X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • _nova Autorytet
    Postów: 351 405

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) dawno się nie odzywałam, ale czytam codziennie. Przy tej pogodzie tak dni uciekają, że nawet się nie obejrzymy, a będzie październik :)
    Ja też dzisiaj robiłam krzywą i wcale to nie jest takie złe ;) Tylko wkurzyła mnie babka w labie :/ przyszłam już o 6:45, patrzę, a tam z 20 emerytów przede mną... chciałam wejść poza kolejnością, bo jednak trzeba tam te dwie godziny siedzieć, ale normalnie mi nie pozwoliła :/ przyszła jeszcze jedna ciężarna za mną, to ja wyprosila... Mam ochotę wysmarować skargę. Nie wiem, co Ci emeryci mają z tak wczesnym przychodzeniem na badania. Po 8:00 już nie było wcale kolejki do pobrań.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam simini w Chorzowie. Rodziłam i czułam się jakbym miała indywidualna opiekę.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _nova wrote:
    Cześć :) dawno się nie odzywałam, ale czytam codziennie. Przy tej pogodzie tak dni uciekają, że nawet się nie obejrzymy, a będzie październik :)
    Ja też dzisiaj robiłam krzywą i wcale to nie jest takie złe ;) Tylko wkurzyła mnie babka w labie :/ przyszłam już o 6:45, patrzę, a tam z 20 emerytów przede mną... chciałam wejść poza kolejnością, bo jednak trzeba tam te dwie godziny siedzieć, ale normalnie mi nie pozwoliła :/ przyszła jeszcze jedna ciężarna za mną, to ja wyprosila... Mam ochotę wysmarować skargę. Nie wiem, co Ci emeryci mają z tak wczesnym przychodzeniem na badania. Po 8:00 już nie było wcale kolejki do pobrań.
    Gdzie robiłaś? Co za babsko. Trzeba było się wyklucic z głupia pinda. Co za chamstwo. Za wbijam wszędzie a najbardziej lubię w aptece w kolejkę gdzie średnia wieku 70 lat i sami zgryzliwi teyrycy. Uwielbiam ich oburzenie

    przedszkolanka:), Liliaczerwcowa lubią tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kookosowa wrote:
    Kkkarrrr mam to samo. Zjem owoca i czuję jakby zjadła obiad z dokładka.
    Tak! Czasem mam wrazenie, ze moj zoladek jest w polowie przełyku, a brzuch napelnia sie od myslenia o jedzeniu. Zastanawialam sie nawet nad espumisanem, moze by cis pomagal doraznie. Brala ktoras z was w ciazy? Nibg pisza, ze mozna, ale jakos boje sie lyknac cokolwiek bez zgody doktorka

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Witamy serdecznie :) gratulacje zdrowego chłopaka :)

    A tutaj faktycznie atmosfera miła. Jak czytam fb to mi się odniechciewa. Hejt, mądrowanie i dyscyplina straszna tego nie wolno, tamtego nie wolno bo regulamin wrrrr
    A co to za grupa na fb jest?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkkaaarrr wrote:
    Tak! Czasem mam wrazenie, ze moj zoladek jest w polowie przełyku, a brzuch napelnia sie od myslenia o jedzeniu. Zastanawialam sie nawet nad espumisanem, moze by cis pomagal doraznie. Brala ktoras z was w ciazy? Nibg pisza, ze mozna, ale jakos boje sie lyknac cokolwiek bez zgody doktorka
    Ja brałam w pierwszej ciąży za zgodą lekarza.

    kkkaaarrr lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • _nova Autorytet
    Postów: 351 405

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Gdzie robiłaś? Co za babsko. Trzeba było się wyklucic z głupia pinda. Co za chamstwo. Za wbijam wszędzie a najbardziej lubię w aptece w kolejkę gdzie średnia wieku 70 lat i sami zgryzliwi teyrycy. Uwielbiam ich oburzenie

    Robiłam w przychodni, z którą mój doktor ma podpisaną umowę (NFZ). Na wykłócanie stwierdziłam, że szkoda nerwów. Wolę zwrócić się bezpośrednio do jej przełożonych i zwrócić uwagę na ten problem. Takie babsko i tak się nie da przegadać jakieś "malolacie".
    A na domiar złego, babsko nie potrafili mi pobrać krwi :/ kula mnie 5 razy, z czego raz pobierała mi krew z dłoni :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2019, 22:04

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga82 wrote:
    To będzie moje pierwsze dziecko ,długo się o niego staraliśmy.Ale prawda taka że koleżanki w moim wieku już mają odchowane dzieciaki.Moj brat też ma taką różnice wieku dzieci jak będzie u Ciebie i nie jest tak źle😉chociaż starsza córka zazdrosna o małego.

    Ja jestem rok młodsza i tez pierwszy Maluch ❤️

    ammarylis lubi tę wiadomość

  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/61f6f8859ce8.jpg

    Wrzucam to fote w kiecce :)

    Znajoma powiedziała że w końcu mam cos ciążowego na sobie, bo jak chodzę w zwykłych ubrankach to wyglądam jakbym przytyła :p

    A tak w sumie zapytam, możemy jeszcze tracić na wadze? Bo spadłam w te ciepło kilo w dół...

    brunetka91, mia4444 lubią tę wiadomość

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek, wypróbuj wkładek wielorazowych, podpinanych. Są najzdrowsze i się nie rolują :) nie mam tego problemu, ale ćwiczenie mięśni Kegla ponoć dużo daje.

    U nas w przychodniach pobierają krew na ogół przez 2h. Wiec wszystkie osoby na krzywa, nie tylko ciężarne, wchodzą pierwsze, ze względu na czas. Nie wiem jeszcze gdzie będę robiła badanie. Muszę podpytać jutro w ośrodku.

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • meerici Autorytet
    Postów: 440 408

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Ja polecam simini w Chorzowie. Rodziłam i czułam się jakbym miała indywidualna opiekę.
    A ja słyszałam, że obecnie większość personelu się tam pozmieniała i nie jest już tak fajnie jak było kiedyś...

    Szczerze mówiąc to myślałam o Siemianowicach, bo moim lekarzem jest ordynator. Ale od kiedy chodzimy na szkołę rodzenia pojawia się coraz więcej wątpliwości (informacje są niezgodne z tym co na stronie gdzierodzic) - brak możliwości znieczulenia zzo, od naszego miejsca zamieszkania jedzie się tam 25 minut (tyle co do Gliwic,a szpital w Gliwicach o niebo lepszy) no i parę innych jeszcze drobiazgów, które może nie są jakoś super istotne, ale na pewno nie przemawiają za wyborem tego miejsca.

    Dlatego rozważam Gilwice i całkowicie zmianę lekarza prowadzącego (który swoją drogą też z wizyty na wizytę coraz mniej mi odpowiada). A żeby było śmieszniej najbliżej mamy UCK na Ligocie :/ znów chodzę cała nerwowa, bo myślałam, że ta decyzja za nami i nie muszę o tym myśleć. A jednak nie do końca.

  • meerici Autorytet
    Postów: 440 408

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Gdzie robiłaś? Co za babsko. Trzeba było się wyklucic z głupia pinda. Co za chamstwo. Za wbijam wszędzie a najbardziej lubię w aptece w kolejkę gdzie średnia wieku 70 lat i sami zgryzliwi teyrycy. Uwielbiam ich oburzenie
    Ja ostatnio dwukrotnie zrobiłam aferę w Auchan. Podchodzę do kasy PIERWSZEŃSTWA, oczywiście kolejka do połowy sklepu i rzucam pytanie: "Czy ktoś z państwa w ciąży lub z jakąś niepełnosprawnością? Nikt? To ja przesunę te rzeczy i sobie tu przejdę" i wbiłam się na sam początek kolejki z wielkim wózkiem. Niestety trzeba trochę po chamsku, bo polska tłuszcza nie rozumie. U mnie największy problem polega na tym, że ja naprawdę co chwilę latam do wc i w trakcie takich zakupów gonię się z czasem a i tak ze dwa-trzy razy muszę wejść do toalety, bo pełny pęcherz to niestety od razu skurcze, a z tym wiadomo nie ma co ryzykować.

    moni05, przedszkolanka:), Karooo93, brunetka91, Jupik lubią tę wiadomość

  • Atyde Autorytet
    Postów: 2393 1416

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek bardzo ładna sukienka :) te odcinane pod biustem są najlepsze


    Która to pisała o jedzeniu w maku??? Bo tak mi smaka zrobiła, że specjalnie pojechałam po jednego cheesburgera :)

    Kookosowa lubi tę wiadomość

    Nasza kochana córeczka Jagódka
    20.02.2018r. - 01.03.2018r.

    27.06. 2018r. - ciąża pozamaciczna

    Zostałam mamą!
    Oliwia 🥰 27.09.2019r.

    Zosia 🥰 17.05.2021r.
  • Atyde Autorytet
    Postów: 2393 1416

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meerici wrote:
    Ja ostatnio dwukrotnie zrobiłam aferę w Auchan. Podchodzę do kasy PIERWSZEŃSTWA, oczywiście kolejka do połowy sklepu i rzucam pytanie: "Czy ktoś z państwa w ciąży lub z jakąś niepełnosprawnością? Nikt? To ja przesunę te rzeczy i sobie tu przejdę" i wbiłam się na sam początek kolejki z wielkim wózkiem. Niestety trzeba trochę po chamsku, bo polska tłuszcza nie rozumie. U mnie największy problem polega na tym, że ja naprawdę co chwilę latam do wc i w trakcie takich zakupów gonię się z czasem a i tak ze dwa-trzy razy muszę wejść do toalety, bo pełny pęcherz to niestety od razu skurcze, a z tym wiadomo nie ma co ryzykować.
    Mnie jedynie pielęgniarki wzięły wcześniej do badania krwi z uwagi na ciążę. W poprzedniej ciąży, ani w tej jeszcze ani razu nikt mnie nie przepuscil, żeby było zabawnie dużo jest kobiet które kiedyś przecież same były w ciąży, a teraz jakby zapomnialy jakie to może być uciążliwe.

    Nasza kochana córeczka Jagódka
    20.02.2018r. - 01.03.2018r.

    27.06. 2018r. - ciąża pozamaciczna

    Zostałam mamą!
    Oliwia 🥰 27.09.2019r.

    Zosia 🥰 17.05.2021r.
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atyde ja właśnie średnio przekonana do odcinanych ale się skusiłam. Po prostu za bardzo mi biust eksponują ;)

    Meerici ja właśnie w siminie bede rodzić. Właśnie tam się poprawiło. Oczywiście jak wszędzie opieka noworodkowa daje dużo do życzenia, ale zależy na jaką zmianę się trafi. Plus na 100 porodowa 99 jest ze znieczuleniem. Z tego co wiem to mają największy odsetek znieczuleń. Jest wyremontowana porodowka i sale są przestrzenne. Na sali porodowej jest gaz rozweselający pod ręką. Te sale są też pojedyncze a nie po parę łóżek. Nie musisz ściągać hybryd do porodu ;p nie robią lewatywy. Nie pamiętam ale wiem że u nich się daje znieczulenie już we wczesnej fazie porodu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2019, 22:40

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • Atyde Autorytet
    Postów: 2393 1416

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek91 wrote:
    Atyde ja właśnie średnio przekonana do odcinanych ale się skusiłam. Po prostu za bardzo mi biust eksponują ;)

    Meerici ja właśnie w siminie bede rodzić. Właśnie tam się poprawiło. Oczywiście jak wszędzie opieka noworodkowa daje dużo do życzenia, ale zależy na jaką zmianę się trafi. Plus na 100 porodowa 99 jest ze znieczuleniem. Z tego co wiem to mają największy odsetek znieczuleń. Jest wyremontowana porodowka i sale są przestrzenne. Na sali porodowej jest gaz rozweselający pod ręką. Te sale są też pojedyncze a nie po parę łóżek. Nie musisz ściągać hybryd do porodu ;p nie robią lewatywy. Nie pamiętam ale wiem że u nich się daje znieczulenie już we wczesnej fazie porodu ;)
    Moja mama zawsze mi mówi: masz cycki to je pokaż!! :)

    Zimri lubi tę wiadomość

    Nasza kochana córeczka Jagódka
    20.02.2018r. - 01.03.2018r.

    27.06. 2018r. - ciąża pozamaciczna

    Zostałam mamą!
    Oliwia 🥰 27.09.2019r.

    Zosia 🥰 17.05.2021r.
  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Ja również podczytuję Was tygodniami. Czasem napiszę coś na listopadówkach, bo w sumie terminowo bliżej mi było do większości dziewczyn z tamtego wątku, ale jakby nie patrzeć jestem październikówką, więc postanowiłam wyjść z cienia:) widzę, że termin 26.10 jeszcze nie zajęty, będę jedyna :P choć u mnie raczej na pewno będzie cc i kilka dni wcześniej.

    Jestem mamą 2.5 latka z Krakowa. Pod sercem noszę kolejnego synka :)
    U mnie było trochę stresu przy usg 12 tygodnia, bo wyszło nam złe NT - 3 mm. Wszystko inne dobrze, pappa super. Sanco wyszło dobrze. No i połowkowe wyszło bardzo dobrze, robiłam je u jednej z lepszych specjalistek usg prenatalnych i uznała że nie ma potrzeby robić echa serca. Więc trochę kamień z serca. Co ciekawe, u pierwszego synka NT również było podwyższone, jest zdrowy jak rydz. Musi być dobrze :)

    Karooo93 lubi tę wiadomość

    3uqruv0.png
  • _nova Autorytet
    Postów: 351 405

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meerici ja rodziłam w UCK na Ligocie. Sam poród i położna super! Nie miałam zzo, ale wszystkie naturalne metody łagodzenia bólu pod ręką. Jedzenie nawet nie najgorsze, opieka neonatologiczna trochę mnie nie przekonywała (wiecznie zmęczone pielęgniarki, które miałam wrażenie, że pracują tam za karę). Najbardziej wkurzali mnie studenci na porodówce, a zaznaczyłam w planie porodu, że sobie nie życzę. Jak zwróciłam uwagę, to się ulotnili, ale mój mąż mi powiedział po porodzie, że się poprostu schowali. W sumie na koniec to było mi już wszystko jedno, czy tam są, czy ich nie ma :p

  • Limonka Autorytet
    Postów: 811 331

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    silent wrote:
    Cześć dziewczyny :) Ja również podczytuję Was tygodniami. Czasem napiszę coś na listopadówkach, bo w sumie terminowo bliżej mi było do większości dziewczyn z tamtego wątku, ale jakby nie patrzeć jestem październikówką, więc postanowiłam wyjść z cienia:) widzę, że termin 26.10 jeszcze nie zajęty, będę jedyna :P choć u mnie raczej na pewno będzie cc i kilka dni wcześniej.

    Jestem mamą 2.5 latka z Krakowa. Pod sercem noszę kolejnego synka :)
    U mnie było trochę stresu przy usg 12 tygodnia, bo wyszło nam złe NT - 3 mm. Wszystko inne dobrze, pappa super. Sanco wyszło dobrze. No i połowkowe wyszło bardzo dobrze, robiłam je u jednej z lepszych specjalistek usg prenatalnych i uznała że nie ma potrzeby robić echa serca. Więc trochę kamień z serca. Co ciekawe, u pierwszego synka NT również było podwyższone, jest zdrowy jak rydz. Musi być dobrze :)

    Silent, przepraszam, ze tak wbijam sie na watek z sasiedniego, ale czy juz zdecydowalas sie na szpital w Krk? Bede wdzieczna za kazda info :)

    Coreczka 11.2019 <3
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _nova wrote:
    Meerici ja rodziłam w UCK na Ligocie. Sam poród i położna super! Nie miałam zzo, ale wszystkie naturalne metody łagodzenia bólu pod ręką. Jedzenie nawet nie najgorsze, opieka neonatologiczna trochę mnie nie przekonywała (wiecznie zmęczone pielęgniarki, które miałam wrażenie, że pracują tam za karę). Najbardziej wkurzali mnie studenci na porodówce, a zaznaczyłam w planie porodu, że sobie nie życzę. Jak zwróciłam uwagę, to się ulotnili, ale mój mąż mi powiedział po porodzie, że się poprostu schowali. W sumie na koniec to było mi już wszystko jedno, czy tam są, czy ich nie ma :p
    Nova z tymi studentami to masakra, zależy też jaki szpital bo jak uniwesytecki to można sobie zaznaczać że się ich nie chce, a i tak są- z drugiej strony- gdzieś muszą się nauczyć fachu. Ja miałam CC w nocy w sobotę to ich nie było, ale w dniu przyjęcia na patologie jedna mnie badała tak że myślałam ze wykorkuje z bolu, na wszystkich obchodach też są- ogólnie mało delikatne szczególnie dziewczyny

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
‹‹ 652 653 654 655 656 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ