X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje ci patuniek. Tez mysle, ze to jakaś alergia. Zastanawiam sie tylko czy to możliwe, ze coś mogło zacząć ja uczulać dopiero teraz? Cały czas jem tak samo i używam tych samych kosmetyków, a to zaczęło nam się pojawiać jakieś 2 tygodnie temu. Choć jak teraz mysle to na buzi miała takie krosteczki od początku praktycznie...🤔
    Ahh no nic sama nic nie wymyślę. Dzwoniłam już do przychodni i jutro o 9 mamy pediatrę oby coś doradziła

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 22 maja 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi to też wygląda na alergię. Daj znać po wizycie.
    Mała właśnie zasnęła w ogródku i skosilam trawę. Chyba lubi kosiarkę. To idę wypić kawę :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 22 maja 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    Ja dzis umowilam sie na kolejna dawke szczspionek za tydzien. Odrazu sprawdze wage Malej,bo jak wczesniej pisalam jakos krocej je. Marza pisalas Ty chyba wczesniej,ze to przez to,ze moze pic poprostu chce Mala. Moze i tak ;) po ciuszkach widze,ze cos tam rosnie Mala :) duzo juz poszlo w odstawke od urodzenia.

    Chyba Ktos tez pisal,ze ze spacerow wraca na sygnale. To przybijam piatke,bo ja juz az boje sie wyjsc na spacer! No w szoku jestem. Drze sie w tym wozku jak opetana. A to wszystko przez to,ze dalej nie chce smoka (sporadycznie go wezmie ;/) tylko chce z cyckami sie wozic..! No masakra. Ja myslalam,ze swieze powietrze chociaz zdziala cuda na male dzieci a tu zonk. No pierwszy raz widze takie dziecko. Juz mnie nerw czasem strzela jak pomysle o wyjsciu. Moj promien od domu to ok. 1km. Mala ma w tylku gps i jak odejde dalej to jest wrzask 😑🤔 nie musze mowic,ze jak juz zasnie a ja jestem na placu zabaw z Lena to musze caly czas machac wozkiem..? 😐🤪

    Beatrix_, Marza89 lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 22 maja 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_est to mamy Dziewczyny urodzone w tym samym dniu ;) a co do fotki to wg mnie tez to wyglada na alergie i stawialabym na skaze bialkowa. Ale lekarzem nie jestem. Przewina mi sie ten problem z Mloda 10 lat temu i musiala pic nutramigen. Miala takie krostki na twarzy ale wiecej nie pamietam. Dawne czasy. Nie mozesz gdzies umowic sie wczesniej?

    Edit.
    Oo doczytalam,ze idziecie wczesniej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2019, 18:34

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Ulv15 Autorytet
    Postów: 469 480

    Wysłany: 22 maja 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ze spacerami jest bardzo roznie. Ale zawsze zasniecie poprzedzone jest wrzaskiem i moim slalomem z wozkiem... Pozniej spanie jest przez 20-40min. Oczywiscie pod warunkiem ze sie ruszamy. A pozniej jest pobudka i znowu placz, albo ogladanie swiata przez 10min i potem placz 😒

    Beatrix_ lubi tę wiadomość

    mhsvqps6gsnsidfx.png

    03/07/2018 - 12dpo - dwie różowe krechy :)
    15 marca - urodziny naszego skarba 💖
  • Lenonki Autorytet
    Postów: 2870 3197

    Wysłany: 22 maja 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso, chciałaby sie z cyckami wozić 😂😂😂

    Ulv, Ty to masz wymagającego gagatka. Oby wszystkie problemy odeszły jak ręka odjął po skończonym 3 miesiącu! Ja tez odliczam 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2019, 20:04

    Ulv15, iNso87 lubią tę wiadomość

    PCOS + IO
    05.2017 - początek starań
    08.2017 - puste jajo płodowe
    03.2019 👶
    03.2021 👶
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 22 maja 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Hej Dziewczyny!
    Ja dzis umowilam sie na kolejna dawke szczspionek za tydzien. Odrazu sprawdze wage Malej,bo jak wczesniej pisalam jakos krocej je. Marza pisalas Ty chyba wczesniej,ze to przez to,ze moze pic poprostu chce Mala. Moze i tak ;) po ciuszkach widze,ze cos tam rosnie Mala :) duzo juz poszlo w odstawke od urodzenia.

    Chyba Ktos tez pisal,ze ze spacerow wraca na sygnale. To przybijam piatke,bo ja juz az boje sie wyjsc na spacer! No w szoku jestem. Drze sie w tym wozku jak opetana. A to wszystko przez to,ze dalej nie chce smoka (sporadycznie go wezmie ;/) tylko chce z cyckami sie wozic..! No masakra. Ja myslalam,ze swieze powietrze chociaz zdziala cuda na male dzieci a tu zonk. No pierwszy raz widze takie dziecko. Juz mnie nerw czasem strzela jak pomysle o wyjsciu. Moj promien od domu to ok. 1km. Mala ma w tylku gps i jak odejde dalej to jest wrzask 😑🤔 nie musze mowic,ze jak juz zasnie a ja jestem na placu zabaw z Lena to musze caly czas machac wozkiem..? 😐🤪
    Rozmieszylas mnie fo lez. Przeczytalam az mezowi. To moja historia. Dokladnie😂😁🙃

    iNso87 lubi tę wiadomość

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 22 maja 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Pola ostatnio tez wrzeszczy w wózku...
    Wczoraj zalatwila tak babcie, a.dzis mnie.
    To jest tak przerazliwy płacz, ze aż.za.serce ściska. I tylko na raczkach sie uspokaja.

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Chasia Autorytet
    Postów: 659 856

    Wysłany: 22 maja 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    U nas na szczęście spacery ok pod warunkiem że sie nie zatrzymujemy ;p chociaz jak idziemy na spacer wieczorem to wtedy jest z powrotem kolkowy wrzask bo kolki zczynaja sie ok 17-18 :)
    Ale wyczailiśmy z mężem sposób że jak jest kolkowy wrzask to od razu idziemy sie kąpać robimy masażyk brzuszka w wodzie i jest ok po kąpieli Oli jeszcze troche popłacze ale to juz nie jest wrzask i zasypia :) Spi do 23-24 je i dalej idzie spać :) później budzi sie 2-3 i 5-6 :) nie narzekam wyspana jestem :)

    Dzis mamy równe 3 miesiące :) Mówię sobie bedzie magiczna środa minie wszystko... Jak narazie był dzis płacz ale dopiero po wykąpaniu ale przeszło po 5min więc nie jest źle :) Ogólnie dzis Oli prawie cały dzień przespał :) ciekawe czy w nocy bedzie spał... :P
    Oli rośnie jak na drożdżach mamy już 6200g - jest co nosić kręgosłup wysiada...
    Jutro zaczynamy 4 miesiąc zobaczymy czy kolki wygasają - jestem optymistką mam nadzieje że sie to skończy...
    W sobote idziemy na urodziny ciekawe do której Oli da nam posiedzieć :D

    A tutaj mój 3 miesięczny SKARB:
    b5cabd907d55a921med.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2019, 20:08

    Marza89, Beatrix_, 83xxx, Kleopatra, Butterfly 83, iNso87, Pikcia, teverde, Lenonki, Sana, Reniferra lubią tę wiadomość

    mhsv3e5e743bc1b6.png
    mhsv3e5ewwdsajqn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Ej_est to mamy Dziewczyny urodzone w tym samym dniu ;) a co do fotki to wg mnie tez to wyglada na alergie i stawialabym na skaze bialkowa. Ale lekarzem nie jestem. Przewina mi sie ten problem z Mloda 10 lat temu i musiala pic nutramigen. Miala takie krostki na twarzy ale wiecej nie pamietam. Dawne czasy. Nie mozesz gdzies umowic sie wczesniej?

    Edit.
    Oo doczytalam,ze idziecie wczesniej ;)

    Rówieśniczki 😀

    Wygooglowalam sobie ta skaze białkowa, przeczytałam pierwszy artykuł i objawy się zgadzają.

    „Zaczyna się od wysypki zlokalizowanej na policzkach i za uszami. Wypryski mogą mieć czerwony kolor, ale niekiedy to jedynie wyczuwalne ziarnistości. W zaostrzonych przypadkach wysypka może pojawiać się również na innych częściach ciała - szczególnie tułowiu oraz zgięciach łokci i kolan.” ⬅️ Ten opis bardzo pasuje. Trochę się zestresowałam czytaniem...dobrze, ze jutro rano pediatra

    iNso87 lubi tę wiadomość

  • Ayleen Autorytet
    Postów: 293 759

    Wysłany: 22 maja 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Ja się dawno nie odzywałam ale miałam problem z zalogowaniem się na telefonie, a na odpalenie komputera nie bardzo mam wciąż czas 😂 U nas ciągle szaleństwo, czas przecieka mi przez palce. Udało mi się wrócić od maja do mojej pasji- jeździectwa i regularnie jeżdżę, co ratuje zdecydowanie moją głowę 😜 z blizną powoli coraz lepiej, nic się nie sączy choć bólowo dość ciężko. Przyczepiła się do mięśnia i ciągle daje o sobie znać, wciąż chodzę do fizjoterapeuty.

    Antoś rozwija się niesamowicie szybko. Przecież dopiero co był takim naleśnikiem, a już interesuje się zabawkami, śmieje i głuży. Nasze problemy z karmieniem okazały się problemem ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Zmieniliśmy sposób noszenia, przewijania, ubierania, ćwiczymy i wykonujemy masaże (przy których strasznie płacze) i to pomogło. Przestał wrzeszczeć przy karmieniu i ciągle się odrywać, przez pewien czas karmiłam tylko chodząc. Spadły nam przyrosty przez to i jeszcze się nie odbiliśmy ale już jest lepiej, obecnie waży 5520g. Tylko znów zaczyna nam się katar ☹️ Już nie wiem który to raz. A w niedzielę chrzest...

    Pozdrawiamy was!

    iNso87, teverde lubią tę wiadomość

    n59y9vvj81dh7gev.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 23 maja 2019, 03:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chasia jaki pulpecik🤪😍 prawdziwy Bobas 😁💕

    Dziewczyny to jakies szalenstwo z tymi spacerami. Az zaczelam sie zastanawiac czy jak rodzilam Lene w grudniu a Laure w lutym i jak wychodzilam na podworko,to czy gruby kombinezon, ktory Je opatulal i usztywnial nie byl wtedy zbawieniem? Hmm.. moze to o to chodzi? Sama czekam az moje Dziecie usiadzie w spacerowke,wtedy moze juz komedie przejda. No co jak co ale zeby nie chcialo pospac na swiezym powietrzu😩

    Ej_est nie denerwuj sie, narazie nie masz czym, poczekaj do diagnozy lekarza.

    Ayleen oby katar sie nie rozkrecil! Mam nadzieje,ze to napiecie juz nie bedzie Wam sprawiac problemow.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 23 maja 2019, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wózek stoi nie używany to nie na moje nerwy. A tu każdy się zatrzymuje i chce pomóc. Najch by z samochodu wyszli, tylko chusta u nas wchodzi w grę,trochę popatrzmy i pada. A jak się budzi to słyszę dźwięk tykajacego zegara bomby, i tak szybko przebieram nóżkami 😂 tzn. Wszystko jest spoko na zewnątrz ale jak usłyszy, że wchodzimy do jakiegoś pomieszczenia ma oczy jak 5 zł.
    Myślicie, że jak nasze Dzieciaki usiada w spacerówce będzie łatwiej? Myślicie, że mogę żyć nadzieją? 😂

    .
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 23 maja 2019, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, możliwe że będzie łatwiej. Chociaż u mnie wszystkie lubią spacery. Młoda mało już śpi ale się rozgląda itp tylko nie lubi jak się zatrzymuje ;
    wCzoraj zjadła o 21 i zasnęła. O 5.30 obudził mnie taki ból piersi jak nigdy. Musiałam odciągnąć do ulgi. Młoda wstała o 6, popila i śpi do tej pory. Jakieś czary czy coś 😂

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 23 maja 2019, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chasia śliczny bobasek;-)

    Widzię, że nie ja jedna jestem z tymi spacerami. Ja to nawet do sklepu nie mogę wejsc, niby Janek spi, ale jak chce zrobic jakies zakupy to w sklepie prawie od razu sie budzi i jest płacz...My niestety ze wzgledu na wzmozone napiecie miesniowe nie mozemy uzywac chusty.

    Ayleen jakia metodę stosujecie bobath czy vojta? Ja byłam raz na Vojta i stosowałam przez jakiś czas zalecone cwiczenia, teraz chodzimy na Bobath i zapisałam go już na czerwiec 2x w tyg. Tez mamy inaczej nosic dziecko przeboerac przewijac, wykonywac masaz mam nadzieję, że mu to pomoże.

    Makowe, ja się łudzę, że jak bedzie już w spacerówce to będzie bardziej podziwiał świat i nie bedzie mu przeszkadzało, że idziemy zamiast do parku to na zakupy do sklepu

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 23 maja 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze mam nadzieję ze nie bedzie trzeba czekac az usiadzie i te spacery beda lepsze. Przeciez cale lato przed nami🙈🙊

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • Ulv15 Autorytet
    Postów: 469 480

    Wysłany: 23 maja 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso! Dalas mi troche do myslenia bo teraz tak mysle ze on przesypial cale spaceey i nawet dluzej jak wkladalam go jeszcze na poczatku w taki misiowy kombinezon! Ciekawe czy jakby tak oblozyc go pieluszkami i kocykami ze wszystkich stron zeby tak nie latal w wozku To czy by to cos zmienilo 🤔 Sprobowac nie zaszkodzi.

    mhsvqps6gsnsidfx.png

    03/07/2018 - 12dpo - dwie różowe krechy :)
    15 marca - urodziny naszego skarba 💖
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Chciałam tylko dać znac, ze według pediatry nie jest to na szczęście alergia pokarmowa bo byłaby wysypka w zgięciach łokci i pod kolanami a u nas tego nie ma i byłyby szorstkie policzki a Laura takich nie ma. Lekarka uważa, ze to typowa wysypka kontaktowa. Coś ja uczula, ale możliwości jest tak wiele, ze ciężko nawet zgadywać co to może być choć ja obstawiam wełniany kocyk, który dostała od babci i ostatnio kładę ja na nim na macie a wełna to był jeden z alergenów wymienionych przez pediatrę. Jeszcze mówiła o pierzu, a ostatnio zaczęłam w nocy karmić ja w łóżku na leżąco i leży wtedy na mojej poduszce, która jest z pierza wiec jest kilka opcji. Mamy smarować emolientami i przepisała nam robiona maść z wit A i czymś jeszcze. Ma się poprawić, a jak nie to do kontroli i będziemy dalej myśleć.

    Dziekuje wam za pomoc i zainteresowanie 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2019, 11:41

    Kleopatra, Ulv15 lubią tę wiadomość

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 23 maja 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super że nie alergia :)
    My już po spacerku. Byłam na spotkaniu i mała całe przespała w wózku :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 23 maja 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra zazdroszczę :) my też byłyśmy na super spacerku oczywiście w chuście. Fajne jest to że sobie przysypia jak się przebudzi to ogląda w koło wszystko i znów zasypia :)

    Ejest musicie teraz bacznie obserwować. Dostaliście jakąś maść na to?

    .
‹‹ 1068 1069 1070 1071 1072 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ