Gosia Rumi, Jeheria, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 27 września 2021, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Dziewczyny wiem już, dlaczego na nasze meble musimy czekać 10 tygodni.
    Bo to nowa kolekcja i one się dopiero produkują. 😂😂😂😂😂
    Już też nie miałam czego wybrać...

    Ostatnio na instagramie Woodies wstawiało informacje, które modele są już na wykończeniu :) Nie wiedziałam tylko, ze na nową partię czeka się 10tygodni..

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 27 września 2021, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Dobuska, mam tak samo z tymi ruchami. Kilka razy nieźle podskoczyłam jak mnie kopnął z nienacka😁 bardzo cieszę się z tych ruchów ale jednocześnie to dla mnie takie dziwne😁

    Kochane, trzymam kciuki za dzisiejsze badania👍

    Ja kolejny dzień czuję się mega słaba. Wczoraj jeszcze bolało mnie gardło, ale dzisiaj jest ok. Wkurza mnie to bo wiadomo że leżenie plackiem przy cukrzycy nie jest wskazane. Dzisiaj po śniadaniu przy próbie spaceru zaczęły boleć mnie więzadła i poddałam się. Skutek? Cukier 136🙁 nie wiem już czy zaraz czeka mnie insulina czy to czasowe i ogarnę to jeszcze dieta. A w środę wizyta u diabetolog... Nie zrozumcie mnie źle. To nie jest tak że zapieram się żeby nie brać insuliny. Ja poprostu chce wykorzystać każdą szanse żeby uregulować mój stan dieta. W przypadku insuliny jeśli przyjdzie mi ją brać do posiłków czeka mnie jeszcze więcej pomiarów i chyba będę bardziej przywiązana do mieszkania. Bo insulinę trzeba chyba trzymać w lodówce? W dodatku serio mam znowu jakiś okres że mój próg bólu jest dosyć nisko bo nawet nakłucia do pomiaru cukru potrafią mnie boleć. Oczywiście jak nie będzie wyjścia to trudno. Grunt żeby bobas był zdrowy.

    Stokrotka, Twoje podejście co do diety jak najardziej rozumiem. Też najpierw chciałabym spróbować ze wszystkich sił uregulowac cukry samym jedzeniem. Trzymam kciuki!! :) Ja się za to mocno obawiam krzywej cukrowej, ale co ma być to będzie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 10:33

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aga12345 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 27 września 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina - oho! Mamy nową liderkę :) a raczej lidera :) Super, że synek zdrowy :)

    Trzymam kciuki za pozostałe dziewczyny i ich badania :)

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, Aneta8, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 27 września 2021, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka - podzielam twoje zdanie co do diety.

    ja mam problem z cukrem na czczo jedynie, co mnie wkurza, bo już nie wiem co zjeść na noc.
    poziom waha się pomiędzy 90-98.
    w czwartek idę do lekarza, ciekawe co powie.
    Mnie też czasem bolą palce od kłucia się, serio. :(
    Chciałabym to dietą ogarnąć, ale widać nie radzę sobie.
    Teraz miałam tydzień cateringu dietetycznego od koleżanki, bo prowadzi i nawet to nie pomogło.

    W październiku też planuje zamówić na 2 tygodnie plus 2 samodzielnie w domu, bo to zawsze lepszy dobór potraw i składników :) a cena po znajomości też lepsza ;) a ja nie mam głowy do robienia sałatek, kotlecików itp.

    W sobotę będzie wycieczka do wózkarni :D chyba trzeba rezerwacje robić, zobaczymy ile się czeka. :)
    na stronie woodies mają napisane, że towar jest w magazynie.

    a na stronie NENO - ten sterylizator 5w1 w październiku ma być dopiero, także pilnować trzeba.

    Stokrotka 86, Aga12345 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
‹‹ 269 270 271 272 273 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ