X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    O właśnie ,jak mowa o fotelikach to macie opinie o maxi cosi citi? Ma 4 gwiazdki, dobre opinie. Mąź zaczął szukać i pierwszy mu wpadł taki.
    Jest bezpieczny (4*) i na pasy i całkiem tani. Jedyne co to, żeby pasował do auta i pasów :)
    Chociaż jak go zobaczyłam na żywo to tapicerka mi się trochę nie podobała, bo wydawała się taka jakby bardziej sztuczna niż np. w cabriofixie
    Moja koleżanka kupiła citi i raczej zadowolona.

  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine03 wrote:
    Jest bezpieczny (4*) i na pasy i całkiem tani. Jedyne co to, żeby pasował do auta i pasów :)
    Chociaż jak go zobaczyłam na żywo to tapicerka mi się trochę nie podobała, bo wydawała się taka jakby bardziej sztuczna niż np. w cabriofixie
    Moja koleżanka kupiła citi i raczej zadowolona.
    No ja pamietam, ze te 3 lata temu wlasnie przez ta tapicerke nie zdecydowalam sie na Citi, ale wtedy nie wiedzialam, ze szyja zamienniki do roznych fotelikow :) jak ktoras z was ma po kims fotelik i tapicerka srednio pasuje to poszukajcie na allegro, sa bardxo ciekawe propozycje :)

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie podobno to jedyna wada tego fotelika,że dziecko się poci i sztuczny materiał. No nic, popatrzymy dalej 😊

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • kalcia Autorytet
    Postów: 529 682

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No muszę wam się pożalić, bo gdzieś te emocje musza wyjść :D pierwsza noc i dzień byłam z dziewczyna w pokoju, taka normalna, grzeczna i kulturalna. Cichutka jak przez telefon gadała to albo wychodziła albo dyskretnie. Poszła rano na cesarkę i cały piątek i noc byłam sama. Przenieśli mnie do trójki. Czyli ja i dwie inne panie. Jedna będzie miała własne 6 cesarkę i ciagle śpi, nieogarnięta w ogóle, lekarz jej mówi, ze we wtorek cięcie a ona twierdzi, ze w 28 tc jest, a potem jej ktoś policzył, ze jadnak w 38 tc :) hehe ale ta druga to jakaś nieogarnięta społecznie. Głośno się zachowuje, głośno chodzi, trzaska drzwiami, non stop gada przez telefon, kładka, ciagle wzdycha i sapie i ciagle jak smsa dostaje to komentuje sobie pod nosem na głos. Jedna pani śpi, ja czytam książki, a ona jest taka głośna, ze masakra. Ciagle włącza tv bardzo głośno, lata co chwile klime przełącza, okna otwiera jakby sama była w tym pokoju... a wczoraj to iż mnie zdenerwowała :D haha przyszedł do niej mąż z córka 1,5 roczna. Byli tak głośno wszyscy, ta córka jęczała, no chyba pora drzemki tak usłyszałam, oni do siebie glosno gadali, śmiali się, kłócili, na dziecko krzyczeli obrał na zmianę. Ten mąż ciagle z kimś przez telefon gadał na głośniku! Na koniec ja poszłam na dół do bufetu, bo do mnie tez mąż z córcia przyjechali, nie było mnie godzinę, wracam a męża nie ma , córka na łóżku u niej z bajka na telefonie, tv włączony i leci na maxa bajka glosno i ona ja proboje na sile usypiać, ta marudzi, a ta kobieta jej smoka na sile. Okazało się, ze mąż do biedronki pojechał na zakupy, a mamusia miał córkę uśpić i on miał ja do auta przenieść. Czy ja jestem jakaś przewrażliwiona czy jakieś zasady życia w społeczeństwie zostały naruszone? :D :P bo chyba do szpitala się idzie kurować i odpoczywać, a nie znosić czyjeś rodzinne problemy... jeszcze w nocy jak na złość o 2.30 mi się siku zachciało i już do 5 nie zasnęłam, bo obie chrapaly haha potem ktg wiec trochę niedospana jestem- gorzej niż w domu taki odpoczynek :D

    hchy43r8jppec09d.png
    l22ne6yd6rygrh0v.png
    i1vregz2ti2cyxol.png
    10dpo-18,5 beta, 12dpo-94,6 beta
    24 lata
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    O właśnie ,jak mowa o fotelikach to macie opinie o maxi cosi citi? Ma 4 gwiazdki, dobre opinie. Mąź zaczął szukać i pierwszy mu wpadł taki.
    Ja chyba taki mam :p wtedy jak czytałam to miał najlepsze opinie w tej kategorii cenowej

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalcia, mnie przeraziło, że 1,5 roczną córkę mama usypia bajka w telefonie i przy włączonym tv.. no cóż. U mnie w domu od narodzin Kingi tv mogłoby nie być. Bajek też nie puszczam. Wiem, że jestem w mniejszości, ale trudno.. żal mi dzieci, które od małego siedzą z nosem w tel.lub tv.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia wrote:
    No muszę wam się pożalić, bo gdzieś te emocje musza wyjść :D pierwsza noc i dzień byłam z dziewczyna w pokoju, taka normalna, grzeczna i kulturalna. Cichutka jak przez telefon gadała to albo wychodziła albo dyskretnie. Poszła rano na cesarkę i cały piątek i noc byłam sama. Przenieśli mnie do trójki. Czyli ja i dwie inne panie. Jedna będzie miała własne 6 cesarkę i ciagle śpi, nieogarnięta w ogóle, lekarz jej mówi, ze we wtorek cięcie a ona twierdzi, ze w 28 tc jest, a potem jej ktoś policzył, ze jadnak w 38 tc :) hehe ale ta druga to jakaś nieogarnięta społecznie. Głośno się zachowuje, głośno chodzi, trzaska drzwiami, non stop gada przez telefon, kładka, ciagle wzdycha i sapie i ciagle jak smsa dostaje to komentuje sobie pod nosem na głos. Jedna pani śpi, ja czytam książki, a ona jest taka głośna, ze masakra. Ciagle włącza tv bardzo głośno, lata co chwile klime przełącza, okna otwiera jakby sama była w tym pokoju... a wczoraj to iż mnie zdenerwowała :D haha przyszedł do niej mąż z córka 1,5 roczna. Byli tak głośno wszyscy, ta córka jęczała, no chyba pora drzemki tak usłyszałam, oni do siebie glosno gadali, śmiali się, kłócili, na dziecko krzyczeli obrał na zmianę. Ten mąż ciagle z kimś przez telefon gadał na głośniku! Na koniec ja poszłam na dół do bufetu, bo do mnie tez mąż z córcia przyjechali, nie było mnie godzinę, wracam a męża nie ma , córka na łóżku u niej z bajka na telefonie, tv włączony i leci na maxa bajka glosno i ona ja proboje na sile usypiać, ta marudzi, a ta kobieta jej smoka na sile. Okazało się, ze mąż do biedronki pojechał na zakupy, a mamusia miał córkę uśpić i on miał ja do auta przenieść. Czy ja jestem jakaś przewrażliwiona czy jakieś zasady życia w społeczeństwie zostały naruszone? :D :P bo chyba do szpitala się idzie kurować i odpoczywać, a nie znosić czyjeś rodzinne problemy... jeszcze w nocy jak na złość o 2.30 mi się siku zachciało i już do 5 nie zasnęłam, bo obie chrapaly haha potem ktg wiec trochę niedospana jestem- gorzej niż w domu taki odpoczynek :D

    Kalcia, 6-tą cesarkę? :O Jesteś pewna?

    Właśnie dlatego ja stanę na rzęsach, żeby tym razem opłacić sobie jedynkę. Już odkładam. Mam podobne doświadczenia z pierwszego porodu, i nigdy nie dam sobie już wmówić „zanudzisz się” i „fajnie jest mieć z kim pogadać”. Byłam po cc wykończona i nie trafiłam z towarzystwem.

    3uqruv0.png
  • kalcia Autorytet
    Postów: 529 682

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Kalcia, mnie przeraziło, że 1,5 roczną córkę mama usypia bajka w telefonie i przy włączonym tv.. no cóż. U mnie w domu od narodzin Kingi tv mogłoby nie być. Bajek też nie puszczam. Wiem, że jestem w mniejszości, ale trudno.. żal mi dzieci, które od małego siedzą z nosem w tel.lub tv.


    No właśnie mam to samo podejście. Biedne dziecko przebodzcowane to i problem z zaśnięciem ma :(

    hchy43r8jppec09d.png
    l22ne6yd6rygrh0v.png
    i1vregz2ti2cyxol.png
    10dpo-18,5 beta, 12dpo-94,6 beta
    24 lata
  • kalcia Autorytet
    Postów: 529 682

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silent niestety tak. Lekarz na obchodzie wszedł i pytał ja bezpośrednio „to pani jest po 5 cesarkach, tak?” Pytał ja jeszcze czy miała już prześwietlenie czy rezonans- nie pamietam dokładnie jakie to badanie, ale chodziło właśnie o ta bliznę, żeby prześwietlić? Nie wiem pierwsze słyszę... dla mnie szok, ale takich kobiet tu sporo na prawdę. Pisałam już, ze to jeden z najlepszych szpitali, wiec tu trafiają najtrudniejsze przypadki. Moja skracajaca się szyjka i rozwarcie to dla nich nic wielkiego i żadne powód do zmartwień :P

    hchy43r8jppec09d.png
    l22ne6yd6rygrh0v.png
    i1vregz2ti2cyxol.png
    10dpo-18,5 beta, 12dpo-94,6 beta
    24 lata
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 2 lata ponad dziecko nie miało bajek i tv. Bajki czytane,zabawki, duuuużo spacerów wiec da się 😊
    Spirit i jak tapicerka Ci się widzi?

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ey wiecie co. Właśnie n FB widziałam psot dziewczyny, mamy 2dzieci, trzecie w brzuchu i ona ta dwójkę "karmi" na sucho dla bliskości. Jeden ma 3lata :| i ja nie wiem, mam mieszane uczucia...

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek91 wrote:
    Ey wiecie co. Właśnie n FB widziałam psot dziewczyny, mamy 2dzieci, trzecie w brzuchu i ona ta dwójkę "karmi" na sucho dla bliskości. Jeden ma 3lata :| i ja nie wiem, mam mieszane uczucia...

    Na sucho, czyli bez pokarmu? :O

    3uqruv0.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dla Kingi miałam Cabriofix pożyczony, ale muszę go oddać i niestety wychodzi na to, że muszę kupić coś nowego. Jeszcze się waham co. Początkowo myślałam o używce, ale nie wiadomo co się kupi. Chciałam na bazie, nie wiem czy chcę wydawać 1,5 tys na coś co pojeździ rok. I tak biję się z myślami. Cabriofix jest fajny później,ale dla noworodka i w pierwszych mcach musiałam kombinować, Kinia była drobna i bez podkładania jej czegoś dodatkowo pod wkładkę miała złą pozycję.
    Muszę popatrzeć na ten co kupiła Sunshine.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek91 wrote:
    Ey wiecie co. Właśnie n FB widziałam psot dziewczyny, mamy 2dzieci, trzecie w brzuchu i ona ta dwójkę "karmi" na sucho dla bliskości. Jeden ma 3lata :| i ja nie wiem, mam mieszane uczucia...

    Tzn.bierze dzieci na cyca, w którym nie ma mleka? No dla mnie to jakieś przegięcie :-|

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silent no tak. Z tego co pisze. Dla mnie to dość dziwne... rozumiem roczniaka ale 3 latka?

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • meerici Autorytet
    Postów: 440 408

    Wysłany: 21 lipca 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia wrote:
    No muszę wam się pożalić, bo gdzieś te emocje musza wyjść :D pierwsza noc i dzień byłam z dziewczyna w pokoju, taka normalna, grzeczna i kulturalna. Cichutka jak przez telefon gadała to albo wychodziła albo dyskretnie. Poszła rano na cesarkę i cały piątek i noc byłam sama. Przenieśli mnie do trójki. Czyli ja i dwie inne panie. Jedna będzie miała własne 6 cesarkę i ciagle śpi, nieogarnięta w ogóle, lekarz jej mówi, ze we wtorek cięcie a ona twierdzi, ze w 28 tc jest, a potem jej ktoś policzył, ze jadnak w 38 tc :) hehe ale ta druga to jakaś nieogarnięta społecznie. Głośno się zachowuje, głośno chodzi, trzaska drzwiami, non stop gada przez telefon, kładka, ciagle wzdycha i sapie i ciagle jak smsa dostaje to komentuje sobie pod nosem na głos. Jedna pani śpi, ja czytam książki, a ona jest taka głośna, ze masakra. Ciagle włącza tv bardzo głośno, lata co chwile klime przełącza, okna otwiera jakby sama była w tym pokoju... a wczoraj to iż mnie zdenerwowała :D haha przyszedł do niej mąż z córka 1,5 roczna. Byli tak głośno wszyscy, ta córka jęczała, no chyba pora drzemki tak usłyszałam, oni do siebie glosno gadali, śmiali się, kłócili, na dziecko krzyczeli obrał na zmianę. Ten mąż ciagle z kimś przez telefon gadał na głośniku! Na koniec ja poszłam na dół do bufetu, bo do mnie tez mąż z córcia przyjechali, nie było mnie godzinę, wracam a męża nie ma , córka na łóżku u niej z bajka na telefonie, tv włączony i leci na maxa bajka glosno i ona ja proboje na sile usypiać, ta marudzi, a ta kobieta jej smoka na sile. Okazało się, ze mąż do biedronki pojechał na zakupy, a mamusia miał córkę uśpić i on miał ja do auta przenieść. Czy ja jestem jakaś przewrażliwiona czy jakieś zasady życia w społeczeństwie zostały naruszone? :D :P bo chyba do szpitala się idzie kurować i odpoczywać, a nie znosić czyjeś rodzinne problemy... jeszcze w nocy jak na złość o 2.30 mi się siku zachciało i już do 5 nie zasnęłam, bo obie chrapaly haha potem ktg wiec trochę niedospana jestem- gorzej niż w domu taki odpoczynek :D
    Współczuję z głębi serca! Niektórzy ludzie to po prostu czysta wieś i nic z takimi nie poradzisz, szkoda tych dzieci serio :/ Ja póki co mam miłe spokojne współlokatorki, ale jedna wychodzi jutro druga ma cc w środę i aż się boję kto tu do mnie trafi...

  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 21 lipca 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik dla niej jest bardziej obrzydliwe to że dziecko ma smoczka niż trzy latek z cyckiem na dwie minuty do zaśnięcia... I stwierdziłam, że nawet jak będzie mieć 6lat i będzie tak chciał to z nim pogadać i wyznaczy granicę :| ja wiem że istnieje dkp i że się je stosuje coraz częściej ale dla mnie górna granica to chyba takie 2lata na cycu... Chociaż chyba zaczelabym odstawiać około 1.5roku

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 21 lipca 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmiłam 2 lata i 11 miesiecy i absolutnie tego nie żaluję 😉 jestem za kp ale nie za ciumkaniem na sucho i za smoczkiem u 4 latka :p

    moni05 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • kalcia Autorytet
    Postów: 529 682

    Wysłany: 21 lipca 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to jest coś takiego jak ciumkanie na sucho? :P póki dziecko ssie pierś to pobudza laktację i mleko leci dostosowane do potrzeb i wieku. Wiem, ze to dla niektórych dziwne, ale nie bez powodu odruch ssania zanika dopiero po 6 roku życia.

    hchy43r8jppec09d.png
    l22ne6yd6rygrh0v.png
    i1vregz2ti2cyxol.png
    10dpo-18,5 beta, 12dpo-94,6 beta
    24 lata
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 21 lipca 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka no właśnie gdyby jeszcze pokarm miała a ona mu daje dosłownie na parę min przed spaniem :| mój miał 2 lata jak odsmoczkowany był, odpieluchowany jak miał 2L3msc... A karmić nie było mi dane. Ale właśnie w głowie mam takie że chciałabym teraz ten rok karmić żeby się tym nacieszyć....

    Też tak macie, że coraz więcej ludzi w otoczeniu mówi, że macie przystopować? Skończyć gonic itp? Ja co rozmawiam i mówię co robię to dostaje ochrzan że przesadzam. A najlepsze ze robię normalne czynności domowe.
    Ale siadam dzisiaj nad kartka i robię rozpiskę tygodniowa... Kazdy będzie miał swój dzien ma daną rzecz do zrobienia w domu. Żeby mi było lżej a żeby Kasper też nauczył się pomagać w domu. Nie mam innego pomysłu a myślę że taki podział mi pomoże na te ostatnie 2msc

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
‹‹ 809 810 811 812 813 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ