X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 29 lipca 2021, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany, 56 to strasznie nisko. Ale czy możliwe żeby to był błąd?

    Ja we wtorek mam USG genetyczne i pobranie krwi na Pappe. Być może jeśli wyniki będą ok to wtedy powiemy o ciazy naszym rodzinom.

    W dodatku w przyszłym tygodniu będzie u nas na kilka dni teściowa. I powiem wam szczerze że strasznie nie mam ochoty na jej nawet krótki pobyt, ale wiem że dla męża to wiele znaczy. Nie jest to zła kobieta, ale strasznie wścibska. I to aż tak do przekroczenia granic nie uznaje że jej syn ( i ja jako jego żona) nie o wszystkim mamy ochotę jej mówić. W dodatku uwielbia dawać dobre rady.
    Zazwyczaj jakoś to znoszę, zazartuje,albo odpowiem kulturalnie. Ale z każdym tc takie zachowania innych ludzi coraz bardziej mnie za przeproszeniem wk...
    Np. Jak dwa tygodnie temu szłam na L4 powiedziałam mojej przełożonej że źle się czuję, mam różne dolegliwości i stąd lekarz uznał że powinnam odpocząć. A ona zaraz zaczęła dopytywać: ale to co- mdlejesz, wymiotujesz czy co? Kurde, a co jej do tego?
    Ogólnie mam wrażenie że ludzie często nie wiedzą kiedy przestać się odzywać...

    16-01-2022 - synek💙
  • Warszawianka Koleżanka
    Postów: 45 122

    Wysłany: 29 lipca 2021, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierzylam dzisiaj rano w domu, wyszło 86, pewnie przy najbliższym pobraniu powtórzę badanie z krwi żylnej. Trudno mi uwierzyc, żeby wynik był tak niski, przy wcześniejszych wynikach miałam dwa razy ok 90.
    Tez we wtorek mam wizytę z usg, na niej wyniki pappa, które pobierałam wczoraj. Będziemy razem oczekiwać na badania ☺️
    Ja tez w pracy i rodzinie mówię jak najmniej, nauczyłam sie ogólnikowo odpowiadać na pytania, zmieniać temat, a przede wszystkim sie tym nie przejmować.

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    16uddqk3eylk776c.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuszne podejście , mało mówić i nie przejmować się. Najbadziej zdrowe podejście 🙂💪nie lubię ludzi, którzy chcą żyć życiem innych i się wtrącają nie tam gdzie powinni. Moi rodzice tez są bardzo namolni i nie znają umiaru odkąd się dowiedzieli 🤦‍♀️Ostatnio już była spina i muszę dozować im kontakty i informacje bo liczą na codzienne raporty i dzwonią czy piszą z pierdolami. Rozumiem wizyta Usg i informacje, ale codziennie pytać co robię itp 🤷‍♀️Masakra. Wiedziałam, ze tak będzie jak się dowiedzą i chciałam przeciągnąć ten moment do początku sierpnia, ale z racji na przesunięty wyjazd w góry, musieli dowiedzieć się wcześniej. Ps. Ja dziś zaliczyłam spacer i spotkanie i kawę z koleżanka . Dostałam książkę abc ciąży i kremik na brzuch 😂czasami mnie brzuch swędzi, tez tak macie? 🧐muszę się drapać bo nie wytrzymuje 😂 jutro chyba skacze na głęboka wodę i jadę oddać krew na Sanco/Nifty 🧐🙊🙊🙊🙊 miałabym wynik przed pappa

    Warszawianka lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 29 lipca 2021, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam już wyniki badań: progesteron po odstawieniu lekow- 48 NG🙂

    Jest też wynik testu obciążenia glukoza... Cóż- 2/3 testu zaliczyłam, 1/3 oblałam😁 wyszło 89-207!!!-99.
    Swoją drogą na czczo mam dobry wynik, a na glukometrze położnej wyszło 102...
    No nic, z tego co kojarzę to jak chociaż jeden parametr jest zły to stwierdzają cukrzycę? Czyli we wtorek lekarz oficjalnie wpisze mi to w książeczkę.

    16-01-2022 - synek💙
  • Warszawianka Koleżanka
    Postów: 45 122

    Wysłany: 29 lipca 2021, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron super!
    Przy wyniku >200 rozpoznaje się cukrzycę, niezależnie od testu, jedzenia itd.

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    16uddqk3eylk776c.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 29 lipca 2021, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh... Nic już na to nie poradzę. Przynajmniej będę miała więcej zleconych badań, szybciej będę pod kontrolą ktg i nie pozwolą mi przenosić ciąży. I dziecko będzie lepiej zbadane po porodzie.
    Z dwojga złego skoro i tak mam problem z cukrem to już chyba lepiej mieć tą etykietę. I tak dalej będę o sobie dbała i pilnowała cukier glukometrem. Naprawdę odkąd jestem w tej ciąży to staje na rzęsach żeby bobas był zdrowy. Nie przypuszczałam że potrafię trzymać aż tak restrykcyjną dietę😁 chyba instynkt macierzyński mnie dopadł 😉

    jaina_proudmoore, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie miałam pisać, że będziesz miała częściej badania i lepsza opiekę itp. Także są plusy takiej sytuacji. Każdemu cukrzyca źle się kojarzy, tym bardziej w ciąży, ale naprawdę można to ogarnąć. 🙂dobrze dobrane odżywianie plus ruch pomogą na pewno. 💪a mnie dziś mąż wkurzył bo mówię mu o Sanco a ten z hasłem, że to badanie miało być darmowe. To mówię, że prenatalne na NFZ jak coś, ale miejsc nie było 🤦‍♀️To ten do mnie, że lekarz miał mnie wcisnąć.. gadka jak ze ścianą dosłownie. I potem zmienił temat na to ile ma pracy itp. Prenatalne badania w tym test Sanco itp to naprawdę ważna kwestia, a człowiek stresuje się czy dzidzia będzie zdrowa 😳

    Stokrotka 86 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 29 lipca 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, ja mam wrażenie że faceci czasami nie ogarniają. Może ich też dopada kalafior ciążowy😁

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Jaina, ja mam wrażenie że faceci czasami nie ogarniają. Może ich też dopada kalafior ciążowy😁
    Czy na ten ten Sanco/ Nifty mogę z ulicy wejść po prostu bez skierowania? 🧐

    zDmVp2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 29 lipca 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że w takiej np. diagnostyce czy innym miejscu gdzie na pobranie krwi nie trzeba się umawiac to tak. Bo to i tak ty płacisz, a to jest tylko kwestia pobrania krwi.

    Edit: http://www.genomed.pl/index.php/pl/test-sanco
    Chociaż tutaj piszą żeby się umawiac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2021, 19:02

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zadzwonię jutro i się dowiem. Jak wynik będzie za tydzień to szybciej niż Pappa 🙂a mężowi głowę ukręcę niebawem bo zajął się graniem i stoicki spokój, a ja już myśle o tym Usg i taki dziwny strach mnie obleciał 🤷‍♀️Nie wiem czy bardziej się boje Usg czy testu pappa. Eh ciagle coś, nie ma spokoju 😂

    Stokrotka 86 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam fajnego zdjęcia więc się nie pochwalę. Za płytkę dopłacić nie było możliwości więc nie mam też pięknego nagrania jak z córką. Przeziernosc (NT) 1,6mm, dzieć mierzy 5,7cm. Serce biło na 165ud/ min . Wszystkie narządy wewnętrzne obecne. Kość nosowa obecna, łożysko na przedniej ścianie. Przepływy prawidłowe, płyn owodniowy w normie, pępowina trojnaczyniowa. Termin porodu bez zmian na 10 Lutego 🙂 A dr zapytany o płeć powiedział tylko tyle, że bardziej sklaniałby się ku chłopcu a jak będzie to czas pokaże 😉 Najważniejsze, że dziecko ZDROWE 🥰

    Negra85, jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8, Pcosik_2, niutek87, Selena, Paula2702, Warszawianka, Gosia Rumi, Miamonia, Kasiastaraczka, po_prostu_ja, Gisele, Jeheria, dobuska lubią tę wiadomość

  • Negra85 Autorytet
    Postów: 377 1442

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wczoraj, od kiedy wiem, kto mieszka pod moim sercem, chodzę jak na haju 🤗
    Mąż od początku ciąży mówił, że będzie córeczka tatusia, wyszedł chłopczyk, pewnie jeszcze parę dni minie zanim się przestawimy 😄
    Powiedziałam staremu, że mieliśmy 5 mrozaków, statystycznie na świecie jest więcej kobiet niż mężczyzn, więc powinny być 3 dziewczyny i dwójka chłopaków. Jeden siedzi w brzuchu, więc może następnym razem będzie córeczka 😄
    Wczoraj był przełomowy dzień, dowiedzieć się, że po tych wszystkich niepowodzeniach, testach z bielą vizira, wylanych łez, kłótni, niezrozumienia, wydanych pieniędzy, wkłuć, miliona tabletek, krwawień, badań i znieczuleń, urodzi się zdrowe dziecko to jak wygrać maraton. Mam nadzieję, że jestem już na ostatniej prostej, że już za parę miesięcy będę tulić w ramionach naszego Synka.
    To jest takie realne, jakby ktoś mnie obudził ze snu, jakbym dostała z liścia i przeniosła się do świata sprzed starań, gdzie mogę chodzić uśmiechnięta, gdzie mam na co czekać,na kogo czekać, gdzie mam więcej radości niż zmartwień.

    A teraz wracam na ziemię 😁 Czy macie już odwagę na kupno rzeczy dla Maluszka? Czy wolicie jeszcze poczekać?

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8, Paula2702, Warszawianka, Gosia Rumi, po_prostu_ja, Gisele, dobuska, Malina34 lubią tę wiadomość

    3jgxvfxm0fdw7nq2.png

    Wspólne starania: styczeń 2020
    IVF: start 4 kwietnia 2021
    punkcja: 16 kwietnia - pobrano 8 oocytów 👍
    21.04.21 - 5 mrozaczków (4.1.1, 4.1.1, 4.2.2, 4.2.3, 5.2.2) ❄️❄️❄️❄️❄️

    19.05 - FET - blaska 4.1.1. zostań z nami Kropeczku 🙏🏻
    24.05 - 5dpt: beta - 7,25 ; prog - 8,87 🙏🏻
    26.05 - 7dpt: beta - 32,34 ; prog - 9,82 ✊
    28.05 - 9dpt: beta - 71,41, prog - 10,66
    31.05 - 12dpt: beta - 224,9, prog - 9,83
    02.06 - 14 dpt: beta 472,6, prog - 11,7
    13.06 - Wielki człowiek ma 5,1 mm i ❤️
    28.07 - prenatalne + nifty - zdrowy synek 💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Negra85- piękny wpis 💗💗💗

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam do punktu gdzie robią; skierowania nie trzeba ani umawiać się tez. Średnio czeka się tydzień na wynik. Chyba zrobię starego w konia i jutro wyskoczę 😂daleko nie mam od domu, a potem to ja będę oazą spokoju 😂.

    Aneta8, Stokrotka 86, dobuska lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero dziś nabrałam odwagę na suwaczek 😂obejrzałam wózek i łóżeczko i wystarczy na razie. Poczekam chyba do września 🙂🍀

    Aneta8, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Negra, to takie prawdziwe co napisałaś! Czuję się podobnie! 🥰
    I wczoraj kupiłam symbolicznie i dość nieśmiało 4 rzeczy dla maluszka. Tyle na to czekałam, że nie mogłam sobie odmówić małego uczczenia tego cudu 💙

    Morwa cudownie, że wszystko dobrze! 🥰

    Jaina dobrze robisz 😉 mąż na pewno wybaczy i oboje będziecie spokojniejsi ☺️

    jaina_proudmoore, Gosia Rumi, dobuska lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8- słusznie postąpiłaś z zakupami . 🙂🙂🙂💗💗💗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2021, 19:46

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamuśki 💜💜Wizyta w szpitalu jak to w Anglii dużo się nie dowiedziałam przypuszczają ze dolegliwości które mam to przez moje nietolerancję bo w sobotę pozwoliłam sobie na mała dezercje zjadłam trochę chińszczyzny od dzieci 🤔Zbadali ciśnienie 114/77, zmierzyli temperaturę 36.4. Saturacje 99% .. Nawet brzuszka czy doplerem serduszka nie sprawdzili. Nie krwawię wiec nie ma potrzeby sprawdzać szyjki .. Dostałam wykład z anatomii ze twardnienie podbrzusza to wczesne skurcze braxton czuje je bardziej bo nie mam prawie tłuszczu na brzuchu a pozatym jestem wielorodka 😂😂😂 żenada ..Przynajmnie na 18/08 wkoncu zarezerwowała badanie nifty pro .

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    Hej mamuśki 💜💜Wizyta w szpitalu jak to w Anglii dużo się nie dowiedziałam przypuszczają ze dolegliwości które mam to przez moje nietolerancję bo w sobotę pozwoliłam sobie na mała dezercje zjadłam trochę chińszczyzny od dzieci 🤔Zbadali ciśnienie 114/77, zmierzyli temperaturę 36.4. Saturacje 99% .. Nawet brzuszka czy doplerem serduszka nie sprawdzili. Nie krwawię wiec nie ma potrzeby sprawdzać szyjki .. Dostałam wykład z anatomii ze twardnienie podbrzusza to wczesne skurcze braxton czuje je bardziej bo nie mam prawie tłuszczu na brzuchu a pozatym jestem wielorodka 😂😂😂 żenada ..Przynajmnie na 18/08 wkoncu zarezerwowała badanie nifty pro .

    Haha super, mam nadzieję, że jesteś teraz spokojniejsza 😂🙈 serio współczuję podejścia lekarzy.. człowiek szuka pomocy i wychodzi chyba z jeszcze mniejszą wiedzą..

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
‹‹ 88 89 90 91 92 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ