X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 30 lipca 2021, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego dnia drogie panie 💗💗💗 ja tu się od rana bije z myślami czy iść na pobranie krwi czy poczekać do poniedziałku. Zaczynam powoli się stresować. Jeden nasz kot coś chyba wyczuł i przyszedł ze wsparciem 🍀ps. Morwa czy ty planujesz jeszcze jakieś badania( przepraszam, nie pamiętam czy pisałaś ). 🧐

    zDmVp2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 30 lipca 2021, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, zamówiłam sobie detektor tętna płodu taki z wyświetlaczem który ma od razu pokazywać ilość uderzeń serca. Niby ❤️ można znaleźć już od 12 tc. Przyznam szczerze że się wahałam bo czytałam różne opinie o takich gadżetach, ale stwierdziłam że zaryzykuję. Jeśli uda mi się namierzyć serce to myślę że będę często korzystała 😁 a Wy z czegoś takiego korzystacie?

    16-01-2022 - synek💙
  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 30 lipca 2021, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Kochane, zamówiłam sobie detektor tętna płodu taki z wyświetlaczem który ma od razu pokazywać ilość uderzeń serca. Niby ❤️ można znaleźć już od 12 tc. Przyznam szczerze że się wahałam bo czytałam różne opinie o takich gadżetach, ale stwierdziłam że zaryzykuję. Jeśli uda mi się namierzyć serce to myślę że będę często korzystała 😁 a Wy z czegoś takiego korzystacie?


    Stokrotko ja się nad tym cały czas zastanawiam bo przez to ciągłe plamienie żyje w stresie. Możesz się podzielić jaki konkretnie zamówiłaś?

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 30 lipca 2021, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Kochane, zamówiłam sobie detektor tętna płodu taki z wyświetlaczem który ma od razu pokazywać ilość uderzeń serca. Niby ❤️ można znaleźć już od 12 tc. Przyznam szczerze że się wahałam bo czytałam różne opinie o takich gadżetach, ale stwierdziłam że zaryzykuję. Jeśli uda mi się namierzyć serce to myślę że będę często korzystała 😁 a Wy z czegoś takiego korzystacie?
    Hej :) a jaki kupiłaś ? :) ja mam Detektor Tętna Płodu SNL C :) i już w 9 tygodniu udało się znaleźć serduszko :) teraz z mężem słuchamy co 2-3 dni :) wczoraj nawet można było wyczuć kiedy maluch się ruszał :) 🧡 takie energiczne uderzenia było słychać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2021, 08:51

    jaina_proudmoore, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • Pimka Autorytet
    Postów: 1250 3088

    Wysłany: 30 lipca 2021, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Kochane, zamówiłam sobie detektor tętna płodu taki z wyświetlaczem który ma od razu pokazywać ilość uderzeń serca. Niby ❤️ można znaleźć już od 12 tc. Przyznam szczerze że się wahałam bo czytałam różne opinie o takich gadżetach, ale stwierdziłam że zaryzykuję. Jeśli uda mi się namierzyć serce to myślę że będę często korzystała 😁 a Wy z czegoś takiego korzystacie?

    Jakiej firmy i jaki model?Bo także zastanawiam się nad kupnem

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    2021:➡️12.02 długi protokół
    22.03🎯15 dojrzałych
    ❄4AA❄3BB❄3BC

    🍀29.05 4AA 7dpt-44,05; 10dpt-158,3; 12dpt-447,0; 14dpt-1075,0; 19dpt-7018, 26dpt mamy ❤rośnij Kropelinko🙏Intralipid+Accofil+Atosiban+Neoparin+Embroglue+Metypred
    2020: z rozmrożonych oocytów:
    4BB❌ 6t2d😥(puste jajo)2BB❌ nieudany😔2/3BC ❌CB😔2/3CB(5doba),3CB(6doba)❌nieudany😔

    2018: protokół krótki:🎯12 dojrzałych, 6 zamrożonoDo 5 doby dotrwał tylko 1(3AC)
    ✅nasz cud urodzony w Dzień Matki❤

    O Nas:
    ♀️Ja
    Histeroskopia-CD3 wysokie👎CD56-NK👎 CD138👍
    👎niedrożne jajowody👎mthrf hetero,👎IO od IX 2020👍hormony 👍edopoduszka👍AMH-3,14
    👍immunologia
    ♂️On-
    👎👍morfologia 2%(2018)-->4%(2020)-->6%(2021);👎ruchliwość- 24,2%👎mthrf homo
    👍test HBA-87%👍test stresu oksydacyjnego plemników👍Fragmentacja DNA-91%
  • Negra85 Autorytet
    Postów: 377 1442

    Wysłany: 30 lipca 2021, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Jumper 100E z Allegro. Kupilam coś koło 9 tygodnia, ale długo nie mogłam znaleźć serduszka. Nie panikowałam, wiedziałam, że jest za wcześnie. Teraz bez problemu znajduje serduszko. Właśnie przed chwilą podsłuchiwałam Malucha ❤️

    Selena, jaina_proudmoore, Pimka lubią tę wiadomość

    3jgxvfxm0fdw7nq2.png

    Wspólne starania: styczeń 2020
    IVF: start 4 kwietnia 2021
    punkcja: 16 kwietnia - pobrano 8 oocytów 👍
    21.04.21 - 5 mrozaczków (4.1.1, 4.1.1, 4.2.2, 4.2.3, 5.2.2) ❄️❄️❄️❄️❄️

    19.05 - FET - blaska 4.1.1. zostań z nami Kropeczku 🙏🏻
    24.05 - 5dpt: beta - 7,25 ; prog - 8,87 🙏🏻
    26.05 - 7dpt: beta - 32,34 ; prog - 9,82 ✊
    28.05 - 9dpt: beta - 71,41, prog - 10,66
    31.05 - 12dpt: beta - 224,9, prog - 9,83
    02.06 - 14 dpt: beta 472,6, prog - 11,7
    13.06 - Wielki człowiek ma 5,1 mm i ❤️
    28.07 - prenatalne + nifty - zdrowy synek 💙
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 30 lipca 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8 wrote:
    Haha super, mam nadzieję, że jesteś teraz spokojniejsza 😂🙈 serio współczuję podejścia lekarzy.. człowiek szuka pomocy i wychodzi chyba z jeszcze mniejszą wiedzą..
    hehe . Jestem ostoja spokoju 😂😂 A tak na poważnie to moja dietetyk kliniczny zwiększyła mi dawkę magnezu . Kazała pic specjalny puder ziołowy na pęcherz i znając życie to pomoże .😍😍 Ja już przyzwyczaiłam się do Angielskiej służby zdrowia … Babka nawet przyczepiła się po co mi mój lekarz prywatny podaje mi progesteron …tak ze dzięki Bogu za polskie kliniki w Londynie i lekarzy online … Ja akurat nie mieszkam w Londynie ale nie mam do niego daleko tak ze nie ma problemu z dojazdem 🤑😍

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Gosia Rumi Autorytet
    Postów: 555 751

    Wysłany: 30 lipca 2021, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Ja dopiero dziś nabrałam odwagę na suwaczek 😂obejrzałam wózek i łóżeczko i wystarczy na razie. Poczekam chyba do września 🙂🍀
    A jak ustawić taki suwaczek?
    Znalazłam stronę z suwaczkami i niby mam link, ale chyba nie umiem go poprawnie ustawić. Mogę prosić o mały instruktaż gdzie go wkleić, albo który z linków?

    6sutvkcboyyy654c.png
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 30 lipca 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Kochane, zamówiłam sobie detektor tętna płodu taki z wyświetlaczem który ma od razu pokazywać ilość uderzeń serca. Niby ❤️ można znaleźć już od 12 tc. Przyznam szczerze że się wahałam bo czytałam różne opinie o takich gadżetach, ale stwierdziłam że zaryzykuję. Jeśli uda mi się namierzyć serce to myślę że będę często korzystała 😁 a Wy z czegoś takiego korzystacie?
    Ja używałam w dwóch poprzednich ciążach ale od 20 tc. . A teraz widziałam ze dziewdzyny robią to we wczesnej ciąż . Mi się udało pierwszy raz w 9 tc …

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 30 lipca 2021, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia Rumi wrote:
    A jak ustawić taki suwaczek?
    Znalazłam stronę z suwaczkami i niby mam link, ale chyba nie umiem go poprawnie ustawić. Mogę prosić o mały instruktaż gdzie go wkleić, albo który z linków?
    https://www.suwaczki.com/krokpierwszy/pregnancy.html

    Gosia Rumi lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 30 lipca 2021, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroKaro wrote:
    Stokrotko ja się nad tym cały czas zastanawiam bo przez to ciągłe plamienie żyje w stresie. Możesz się podzielić jaki konkretnie zamówiłaś?

    AngelSounds Detektor tętna płodu JPD-100S

    Jakoś w przyszłym tygodniu powinien już być. Pewnie już będę po wtorkowych prenatalnych, a przyznam że liczyłam że posłucham serduszka jeszcze przed wizytą 😉
    Dam znać jak on u mnie się sprawdzi 🙂

    Gosia Rumi, Pimka lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Gosia Rumi Autorytet
    Postów: 555 751

    Wysłany: 30 lipca 2021, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotko, Dobuska, Aga123 - nie martwcie się tymi cukrami. To nie jest aż takie straszne jak mogłoby się wydawać.
    Stokrotko ja miałam wynik krzywej niemal identyczny jak Ty: 92 - 208 - 92, diabetolog powiedział że wystarczy którykolwiek przekroczony i chociaż miałam jeszcze 2 inne pomiary na czczo <92 - to powiedział że sam ten 208 już świadczy o cukrzycy.

    Ale tak jak dziewczyny już pisały - dzięki temu będzie może więcej badań :) Do diety idzie przywyknąć i wcale nie głodować (tylko trzeba najpierw zorientować się co można a czego nie, i ewentualnie potestować trochę z glukometrem co nam służy a co nie). A jeśli chodzi o zdrowie maluszków - to wydaje mi się że jeśli utrzymamy cukier w ryzach dzięki spożywaniu "dozwolonych" posiłków - to Dzidzie chyba nawet nie poczują żadnej cukrzycy. Przecież nikt na codzień nie spożywa 75g czystej glukozy, więc i taka wartość glukozy (np 208) w praktyce nie wystąpi nigdy. Ja jestem już ponad miesiąc na diecie cukrzycowej, mierzę cukry i godzinę po posiłkach mają się mieścić w 140 - tymczasem moje rzaaaadko kiedy dobijają do 120. Na czczo też są ładne. Choć przyznam, że wciąż jestem na metforminie. Ciekawe jakie wyniki będą jak już zacznę schodzić z metforminy...

    Stokrotka 86, Negra85, Aga12345 lubią tę wiadomość

    6sutvkcboyyy654c.png
  • Gosia Rumi Autorytet
    Postów: 555 751

    Wysłany: 30 lipca 2021, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo udało się 🙂🙂🙂🙂🙂
    Dziękuję Kalciu ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2021, 09:53

    6sutvkcboyyy654c.png
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 30 lipca 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia Rumi wrote:
    Oooo udało się 🙂🙂🙂🙂🙂
    Dziękuję Kalciu ❤️
    udalo ci się 😊😍

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 30 lipca 2021, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia Rumi wrote:
    Oooo udało się 🙂🙂🙂🙂🙂
    Dziękuję Kalciu ❤️
    Nie ma za co ❤️❤️

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam na krzywej, jeszcze przed wypiciem glukozy zrobiło mi się słabo, za dużo ze mnie spuścili krwi i byłam bardzo głodna. Bycie na czczo jest dla mnie teraz ciężkie do wykonania 🤣

    Stokrotka 86 lubi tę wiadomość

  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu, ja właśnie też jestem na metforminie. Aczkolwiek do badania odstawiłam wg zaleceń.w środę idę do diabetolog więc dowiem się jak ona to wszystko widzi. Pomiary robię codziennie i jak narazie nie jest źle, chyba że zdarzy się jakiś nieudany eksperyment żywieniowy 😁 ale tak jak mowisz- codziennie nie spożywa się w jednym posiłku 75 g glukozy...

    Dziewczyny, ja mam do Was pytanie: czy wy jecie śledzie? Nie takie po obróbce termicznej tylko takie zwykłe, z solanki? Przetrzepalam internet i opinie są różne. Ja aż do dziś nie jadłam bo nie chce jakiejś bakterii podlapac ale mąż kupić taką sałatkę buraczkowa że śledziem i tak mnie apetyt złapał jak nigdy. Ogólnie po tej wczorajszej glukozie to mam ochotę na śledzie i kiszonki 😁

    16-01-2022 - synek💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcosik_2 wrote:
    Ja dziś byłam na krzywej, jeszcze przed wypiciem glukozy zrobiło mi się słabo, za dużo ze mnie spuścili krwi i byłam bardzo głodna. Bycie na czczo jest dla mnie teraz ciężkie do wykonania 🤣
    Dla mnie również. Dlatego jem co ok 3 godziny zanim dopadną mnie mdłości, w brzuchu nie burczy, ale uczucie okrutne 😳ja o detektorze nie myślałam jeszcze. Jeśli chodzi o suwaczki to na stronie lily pie są do wyboru grafiki, potem detale, a potem trzeba skopiować kod na forum 🙂

    Gosia Rumi lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Negra85 Autorytet
    Postów: 377 1442

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia Rumi wrote:
    Stokrotko, Dobuska, Aga123 - nie martwcie się tymi cukrami. To nie jest aż takie straszne jak mogłoby się wydawać.
    Stokrotko ja miałam wynik krzywej niemal identyczny jak Ty: 92 - 208 - 92, diabetolog powiedział że wystarczy którykolwiek przekroczony i chociaż miałam jeszcze 2 inne pomiary na czczo <92 - to powiedział że sam ten 208 już świadczy o cukrzycy.

    Ale tak jak dziewczyny już pisały - dzięki temu będzie może więcej badań :) Do diety idzie przywyknąć i wcale nie głodować (tylko trzeba najpierw zorientować się co można a czego nie, i ewentualnie potestować trochę z glukometrem co nam służy a co nie). A jeśli chodzi o zdrowie maluszków - to wydaje mi się że jeśli utrzymamy cukier w ryzach dzięki spożywaniu "dozwolonych" posiłków - to Dzidzie chyba nawet nie poczują żadnej cukrzycy. Przecież nikt na codzień nie spożywa 75g czystej glukozy, więc i taka wartość glukozy (np 208) w praktyce nie wystąpi nigdy. Ja jestem już ponad miesiąc na diecie cukrzycowej, mierzę cukry i godzinę po posiłkach mają się mieścić w 140 - tymczasem moje rzaaaadko kiedy dobijają do 120. Na czczo też są ładne. Choć przyznam, że wciąż jestem na metforminie. Ciekawe jakie wyniki będą jak już zacznę schodzić z metforminy...
    Bardzo dobrze piszesz. Ja też miałam lekko podwyższone cukry po glukozie. Na co dzień cukry po posiłku mam 110-120, mogę mieć max 135, natomiast na czczo mam ciut za wysoki, w okolicach 95-100 i tu weszła insulina.
    Ja często sprawdzam skład produktów, jeśli nie wiem czy mogę czy nie, jem małą porcję i badam cukier. Tak odkryłam chrupki z soczewicy, po których mam niski cukier.
    Jak mam ochotę na słodkie to jem kanapkę z dżemem nisko słodzonym, kupuję w Lidlu.
    Miałam duże zaskoczenie jak po omlecie z samych jajek i dużej ilości dżemu po godzinie cukier miałam na poziomie 95. Więc warto trochę eksperymentować.

    Gosia Rumi, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    3jgxvfxm0fdw7nq2.png

    Wspólne starania: styczeń 2020
    IVF: start 4 kwietnia 2021
    punkcja: 16 kwietnia - pobrano 8 oocytów 👍
    21.04.21 - 5 mrozaczków (4.1.1, 4.1.1, 4.2.2, 4.2.3, 5.2.2) ❄️❄️❄️❄️❄️

    19.05 - FET - blaska 4.1.1. zostań z nami Kropeczku 🙏🏻
    24.05 - 5dpt: beta - 7,25 ; prog - 8,87 🙏🏻
    26.05 - 7dpt: beta - 32,34 ; prog - 9,82 ✊
    28.05 - 9dpt: beta - 71,41, prog - 10,66
    31.05 - 12dpt: beta - 224,9, prog - 9,83
    02.06 - 14 dpt: beta 472,6, prog - 11,7
    13.06 - Wielki człowiek ma 5,1 mm i ❤️
    28.07 - prenatalne + nifty - zdrowy synek 💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 30 lipca 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Gosiu, ja właśnie też jestem na metforminie. Aczkolwiek do badania odstawiłam wg zaleceń.w środę idę do diabetolog więc dowiem się jak ona to wszystko widzi. Pomiary robię codziennie i jak narazie nie jest źle, chyba że zdarzy się jakiś nieudany eksperyment żywieniowy 😁 ale tak jak mowisz- codziennie nie spożywa się w jednym posiłku 75 g glukozy...

    Dziewczyny, ja mam do Was pytanie: czy wy jecie śledzie? Nie takie po obróbce termicznej tylko takie zwykłe, z solanki? Przetrzepalam internet i opinie są różne. Ja aż do dziś nie jadłam bo nie chce jakiejś bakterii podlapac ale mąż kupić taką sałatkę buraczkowa że śledziem i tak mnie apetyt złapał jak nigdy. Ogólnie po tej wczorajszej glukozie to mam ochotę na śledzie i kiszonki 😁
    Tez czytałam sporo o rybach. W tym o tuńczyku. Śledzie jadłam w poniedziałek, z cebulka, mama mi zrobiła. 🙂fajne fakty i informacje podaje mama ginekolog na swojej stronie. 🙂polecam. Tez mam chęć na słone ciagle, czy często 😎lepsza mała porcja chipsów niż ciasto hehe 😂ogórki muszę mieć gdzieś np małosolne albo inne kwaśne rzeczy, nawet żelki

    Stokrotka 86 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ