X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 11 lipca 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nocki już lepsze tylko dzień słaby. Wszyscy mówią że rozpieszczona bo śpi tylko na rękach. Tzn kładę ja na kolanach i lekko bujam. Albo w wózki. Ale nie chce leżeć na macie ani w bujaczku, liczę że to też przejściowe 😁

    Pelna nadziei lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Ulv15 Autorytet
    Postów: 469 480

    Wysłany: 11 lipca 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Ikc! Juz takie masz akrobacje?! Szalenstwo 😄 u nas tez coagle na brzuch sie obraca ale umie tylko przez prawy boczek. I boje sie ze zeby tez sie zaczynaja... Kupy zielone, wszystko leci do buzi i jak zabierzesz zabawke to leci lapka, jak lapke to druga lapka i tak w kolko i slinc tez sie slini. Ostatnio jak wsadzam go na przewijak w nocy to drze sie jakby ze skory go obdzierali.... Jeszcze nie wiem co to to zabkowanie, ale juz sie boje 😨
    Kleopatra to jak Twoje rozpieszczone to ciekawe co o moim by powiedzieli... U nas bez cyca nie ma spania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2019, 09:17

    mhsvqps6gsnsidfx.png

    03/07/2018 - 12dpo - dwie różowe krechy :)
    15 marca - urodziny naszego skarba 💖
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 11 lipca 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się zastanawiam nad przejściem na pieluchy wielorazowe, bo ilość śmieci produkowanych przez nas lekko mnie przeraża :/ Tylko zmartwiło mnie, jak przeczytałam, że nie powinno ich się suszyć w suszarce bębnowej, bo nie chcę wracać do wiecznie stojącego w domu wieszaka na pranie :/

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Macy Ekspertka
    Postów: 178 491

    Wysłany: 11 lipca 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dawno sie nie odzywalam bo nie mialam wykupionego abonamentu. Doradzcie bo nie wiem co robic. Moja Laura od tygodnia nie chce jesc, zaczelo sie od tego ze ktoregos dnia zrobila sobie przerwe 6 godzin w dzien, w miedzyczasie probowalam jej dac piers kilka razy, za kazdym razem konczylo sie placzem. Ogolnie doszlo do tego ze musze ja usypiac najpierw i jak juz spi albo prawie spi to daje jej piers i jakos wtedy je, lub jak sie rozbudza. Jak ja uspie i rozbudze przy karmieniu to pozniej znow musze usypiac, czyli bujac na rekach. Wczesniej czesto mi usypiala przy cycu. A np dzis tak to wygladalo. Karmienie 7:30(jak sie obudzila) 9:15(uspiona na dzrzemke) 12 uspiona na drzemke ale tylko 1,5 minuty i o 14:30 spala nadal wiec juz jej dalam przez sen, bo nie wiem jak mam liczyc te 1,5 min. Czy to normalne zeby robic przerwy po 5 godzin w dzien? Jeszcze gdyby po tych 4-5 godz normalnie jadla to moze ok. Czy ja mam paranoje? We wtorek ide na wazenie, ale od urodzenia waga lekko spada, zaczelaw 50 centylu, teraz bedzie kolo 25. Co myslicie?

    s9cmnt1.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 11 lipca 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macy ja Tobie nie pomoge,bo sama wpadam w mala paranoje z tym kp i waga.. mimo,ze to moje 3 dziecko, to pierwsze z ktorym z kp jestem "tak daleko".. Tez w 3msc mialysmy slabe jedzenie,ze nawet nic nie przybrala. Wiercila sie przy jedze iu,rozgladala i takie to jedzenie wlasnie bylo. Ja ogolnie nie patrze na zegarek o ktorej jadla i o ktorej dac. Jakos z cyckiem robie to intuicyjnie. I tak jak napisalas na spiocha je normalnie i moja. Teraz po msc przybrala niecale 0,5kg ale spadla z 75c na 50c takze wiesz.. zaczelam Jej poprostu juz wprowadzac stale posilki lyzeczka, potem zapija jeszcze cyckiem. Postaram sie do pol roku podaeac cycke a potem juz mm 2 i tyle.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 627 1082

    Wysłany: 11 lipca 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja tylko tak na szybko, witamy 4 miesiąc ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2019, 16:40

    Ulv15, Kleopatra, Butterfly 83, Izziee, Beatrix_, Sana, lkc, Marza89, klamka, iNso87, kehlana_miyu, Makowe Szczęście, Anet85 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Delvila Autorytet
    Postów: 276 293

    Wysłany: 11 lipca 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ikc, kehlana ja jestem gdzieś w 70% na wielorazowkach. Jednorazowki zakladam na noc i w niektóre dni jak mam pieluszkowe braki. Używam głównie tetry + wełna.
    To nieprawda że nie można suszyć w suszarce - jedynie wełny nie wolno ale ja się w ogóle rzadko pierze więc jest luz. Najwazniejsze (przy praniu i suszeniu) to max obroty 800 i spinanie pieluch żeby się gumki nie popsuły.

    Ja tam bardzo polecam wielorazowki - nie dość że mniej śmieci to i zdrowsze są. A roboty nie jest przy tym jakoś szczegolnie więcej.

    Ja dzięki pieluchom moge mieć mniej ubranek dla Madzi, bo zwyczajnie szybciej zbieram wystarczająco dużo prania do bębna :p

    lkc, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

    Magdalena Wiktoria 07.03.2019r. :D

    Aniołek Marta [*] 06.01.2018 r.
  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 11 lipca 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katia, słodziak z Laurki!

    Inso dałaś mi do myślenia z tym krzesełkiem, muszę chyba podjechać i stacjonarnie je zobaczyć/ podotykać.

    Macy a jak było wcześniej z jedzeniem? Miałaś jakieś problemy czy dopiero teraz się pojawiły? Bo jeśli teraz to może ma skok rozwojowy, a jeśli od początku macie problemy to ja bym to skonsultowała z pediatrą lub cdl.

    Moja Laurka w dzień to i co 2 godziny się domaga jedzenia, także ona je nawet 7-8 razy dziennie. Niby ta liczba powinna się zmniejszyć jak dziecko jest starsze, ale jakoś u nas nie bardzo widzę różnicę.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • Macy Ekspertka
    Postów: 178 491

    Wysłany: 11 lipca 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso dzieki za komentarz:)
    Izziee wczesniej mialam problem jak karmilam w dzien na siedzaco w salonie, powiedziano mi ze moze za duzo sie dzieje wokol i nie chce wiec zaczelam karmic na lezaco w sypialni i bylo lepiej chociaz czasem koncerty sie zdarzaly a teraz to tak od tygodnia to masakra

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2019, 00:14

    iNso87 lubi tę wiadomość

    s9cmnt1.png
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 11 lipca 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delvila ja chyba właśnie też skłaniam się ku wełnie i tetrze. Powiedz mi czy na serio tak rzadko się ja pierze/ lanolinuje? Ile masz otulaczy? I tetra- pamiętam że pisałaś że masz duże zapasy tetry, używasz jej? W jakim rozmiarze? I w jaki sposób ja składasz? Samolot/latawiec czy tylko prostokąt?
    Mam nadzieję że mojej klusce będzie wygodnie w rozmiarze os

    4fed8ddf88454df6med.jpg

    1b8e9914b84cd0b7med.jpg
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/ujID8CcbrVGDmJ~_l1llYOEfCSTZlU
    4ef9cb42312b1c05med.jpgój trolek :)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2019, 21:43

    Marza89, Kleopatra, iNso87, Katia89, Izziee, Butterfly 83, kehlana_miyu, Makowe Szczęście, Anet85, Sana, Lenonki lubią tę wiadomość

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 11 lipca 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macy ja bym też stawiała ba skok. Jest właśnie ok 4 miesiąca. Mogą też iść zeby i może mniej jeść. Jak będzie traciła na wadze to bym skonsultowala.
    Ikc, Katia śliczne księżniczki :)

    Macy lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Delvila Autorytet
    Postów: 276 293

    Wysłany: 12 lipca 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ikc mam 2 wełniane otulacze (firma puppi) z 4 szt gatek wełnianych (Ekomajty, re-gatki i handmade) i jedne longi (z czego to użyte tylko raz). Mam też kilka formowanej i to dzięki nim mój mąż też zaczął przewijać w wielorazowe - trochę przerażała go ta tetra :p

    Lanolinowalam i prałam tak konkretnie na razie tylko raz. Jak wełna oberwie kupką to zapieram tylko w rękach - do tej pory nic mi nie śmierdzi więc chyba ok ;)

    Tak, tetry mam bardzo dużo. Na teraz 50x50 używam zwinięte w prostokąt, a 60x60 w samolot, ale moja Madzia jest dosyć drobna - raczej dopiero dobija do 6 kg, więc i nadal jesteśmy w rozmiarze NB. Powoli obkupuje się w rozm. OS. I tu na teraz mam jeden wełniany otulacz, 2 formowanki, trochę większej tery i 4 szt. Kieszonek PUL - tu głównie z myślą o chrzscie który mamy za tydzień. Od siostry mam też jakieś pieluchy polko-chinki ale są tak wielkie i nieforemne że nie wiem czy będę ich używać.

    lkc lubi tę wiadomość

    Magdalena Wiktoria 07.03.2019r. :D

    Aniołek Marta [*] 06.01.2018 r.
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 12 lipca 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czym się różnią gatki od otulaczy? Tylko tym że są wciągane? Bez zapięcia? Czy pod gatki dajesz też tetra jak do otulacza czy właśnie formowanki? Albo odwrotnie..
    Jakos ciężko mi to ogarnąć.. męża już przekonalam do wielo ;)

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 09:22

    Macy lubi tę wiadomość

  • Delvila Autorytet
    Postów: 276 293

    Wysłany: 12 lipca 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ikc otulacz to taki pampers tyle że z napami i pod niego ja daję tetre albo inne wklady. Można też dać pod to formowanke ale dla mnie wydaje się to niewygodne (większą pupa, więcej gumek które odciskają) Gatki to takie krótkie spodenki (longi - długie spodnie) i pod nie daje albo formowanki albo tetre złożona w samolot.

    Jeżeli jest mleczna kupa to wkłady prostokątne zwykle nie dają rady i gdzieś bokiem pocieknie na otulacz, ale ogólnie to tylko raz zdarzyło mi się że wyciekło dalej na ubranko ale to tylko dlatego że próbowałam założyć już większy rozmiar i było za luzno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2019, 09:41

    lkc lubi tę wiadomość

    Magdalena Wiktoria 07.03.2019r. :D

    Aniołek Marta [*] 06.01.2018 r.
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 12 lipca 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) w takim razie kupię ze 4 wełniaki i kupę tetry. Tylko nie wiem jaki rozmiar. 70 x70 czy 80 brać .. podpytam na grupie.

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 12 lipca 2019, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo a co tu się porobiło? Ucieklyscie na FB? Czy jak? Cisza jak w kościele :/

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 13 lipca 2019, 03:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ikc nikt nigdzie nie ucieka :D
    Sadze,ze weekendy beda takie "mniej odwiedzane"tym bardziej w czas urlopowym ;)

    U nas wczoraj Tesciowa byla to nie bardzie mialam jak wejsc. Mala Ja rzadko widzi ale o dziwo smiala sie w nieboglosy jak na Nia patrzyla a ta do Niej rozmawiala.

    Ja tak wczoraj pomyslalam,ze szybko nam do roku zleci. Jeszczd troche i wrzesien sie zacznie i pol roku dzieciaki beda nasze mialy u wiekszosci. Potem zima sie zacznie,Swieta, Nowy Rok i od stycznia ile tu juz do marca ;) my z poczatku to juz wogole.. no szok! Z Lena pierwszy rok szybko mi zlecial,juz do 2 lat to bylo gorzej. Z Lidka to pierwsze msc pomalu lecialy,bo ciezko bylo na poczatku,a teraz leci mi juz raz,dwa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 03:20

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 13 lipca 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytam i mimo że mam sporo czasu to sie nie udzielam. Bo w sumie u nas nic nowego, albo nie mam wiedzy na poruszany temat na forum i tak czytam co rozkminiacie.

    Ale to Wam pokaże co mi się podoba i w związku z tym, ze niedługo wyjeżdżamy, to myślałam o takich drobnych prezencikach dla dziadków i cioci.
    https://cyfrowaciemnia.pl/mini-albumik.html


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 13 lipca 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly 83 wrote:
    Ja czytam i mimo że mam sporo czasu to sie nie udzielam. Bo w sumie u nas nic nowego, albo nie mam wiedzy na poruszany temat na forum i tak czytam co rozkminiacie.

    Ale to Wam pokaże co mi się podoba i w związku z tym, ze niedługo wyjeżdżamy, to myślałam o takich drobnych prezencikach dla dziadków i cioci.
    https://cyfrowaciemnia.pl/mini-albumik.html


    A jak Zosia? Zdrowa już?
    Ekstra jest ten album!

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
‹‹ 1115 1116 1117 1118 1119 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ