X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Uwemhe Autorytet
    Postów: 655 410

    Wysłany: 20 lipca 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LENA nie wiem moze pogadaj z mezem jeszcze? Nie wiem co powiedzieć bo w sumie to tu chodzi o twoje samopoczucie. Jak.mowisz ze nie dasz rady to powinien normalny kochający i troszczący facet zrozumieć.

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 20 lipca 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Witam się po ciężkim dniu. Pierwsza impreza za mną. Mąż rano ogarnął dom i stół itd. A na imprezie spil się w trzy dupy. Normalnie porażka. I zamiast iść spać po tym jak goście pojechali to poszedł do sąsiadów bo mieli grilla i się doprawił. Słów mi brak. Przyjechała szwagierka i przyprowadzila go do domu, śpi na kanapie w salonie. A ja z synem.
    Jutro ma być jego rodzina na parapetówce.
    Mam taki metalik w głowie, to jest moment kiedy zastanawiam się za kogo ja wyszłam. A jestem wymeczona okrutnie. Jak mu dać popalić? Mam ochotę na zemstę. Choć jutro może już będę płakać a nie się wsciekac.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 20 lipca 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwemhe wrote:
    Przedszkolanka czyli twoja firma czyli ty zajmuje sie szyciem wyprawek dla dzieci? O rety. A masz strone internetową? Wrzuć:-) z checią pooglądamy:-). A chodziłas na kursy jakies czy z neta? Ja uwielbiam szyc mocno mnie to odpreza. Ale przez brak czasu i checi ostatnio prawie wogole do maszyny nie zasiadam.
    Tak Kochana,jestem samoukiem z neta i z głowy haha,metoda prób i błędów, sporo forum za mną też no i nadal się uczę, lubie nowosci i stąd dzisiaj ta torba hihi ;) póki co działam na fb,kiedyś pisalam,że Topominki to ja 😊
    I rozumiem Twoje zamilowanie; dla mnie to odskocznia w pewnym sensie byla w ciągu dnia od obowiązków i tak to się zaczęlo :)
    No i niestety póki co nie jestem tez w stanie dzialac na pelnych obrotach juz ale po porodzie,po nowym roku planuje wrócic normalnie lub chociaz częściowo do zamówien 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2019, 22:09

    moni05, Karooo93 lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 20 lipca 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Tak Kochana,jestem samoukiem z neta i z głowy haha,metoda prób i błędów, sporo forum za mną też no i nadal się uczę, lubie nowosci i stąd dzisiaj ta torba hihi ;) póki co działam na fb,kiedyś pisalam,że Topominki to ja 😊
    I rozumiem Twoje zamilowanie; dla mnie to odskocznia w pewnym sensie byla w ciągu dnia od obowiązków i tak to się zaczęlo :)
    No i niestety póki co nie jestem tez w stanie dzialac na pelnych obrotach juz ale po porodzie,po nowym roku planuje wrócic normalnie lub chociaz częściowo do zamówien 😊
    Kurczę! A szukam idealnej torby do wózka... 😋😞😅

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 20 lipca 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka... Mnie wzięli na turniej w Fifę. Myślałam że to będzie krócej. Ale niestety jeszcze mają po 3 mecze więc wcześniej jak 0 stąd nie wyjdę... A brzuch mi się tak stawia że się nie umiem już ułożyć. Co prawda gospodyni imprezy nakazała mi się położyć na kanapie i leżę ale czuję jak mam dół brzucha spięty i trochę pobolewa. I tak dobrze że się ona zapytała jak mi pomoc. Chciała mnie do sypialni polozyc ale jakbym zasnęła to poBiej miałabym problem prowadzic samochód. A mój chciał mnie do domu posłać ale z Kasprem. A on ani myśli odpuścić jak ma szansę na pierwsze miejsce... Więc czekam az skończą...
    A zemsta? Ja bym leżała w łóżku jutro i powiedziała że się źle czuje i że ma ogarnąć wszystko bo nie dasz rady...

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 20 lipca 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    Kurczę! A szukam idealnej torby do wózka... 😋😞😅
    Haha,ja z moim wybrednym charakterem tak szukałam,że do kompletu ze swoją upartością zmajstrowalam sama😂😂

    moni05 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 20 lipca 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Haha,ja z moim wybrednym charakterem tak szukałam,że do kompletu ze swoją upartością zmajstrowalam sama😂😂
    No widzisz, gdybym umiała... 🤷🏻‍♀️

    Przypomniało mi się jak znajomi mojego męża zapakowali męża jego koleżanki po imprezie do bagażnika, a ze ona drobna i w dodatku 1,5m wzrostu (on prawie 2 metry i taki misio) to go w otwartym bagażniku na podwórku zostawiła... była pozna jesień lub zima już nawet. Szybkooo wytrzeźwiał 😋 i przyszedł.
    Konieczynka, jedyne czego nie rób to nie płacz proszę. Nie wolno Ci się denerwować. Maluszek wyczuwa Twój nastrój teraz.😘

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 20 lipca 2019, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena, łącze się w bólu, u mnie podobnie; małe dziecko (15 mcy), żywe jak cholera, a mąż zarobiony i czasu na nic nie ma. A jak ma to właśnie się zawinął na 3 dni (niby w celach zawodowych, ale bardziej też pasja i mógłby z tego zrezygnować..) i zostałam sama z burdelem w domu, bo mi w piątek koleś zaczął malowanie. No ale co go to..ma okazje to jedzie. Momentami kurwica mnie strzela. Też nie mam czasu nawet nacieszyć się ciąża, z wyprawką jestem w lesie, dopiero powoli wszystko ogarniam, wyjęłam już małe ciuszki po córce, sypialnia umalowana, więc łóżeczko dla małego stanęło, ale to wszystko to jeszcze mało. Mój mąż z tych kochających i rozumiejących, nie olewa moich potrzeb, nie bagatelizuje, zastanawia się co może zrobić żeby mi pomóc- ALE -co z tego- on chce mieć 10 pieczeni na 1 ogniu, pracę, pasję, znajomych, żonę, dzieci (najlepiej 3 choć mu to wybijam z głowy), a przy tym zostaje zero czasu na obowiązki domowe i organizacyjne, jak coś chcę (np to malowanie) to sama wszystko dopinam od a do zet, bo on nie ma kiedy, a dzień wolny dla mnie, żeby on przejął dziecko, to już w ogóle graniczy niemal z cudem. Szara rzeczywistość. Wkurza mnie to, że to kobieta jest uwiązana do dziecka, koleś sobie może realizować pasje, nachlac się w 4dupy (a propos Koniczynki) i nawet przez myśl mu nie przyjdzie, że żona, która jest w ciąży i jeszcze ogarnia małe dziecko może go potrzebować i jest naprawdę zmęczona i fizycznie i psychicznie sytuacją. Kuźwa, o moich pasjach nikt nie myśli, to co Lena napisała, moja rodzina też nie wypadnie na pomysł, że potrzebuję pomocy. U mnie też skończy się na Pani od sprzątania, bo serio, nie jestem w stanie z takim małym żywym dzieciakiem i brzuchem biegać ze ściera i myć okna..(tzn.chwilowo nie miałam wyjścia i dziś musiałam umyć-zanim dziecko rano wstało..).
    Natomiast- mimo wszystko najważniejsze w tej sytuacji jest zdrowie mamy i dziecka i na pewno nie ryzykowałabym podróży, żeby dogodzić mężowi. My już zrezygnowaliśmy z wesela w czerwcu, wprawdzie mężowi bardzo nie zależało, ale analizując- co to dla mnie za zabawa, latalabym za dzieckiem i patrzyła jak mój mąż chla i się bawi z innymi, bo przecież ja już wywijać na parkiecie nie mogę, a o 22 musiałabym się zawinąć polozyc dziecko spać. Podziękowałam. Mąż zrozumiał i wcale nie naciskał, chociaż tyle. Jakby naciskał, to bym go wysłała samego.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Uwemhe Autorytet
    Postów: 655 410

    Wysłany: 21 lipca 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka po prostu cuuuda. Absolutnie mi.umknelo ze takie rzeczy robisz. Czyli rozumiem że poki nie urodzisz nie masz już niczego na stanie? Masz talent. Brawo ty:-)

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 21 lipca 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry deszczowy :) zostało 80 dni.

    Dziewczyny współczuję sytuacji z mężami. Czasem facet jest taki głupi że aż głowa boli. To ja na swojego nie mogę narzekać choćbym chciała. Czasem chce iść na piwo z kolegami ( rzadko) ale wraca w takim stanie żeby rano zająć się dzieckiem. Dużo pracuje i w sumie tylko niedziela wolna gdzie może z nią być cały czas więc to wykorzystuje.
    Na weselu u mojego brata mieliśmy pokój dla dziecka. Żeby ona sobie spała a my wtedy się bawimy. Pokój był dosłownie obok sali. I wymienialiśmy się z mężem w pilnowaniu. Mój się najadł jak Bąk i stwierdził żebym siedziała na sali bo on tam na tv i leci hobbit to sobie poogląda hehe :)


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 21 lipca 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine03 wrote:
    Dziewczyny polecam Wam, jak będziecie kupować fotelik pojechać do dobrego sklepu, gdzie fotelik przymierzą Wam do auta.

    Sprawdzą kąt nachylenia fotelika i czy fotelik da się zamontować.

    Ja byłam nastawiona, że kupimy sam fotelik na pasy bez bazy, a okazało się, że pasy bezpieczeństwa w naszym aucie są za krótkie i żadnego fotelika bez bazy nie dało się zamontować.
    Nie było innego wyjścia tylko dobrać fotelik z bazą.
    Wielu producentow fotelikow ma tez na swoich stronach (czasem nie polskich) takie 'konfigyratory', gdzie wybiera sie sie marke/model/rocznik samochodu i dostajesz info czy/gdzie/jak dsny fotelik da sie zamontować:)

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkkaaarrr wrote:
    Wielu producentow fotelikow ma tez na swoich stronach (czasem nie polskich) takie 'konfigyratory', gdzie wybiera sie sie marke/model/rocznik samochodu i dostajesz info czy/gdzie/jak dsny fotelik da sie zamontować:)
    Wg konfiguratora dostałam informację, że wybrany fotelik pasuje do auta... Gdybym zamówiła przez internet to byłoby zdziwienie :P

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim :)

    U mnie gorąco i duszno, chyba w nocy trochę popadało...

    Przedszkolanka fajnie mieć zdolności i maszynę, można co się chce uszyć :)


    Co do fotelików, to nas właśnie przed wyrzuceniem kasy w błoto uratowała przymiarka w sklepie. Bo okazało się, że mimo iż mamy isofix, to jest on tak głęboko a tylne kanapy tak pochyłe, że po zamontowaniu fotelika na bazie kąt nachylenia byłby fatalny dla dziecka. Kupiliśmy bazę na pas, gdzie kąt jest lepszy.
    Jakby pas był za krótki, to ja nie wiem jak byśmy to dziecko wozili.
    Z drugiej strony zastanawiam się, czy ludzie rzeczywiście tak na to nachylenie i stabilność fotelika zwracają uwagę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 10:06

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine03 wrote:
    Wg konfiguratora dostałam informację, że wybrany fotelik pasuje do auta... Gdybym zamówiła przez internet to byłoby zdziwienie :P
    No to niezle, u nas na szczescie nie bylo problemu :)

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumshine,a jaki fotelik na bazie wybrałaś?

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wstepnie miałam wybrane maxi cosi - citi, cabriofix i ewentualnie rock i avionaut pixel.

    Chciałam, żeby fotelik był przede wszystkim lekki, bo ja jestem drobna i nie będę miała sily dźwigać.
    W sklepie mieli lalkę 3.5kg, żeby sprawdzić, jak fotelik+noworodek ważą :)

    I w sumie tylko citi i cabriofix i pixel były w miarę lekkie. Ale citi odpadło, bo tylko na pasy, więc wybierałam miedzy cabriofixem i pixelem.
    Cabriofix ma wkładkę raczej na sporego noworodka. Dlatego wzięliśmy avionaut pixel, ma wkładkę dopasowaną do malutkich noworodków. bo my raczej będziemy mieć malutkiego kurczaka :) waga przewidywana na poród to 3,1-3,3kg

    Podobał mi się też bardzo maxi cosi pebble pro (nowy fotelik) i bezpieczny, ale niestety fotelik prawie 5kg+dziecko 3,5kg dla mnie było dużo za ciężkim zestawem, a przecież później dziecko coraz cięższe :(

  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 😊
    U nas duszno i ciepło. Właśnie się zbieramy nad wodę trochę, bo blisko mamy. 😉

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O właśnie ,jak mowa o fotelikach to macie opinie o maxi cosi citi? Ma 4 gwiazdki, dobre opinie. Mąź zaczął szukać i pierwszy mu wpadł taki.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    O właśnie ,jak mowa o fotelikach to macie opinie o maxi cosi citi? Ma 4 gwiazdki, dobre opinie. Mąź zaczął szukać i pierwszy mu wpadł taki.

    Mam w domu :D kupiliśmy od dobrych znajomych :)

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy cabriofix, jezdzil Borys, teraz jeszcze uzywa jego 9-miesieczny kuzyn i wraca do nas dla Niny. Zamowilam tylko nowa tapicerke za niecale 100zl, abt wygladal jak nowy i byl bardziej dziewczeco sprofilowany :)

    sunshine03 lubi tę wiadomość

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
‹‹ 808 809 810 811 812 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ