X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile ja bym dała żeby moje dziecie w nocy nie jadło. Budzi się i wrzeszczy dopóki nie dam mu butli do buzi. Nie obchodzi go, że trzeba zejść na dół do kuchni, przygotować mm i wrócić. Syrena wyje non stop.

    Buty 22 kupione 1.5 tygodnia temu i dzisiaj zauważyłam że czas kupić większe. Na obu dużych paluchach na stopach ma odgniecione.. więc winne są buty. Czas go wziąć znowu na zakupy.. i 60 zł poszło w las. W sumie dobrze, że wzięliśmy mu te ze średniej półki a nie jakieś mega drogie.

    Zaneczka to rzeczywiście trochę mało.. mój 1.5 msca temu miał ok. 11 teraz pewnie też bo właśnie od tamtego momentu kiedy go ważyłam zaczął chodzić. Muszę znaleźć wagę i go wrzucić. We wtorek mamy szczepienie na odre świnki i różyczke to pewnie bilans mu od razu zrobią.

    Od wczoraj gile mu spływają i krztusi się przez sen.. Katar ma już 1.5 miesiąca.. matko! Kiedy to się skończy? Jest coś na katar u takich maluchów?

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja niemądra kupuje buty za ponad 100 🙈🤦🏻‍♀️ ale babcie fundują, a poprzednie miała prawie 3 miesiące. Teraz tez ma zapas więc trochę pochodzi. Następne już sandałki i nie ma być inaczej!🙈🤣 I mam wybrane za 49zl polecane przez inne mamy 😁

    Ja moja muszę na wagę wrzucić, bo coraz ciężej mi się ją nosi 💪🏻🤪 może już nawet 10 z przodu? 🤔 Dziś ściągam wagę z szafy!

    Mała ruda u nas pediatra przepisywała nasivin baby, 2x dziennie po 1 psiku do każdej dziurki. Do tego sól fizjologiczna i odciąganie.

    Dziewczyny jak macie możliwość to polecam taki wyjazd! Mimo iż czułam się chwilami jak wyrodna matka to odpoczęłam psychicznie, zbliżyliśmy się do niemałża :) no bajka!

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta.. u nas użycie gilociągu kończy się histerią.. kończy się to dużo powiedziane. Nie da sobie tego zbliżyć do nosa. Wczoraj musiałam go spacyfikować i mąż pomagał, a on się darł jakbym chciała go ze skóry obrobić.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    Ta.. u nas użycie gilociągu kończy się histerią.. kończy się to dużo powiedziane. Nie da sobie tego zbliżyć do nosa. Wczoraj musiałam go spacyfikować i mąż pomagał, a on się darł jakbym chciała go ze skóry obrobić.

    U nas to samo. Dziecko siłą trzymane i to naprawdę dużo siły potrzeba, tak się wyrywa. Najlepiej właśnie w dwie osoby, jedna trzyma, druga odciąga, ale jak niemałż w pracy to sama musiałam wypracować technikę. Niestety, ale jak to ma jej pomóc to musi się te kilka minut przemęczyć, a potem przytulam ją długo i całuje. Na szczęście katar miała dwa razy póki co po ok tydzień :)
    No i na wzmocnienie przy katarze polecam pelafen baby, 2x kapsułka dziennie przez 5-7 dni i witaminą C (Cebion) 2x5 kropel dziennie przez 7 dni. Serio, dwa razy nam pomogło. Zresztą Cebion mam zawsze pod ręką, jak widzę, że coś by ją chciało złapać to 5 dni kuracja i cisza :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, ja tez myslalam, ze jakies ciezkie zrobilo sie to moje dziecko... a tu zonk😔. Moze wyjme wage i zpbacze co nasza pokaze.

    Co do kataru u nas byl juz kilka razy w ciagu zycia malej. Czasem wystarczyla woda morska, a czasem potrzebny aspirator. O dziwo mala daje sobie wyciagac gile. Tym razem przy poltora tyg katarze po kilku dniach jak aspirator widziala to sie idsuwala, potem probowalam tak zeby ze mna trzymala to chwile sie udawalo. Czasem mokra chusteczka wycieralam jejnos i takie ohydne dluuuugie gluty wyciagalam😂😂😂
    Unas tez idzie cebion, juwit multi po 5 kropel dziennie.
    A tym razem probowalam z olbasem. Na czas drzemki malej nakrapialam ze 2-3 kropelki na chusteczke i zostawialam w pokoju niezbyt blisko. Zapach lekki byl, a te olejekma swoj specyficzny zapach.

  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAneczka u nas też jeszcze 7 z przodu, a wczesniakiem Gosia nie jest. A wręcz przeciwnie, bo wywoływana po terminie ;) ja bym na twoim miejscu już nie dokarmiala w nocy jeśli nie chce. Ja przez ten pierwszy rok odchodziłam od zmysłów, że moje dziecko nie przybiera na wadze, ale teraz już zbastowałam, bo to trochę co innego jak noworodek spada z wagi, a roczne dziecko jest po prostu drobne. No ale każdy zna swoje dziecko najlepiej:) czasem się tylko martwię, że chodzi głodna, bo nie odgadłam co by chciała zjeść, bo już było kilka takich sytuacji, że proponowałam jogurt-nie chciała zjeść, pochodziłam z owocem-odtrącała, pochodziłam z kaszą-też bee, dawałam kanapkę i zjadła dwie... I weź tu traf, czy odrzuca posiłek, bo nie jest głodna, czy po prostu tego co podajesz nie chce...
    A twoje dziecie płacze za jedzeniem? Bo moje to nigdy nie daje znać, że chce coś zjeść... Nigdy nawet nie płakała w nocy...

    Buty nosimy 19, mamy sandałki z lasockiego, bardzo dobrze nam się sprawdzają.

    Mała_ruda, u nas na nocny kaszel z powodu kataru super sprawdziły się plasterki aromactiv. Trochę się martwiłam, że wzdycha chemie, ale tylko to dawało ulgę na noc. Na dzień nasivin rano i wieczorem i inhalacje z soli.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mierzycie stopy? W domu czy sklepie? Ja nie mam pojęcia jaki jest u nas. A buty te że średniej polki gdzie kupię i co to za firma i czy nadają się do nauki chodzenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2019, 21:09

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Jak mierzycie stopy? W domu czy sklepie? Ja nie mam pojęcia jaki jest u nas. A buty te że średniej polki gdzie kupię i co to za firma i czy nadają się do nauki chodzenia?

    Ja zamówiłam na Ali taką miarkę do mierzenia długości stopy. Najważniejsze to żeby nie mierzyć na leżąco. Najlepiej, choć wiem, że to bywa nierealne postawić dziecko i odrysowac stopę, bo to nie tylko dlugosc, a szerokość też jest ważna i właśnie mierzymy obciążona stopę. Nam fizjo poleciła buty w Decathlonie, jest dział dla Maluchów i takie adidasy już od chyba 50zl można kupić. Sandałki planuje kupić tu:
    https://allegro.pl/oferta/sandalki-profilowana-wkladka-skora-3165r13-13-0-cm-7895510348?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

    Miałam zważyć i co? Zapomniałam 😂🙈

    Aaaa! W środę jedziemy nad morze! Meegaaa 🤗😁 oby tylko mi się dzieć nie spsul na dłuższych trasach 🤞🏻🙌🏻

    Ah! W przyszłą sobotę w Lidlu będą super rampersy! Dwupaki, zapinane na ramieniu, za chyba 20zl! :)

    Agi83, ZAneczka lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja postawiłam na kartce i odrysowalam stopę. Wyszło że ma 11cm, dodałam 1cm centymetr zapasu (czyli wkładka bucika 12cm) i wyszło że nosi rozmiar 19. Potem Pani w sklepie zmierzyła miarka i też powiedziała, że 19 dla niej :) prócz sandalkow lasockiego mamy też kupione attipasy (rozm. M) - bardzo się przydały jako but przejściowy, bo Gosia nie chciała na poczatku zakładać zwykłych, sztywnych butów, a przy attipasach przyzwyczaiła się to tej czynności i teraz nie ma problemu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2019, 22:08

    Agi83, AnnaIzabela, ZAneczka lubią tę wiadomość

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i super, akurat w dzień urodzin przyszedł pierwszy okres... Dokładnie 13 miesięcy od porodu ;)

    Ja już się czaję na te rampersy z lidla :D

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwazylam dziś rano! 9,44 💪🏻 a myślałam, że już 10 będzie 🤷🏻‍♀️

    Erre to chyba mimo wszystko powód do radości :) ten cykl jest wasz! 🤞🏻🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2019, 09:23

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86- my sobie zawsze tlumaczymy, ze wczesniak- utodzila sie drobniutka. A po drugie my tez jakimis wielkimi ludzmi nie jestesmy, wiec po kim ma byc wieksza😂. Najgorzej bylo bo przez prawie caly pierwszy miesiac mala miala zoltaczke, wiec ja trzeba bylo budzic na jedzenie, potem juz sama sie domagala. I tak jest, ze pkazuje glod albo marudzeniem, albo pokazuje na lodowke czy swoje krzeselko albo bierze owoce z kosza😂. W nocy nam jojczy ale wtedy wody nawet nie chce pic, jej czesto sie cofa i jak podamy gastrotusa to jest spokoj przez dluzszy czas nocy. A byly juz takie piekne noce, ze raz czy dwa zastekala i spala dalej. No ale jest po szczepieniu i tak jojczybuli... ogolnie niby jestem pogodzona, ze malutka jest drobniutka, ale czasem sie martwie czy na pewno taka jej uroda, czy jednak cos sie dzieje. Z jedzeniem nie ma problemu, ja czesto mam warianty przygotowane jak jednego nie chce to je drugie. A ostatnio nawet rybe zjadla na obiad z ziemniakami i to byl szal!😁

    Ooo nie wiedzialam, ze z Lasockiego sa takie rozmiary, chyva ze w naszym ccc jest bidnie pod tym wzgledem. My bylismy dwa razy i byly butki od 20 rozmiaru u nas a i tych bylo niewiele😔
    My pierwsze butki kupilismy w smyku, prewalkersy, jedyne z tego rozmiaru 18, ktore nie byly niechodkami i je do tej pory nosi. Fizjoterapeutka byla w szoku, ze tak dobrze wyprofilowane butki w smyku mozna dostac. Ogolnie to szykuje sie na zakup butkow z Emela, bo sa polecane jako dobre, chociaz cena mnie przeraza... i jeszxze ponoc danielki i bartek maja dobre buty. Ceny rozne, ale to są dobrze profiliwane butki. A musimy w takim rwzie w tym decathlonie sie rozejrzec.

    A stope najlepiej odrysowac jak dziecko stoi. My w sklepie mierzylismy wydawalo sie, ze buty takie na styk kupilismy a ponad 2 miesiace chodzi, wiec nie wiem czy stopka tak wolno jej rosnie, czy byly troszke wiejsze niz sie wydawalo. Ale jak z neta bedziemy zamawiac, to wole miec konkretny rozmiar.

    Erre, super wiadomosc😁


  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze są Bobux od rozmiaru 18 :) Też nie należą do najtańszych.

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja widzialam reklame z deichman czy jak tam ten sklep sie nazywa I sa sandaly za 139zl

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo, ja też się zakochałam w emelach już jakiś czas temu, takich:

    https://sklep.emel.com.pl/PL/shoe,10564,0,0.html

    Tylko cena przeraża.. Renbut ma podobne o 50 złotych tańsze, ale nie mam gdzie zmierzyć Renbuta, a emele są w sklepie w moim mieście..

    AnnaIzabela, pewnie plażować jeszcze nie będziecie, ale zastanawiałas się nad tym, czy pod kostium kąpielowy zakładać pampersy? Bo my jedziemy w czerwcu nad morze i cały czas się nad tym zastanawiam.. A może kupić takie pampersy jak na basen? Chciałabym żeby jej skóra trochę poodychala, jak zrobi siusiu w kostium to przecież nic się nie stanie, ale co jak dwójkę? Czy odparzy się w pampersie na plaży? Ostatnio mocno się zastanawiam nad tym...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2019, 22:29

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86 w zeszłe lato jak byliśmy to nosiła zwykłego pampersa, ale wtedy nie miała kostiumu, nie biegała też po plaży. No i nic nie odparzyla. Ja kupiłam pampersy do kąpieli i w tym roku jak będziemy w lato to mam zamiar jej założyć je i na to majtki do pływania. Nie wiem jeszcze co z górą, ale może koszulkę na ramiączka po prostu :) kostium dla takiego malucha dla mnie wydaje się bez sensu :) no i ja na plaży normalnie zmieniam pieluchę jak w domu, co 2-3 h chyba że bardzo mokra to częściej

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pod koniec maja nad morze się wybieramy. Pierwszy raz naszą czworeczką😁. Wątpię, że będą warunki do biegania w stroju kąpielowym po plaży o kąpieli nie wspominając.Marze, zeby nie padalo😁 Ale myśliny, zeby na basen chodzic w tym roku i moze do jakiegos aqaparku raz nad morzen pojsc i na bank pampersy takie na basen damy. A na plaze tez je polecam, wyprobowalismy je (w innych podworkowych warunkach) i ogolnie to one siusiow nie wchlaniają jakos super(chyba ze nasze dziecko ma jakies super wielkie suski ze te pampersy nie daly rady😂), za to 2 zatrzymają bez brudzenia ubrań. Takze myslę, ze na cieple dni do biegania w stroju moze byc ok.

    AnnaIzabela lubi tę wiadomość

  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w ciąży: w którym tc lekarz mógł stwierdzić ciążę i wystawił L4?

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    erre wrote:
    Dziewczyny w ciąży: w którym tc lekarz mógł stwierdzić ciążę i wystawił L4?
    Moja dr jak potwierdzi akcję serca i założy kartę to już może wypisać l4, w szczególności jak jeszcze kobieta ma typowe objawy...

    Gratulowac?

    Ale wam zazdroszczę dziewczyny tych wyjazdów nad morze. My w tym roku się kisimy w zeszłym również siedzieliśmy w domu. Boję się wyjazdów w ciąży w szczególności po przygodach w poprzedniej... No i potrzebuje pełny urlop męża na dochodzenie po cc i opiekę nad córka...

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze lekarza nie spytalam czymoge jechac😔 jeszcze przed wiesciami o ciazy robilismy rezerwacje...
    Nie pamiętam w ktorym tc bylam jak lekarz potwierdzil. U mnie z racji problemoew w pierwszej ciazy i zakonczeniem jej przedwczesnym porodem ta ciaża jest z gory traktowana jako zagrozona, wiec od razu l4.

    Heh dla mnie tez wazne zeby mezu mial duuuzo wolnego na czas okoloporodowy. I tez troche sie boje jezdzic, tym bardziej ze juz trzeci dzien mam znow bole brzucha... z tym ze jest coraz lepiej, pierwszy dzien juz sie dobszpitala szykowalam. Takze od trzech dni jestem specjalbej troski, glownie siedze i leze😂

‹‹ 596 597 598 599 600 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ