X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 27 września 2021, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Jaina super, że już jesteś po badaniach! Twój synuś wyszedł na wagowe prowadzenie! 😃🥰 ja dopiero wizytuje o 17:40, tyle jeszcze czekania!

    Jeśli chodzi o meble, to my planujemy kupić w ikei dużą szafę z tych systemów PAX, mam nadzieję, że uda się wszystko skompletować, bo to aż przerażajace się robi z tymi brakami magazynowymi i w ogóle podnoszeniem cen.

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aga12345 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2021, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Dobuska, mam tak samo z tymi ruchami. Kilka razy nieźle podskoczyłam jak mnie kopnął z nienacka😁 bardzo cieszę się z tych ruchów ale jednocześnie to dla mnie takie dziwne😁

    Kochane, trzymam kciuki za dzisiejsze badania👍

    Ja kolejny dzień czuję się mega słaba. Wczoraj jeszcze bolało mnie gardło, ale dzisiaj jest ok. Wkurza mnie to bo wiadomo że leżenie plackiem przy cukrzycy nie jest wskazane. Dzisiaj po śniadaniu przy próbie spaceru zaczęły boleć mnie więzadła i poddałam się. Skutek? Cukier 136🙁 nie wiem już czy zaraz czeka mnie insulina czy to czasowe i ogarnę to jeszcze dieta. A w środę wizyta u diabetolog... Nie zrozumcie mnie źle. To nie jest tak że zapieram się żeby nie brać insuliny. Ja poprostu chce wykorzystać każdą szanse żeby uregulować mój stan dieta. W przypadku insuliny jeśli przyjdzie mi ją brać do posiłków czeka mnie jeszcze więcej pomiarów i chyba będę bardziej przywiązana do mieszkania. Bo insulinę trzeba chyba trzymać w lodówce? W dodatku serio mam znowu jakiś okres że mój próg bólu jest dosyć nisko bo nawet nakłucia do pomiaru cukru potrafią mnie boleć. Oczywiście jak nie będzie wyjścia to trudno. Grunt żeby bobas był zdrowy.

    MImo wszystko wolę jak kopniaki są niż jak ich nie ma. :D Ale fakt, mega dziwne uczucie. :D

    Spokojnie, Stokrotko, insulinę trzymasz w lodówce tylko tę, która jest w zapasie. Tą którą masz zamontowaną w penie nosisz normalnie w torebce. A cukry na czczo masz dobre? Jeśli faktycznie nie zmieniłaś nic w posiłkach to niestety może być potrzebna doposiłkowa insulina, ale ona Cię nie zatrzyma w domu. Tym jednym nie musisz się martwić. <3
    Też ostatnio bolą mnie wszystkie wkłucia, ale chyba jednak heparyna najbardziej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 11:01

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    hej dziewczyny,
    czytałam Was na bieżąco rano, z wpisem czekałam na powrót do domu.

    Jestem już po badaniu połówkowym. :)

    dojechałam do kliniki, to miałam jelita na supełek związane i po odhaczeniu się w rejestracji, biegiem do łazienki. 😂
    of kors, było opóźnienie, miałam wizytę o 8.30, a weszłam 8.55 ;) lekarz coś nie w sosie był dzisiaj, recytował z pamięci dosłownie po kolei.

    Wszystkie pomiary prawidłowe.
    uwaga! waga- OMP – 448 g :D , długości nie znam - dr powiedział, że nie jest w stanie podać.
    Następne USG 6.12 :) to już jest płatne, kosztuje 400 zł.

    coraz mocniej czuć ruchy, zwłaszcza wieczorem jak leżę, wczoraj mąż trzymał rękę na brzuchu, to było takie łup. nie muszę przykładać sama już ręki, czuje, że pan Aleksander tam szaleje ;) ale czasem można się wystraszyć, albo lekko zaboli.

    zjem drugie śniadanie to napisze dalej :D

    O matko! Jaki Aleksander jest wielki! :O Chyba mocno wyskoczył do przodu, co? Czy cały czas był taki duży? :) Cieszę się, że wszystko dobrze <3

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Ostatnio na instagramie Woodies wstawiało informacje, które modele są już na wykończeniu :) Nie wiedziałam tylko, ze na nową partię czeka się 10tygodni..
    Ja nie mam mebelków z Woodies więc nie wiem jak to u nich działa. :)

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2021, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiem, ze boicie się insuliny i chcecie uregulować cukrzycę dietą, ale pamiętajcie, że insulina nie przechodzi przez łożysko do dzieciątka (informacja od lekarza) i jest milion razy bezpieczniejsza niż przekroczenia w cukrze. Ogólnie zaleca się walczyć z dieta do dwóch tygodni, a potem włączyć insulinę. Jeśli lekarz ignoruje za duże wyniki to trzeba zmienić diabetologa.
    Nie wiem jak w przypadku Stokrotki, która ma przekroczenia po posiłkach, ale moja diabetolog kazała pilnie dzwonić jak tylko cukry zaczną szaleć.

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aga12345, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 27 września 2021, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w końcu jak Aleksander to wielki hehe ;)
    jak ten wódz ;)

    a tak serio, ciekawe którędy wypełznie finalnie :P 😂
    wiecie co, na USG we wtorek mój gin ocenił wagę na 300g to raczej w tydzień 150 nie przybrał.

    oczywiście fotki mam, ale niewyraźne mega, ale co lepsze mam też nagranie na pendrive - mąż do pracy zabrał, ma potem obejrzeć. bo do gabinetu wejść nie mógł, niestety.

    w trakcie badania była poza na myśliciela - z ręką przy buzi ;)
    potem też przebierał nogami. a badanie zaczęło się od ułożenia dupą w stronę lekarza 😂

    edit:
    @Dobuska - wiem, wiem o insulinie. jak nie będzie wyjścia to będę brać na noc. muszę dać radę. tyle już było zastrzyków. a człowiek do wszystkiego się przyzwyczaić może... taka prawda. to dla zdrowia maluszka i siebie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 11:06

    dobuska, Aneta8, Stokrotka 86, Aga12345, Gosia Rumi, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 27 września 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    MImo wszystko wolę jak kopniaki są niż jak ich nie ma. :D Ale fakt, mega dziwne uczucie. :D

    Spokojnie, Stokrotko, insulinę trzymasz w lodówce tylko tę, która jest zapasane. Tą którą masz zamontowaną w penie nosisz normalnie w torebce. A cukry na czczo masz dobre? Jeśli faktycznie nie zmieniłaś nic w posiłkach to niestety może być potrzebna doposiłkowa insulina, ale ona Cię nie zatrzyma w domu. Tym jednym nie musisz się martwić. <3
    Też ostatnio bolą mnie wszystkie wkłucia, ale chyba jednak heparyna najbardziej.

    To uspokoiłas mnie nieco z tą insuliną 😉 na czczo są ok. W zeszlym tygodniu na wyjeździe miałam raz przekroczony cukier po posiłku, wczoraj po obiedzie i dzisiaj to 136. Niby norma do 140 ale to jednak wysoko.
    Mam wrażenie że cukry zaczęły wariować na wyjeździe. Nie ja przygotowywałam posiłki i jednak przy najlepszych chęciach jakieś wtopy były. Niby cukry w większości były ok ale i tak wyższe niż mam zazwyczaj. I dodatkowo to osłabienie i dzisiaj więzadło... Nosz k...a wszystko się na raz przyplatuje...

    Jaina, czyli nosisz w sobie Aleksandra Wielkiego 😉 ciekawe co ten mój maluch jutro zaprezentuje... Alez ja zazdroszczę tym z was które są już po...

    jaina_proudmoore, Aga12345, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    w końcu jak Aleksander to wielki hehe ;)
    jak ten wódz ;)

    a tak serio, ciekawe którędy wypełznie finalnie :P 😂
    wiecie co, na USG we wtorek mój gin ocenił wagę na 300g to raczej w tydzień 150 nie przybrał.

    oczywiście fotki mam, ale niewyraźne mega, ale co lepsze mam też nagranie na pendrive - mąż do pracy zabrał, ma potem obejrzeć. bo do gabinetu wejść nie mógł, niestety.

    w trakcie badania była poza na myśliciela - z ręką przy buzi ;)
    potem też przebierał nogami. a badanie zaczęło się od ułożenia dupą w stronę lekarza 😂
    No ciekawe z tą wagą. Czyli jednak co sprzęt to inna historia. Ciekawe ile moja mała będzie miała za tydzień.
    Zazdroszczę filmiku! U nas nie nagrywają, ale przynajmniej mąż może ze mną wchodzić. :)

    jaina_proudmoore, Aga12345 lubią tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    To uspokoiłas mnie nieco z tą insuliną 😉 na czczo są ok. W zeszlym tygodniu na wyjeździe miałam raz przekroczony cukier po posiłku, wczoraj po obiedzie i dzisiaj to 136. Niby norma do 140 ale to jednak wysoko.
    Mam wrażenie że cukry zaczęły wariować na wyjeździe. Nie ja przygotowywałam posiłki i jednak przy najlepszych chęciach jakieś wtopy były. Niby cukry w większości były ok ale i tak wyższe niż mam zazwyczaj. I dodatkowo to osłabienie i dzisiaj więzadło... Nosz k...a wszystko się na raz przyplatuje...

    Jaina, czyli nosisz w sobie Aleksandra Wielkiego 😉 ciekawe co ten mój maluch jutro zaprezentuje... Alez ja zazdroszczę tym z was które są już po...
    To wiesz co? Skoro mówisz, że możesz podejrzewać, że to od innego jedzenia to daj sobie kilka dni. Przypomina mi to historie dziewczyn, które po powrotach ze szpitala (gdzie jedzenie woła o pomstę do nieba) potrzebowały kilku-kilkunastu dni, żeby ich cukry się uregulowały.
    No i wynik 136, fakt blisko normy, ale nadal w normie. Czytałam wczoraj, że jak cukier cały czas jest niski to też niedobrze, więc o ile nie masz po każdym posiłku ponad 130, to ja bym się nie martwiła. Mi też się co jakiś czas zdarzają takie wyniki. :)

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, Aga12345, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 27 września 2021, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska, w środę mam diabetolog więc zobaczę co ona powie. Przy okazji przyjrzę się jeszcze raz swoim posiłkom. Być może to też znak że czas coś zmienić znowu.

    Jaina, ja zastanawiam się czy jutro nie dopłacić i nie zagrac badania na płytę. U mnie jest taka opcja. Tylko że na tych ostatnich USG tak naprawdę mało dziecia było widać. Głównie łożysko, tętnice i inne takie nieciekawe rzeczy 😉 boję się że i tym razem tak będzie. No ale chcę pokazać mężowi bo w sumie odkąd dziecko wygląda jak człowiek to nawet dobrych fotek nie mam. Poza tym maluch jak na złość nie chce nawet męża kopnąć. Gdy on tylko przykłada rękę do brzucha to Wiktorek momentalnie się wycisza i udaje że go nie ma😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 11:26

    jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej, ja mam hit. Napiszę Wam dialog

    Ja: Ej, mamy na forum rekordzistę. Koleżanka była na połówkowych i jej synek w podobnym czasie ciąży waży ponad 440 gramów.

    Mąż: O k****. przecież to niedobrze!

    Ja: O_o ale czemu? pamiętaj, ze nasza jest w dolnej granicy, a jej pewnie w górnej.

    Mąż: No, ale bez przesady! Przecież takie duże to się dzieci rodzą!!!

    Ja: Ważąc 400 gramów?!

    <konsternacja>

    Mąż: Cholera, zrozumiałem, że on waży ponad 4 kilogramy


    Tadam! I kto tu jest kalafiorem? 😂😂😂😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 11:40

    Stokrotka 86, Negra85, Joana23, Aneta8, jaina_proudmoore, Aga12345, Selena, Gosia Rumi, Jeheria, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 27 września 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina cudownie, że mały-wielki człowiek rośnie. 🙂

    Dziewczyny, które mają detektory tętna, używacie nadal? Czy za każdym razem bez problemu odnajdujecie tętno maluszka?
    Ja mam łożysko na przedniej ścianie i słabo czuję ruchy i czasem zaczynam się zamartwiać czy wszystko dobrze. Nawet zaczynam myśleć o kupnie detektora, ale zastanawiam się czy nie dostarczy mi to więcej stresów... wiem że teraz ruchy będą już coraz wyraźniejsze, ale czasem w chwili gdy przyjdą jakieś niepewności na szybko można sprawdzić
    W poprzedniej ciąży zdarzyło mi się po 30 tygodniu jechać do szpitala na ktg, bo przez kilka godzin nie czułam ruchow. Detektor pomógłby w takich sytuacjach. Ale czy nie dostarczy nowych rozkmin czy tętno jest takie jak trzeba itp?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 11:40

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 27 września 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Ja nie mam mebelków z Woodies więc nie wiem jak to u nich działa. :)

    Aaa, coś mi się popierdzieliło :D

    dobuska lubi tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Negra85 Autorytet
    Postów: 377 1442

    Wysłany: 27 września 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka - ja swoją insulinę trzymam w pewnie, a te nieotwarte są w lodówce.

    Ogólnie ja, mimo cukrzycy, cieszę się, że mam insulinę. Pamiętam, jak próbowałam uregulować dieta i co rano płacz, że znów cukry za wysokie, że szkodze dziecku. Bierzemy insulinę ludzka, która nie szkodzi w żaden sposób dziecku, ma mu, jak i nam pomóc. Ogólnie zagłębiając się w temat cukrzycy w ciąży strasznie trudno uregulować cukry na czczo sama dieta. Ja dzisiaj też po śniadaniu miałam dość wysokie cukry 125, co prawda w normie, ale zjadłam jajecznicę z dwóch jajek, kanapkę z serem i pomidorem. Zawsze po tym posiłku miałam ok 100-110. Może mam taki dzień, a może cukry znów pójdą w górę z biegiem ciąży 😑

    Jaina - super, że wszystko w porządku i dzidzia rośnie 😍 widać, że mu dobrze, jak tak ładnie przybiera na wadze.
    Ja też czaje się na sterylizator z Neno, chce go kupić razem z laktatorem. Boję się tylko, że zrobią jeden rzut i zaraz wszystko im zejdzie 😌

    My dzisiaj zamiany komodę z przewijakiem z Ikea. Wczoraj oglądam jeszcze filmy na YouTubie jak mamy robią organizacje tej właśnie komody, więc trochę od nich zgapie 😀 dostawa niby na koniec października. Mi by pasowało.

    Łóżeczko - stanęło na Tweeto, ale go zamówimy w listopadzie bo tam szybką dostawą. Będę monitorować stronę na bieżąco, jak przyjdzie znów kolejna fala, to dostawa pewnie się wydłuży.

    Mój stary się śmieje, że samochód i mieszkanie wybrałam w jeden dzień, a mebelki wybieram miesiąc 🤣 Ba, wczoraj siedziałam na stronie Sinsay i wybierałam dwie godziny ciuszki. Chciałam wybrac kolor Moonie, ale to było ponad moje siły już 🥦🥦🥦

    Czy któraś z Was planuje zakup wyprawki ze strony Colorstoriesforkids?

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

    3jgxvfxm0fdw7nq2.png

    Wspólne starania: styczeń 2020
    IVF: start 4 kwietnia 2021
    punkcja: 16 kwietnia - pobrano 8 oocytów 👍
    21.04.21 - 5 mrozaczków (4.1.1, 4.1.1, 4.2.2, 4.2.3, 5.2.2) ❄️❄️❄️❄️❄️

    19.05 - FET - blaska 4.1.1. zostań z nami Kropeczku 🙏🏻
    24.05 - 5dpt: beta - 7,25 ; prog - 8,87 🙏🏻
    26.05 - 7dpt: beta - 32,34 ; prog - 9,82 ✊
    28.05 - 9dpt: beta - 71,41, prog - 10,66
    31.05 - 12dpt: beta - 224,9, prog - 9,83
    02.06 - 14 dpt: beta 472,6, prog - 11,7
    13.06 - Wielki człowiek ma 5,1 mm i ❤️
    28.07 - prenatalne + nifty - zdrowy synek 💙
  • Negra85 Autorytet
    Postów: 377 1442

    Wysłany: 27 września 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa zapomniałabym. Dziewczyny, w Lidlu kupilam legginsy ciążowe. Jak dla mnie o wiele lepsze niż te z h&m. Kupilam wczoraj jedne, za chwilę idę na spacer i mam nadzieję, że upoluje jeszcze czarne.
    Kupiłam jeszcze stojak - suszarke na butelki, smoczki itp. Za 25 zł. Bardzo ładnie wygląda. Kupilam biało - niebieska, była jeszcze w wersji różowej.

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    3jgxvfxm0fdw7nq2.png

    Wspólne starania: styczeń 2020
    IVF: start 4 kwietnia 2021
    punkcja: 16 kwietnia - pobrano 8 oocytów 👍
    21.04.21 - 5 mrozaczków (4.1.1, 4.1.1, 4.2.2, 4.2.3, 5.2.2) ❄️❄️❄️❄️❄️

    19.05 - FET - blaska 4.1.1. zostań z nami Kropeczku 🙏🏻
    24.05 - 5dpt: beta - 7,25 ; prog - 8,87 🙏🏻
    26.05 - 7dpt: beta - 32,34 ; prog - 9,82 ✊
    28.05 - 9dpt: beta - 71,41, prog - 10,66
    31.05 - 12dpt: beta - 224,9, prog - 9,83
    02.06 - 14 dpt: beta 472,6, prog - 11,7
    13.06 - Wielki człowiek ma 5,1 mm i ❤️
    28.07 - prenatalne + nifty - zdrowy synek 💙
  • Ada.. 31 Autorytet
    Postów: 264 922

    Wysłany: 27 września 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja dziś też mam wizytę ale przed 15 dopiero 😉 mała kopię cały czas 😅😅 Janina kawał faceta z Aleksandra😉

    jaina_proudmoore, dobuska, Aga12345, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hz0nfzo3c.png
  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 27 września 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    hej dziewczyny,
    czytałam Was na bieżąco rano, z wpisem czekałam na powrót do domu.

    Jestem już po badaniu połówkowym. :)

    dojechałam do kliniki, to miałam jelita na supełek związane i po odhaczeniu się w rejestracji, biegiem do łazienki. 😂
    of kors, było opóźnienie, miałam wizytę o 8.30, a weszłam 8.55 ;) lekarz coś nie w sosie był dzisiaj, recytował z pamięci dosłownie po kolei.

    Wszystkie pomiary prawidłowe.
    uwaga! waga- OMP – 448 g :D , długości nie znam - dr powiedział, że nie jest w stanie podać.
    Następne USG 6.12 :) to już jest płatne, kosztuje 400 zł.

    coraz mocniej czuć ruchy, zwłaszcza wieczorem jak leżę, wczoraj mąż trzymał rękę na brzuchu, to było takie łup. nie muszę przykładać sama już ręki, czuje, że pan Aleksander tam szaleje ;) ale czasem można się wystraszyć, albo lekko zaboli.

    zjem drugie śniadanie to napisze dalej :D
    Super, że wszystko w porządku, jaki wielki chłopczyk. Kiedy byliście na ostatniej wizycie? Zastanawiam się w jakim czasie tyle przybrał, jak się nie mylę ostatnio ważył 300g?
    Ok już doczytałam, że byłaś tydzień temu 🙂 tak mi się właśnie wydawało, że nie dawno i zaskoczyłaś mnie wagą 😁 u nas w 8 dni było 50g także bez porównania 🙂
    Fajnie, że masz nagranie, świetna pamiątka u nas niestety nie było takiej możliwości

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 12:51

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    0d1ys65gdrumd339.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 27 września 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie może pomiar USG jednemu i drugiemu nierówny.
    według samego obwodu brzucha tydzień temu, mój dr ocenił na 300 g niby, a tu jednak były dodatkowe pomiary jak kość udowa itp. Przekrój brzucha był prawidłowy jak na 20 tc. może tydzień temu ważył już więcej, nie wiem.

    zapytałam dziś czy to nie za dużo - dr powiedział dziś, że jest ok wagowo.
    szkoda, że nie wiem ile klocek ma cm :)

    Chop niby wielki, a brzuch mój mały, także nie wiem gdzie on tam się chowa :P

    @Dobuśka- ale się uśmiałam :D
    dzidzie teraz będą rosły mocno wagowo, stąd może napady głodu się pojawią częściej, skoro wyciągają pokarm jak małe wampiry :D

    @Negra85 - daj znać jak wpadną ci w oko produkty z Neno, zwłaszcza sterylizator :) też będę obserwować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 13:01

    Stokrotka 86, Aga12345, dobuska lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Alfa_Centauri Autorytet
    Postów: 470 1148

    Wysłany: 27 września 2021, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Miś szumiś ogólnie przez jednych wychwalanych pod niebiosa, a przez innych uważany jako strata kasy. Nie wiem czy kupić :D
    Pediatrzy odradzają misie szumisie, a już na pewno nie powinno się ich wieszać na łóżeczku blisko dziecka
    https://www.wymagajace.pl/bialy-szum-bezpieczny-dla-twojego-dziecka/

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, niutek87 lubią tę wiadomość

    3jgxflw1q814yhy7.png
    f2wl2n0a13n499gf.png
    [*] luty 2017 - 6 tc ; [*] grudzień 2017 - 12 tc
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 27 września 2021, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, jak mierzył tylko brzuszek to pewnie stąd ta różnica. Z tego co czytałam to dzieci nie rosną symetrycznie i dlatego sprawdza się kilka części ciała do pomiarów. Grunt że waga jest ok i bobas zdrowy🙂

    Negra, mam te leginsy z Lidla już od jakiegoś czasu i potwierdzam- bardzo wygodne 🙂

    Lolla, ja teraz już rzadko mierzę tętno. Znajduje je ale nie jest ono stale bo dziecko się przemieszcza najczęściej. Ciężko mi doradzić czy zakup detektora to dobry pomysł. Bywały momenty że bardzo pomagał mi się uspokoić, ale też i takie gdy depresja mnie dopadals gdy nie mogłam zlokalizować malucha.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
‹‹ 270 271 272 273 274 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ