X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe (2023) Mamusie
Odpowiedz

Marcowe (2023) Mamusie

Oceń ten wątek:
  • Andzelina Ekspertka
    Postów: 167 95

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasha temat labioplastyki też mnie interesuje ale jak już skończę plany posiadania dzieci 😊 może jak się zdecydujesz to podzielisz się doświadczeniem

    Z goleniem nie mam jeszcze problemów ale ja przed ciążą stosowałam laser ale tylko na nogi. Nie zauważyłam jeszcze zmian stref intymnych 😜

    Ulaa jak się masz po kuligu? Bo albo nie pisałaś albo post mi umknął 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2023, 09:25

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzelina wrote:
    Aasha temat labioplastyki też mnie interesuje ale jak już skończę plany posiadania dzieci 😊 może jak się zdecydujesz to podzielisz się doświadczeniem

    Z goleniem nie mam jeszcze problemów ale ja przed ciążą stosowałam laser ale tylko na nogi. Nie zauważyłam jeszcze zmian stref intymnych 😜

    Ulaa jak się masz po kuligu? Bo albo nie pisałaś albo post mi umknął 😊


    Chyba nie pisałam 🤭
    Było super! Dzieciaki zadowolone, mąż też, powiedział, że to najlepszy prezent na urodziny jaki kiedykolwiek dostał 😍
    Julek całą godzinę w saniach przespał, nie przeszkadzały mu hałasy. Potem ognisko, kiełbaski, gorąca herbata i kapela góralska oraz wspólne śpiewy "hej Bystra woda" 🤭
    Totalnie moje klimaty!

    Wstawię jakieś zdjęcia naszej "ekipy" za chwilę.
    W sumie wszystko trwało 2,5 godz więc tak optymalnie. Było -3st więc niezbyt zimno, pięknie było widać księżyc w nowiu i gwiazdy, do tego jechaliśmy doliną Chochołowską więc obok strumyk pluskał, coś cudownego!

    Mikaaa92, Tyśka , Roksi lubią tę wiadomość

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IMG-20230125-WA0064.jpg IMG-20230125-WA0065.jpg IMG-20230125-181710.jpg IMG-20230125-WA0066.jpg

    Andzelina, Mikaaa92, Zniechecona, Twilight, Tyśka , Roksi, Hermiona5, Konieczynka, Niewidzialnaa, Lucy010, Hope28, Madzixon lubią tę wiadomość

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie coraz bliżej moja wizyta w poradni patologii ciąży i coraz bardziej boję się, że będą chcieli mnie zostawić w szpitalu.. Cieszę się tymi dniami wolnymi jakby były ostatnie 🙈

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Andzelina Ekspertka
    Postów: 167 95

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa super ekipa ♥️
    Nie martw się na zapas, człowiek zawsze wybiera najgorszy scenariusz ale ja jestem z tych osób co wierzą zawsze, że będzie dobrze
    Najważniejsze żebyś miała z malutką jak najlepszą opiekę niż zadręczała się w domu

    U nas całą noc śnieg padał, niby jest na plusie na zewnątrz ale w bloku wymieniają ciepłomierze i wodomierze także mamy przerwy w ogrzewaniu i w dostawie wody 😔

    Ulaa lubi tę wiadomość

  • Aniamania Autorytet
    Postów: 481 357

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa super przeżycie! Fajna rodzinka😊
    Kiedyś za dzieciaka w święta na wsi była masa śniegu i wujek wziął nas wszystkich (a mam dużo ciotecznego rodzeństwa) na kulig traktorem 🙈 pamiętam to jak dzisiaj takie to było fajne.

    Ostatnio jak się goliłam to na czuja maszynką dałam radę, chyba po waszych opowieściach nie użyję lusterka😅 ale jak się myję to czuję palcami opuchliznę tam wszędzie.

    Udało mi się zaszczepić na ten krztusiec także sukces.

    Ulaa, Andzelina lubią tę wiadomość

    age.png
    14.03.2023 💗
    28.06.2019 💙
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula ale macie ekipe ❤️ Cudownie!!

    Ulaa lubi tę wiadomość

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula super rodzinka 😊 super też, ze prezent udany 😊

    Co do golenia to ja akurat jestem po laserze, ale przy samym wewnętrznym brzegu kokosi(😆) i na blonie sluzowej i tak zostaja wlosy, wiec to zebyscie sie nie rozczarowaly zabiegiem - ostrzegam, ale i tak bylo warto, bo tych wlosow jest pewnie z 10% z tego co bylo, a golic sie jest coraz trudniej 😆
    No i oczywiscie tez widzialam zmiany koloru i opuchniecie całego dołu, ale to mi zupelnie nie przeszkadza. Brakuje mi seksu, a nie chce juz kusic losu, tylko grzecznie wytrzymac do tego 21.02, wiec mocno cierpie 😆 chyba wtedy nastawie budzik na 4.00 i hulaj dusza, nie wiem czy maz to przezyje, ale trudno, niech sie wykaze, bo w połogu znowu to ja mam post. To jest strasznie nie fair, ale juz ustalilismy, ze gdyby to facet mial zrezygnowac z przyjemnosci chociaz na tydzien, bo ma zagrozona ciaze, to ludzkosc by wyginela 🤣😆

    W sumie moze Wy jako doswiadczone mamy bedziecie w stanie odpowiedziec na moje pytanie - czy w połogu same orgazmy łechtaczkowe też są zakazane? Bo ze współzyciem przez penetrację jasna sprawa, ale jak wiadomo kobiety są tak skonstruowane, że sama stymulacja zewnętrzna daje radę, więc czy to można czy też szlaban, ktoś wie? 😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2023, 10:42

    Ulaa lubi tę wiadomość

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • Twilight Ekspertka
    Postów: 150 119

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula, ale Wam fajnie, też lubię takie klimaty. Gabrysia to teraz będzie pewnie księżniczka w takim męskim gronie 🤭

    Dziewczyny, wszystkie szczepilyscie się na krztusiec?

    Ulaa lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę szczepienną na krztusiec 9 lutego. Mam już receptę na szczepionkę, ale jeszcze jej nie wykupiłam ani nie zamawiałam szczepionki, bo nie wiem czy będę mogła tego 9.02 dojechać do lekarza, może będę wtedy w szpitalu 🤷‍♀️ więc wolę się wstrzymać.

    Na pewno Gabryśka będzie rozstawiała braci po kątach, a tatuś to przepadnie mam takie wrażenie 😂

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! No mam tyłu mężczyzn wokół siebie, że jak teraz będzie córeczka to jakoś tak dziwnie 🙈
    Ale kocham tych moich chłopaków na maxa!

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Tyśka Ekspertka
    Postów: 228 202

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula, ależ Wam zazdraszczam tego kuligu, tej atmosfery, noo mega 😍 odnalazłbym się tam w mig, zwłaszcza po małym grzańcu 😅🤣

    Ulaa lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Tyśka Ekspertka
    Postów: 228 202

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem że wizja szpitala nie jest fajna ale uwierz, że chłopaki dadzą radę. Zniosą to na pewno lepiej niż Ci się wydaje.

    Ulaa, Zniechecona lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zniechecona, ja juz nie pamietam jk to bylo, ale wydaje mi sie ze nie sa raczej zakazane. Tylko kwestia zeby nie dopuscic do zadnego zakazenia. Mnie tez juz meczy ta abstynencja szczerze mowiac. Ale juz blizej niz dalej.

    Zniechecona lubi tę wiadomość

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula super fotki, najwazniejsze ze mężowi przypadło do gustu i spędziliście fajny czas 🥰

    Ja się gole „na czuja” nie zaglądam, bo nawet już nie ma jak 😂 pytam tylko męża po czy względnie to wyglada. Boje się tylko przy bliźnie po nacięciu robic bo w ciąży jest jaka wrażliwa i 2/3 razy mocno krwawiła 😣

    Zniechęcona wydaje mi się ze zakaz seksu w połogu dotyczy właśnie penetracji, żeby nie doszło do jakiegoś zakażenia itp…raczej orgazm łechtaczkowy nie jest przeciwwskazaniem. Chociaż mimo ze my teraz tez mamy zakaz wątpię ze w połogu będę o tym myślała..ostatnio przez 2 tyg po nacięciu dobrze usiąść nie mogłam, poza tym rozkręca się laktacja, mleko wszedzie itp 😂😂 dopiero pierwsze myśli myśle ze przyszły po miesiacu, a połóg u mnie trwał około 5 tyg.

    Dziś poszłyśmy z córka i psem do weterynarza i tak jak przewidywałam to był błąd 😂 mój pies na dworze zachowuje się jak szatan, córka początkowo się cieszyła ze może go na smyczy prowadzić a potem cała wizytę wyła jak szalona..ja jedna reka musiałam trzymać psa bo ciagle się wyrywał tej weterynarz i nie mogła pobrać, druga ryczące dziecko, krew się lała wszedzie…No masakra 😆😆😆

    Poza tym obawiam się właśnie tego ze córka bardzo emocjonalnie reaguje na płaczące dzieci itp nie wiem jak to będzie jak przyprowadzimy noworodka..mam nadzieje ze szybko się przyzwyczai 🫣😬

    Ulaa lubi tę wiadomość

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam post i mi go nie dodało 😤

    Dziękuję za wasze odpowiedzi. Ja o labioplastyce nie myślę, ale plastyka brzucha za mna chodzi. Rozstępów cała masa i nadmiar skóry. Tzn teraz to jest napięta strasznie, ale jak się brzuch rozrasta z 70cm talii do 110, to co się dziwić .
    Do tego hemoroidy, po pierwszym porodzie nawet miałam zabieg, bo był dramat. Boje się że i teraz będzie taka koniecznosc, bo każde jednorazowe zaparcie lub biegunka, to już tydzień leczenia. Problem jest do tego stopnia że nawet na wakacje zabieram czopki i krem na hemoroidy, bo nigdy nie wiadomo co się wydarzy.

    Zniechęcona - myślę że żadnych jako takich zdrowotnych p/wskazań nie ma. Kwestia tylko na ile będziesz się czuła komfortowo i kiedy takie mocne krwawienie się skończy. Tuż po porodzie (tydzień/dwa) to mnie akurat wszystko tak nasuwało, że podetrzeć się nie mogłam. 🙈

    "Leżące" dziewczyny pisaliście o lekach. Mój zestaw zdrowego człowieka w ciąży ( w końcu nie choroba) wygląda tak.
    Aspargin 2x (niski potas)
    Wit ciążowe (u mnie akurat 2 tabl)
    Sorbiref (2x)
    Laktoferin (na niską ferrytyne i żelazo tak wspomagająco)
    Sanprobi IBS (osłona na jelita przy żelazie)
    Macmiror complex na infekcje
    Procto-glyvenol i neofitoroid doraźnie na hemoroidy
    Insulatard na noc (insulina)
    A ciąża fizjologiczna 😅

    Ps. U mnie dziś 36+0 za tydzień ciąża donoszona.
    Leczę infekcje i niech mąż mi się tylko nawinie. Nie ma że boli, eksmisje lokatora czas zacząć ❤️‍🔥

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2023, 11:32

    Zniechecona lubi tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • BoboBolek Autorytet
    Postów: 578 411

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roksi,
    Moja córka tak samo! Nawet jak widzi na filmiku małą siebie płaczącą to też zaczyna płakać.
    Wygląda na to, że jest bardzo empatyczna…
    Hmmm. Jak mi będzie dwójka ciagle płakać, to mąż się wyprowadzi a ja zwariuje 😅

    Ulaaa,
    Chyba wszystkie zazdrościmy wakacji 😜 Oczywiście tak pozytywnie!

    Ulaa lubi tę wiadomość

    ⏰ PTP 09.03.2023
    💙 Chłopak!
    ❤️19.07.2022
    ⏸ 29.06.2022
    👧🏼 2020
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula opis mega zachęca, zdjęcia super!! Aż się prosi tam w ekipie mała księżniczka 🙂

    Ja już od dawna się gole z lusterkiem. Najciężej tam gdzie blizna po CC, tego kawałka nijak nie widać 🙈

    Laski ja nie wiem jak Wy, ale ja w połogu się nie nadawałam do żadnego orgazmu hehe może dlatego, że po CC, że problemy z karmieniem i takie tam. Się raczej skupiłam na czymś innym.

    Dziś się uśmiałam rano. M wychodzi już do pracy i mówi ,,zakupy musimy spisać, bo nawet nie mamy ... noo, tego" ja mówię cukru? Płynu do prania? A on nieeeee, nawet przewijaka nie mamy 🤣🤣🤣

    Aaa jeszcze pytanie o szczepienie na krztusiec. Ja się nie szczepilam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2023, 11:42

    Mikaaa92, Ulaa lubią tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twilight wrote:
    Dziewczyny, wszystkie szczepilyscie się na krztusiec?

    Twilight, ja się nie zaszczepiłam przez te ostatnie wydarzenia, teraz już raczej też nie zdążę tego ogarnąć...

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedzi 🥰
    Z tymi orgazmami to wiadomo, trzeba troche patrzec przez palce, bo nie wiadomo jak bedzie, ale duzo osob mi mowilo, ze w ciazy libido umiera, bo z biologicznego punktu widzenia zadanie spełnione, a u mnie wrecz odwrotnie - czuje sie seksi mimo bycia ogromnym spuchnietym sloniem i gdybym mogła to pewnie bralabym meza w obroty kilka razy dziennie, ale zwyczajnie sie cykam 😆😅 takze nie wiem jak bedzie, ale wole zawczasu wiedziec czy w ogole moge miec takie mysli czy absolutny zakaz 🙈

    Nie szczepilam sie w ciazy na nic jak cos ☺️

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
‹‹ 291 292 293 294 295 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ