X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z rocznika 91
Odpowiedz

Mamy z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje ! <3 cieszcie sie teraz wspólnymi chwilami i uczcie sie siebie nawzajem <3

    U mnie w szpitalu donoszona 38tc.

    A ze akurat byl lekarz to u mnie kończyli 37+6. :) nie czekają u mnie w szpitalu na przenoszenie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2019, 16:57

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No t3n szpital co ja rodziłam to miał taka politykę żeby czekać na akcje przy tym kontrolować usg, kolor wód przy rozwqrciu itp. Co innego planowane cc gdzie trzeba być szybszym od akcji porodowej :D
    Ciążę bliźniacze nawet cc zrobili chyba przy 37 tygodniu dopiero bo nie było skurczów na ktg więc czekali :D i koleżanka miała bliźniaki każdy po 3,5kg :D

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 03:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie kluczowe było podobno to, że było spore rozwarcie, droga do pęcherza płodowego stała otworem i była przez to obawa o zakażenie. Z drugiej strony wiele razy czytałam, że dziewczyny chodzą z rozwarciem przez parę tygodni i nikt nic z tym nie robi...

    Dziewczyny, co z kawą przy kp?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat kawy nie lubię. Ale spokojnie możesz wypic - na szkole rodzenia o tym miałam.
    O poczytaj: https://www.hafija.pl/2017/12/
    laktacjaikawa.html

    Mi zdarzyło sie napić pepsi. :D i zieloną herbatę..
    A Hania problem brzuszkowy miała dopiero po soku pomarańczowym. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2019, 13:45

    malami91 lubi tę wiadomość

  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nadal kp i jem wszystko. Codziennie piję dużą czarną herbatę i od niedawna kawę. Młodej nic zupełnie nie było :)
    Widziałam wątek wakacji, my chcemy się wybrać nad nasze morze w tym roku i myślimy o jakimś większym mieście. Tak żeby było co porobić z takim 15-18m dzieckiem (nie możemy się zdecydować czy chcemy jechać w czerwcu czy we wrześniu, ale na 99% nie w pełnym sezonie ;)). Do tej pory zawsze wybieraliśmy jakieś małe miejscowości, żeby była cisza i spokój i przez prawie cały pobyt zmienialiśmy tylko stronę z brzucha na plecy na plaży, no ale z Młodzieżą to nie przejdzie niestety :P

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 1 lutego 2019, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam nad morzem we wrześniu dwa lata temu i trochę lipa była. Pogoda zarabista, lepsza niż w sezonie ale dużo miejsc już pozamykanych. Łeba do najmniejszych miejscowości nie należy ale trochę zawiedzeni byliśmy. Więc ja bym się już we wrześniu nie wybierał, a jak jest w czerwcu albo w innych miastach to nie wiem :)

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj przyznam racje. Ze strasznie nad PL morzsm sezon krótki..
    Ale w czerwcu powinno byc juz ok. I my tak chcemy jechac mniej wiecej.
    Tzn ja chce a mąż musi sie dostosowac. :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2019, 11:19

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My za to zawsze koniec sierpnia/początek września :D. Faktycznie z turystów to już głównie niemieccy emeryci są, ale my lubimy pustki :).

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 2 lutego 2019, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    My za to zawsze koniec sierpnia/początek września :D. Faktycznie z turystów to już głównie niemieccy emeryci są, ale my lubimy pustki :).

    Brak ludzi nam absolutnie nie przeszkadza jest wręcz wskazany. Tylko sporo miejsc było już zamkniętych albo nie serwowali pewnych dań bo nie opłacało im się ich robić. Ale my byliśmy już bliżej połowy września :)

    Już się nie mogę doczekać chwili gdy Ninka będzie z nami <3 oprócz tego że przestanie mnie walić po żebrach (:D) to chciałabym ją już przytulić.

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2019, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja nie przestała mnie kopac. :O robi to juz nie z brzucha a z zewnątrz. Hehe

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo, jak stoję przy przewijaku to dostaje mi się po brzuchu ;-).

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 2 lutego 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sądzę żeby mnie to miało tak boleć jak teraz :D i mam możliwość jakoś się odsunąć a teraz jestem skazana na Jej Laskawosc Królewne.

    malami91 lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po cc bolaly mnie kopnięcia Hani. I to uuuu mocno. :(

    A teraz? Nie idzie sie odsunąć bo jest dluga i nie mieści sie w przewijaku. :O

    A w ciąży? Nie lubiła jak jem. Wtedy kopala najbardziej. Hehe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 05:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Nie sądzę żeby mnie to miało tak boleć jak teraz :D i mam możliwość jakoś się odsunąć a teraz jestem skazana na Jej Laskawosc Królewne.

    Coś w tym jest :-D. Mnie też mój Jasiek łaskawie nie traktował. Ruch w brzuchu był non stop, bałam się co będzie po porodzie :-D. Póki co dużo śpi, jak to noworodek, ale jak nie śpi to przebieranie nóżkami i machanie rączkami jest non stop :-).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Duzo spi, jak to noworodek" :O moja Hania zaczęła nornalnie spac po 3 msc dopiero. Wcześniej nie lubiła spać. Tylko mamusia i mamusia ..

    Więc okres noworodkowy nie byl taki dla mnie łaskawy. :O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2019, 06:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, no u nas na razie przewijanie, jedzenie i spanie :-). Może później mały pokaże różki :-P.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Az sie dziwie ze myślę o drugim dziecku. :O

    malami91, malutka_mycha lubią tę wiadomość

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 4 lutego 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przewijam na łóżku, jest mi wygodniej i więcej się bawimy wtedy :) bo na przewijaku za bardzo ucieka mi czasami no i kopie tak fes.. tylko z moim wzrostem to obrywam tez po piersiach :D

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja coś czuję, że długo z przewijaka korzystać nie będziemy, bo Jasiek jak się wyprostuje to zajmuje tyle miejsca, że szok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie co do szczepień w 2 miesiącu życia. Jakimi szczepionkami szczepiłyście? Bralyście coś z poza kalendarza?

‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ