X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • mk_bambino Ekspertka
    Postów: 153 534

    Wysłany: 27 września 2021, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, odpowiadając - nic odnośnie pępowiny mi nie mówił doktor, który robił USG prenatalne, a ja nawet nie wpadłam na to, by pytać o takie rzeczy.
    bardziej się skupiłam na szyjce, bo w zeszłym roku miałam skracaną ze względu na komórki nowotworowe i poronienie.

    na ten moment przejrzałam cały internet (chociaż dr zabroniła) i sama nie wiem co myśleć. umówiłam się na dodatkową wizytę USG z oceną anatomii płodu u polecanego lekarza, zobaczymy co on powie.

    Ada.. 31 - gratulację zdrowej i dużej dziewczynki! <3

    a012319090.png
  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 27 września 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mk_bambino wrote:
    dziewczyny, odpowiadając - nic odnośnie pępowiny mi nie mówił doktor, który robił USG prenatalne, a ja nawet nie wpadłam na to, by pytać o takie rzeczy.
    bardziej się skupiłam na szyjce, bo w zeszłym roku miałam skracaną ze względu na komórki nowotworowe i poronienie.

    na ten moment przejrzałam cały internet (chociaż dr zabroniła) i sama nie wiem co myśleć. umówiłam się na dodatkową wizytę USG z oceną anatomii płodu u polecanego lekarza, zobaczymy co on powie.

    Ada.. 31 - gratulację zdrowej i dużej dziewczynki! <3
    Az z ciekawości sprawdziłam swoje wyniki i w pierwszej ciąży lekarz sprawdzał pępowinę na pierwszych prenatalnych a w tej dopiero na drugich.

    0d1ys65gdrumd339.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 27 września 2021, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mk bambino- ja też bym nie zapytała. Do głowy by mi to nie przyszło. A na kiedy masz tą wizytę u lekarza? Myślę że to dobre posunięcie- może coś podpowie/ uspokoi. Bo wiadomo że ciążowy umysł za dużo sobie dopowiada.

    Dzisiaj pierwszy raz zobaczyłam jak zafalowal mi brzuch😁 mam nadzieję że oznacza że bobasa odpowiednią wielkość. Do tej pory był w normie, ale tej niższej więc się zastanawiam jak teraz będzie gdy sprawdza się już wagę a nie długość...

    Czy któras z was jutro też ma połówkowe? Ja mam wizytę na 9. Dobrze że mój lekarz przyjmuje rano bo do popołudnia bym chyba nie wytrzymała 😁

    U mnie kolejny dzień plackowania i totalnego kalafiora- czyli taki dzień bezproduktywny- nie lubię ich...

    Wiezadla kłują więc podejrzewam że na dniach mój brzuch jeszcze bardziej urośnie 😁 kiedyś się obudzę z brzuchem do sufitu 😉 najpierw go nie było a teraz zasuwa jak szalony🙂

    W ogóle to trochę przybita jestem po tym urlopie. Plusem jest to że zobaczyłam rodzinkę ale poza tym wszystko sobie rozregulowałam i chyba za mało wypoczywałam. Ciało daje mi się we znaki. Dodatkowo pewne sprawy urzędowe które popchnęłam do przodu zaraz chyba znowu utkną bo jestem w innej miejscowości a widzę że jak ja czegoś nie załatwię to reszta rodziny się za to nie weźmie... Normalnie jakby manna z nieba miała im sama spaść 🤦 wiem że głową muru nie przebije ale wkurza mnie to już. Staram się nie nakręcać i nie denerwowac ale ja jestem raczej z tych co wolą mieć kontrolę i działać. A dzisiaj już 2 dzień w większości w łóżku i to takie nie w moim stylu że aż psychicznie mi z tym źle.

    16-01-2022 - synek💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 27 września 2021, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka- nic na siłę. Organizm sam się dopomina widocznie o odpoczynek. 💗 ale rozumiem Cię doskonale, nie lubię tych dni kiedy nie mam siły wstawać nawet z łóżka, a potem się snuje jak zombie z 🥦🥦🥦dzień mija nie wiadomo kiedy i człowiek niczego nie zrobi. Jutro na pewno będzie lepiej 🙂pewnie wyjazd naruszył twoje siły. Ja dziele od dawna zajęcia, inaczej nie dałabym rady trzech rzeczy zrobić jednego dnia. Podziwiam tutaj forumowe mamy za ich zdolność ogarniania tylu spraw, z bobasem na pokładzie 🙂💪

    Stokrotka 86, Aga12345, Gosia Rumi, Aneta8 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 27 września 2021, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj rozumiem Cię w pełni, też nie lubię takiej bezczynności ale teraz nie jest czas na działania ponad swoje możliwości a już tymbardziej przy cukrzycy, jednak ją trzeba cały czas kontrolować. Jeszcze jakieś 4/5 miesięcy i będziesz działać znowu na pełnych obrotach 🙂

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8 lubią tę wiadomość

    0d1ys65gdrumd339.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 27 września 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny,
    szukam staników do karmienia, ale nie bardzo mam pomysł. liczę na Waszą pomoc :)
    wybrałyście już jakieś swoje typy?

    trochę mnie to badanie USG podjarało dziś i już mi się dupa pali na wybór wózka 😂a do soboty daleka droga 😂

    Stokrotka 86, Gosia Rumi, Aneta8 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 27 września 2021, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka, niestety odpoczywać też trzeba się nauczyć :) balans we wszystkim jest potrzebny. Daj sobie trochę czasu na lenistwo, na dojście do siebie. To zaprocentuje :)

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Negra85 Autorytet
    Postów: 377 1442

    Wysłany: 27 września 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, gratuluję połówkowych. Mk_bambino - bardzo dobrze zrobiłaś, dodatkowa wizyta nie zaszkodzi.

    Laktatory - dziewczyny, byłam dzisiaj na stronie Neno. Mają fajną promocję na laktator podwójny Bueno. Jak zrobisz zakupy między 22 a 6 rano, obniżają cenę o 100 zł, więc cena końcowa wyniesie 299 zł. Czytałam opinie i obejrzałam video i się na niego zdecyduję. Dodatkowo zakupię aspirator i termometr za jednym zamachem. A w październiku dokupię sterylizator.

    Jaina - ja od dwóch miesięcy noszę staniki z Bon Prix. One są właśnie do karmienia, kupiłam je nie czytając, że do karmienia, ale teraz sprawdzają mi się znakomicie. Fajna szeroka gumka na dole dobrze podtrzymuje biust. Sprawdziłam rozpinanie stanika do karmienia i można to zrobić jedną ręką. Polecam. Podobno z h&m też są dobre. Te z Bon Prix kupię jeszcze jeden komplet jak będę bliżej porodu.
    https://www.bonprix.pl/style/biustonosz-do-karmienia-3-szt-bawelna-organiczna-20209719/?catalogueNumber=967241&type=image&tagId=41&return=ref&page=1

    Stokrotka 86, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    3jgxvfxm0fdw7nq2.png

    Wspólne starania: styczeń 2020
    IVF: start 4 kwietnia 2021
    punkcja: 16 kwietnia - pobrano 8 oocytów 👍
    21.04.21 - 5 mrozaczków (4.1.1, 4.1.1, 4.2.2, 4.2.3, 5.2.2) ❄️❄️❄️❄️❄️

    19.05 - FET - blaska 4.1.1. zostań z nami Kropeczku 🙏🏻
    24.05 - 5dpt: beta - 7,25 ; prog - 8,87 🙏🏻
    26.05 - 7dpt: beta - 32,34 ; prog - 9,82 ✊
    28.05 - 9dpt: beta - 71,41, prog - 10,66
    31.05 - 12dpt: beta - 224,9, prog - 9,83
    02.06 - 14 dpt: beta 472,6, prog - 11,7
    13.06 - Wielki człowiek ma 5,1 mm i ❤️
    28.07 - prenatalne + nifty - zdrowy synek 💙
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2021, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj w takim sporym sklepie dla dzieci. Jeju, stanęłam tak z dwoma butelkami (z miliona) i nie wiedziałam co zrobić. Pani mi pomogła widząc mój strach. Ogólnie jestem przerażona. Kupiłam smoczek, butelkę i termofor z pestek wiśni. Super. Skreślam z wyprawki kolejne pozycje i totalnie nic nie ubywa 🤣

    Nie czuje dzisiaj ruchów i powiem Wam, że trochę panikuje :/ poleze teraz, bo dzisiaj dużo robiłam i będę czekać na jakiegoś kopniaka. Jak jutro dalej będzie tak spokojnie to nie wiem co robić. Czy na naszym etapie trzeba liczyć ruchy? Chyba jeszcze nie? 🤔

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 27 września 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska - jak się dużo łazi i dużo robi to dzidzia idzie w kimę. Budzi się jak człowiek dłużej poleży 🙂

    Stokrotka 86, Aga12345, dobuska, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Negra85 Autorytet
    Postów: 377 1442

    Wysłany: 27 września 2021, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie :) Dobska - położysz się i Mała zacznie szaleć.

    I jeszcze mam info - jakby któraś z Was zdecydowała się na zakup kocyka, rożka, ogólnie wyprawki to jutro na stronie Colorstories for Kids jest 15% zniżki. Ja się obkupię :D

    Dobuska - a jakiej firmy butelki kupiłaś? Ja myślę nad Suavinex.



    Stokrotka 86, Aga12345, jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

    3jgxvfxm0fdw7nq2.png

    Wspólne starania: styczeń 2020
    IVF: start 4 kwietnia 2021
    punkcja: 16 kwietnia - pobrano 8 oocytów 👍
    21.04.21 - 5 mrozaczków (4.1.1, 4.1.1, 4.2.2, 4.2.3, 5.2.2) ❄️❄️❄️❄️❄️

    19.05 - FET - blaska 4.1.1. zostań z nami Kropeczku 🙏🏻
    24.05 - 5dpt: beta - 7,25 ; prog - 8,87 🙏🏻
    26.05 - 7dpt: beta - 32,34 ; prog - 9,82 ✊
    28.05 - 9dpt: beta - 71,41, prog - 10,66
    31.05 - 12dpt: beta - 224,9, prog - 9,83
    02.06 - 14 dpt: beta 472,6, prog - 11,7
    13.06 - Wielki człowiek ma 5,1 mm i ❤️
    28.07 - prenatalne + nifty - zdrowy synek 💙
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 27 września 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska, chyba nie ma sensu jeszcze ruchów liczyć. Tak jak pisze Jaina- ja też mając intensywny dzień czułam ruchy rzadziej. Czytałam że na naszym etapie należy zgłosić się do lekarza jak nie czuję się nic przez 12 h. Ale nie panikuj. Poleć, odpocznij. Myślę że max do jutra przy zwolnionych obrotach dostaniesz od małej kopa😉

    Aga12345, jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 27 września 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Byłam dzisiaj w takim sporym sklepie dla dzieci. Jeju, stanęłam tak z dwoma butelkami (z miliona) i nie wiedziałam co zrobić. Pani mi pomogła widząc mój strach. Ogólnie jestem przerażona. Kupiłam smoczek, butelkę i termofor z pestek wiśni. Super. Skreślam z wyprawki kolejne pozycje i totalnie nic nie ubywa 🤣

    Nie czuje dzisiaj ruchów i powiem Wam, że trochę panikuje :/ poleze teraz, bo dzisiaj dużo robiłam i będę czekać na jakiegoś kopniaka. Jak jutro dalej będzie tak spokojnie to nie wiem co robić. Czy na naszym etapie trzeba liczyć ruchy? Chyba jeszcze nie? 🤔
    Nie, nie z tym liczeniem to jeszcze za wcześnie, ja np. widzę aktywność małej regularnie po podwieczorku od 3/4 dni ale to też dopiero jak się położę, w ciągu dnia jak chodzę to coś mnie tam uwiera raz na jakiś czas, pewnie to ona ale nie jest to jeszcze takie oczywiste.
    Synek tak popatrzył dzisiaj na mój brzuch i mówi ale masz już duży brzuszek, jak urośnie Ci taki duży to nie będziesz się mogła schylać i wybuchł śmiechem :D ale przychodzi i przytula siostrzyczkę, daje jej buziaki ;)

    jaina_proudmoore, dobuska, Stokrotka 86, Aneta8, mk_bambino, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    0d1ys65gdrumd339.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje, jesteście kochane! Teraz leze i czuje, że pływa, ale po prostu szczędzi mi kopniaków :) jestem spokojniejsza teraz :)

    Negra trzymałam w ręku tę butelkę i jeszcze trzymałam MAM. Wybrałam tę drugą, bo rzekomo ma tez właściwości antykolkowe (pewnie ściema) i w sumie była opisana jako idealna do karmienia mlekiem z piersi. Także zobaczymy 🤷🏻‍♀️😆 zakup na ślepo. Z tej pierwszej firmy wzięłam smoczek taki na w razie czego :)

    Ale spodobała mi się kura do karmienia 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 20:10

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, Aneta8, Negra85, Gosia Rumi, Joana23 lubią tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 27 września 2021, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8- już pisała po Usg czy coś przegapiłam? 🤔

    zDmVp2.png
  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 27 września 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Aneta8- już pisała po Usg czy coś przegapiłam? 🤔
    Chyba jeszcze nie ale jak się nie mylę to chyba pisała, że ma wizytę o 17:40, więc może była zmęczona albo po prostu zapomniała 🙂
    KaroKaro i GosiaRumi chyba też już kilka dni nie pisały co u nich albo przeoczyłam bo często czytam w biegu. Mam nadzieję, że wszystko w porządku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 20:59

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    0d1ys65gdrumd339.png
  • Aga12345 Autorytet
    Postów: 1059 1954

    Wysłany: 27 września 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak ma na imię Morwa? Uzupełniałam tabelkę i przez przypadek przesunełam na jej pole, synek po chwili mi wyłączył plik i już nie mogłam cofnąć :(

    0d1ys65gdrumd339.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 27 września 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga12345 wrote:
    Dziewczyny jak ma na imię Morwa? Uzupełniałam tabelkę i przez przypadek przesunełam na jej pole, synek po chwili mi wyłączył plik i już nie mogłam cofnąć :(
    Juz uzupelnilam ;)

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 27 września 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem kochane! Odwiedziliśmy znajomych od razu po badaniu i dopiero jestem w domku 🙂
    Badanie wyszło znakomicie, synuś jest piękny i zdrowy! 💙 waży 385g! Leżał z nóżkami nad głową 😆 Doktor wszystko dokładnie obejrzała, omawiała każdy szczegół co widzi. Jestem bardzo zadowolona z badania! Mąż był ze mną ☺️ Jedyny minus, że dostałam tylko jedno zdjęcie profilowe, ale jest piękne 🥰

    111645cd0adb.jpg

    jaina_proudmoore, Morwa, Aga12345, Stokrotka 86, Joana23, niutek87, mk_bambino, Negra85, Ada.. 31, Gosia Rumi, dobuska, Pimka, oregano84, Jeheria, Selena, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 27 września 2021, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez czekam co u Aneta8.

    prosiulek ty również miałaś mieć dzisiaj wizytę. Jak u was ?

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

‹‹ 272 273 274 275 276 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ