X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)

    Witaj Kinia z powrotem ;) ale akcja niezła... i gratuluję synka ;)

    Koniorek fajnie,źe masz za soba. U nas 4 lata temu nie wolno bylo wody popijac i chodzic. Ciekawe jak teraz.
    Ale lekarz mowi,ze do 28 tyg.mamy czas wiec ja jeszcze mam 3 tyg.spokoju.

    Adella u mnie malosolne, zrobilam dwa słoiki😀
    Olii tesciu masakra! W leb bym dała! A co do całowania noworodka i niemowlaka - w cokolwiek!- mam alergie wrr. I łapy myc przed wizyta to obowiązek!

    My dzisiaj wycieczkowo w zoo;) chodzilam cały dzień non stop,mały wybujany czasem dawał znac o sobie ;)
    Co do ruchow to ja tez mam powyżej pępka juz ;)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra. Ja dziś mam dzień pytan... Wam też się popuszcza i nawet nie czuję :/ wkładki mi się rolują... Po podpaskach mnie odpada to gorąco i muszę po 3 razy bieliznę zmienic :(

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja zamelduje, ze u nas po wizycie Ok, mały wazy Ok 615 gram (czyli przekroczył magiczne 600 gram 🥰), szyjka 3,3 cm, zamknięta i trzyma (choć od jednej strony pojawił się mały lejek, co mnie troszke zaniepokoiło...)
    Pomiary wszystkie zgodnie z wiekiem ciąży :)
    Lekarz co prawda wprowadził mnie w mała konsternację, bo stwierdził, ze dziewczynka...dopiero kiedy zobaczył zdziwienie na mojej twarzy (bo zarówno on miesiąc temu, jak i inny lekarz widzieli chłopaka), to sprawdził ponownie i znalazł męskie przyrodzenie ;)

    A później całe popołudnie spędziłam o mojej koleżanki i jej synka malutkiego (mały ma już 1,5 miesiąca, ale to wcześniak i wazy 2600 gram) i nie mogłam go z rak wypuścić...mały jest cudowny 😍😍😍
    I jak go tak tulilam, to troszke zamarzylam, żeby nasz Staś był już z nami 🥰🥰

    Kiniorek91, przedszkolanka:), Goemi, Karooo93, brunetka91, Kookosowa, kasia1518, sunshine03, moni05, Kasiulina, KasiaP, japonka, mia4444, Jupik lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achhh, i zapomniałam lekarza o krzywa zapytac...i on sam nie wypisał skierowania... kolejna wizytę będę miała 26+5...
    Nie zeby mi się spieszyło, ale czy to nie za późno będzie??

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera gratuluję wizyty :) ah ta ulga 600 gram :)
    Nie będzie za późno,ja kolejną wizytę mam identycznie w 26+5 i wtedy ma mi dać :)do 28 tyg.jest czas.

    Cabrera lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 23:08

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z glukoza się zmieniło w tym roku i powinno się zrobić między 24 a 26 tc. Ale chyba jeszcze aż tak bardzo tego nie przestrzegają.

    600gram cudownie :)

    Cabrera lubi tę wiadomość

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stoookrotka wrote:
    Witajcie dziewczyny! Od kilku tygodni śledzę Wasze losy na forum, ale dopiero dziś nbrałam odwagi, żeby się zarejestrować i przywitać :)

    To fantastyczna inicjatywa i przede wszystkim Wy jesteście niesamowite. Czuć tutaj na każdym kroku ogromne wsparcie i troskę!

    W skrócie o mnie: pierwsza ciąża, synek rozwija się prawidłowo, termin na 25 października, od 20t mam założony pessar, codziennie "raczę się" Euthyroxem, żelazem, magnezem i luteiną.

    I mam te same obawy, wątpliwości i radości, co Wy :)


    Pozdrawiam Was ciepło!

    Witamy serdecznie :) gratulacje zdrowego chłopaka :)

    A tutaj faktycznie atmosfera miła. Jak czytam fb to mi się odniechciewa. Hejt, mądrowanie i dyscyplina straszna tego nie wolno, tamtego nie wolno bo regulamin wrrrr

  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adella1 wrote:
    Ty też na tortillę? :P

    Tak :) co tak będzie sam jadł jak palec.

    Cabrera duży chłopak. Magiczna bariera przekroczona. Ale niech siedzi jak najdłużej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2019, 20:47

    Cabrera lubi tę wiadomość


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adella1 wrote:
    Jadłam dziś tortillę ;) Na obiad. Na kolację mam pyszne kanapki z zakiszonymi ogórkami, mniam mniam :D

    U mnie tez tortilla na obiad :) a małosolne to już chyba dwa miesiące rządzą

  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super dziewczyny że wizyty udane a maluszki już takie duże! Szok normalnie jak ten czas leci! Mnie normalnie mała tak kopie po pęcherzu dzisiaj, że w galerii szukałam tylko toalety zamiast tego co mam kupić a i teraz nie lepiej chociaż grzecznie się położyłam. Co do apetytu i zachcianek to ja od ponad tygodnia nie mam na nic ochoty. Jeść się nie chce a brzuch coraz większy! Dzisiaj na śniadanie zjadlam sałatkę z rukoli a na obiad arbuza. Potem jeszcze dwa kruche ciastka i już czuję że nic więcej nie zjem. Nie wiem chyba to wszystko przez te upaly. Co do glukozy to według wytycznych na 100% podczas testu nie wolno chodzić,jeść, trzy pobrania powinny być z żyły i w godzinach porannych. Co do picia- wytyczne nie podają ale myślę że lepiej się wstrzymać. No chyba że komuś słabo to dwa łyki wody nie powinny mieć wpływu na wiarygodność wyniku.

  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rajusiu, to już ten stan, ciągłe uczucie pełności, można cały dzień nic nie jeść w brzuchu burczy a jednocześnie brak miejsca, aby coś do niego wrzucić. Z poprzedniej ciąży pamiętam to uczucie jako najgorszą uciążliwość ciążową, tylko wtedy chyba później się zaczęło, a teraz jeszcze ponad 3msc!!

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stoookrotka witaj!Mamy podobny termin ja na 23.10. i czekam na dziewczynkę.Chociaż może będzie wcześniej bo chciałabym cesarkę. Kinga82 witaj! Czy w Twoim nicku jest Twój rocznik?

  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkkaaarrr wrote:
    O rajusiu, to już ten stan, ciągłe uczucie pełności, można cały dzień nic nie jeść w brzuchu burczy a jednocześnie brak miejsca, aby coś do niego wrzucić. Z poprzedniej ciąży pamiętam to uczucie jako najgorszą uciążliwość ciążową, tylko wtedy chyba później się zaczęło, a teraz jeszcze ponad 3msc!!
    Kurcze w poprzedniej ciąży tego nie pamiętam. No ale jak to mówią każda ciąza inna🤔

  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kkkarrrr mam to samo. Zjem owoca i czuję jakby zjadła obiad z dokładka. Mi się apetyt poprawił ale długo nie miałam ochoty na nic. Byle był arbuz ale ani mięsa ani warzyw. Teraz jem dwa posiłki i mam na nie ochotę więc jest postęp :)

    ammarylis lubi tę wiadomość


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Kinga82 Ekspertka
    Postów: 221 187

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ammarylis wrote:
    Stoookrotka witaj!Mamy podobny termin ja na 23.10. i czekam na dziewczynkę.Chociaż może będzie wcześniej bo chciałabym cesarkę. Kinga82 witaj! Czy w Twoim nicku jest Twój rocznik?
    Tak to mój wiek w tym roku kończę 36lat🙃

    m6jvh4cdtelsgr6u.png
  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga82 to jesteśmy w tym samym wieku😉Mam synka 7 letniego prawie i wiele osób się dziwi że jeszcze mi się teraz ciąży zachciało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2019, 21:14

  • meerici Autorytet
    Postów: 440 408

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie zachcianek - u mnie w ostatnim upalnym czasie w ruch idą truskawki, nektarynki, arbuz i wszystko obowiązkowo dobrze schłodzone. A co do uczucia pełności to też tak mam, szczególnie wieczorami czuję, że brzuch gigantyczny a skóra mi się tak napręża jakby miała zaraz pęknąć.

    Jest tu ktoś ze Śląska kto chciałby rodzić w Gliwicach?

  • Kinga82 Ekspertka
    Postów: 221 187

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ammarylis wrote:
    Kinga82 to jesteśmy w tym samym wieku😉Mam synka 7 letniego prawie i wiele osób się dziwi że jeszcze mi się teraz ciąży zachciało.
    To będzie moje pierwsze dziecko ,długo się o niego staraliśmy.Ale prawda taka że koleżanki w moim wieku już mają odchowane dzieciaki.Moj brat też ma taką różnice wieku dzieci jak będzie u Ciebie i nie jest tak źle😉chociaż starsza córka zazdrosna o małego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2019, 21:34

    ammarylis, Cabrera lubią tę wiadomość

    m6jvh4cdtelsgr6u.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meerici wrote:
    Odnośnie zachcianek - u mnie w ostatnim upalnym czasie w ruch idą truskawki, nektarynki, arbuz i wszystko obowiązkowo dobrze schłodzone. A co do uczucia pełności to też tak mam, szczególnie wieczorami czuję, że brzuch gigantyczny a skóra mi się tak napręża jakby miała zaraz pęknąć.

    Jest tu ktoś ze Śląska kto chciałby rodzić w Gliwicach?
    Ja znam osoby które tam rodziły. Jedzenie średnie reszta fajna.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
‹‹ 651 652 653 654 655 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ