X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic mi nie gratulować, ja tylko próbuję policzyć czy może mi się udać bez składania wniosku o wychowawczy...

    My też zrobiliśmy rezerwację (na koniec sierpnia w Karpaczu), ale z bezpłatnym odwołaniem.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję wam strasznie takich problematycznych ciąż... Ja w 4 miesiącu to jeszcze po górach chodziłam, i pojechaliśmy samochodem do wenecji, i na rowerze jeździłam chyba do nawet listopada...

    Ja to bym chciała do jakiś ciepłych krajów na wakacje, żeby pogoda była pewna, ale boję się, że mała zachoruje i bym musiała z nią być w zagranicznym szpitalu


    Edit: zważyłam tego swojego niejadka... Skaranie boskie, 7.75 kg...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2019, 20:00

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 1 maja 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86- to tak podobnie jak u nas. Na roczek bylo ok 7,5. Od lutego troche minelo, coraz ciezsza sie wydajw, wiec myslalam ze juz 8 bedzie a tu szok 7680!

    O to fajnie jak ciąża bezproblemowa, mozna duzo😁
    Ja gdy sie czuje dobrze to tez staram sie normalnie funkcjonowac, czyli czasem jezdzimy w bliskie okolice na mini spacery, czy zwiedzanie, tyle ile dam rade bez szalenstw. Ale jak juz sie czuje zle to od razu tryb ultra oszczedny i wtedy to nawet z domu sie dygam wyjsc. Nauczylam sie ze spokoj najwazniejszy, bo jak tylko sie zestresuje w stanie gdy sie zle czuje to jest jeszcze gorzej.

    Erre, dobry patent, ze tez nie wpadlismy na to. Bo z malym dzieckiem to roznie bywa, a teraz jeszcze w ciazy... no ale zobaczymy jak to bedzie.

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 1 maja 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj zwolniłam się 3h z pracy żeby zaszczepic małego. Pojechaliśmy z mężem 30 km do naszego ośrodka zdrowia. Lekarka zrobiła bilans: 80 cm 11.1 kg. I nagle usłyszałam, że zabrakło szczepionki.. no kuva.. szczepienie miałam na 13:45 to babka otwierając rano lodówkę nie widziała, że ma np 3 szczepionki a w planie na cały dzień do zaszczepienia 10 dzieci? Za 2 tyg znowu jadę.. kazała zadzwonić rano czy jest szczepionka. Służba zdrowia...

    Katy lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 1 maja 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała ruda aż brak słów.. a nie mogli dać recepty i byś kupiła gdzies w aptece szczepionkę? Bez sensu się tak ciągle zwalniać z pracy..

    A my pozdrawiamy z Władysławowa! Póki co pogoda super, oby choć w połowie się utrzymała :) Młoda praktycznie całą drogę przespała :)

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 1 maja 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, nie orientuje się czy na odre i różyczke można kupić.. ale no bez przesady..

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 2 maja 2019, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Ruda, te chyba na nfz to nie bardzo mozna kupic. Tak mi sie zdaje. Ale bez sensu, przeciez wiedzą ile dzieci bedzie do szczepien, to powinni byc zaopatrzeni odpowiednio! U nas na szczescie sie cos takiego jeszcze nie zdarzylo w przychodni, przynajmniej od kiedy my jestesmt, bo nic mi nie wiadomo co wczesniej. Ale i tak jest tez na co ponarzekac😂

    AnnaIzabela, ciesze sie, ze podroz Wam dobrze minęła. A z pogody korzystajcie😁😁😁 dobrze, ze sie udala taka do odpoczynku😁
    U nas tez wczoraj bylo slonecznie, choc chlodno. Dzis od rana slonko, a ponoc od jutra ma znow padac. Ech...

  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam u Was majówka?
    U nas rodzinnie, odwiedzilismy rodzinke, cora szok przezyla, bo niektorych ostatnio na roczek widziala😂
    Szkoda tylko ze zimno bylo, bo liczylam, ze na wsi sobie spacerujemy i mala zwiedzi swiat tylko na nogach. A tu snieg sobie popadal😂 a na ten weekend ok 20 stopni zapowiadają.


  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 7 maja 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już się nie mogę doczekać ciepłych temperatur, bo mam dosyć awantur przy ubieraniu...

    Dzisiaj byliśmy z młodym u fryzjera znowu. Wreszcie wygląda jak chłopczyk :D

    Zaopatrzyłam się w testy owulacyjne, mierzę sobie temperaturę, zobaczymy czy coś się uda ;)

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 7 maja 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAneczka za szybko 🤣🤷🏻‍♀️ Młoda wreszcie ma tatizm a nie tylko mamizm, chodzi za niemałżem i do niego chce na ręce XD a ja się przyzwyczaiłam, że ciągle ktoś ją przejmuje 😋😁 nie powiem, mieszkanie z rodzicami mi mega służy. Przestalam być taka nerwowa 😇

    Ja tez poproszę o ciepełko! Nakupilam Młodej letnich rzeczy i już mi się marzy zakładać 😅 do tego chce jej kupić sandałki i muszę mieć choć cień powodu 🙈 dziś udało się na trochę wyjść na podwórko, słoneczko świeciło. Dziecko uzupełniło niedobory piachu w organizmie, mama połykała witaminy D 😁

    Erre trzymam kciuki!

    Pospamuje trochę Jadźką 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2019, 07:25

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 7 maja 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, super jest Jagódka, sama słodycz!😁😁😁

    Erre, trzymam kciuki!😊😊😊

    Kurcze, tez chyba musze malej grzywke podciąć, bo jej na oczy leci a nie lubi nadal zwiazywac wlosow...

    U nas zimno, raz slonce raz deszcz, cos te prognozy sie nie sprawdzają. Co gorsza mezu wyczytal, ze na nasze wakacje nad morzem ma byc burzowo... juz znalezlismy atrakcje w razie deszczu.... ale licze popo cichu ze te prognozy sienie sprawdza i chociaz nie bedzie padac:)
    Ja tez juz letnie couszki kupilam, sandaly chce kupic ale czekam bo pogoda nie pozwala

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 8 maja 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z ciazy też nici.. dzisiaj 8 dc. Trzeba dzialac.
    Też byliśmy wczoraj u fryzjera. Zero awantury. Wygląda teraz jak chłopczyk a nie bobas.
    No i u nas faza "tata" się włączyła. Nawet buty idzie ubrać do taty. Pomaga mu we wszystkim. Najlepiej jak w ruch idzie wiertarka. Na traktory jest tak zafiksowany, że codziennie przez godzinę oglądamy je na YouTube.
    Ja już zainwestowałam w sandały. Chodzi w nich po domu bo w samych skarpetach po kafelkach nogi mu marzna bo podłogówka tylko wieczorem odpalana. A do żłobka kupiłam mu fajne trampki na gumki w ccc.
    Dzisiaj mamy szczepienie na swinke, odre i różyczke.. mam nadzieję bo jakiś kaszel mu się zrobił ale to chyba od gilów, które ma od zębów i tak w kółko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2019, 09:55

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 8 maja 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala Ruda, moja tez dosyc dlugo miala katar i nie wiem czy to zebowy czy ot katar. W sumie juz taka loncowka kataru, a pediatra normalnie do szczepienia dopuscila, na pneumokoki.

    Oj,ja bym bardzo chciala zeby moje dziecko mialo faze na tate chociaz taką jak byla mlodsza- ze i pobawila sie i dala sie ululac, uspokoic. Teraz jest ledwo oczy otworzy tata tata, ale jak przyjdzie tata z pracy i poszaleją, nastapu kryzys uderzenie itp to musi byc mama, do usypiania tylko mama, bo inaczej syrena wyjeeee uuuuu. Mnie to męczy strasznie i tęsknie za tym, ze kiedys mężu normalnie usypial a ja mialam czas dla siebie albo na cos domowego. A nie godzine sluchac opoeiesci i patrzec jak sie wiercoli😂. No i boje sie co bedzie jak bede w szpitalu... maz sobie na pewno poradzi ale bedzie mial trudnosc bo dziecko bedzie niemiłosiernie wylo😔

    Z ciążą na spokojnie, przyjdzie wlasciwy czas. Ja juz zrezygnowalam, oddalilam w czasie i nagle poszlo. Teraz sachwile kiedy jestem przerazona co to bedzie 😂 ogolnie jestem nastawiona pozytywnie, ale wiecie jak to czasem jest

  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 8 maja 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dawno nie pisalam a to dlatego ze u naz maskara. Maz mial nagly atak wyrostka i operacje. Teraz nie moze nic dzwigac, ma sciala diete i jest bezuzyteczny w domu. Cholery dostaje bo wszystko musze robic sama, on nawet malej z lozeczka nie wyjmie bo dzwigac nie moze przez miesiac conajmniej. Obiady robie 3 rozne, dla mnie i starszej, dla mlodszej i dla meza. Szykowanie starszej do szkoly, pomoc z lekcjami, karmienie malej, spacerki, kapanie, usypianie, wstawanie w nocy i WSZYSTKIE obowiazki domowe spadly na mnie ;( jestem wykonczona. Nawet ciezko mi znalezc czas zwby wziac prysznic, nie wspominajac juz o ogoleniu nog. A w niedziele komunia starszej.... :/

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 8 maja 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko Agi!🤯😱 Współczuję i wysyłam tone siły od siebie! 💪🏻 Wiem, co przechodzisz.. w zeszłym roku miałam na półtora miesiąca niemałza z życia wyjętego (operacja kolana) także trzymam kciuki za Ciebie żebyś nie zwariowała i jak najszybciej mąż wrócił do życia! 🤗🤞🏻

    iv096iyenbdfaarq.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 8 maja 2019, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za wsparcie :) ale jest kiepsko. Czuje sie jak jakas matka polka teraz, musze robic wszystko. Tym bardziej ze mloda nadal budzi sie w nocy i ryczy, wiec niedosypiam i chodze jak zombie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2019, 23:27

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 9 maja 2019, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agigagi masakra.. współczuję. Ale kto ma dać radę jak nie Ty? Jak mąż wydobrzeje to bierz urlop od domu ;)

    My po szczepieniu. Okazało się, że jeszcze pneumokoki ma zaległe przez tą ospe. Był dzielny. Lekko zaplakał. Gorączki nie miał ale po 23 obudził się z marudnym płaczem. Już nie wiedziałam co mu jest bo czoło normalne bez gorączki. Ale dałam mu paracetamol w syropie i po 5 min zasnął spokojnie. Może te kujkujki go bolały.
    Panie w żłobku poskarzyly się, że nie chce jeść chleba i kaszka jest grana na śniadania to się zawzielam i od wczoraj daje mu chleb na śniadanie zamiast kaszki. Zjadł 2 kromki z dżemem. Także elegancko.

    Wczoraj po szczepieniu wzięliśmy go na lody z MC Donalda tzn.. częstowałam go od siebie. Chyba mu smakowało bo krzyczał ama ale po każdej lyzeczce się krzywił bo zimne.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi współczuję... ja tez bardzo ze wsparcia Męża korzystam, wiec rozumiem, ze teraz jest Ci meeeega trudno. Ale zauwaz, ze choc bardzo ciezko, masz dosyc, to i tak sobie radzisz. W Tobie sila!💪 mozesz nam sie tu zawsze wyzalic, chociaz lwpiej by bylo po prostu do Ciebie wpasc i czasem pomoc, zebys miala chociaz chwolke dla siebie. Ale tak jak dziewczyny mowią, gdy maż dpjdzie do siebie, to wez sobie pare dni wolnego- niech maż zabierze dzieci na wycieczke, dlugi spacer albo babcia/ciocia/ ktos się nimi zajmie, a wy razem relaks:) a Ty to na pewno, jak nie kilka dni to chociaz kilka godzin:)

    Mala Ruda, a czy Twoj synek ma jakies objawy po pneumokokach? U mojej zawsze wklucie robi sie twarde i rozowe, mala jest marudna strasznie, pewnie ja to boli. Po innych nic takiego sie nie dzialo. Pedoatra twierdzi ze to nic groznego.

    A tez dawalismy malej lody do sprobowania ale tez sie krzywila i juz nie chciala 😂 za to wafelka wciągnela z chęcią

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 9 maja 2019, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda jak kupuje sobie lody to dostaje własny mały wafelek i macza sobie go w moich lodach, a ile przy tym ma frajdy 😂😋.

    Jak te dzieci łapią w lot! Jestem pod ciągłym, ogromnym wrażeniem i podziwem dla tych małych główek 😍☺️ coraz lepiej idzie nam komunikacja, rozumie rzeczy, o której jej nie podejrzewam. Zaczęła ogarniać, że jak mama wychodzi to nie znika na zawsze, wystarczy, że jej powiem gdzie idę a ona grzecznie czeka u taty na kolanach, idąc z tatą spać na noc tylko macha mi łapką na dobranoc.
    Uwielbia jak jej bamkuje, ram Pam pamuje. Zaczyna od razu tańczyć :) książki są już do oglądania na równi z gryzieniem 😅 sama potrafi jeść juz wszystko (oprócz zup), muszę jej zamówić własne sztućce 😊

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 9 maja 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nic mu nie jest. Nie wiem co to było.
    Ja też jestem pełna podziwu tych małych mózgów. Wszystko kuma co do niego mówię. Wczoraj się nauczył kiwania głową jak słyszy muzykę ze śmiechu można się zesikać.
    Ja daje mu normalne widelce i łyżki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2019, 20:26

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
‹‹ 597 598 599 600 601 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ