X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z rocznika 91
Odpowiedz

Mamy z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_mycha bardzo bardzo mi przykro i życzę dużo siły dla Was!

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka-mycha, dużo siły dla Was, na pewno soebie poradzicie. Trzymajcie się!

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 2 maja 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha trzymaj się! Dużo zdrówka dla Was, wysyłam z Polą dużo siły dla Was dziewczyny :*

    zpbnroeqnmec200u.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po smutnej wiadomości nastała tu cisza :(
    Malutka mycha mam nadzieję że idzie mu lepszemu u was.

    U nas od powrotu z weekendu u dziadków katar.. wróciliśmy w środę i młody wieczorem miał pod 38 stopni, w nocy dałam mu paracetamol, następnego dnia w południe jeszcze raz i chociaż temperatura minęła. Ale za to ma nadal katar i męczy się w nocy więc jak na razie 2x sciagalismy jakoś koło północy bo w dzień dużo się rusza i ten nosek się ładnie czyści.
    Myślałam że to 4 zęby go zaatakowały ale zęby nie wychodzą a i ja już mam katar więc chyba chorobsko. Przychodnia zrobiła sobie wolne 2.05 i czekam żeby jutro pójść na wizytę jakaś może się uda.. A jak wam majówka minęła?

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do nas jak się prawie miesiąc temu coś przypałętało tak nie odpuszcza :'(. Tzn. katar minął, ale pokasływanie się utrzymuje. Osłuchowo czysto...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez pogodę plany na majówkę musielismy zmienić..😭 znajomi byli. Ale w pelni z ogrodu korzystac sie nie dalo😭 max 9° bylo..

    A tak to ciężki czas u Nas.. w nocy Hania budzi sie milion razy, robi obroty, raczkuje, próbuje stawać 😲😲😲

    A w dzień 2 drzemki to tez katastrofa.. zmęczona a walczy by nie spać 😭

    Ale gdy ma dobry humor to robi pierwsze kroki przy meblach 😍
    Pieknie sie juz bawi ma siedzaco😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 12:22

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 6 maja 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas majówka intensywna, tzn codziennie znajomi przyjeżdżali, dużo się działo, Amela szczęśliwa bo sporo osób się przewinęło więc czuła się świetnie ;-). Pogoda tylko trochę kiepska. No i zaczyna się przerzucac na jedną drzemke w ciągu dnia. Wczoraj np obudziła się przed 9, zasnęła przed 13 spała do 14 i potem na noc dopiero po 20. Dzisiaj obudziła się już o 7 więc ciekawa jestem czy wytrzyma do południa czy będzie zmęczona wcześniej.
    A takto chodzi, biega, guzy nabija, wargi rozcina. W ogóle ten etap rozwoju dziecka po roku jest taki niesamowity - tyle już rozumie, tyle potrafi, że nie mogę się nadziwić ;-).

    Marta..a, PLPaulina, mala_misia lubią tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 6 maja 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaż jedną fajnie :D
    My chcieliśmy iść na basen do zoo.. A tu lipa była.

    Lekarz zdiagnozowal że wirus jakiś.. czyścić nosek i ekstra kropelki na kaszel przed snem żeby spał a nie kaszlal.

    Ja już teraz jestem w szoku jak to pędzi. Co prawda na naszym wątku to mam leniwca ale od wczoraj klaszcze i bije brawo :D takie to słodkie. No i zaczął się wdrapywac i klekac przy mnie ;) U lekarza sobie siedział pięknie na przewijaku itp.
    Mam chrzesnice 1,5 roku starsza od niego to jest przepaść ten się czołga a ta biega i gada już :D mam nadzieję że po nas nie widać tego czasu tak bardzo pędzącego :D

    Darika a Ty wracasz do pracy już? Tak z ciekawości :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, co to za kropelki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Darika, mała do żłobka chodzi ?

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 6 maja 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie wracam do pracy. Zostaje z Młoda do końca września. Od września mam zamiar ja zapisać do żłobka i będzie miała cały miesiąc na adaptacje. Do pracy wracam od października :-).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Marta, co to za kropelki?

    Sinecod krople doustne 20ml dałam mu przed snem. Pediatra napisała 10-15 kropelek ale spróbowałam i smakuje jak lek.. niesmaczne to :( po 3 kroplach odwrócił głowę, trochę na łyżeczce dałam, trochę na smoczku więc nie wiem ile dostał. Mam nadzieję że chociaż 10 ale słyszę że kaszle i tak :(

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszlysmy po miesiącu do domu :) wczoraj był pierwszy spacer a dzisiaj pierwsza noc w domu :) takie prozaiczne rzeczy a niesamowicie cieszą :)

    Marta..a, mala_misia lubią tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 21 maja 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Wyszlysmy po miesiącu do domu :) wczoraj był pierwszy spacer a dzisiaj pierwsza noc w domu :) takie prozaiczne rzeczy a niesamowicie cieszą :)

    Super! Macie jakieś zalecenia?
    Szybko o tym czasie w szpitalu zapomnicie jak mała zacznie wariować :D Teraz fajnie ciepło to spacery są super :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 22 maja 2019, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta mamy multum poradni które musimy odwiedzić. Kardiologiczna, audiologiczna, genetyczna, rehabilitanta, ortopeda. I muszę zadzwonić do szpitala w Olsztynie który zajmuje się takimi przypadkami, tam prawdopodobnie jak już Nina osiągnie odpowiedni wiek to będzie miała robione operacje w obrębie twarzy.

    Spacery są codziennie :) po miesiącu siedzenia w murach obie mamy niedosyt :) Malutka śpi wtedy jak aniołek :)

    f1d9680377.png
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 22 maja 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze malutka_mucha!

    Czas pędzi, pędzi, nie wiadomo kiedy.. nasza Pola już skończyła 7 miesięcy.. nie obejrzę się i do pracy trzeba bedzie wracać :) a kiedy Wasze dzieciaczki zaczęły pelzac? Bo Pola jakaś leniwa w tym temacie i w ogóle chcę Nas umówić do fizjoterapeuty, bo mam podejrzenie asymetrii :/

    zpbnroeqnmec200u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 05:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze. ☺️

    My mieliśmy asymetrie i wzmożone napięcie. Fajnie bo do 8msc przy fizjoterapii ładnie z tego wyszła. ☺️
    Moja Hania zaczęła pelzac hmmm kurde😲 zabij ale nie pamiętam.
    Usiadła z podporem 7msc. Wtedy już pelzala..

    Ale akurat normy czasowe są na to wszystko tak odległe że hoho..

    Wazne by podczas pelzania obie części ciała były zaangażowane. ☺️☺️

    Pędzi ten czas o pędzi. U nas dziś stuknelo 10msc.. I lada moment muszę w pracy powiedzieć że nie wracam.. 😲 Druga ciąża jakoś zbytnio nie przychodzi. Okres przy kp mi jeszcze nie wrócił. ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2019, 05:16

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 23 maja 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mych to korzystajcie, mój się buntował w gondoli, teraz w spacerówce też nudno mu po ok. godzince :D

    mala_misia, u nas najpierw była pozycja czworacza i to było 7 tyg. temu jakoś, więc na chwilę przed 8 miesiącami skończonymi, po tygodniu zaczął się czołgać niczym mały żołnierz i tak się czołga do dzisiaj.. jakoś niecałe 2 tygodnie temu, około 9 miesięcy skończonych ogarnął, że można klękać i tak klękał na moich nogach i przy parapecie :) teraz w weekend więc około 6 tyg od dźwignięcia dupki i rąk jednocześnie dziecko moje uznało, że siadanie jest dla lamusów, więc zrobił kilka kroczków raczkując po czym wspiął się dumny na mnie i stanął :D 4 dni później wspiął się już na okno i stojąc obserwował ptaszki.. nadal sam nie siada. Za to klęka gdzie się da i wstaje.
    I tak czytałam, że samodzielne siadanie jak najbardziej może być ostatnie w kolejce :) siedzi prawie stabilnie jak go posadzę, a już na prawdę wolę go posadzić na chwilę niż patrzeć jak walczy z tym wstawaniem, tak ma chwilę odpoczynku chociaż.

    Wcześniej się namiętnie turlał, więc co chciał to sobie zabrał i robił wysoki podpór, dzięki któremu kradł np spod stolika gazety z niższej półki :)
    W międzyczasie w jeden tydzień wyszły mu wszystkie 4 dwójki, więc posiada już 8 ząbków :) w tym jedynki już w całej okazałości chyba widać.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo dzieci nie lubi siadu z podporem.. I dopiero potem ogarnia ten bez podporu.☺️

    Hania teraz namiętnie ćwiczy chodzenie przy wszystkim. I próbuje się puszczać.
    A na początku tygodnia ogarnęła jak wrócić ze stania do siadu. Chwilkę przed 10msc.

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 24 maja 2019, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina też mamy asymetrie i wzmożone napięcie, będę się umawiać na dniach do fizjoterapeuty. Fajnie się czyta że dzieciaki fajnie z tego wychodzą. A kiedy zaczeliscie rehabilitację?

    f1d9680377.png
‹‹ 104 105 106 107 108
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ