X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 627 1082

    Wysłany: 17 lipca 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly zdrówka dla Was dziewczyny! Oby szybko to Wam minęło

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 17 lipca 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia płacze mi już drugi dzień, nie ma temp już dzięki Bogu, ale jest marudna, niespokojna, płacze, nawet na raczkach nie jest jej koniecznie dobrze. Dziś i wczoraj dałam jej odrobinę kaszki. Może to jest powód? Może boli ją gardełko? Już kur... nie wiem co robić. Przy tym mnie położyło totalnie!!! 39.5°C mam problem to zbić, jeśli już to 2-3 kreski.

    Wróciłam od lekarza. Angina i antybiotyk. No i co, teraz zaraz Zosia zachoruj?!
    Masakra, chce mi się płakać na to wszystko.


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly 83 wrote:
    Zosia płacze mi już drugi dzień, nie ma temp już dzięki Bogu, ale jest marudna, niespokojna, płacze, nawet na raczkach nie jest jej koniecznie dobrze. Dziś i wczoraj dałam jej odrobinę kaszki. Może to jest powód? Może boli ją gardełko? Już kur... nie wiem co robić. Przy tym mnie położyło totalnie!!! 39.5°C mam problem to zbić, jeśli już to 2-3 kreski.

    Wróciłam od lekarza. Angina i antybiotyk. No i co, teraz zaraz Zosia zachoruj?!
    Masakra, chce mi się płakać na to wszystko.
    Zosia może mieć kosteczki w buzi i może ja boli :( zdrówka dla Was

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly jejku biedna Zosia! Wracajcie szybciutko do zdrowia!

    U nas drzemek praktycznie nie ma, chyba że na spacerze lub podczas jedzenia. Czyli dla mnie nie ma wytchnienia. Rano dłużej potrafi się zabawić sama. Jak marudzi to zmieniam zabawki, miejsce, siedzę z nią wydaje głupie dźwięki, czytam, śpiewam. Dziś miała gorszy dzień, bo nawet minuty nie chciała zostać sama. U nas czasem jest tak, że zaczyna jęczeć już nie mam pomysłu, kładę ja do łóżeczka zaczyna się rozkręcać z marudzeniem (idę się napić wody) wracam I najczęściej zapomina, że marudzila 😂 Poświęcam jej tyle siebie ile mogę, chcę dać jej poczucie bezpieczeństwa, to że może na mnie liczyć. Chcę dać jej pewność siebie. Ona tak szybko rośnie! Za 11 dni skończy 5 miesięcy. Śmieje się, przewraca się na brzuch, bawi się zabawkami obsliniajac je, nie wiem jak szybko to mija. Póki mogę chce jej dać ile mogę I wierzę w to, że to zaowocuje i będzie zaradnym, samodzielnym człowiekiem pewnym siebie 💖

    teverde, Butterfly 83, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

    .
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 17 lipca 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly ☹️ dużo zdrówka dla Was kochana, coś Wam nie służy ten nasz klimat ☹️

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 18 lipca 2019, 03:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana wrote:
    Butterfly ☹️ dużo zdrówka dla Was kochana, coś Wam nie służy ten nasz klimat ☹️

    Sana no chyba masz rację. No bo przecież non stop coś się nas czepia, od gili i smarków zaczynając, bo gorsze gówno 😠


    Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie. Ja temp już mialam 39.7 a po tonie tabletek mam na ten moment 38.5. Powiem Wam, że to jakaś masakra. 😢


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2019, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly współczuję, zdrówka życzę, trzymajcie się dzielnie!

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

  • mimoza Autorytet
    Postów: 498 411

    Wysłany: 18 lipca 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry. Czy Wy też odliczacie godziny/ dni do powrotu kogoś do pomocy? Mój M miał jeździć w delegację i co weeked wracać,a już 3 raz nie wraca :( MIał być jutro, a będzie dopiero za tydzień...

    Butterfly współczuję chorób. U mnie tak od Bożego Narodzenia jak się Antek rozchorował to co skończył Antybiotyk, to kolejny. Coś z 3 miesiące non stop jak nie zapalenie ucha to angina itp.

    wnidrl68oe42jn4s.png

    1usawn1575ou2tgw.png
  • mimoza Autorytet
    Postów: 498 411

    Wysłany: 18 lipca 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marza to ja mogę założyć.

    Gdyby ktość chciał dołączyć do grupy na fb trzeba dodać mnie na belly do znajomych i wysłać wiadomość z imieniem i nazwiskiem oraz opisem zdjęcia na fb. WTedy dodam do znajmych na fb i do grupy, bo tajna grupa jest niewidoczna i nie można jej samemu znaleźć, ani nikt nie widzi kto do niej należy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 08:21

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    wnidrl68oe42jn4s.png

    1usawn1575ou2tgw.png
  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 18 lipca 2019, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimoza podziwiam Cię, że dajesz rady tyle czasu sama z dwójką maluchów! Ja tylko na kilka dni zostałam z nimi sama i po pierwszej nocy prosiłam mamę żeby przychodziła wieczorem pomóc mi ich ogarnąć :P jak usypiasz sama dzieci? To jest dla mnie do tej pory największe wyzwanie ;)

    Butterfly współczuję, zdrówka dla was!

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 18 lipca 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-)

    Pola obraca się na brzuszek :-) Do tej pory robiła to rano i prawie przez sen w poszukiwaniu piersi ;-) W ciągu dnia sama nie potrafiła powtórzyć wyczynu ;-) Teraz leży w łóżeczku i się bawi-i muszę ją "ratować" :-D
    4,5 miesiąca, ale ten czas leci. A Młoda A spacerze w poniedziałek nagle do mnie woła "mama, a Pola trzyma sama grzechotkę!" Wystarczyło, że 3 tygodnie jej nie widziała, a dla mnie to już takie "naturalne", że Pola sama łapie zabawki i nimi grzechocze ;-) A tu się okazuje, że 3 tygodnie to jednak ogromny przeskok :-)

    Było pytanie o rodzeństwo. Ja mam zupełnie inną sytuację, niż większość ;-) 13 lata Młoda była jedynaczką, więc na początku w sumie negowała obecność Poli ;-) Nawet na nią nie patrzyła, A co dopiero mówić o poglaskaniu itp ;-) Szybko jej przeszło, aktualnie jest przy niej pierwsza, kiedy ta zapłacze ;-) Zdjęć Pola ma całe mnóstwo na jej telefonie ;-) I to z Polą się najpierw przywitała, a nie ze mną, kiedy ją odbierałam w poniedziałek 😂

    Jednak się przenosimy na fb? W sumie tyle o sobie już wiemy, że dołożenie swoich zdjęć toc już Pan Pikuś 🤣

    Butterfly-ja wiem, że w Polsce Ci nie służy nic-nota bene, wracajcie do zdrowia szybciutko :-*
    I chociaż nic mi do tego, to świadomość tego, że wracasz do Egiptu i nie będzie Cię w Polsce nie sprawi mi Radość i 🤣 Wiesz, to jakbyś była jednak tuż obok, a potem będziesz strasznie daleko. Ciekawe odczucia 🤣
    I co jest z tą bostonką? Dopiero tutaj się dowiedziałam, że coś takiego istnieje. Młoda nigdy na to nie chorowała, żadne z dzieci w rodzinie, a tutaj jakaś epidemia...

    A tu moja maleńka i kochana Poleńka <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2019, 09:43

    Kleopatra, Butterfly 83, lkc, Sana, Madziakk, kehlana_miyu, Macy, Marza89, india, Makowe Szczęście, Katia89, iNso87 lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 18 lipca 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek śliczna Pola :) wiesz za mam podobne odczucia co do wyjazdy Butterfly. Niby dla nas bez różnicy a jakoś tak smutno, haha.
    Mimoza znam ten ból. Jak urodziłam drugie dziecko to też mój mąż był za granicą. Rok byłam sama, wrócił jak Maks miał 9 miesięcy. Ja na fb jestem chętna :)

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 18 lipca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso chyba była na nie, trochę bardzo smutno byłoby bez niej na FB .
    Ja na grupie na bank byłabym bardziej aktywna, bo tak mi wygodniej
    Butterfly zdrówka dla Was

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 18 lipca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie podobnie jak u Ciebie Patuniek86, w kwestii relacji rodzeństwa. Młody ma 16 lat i początkowo jakby Zosi nie było, nawet na nią nie patrzył. Z czasem wszystko samo się zmieniło, chociażby miał wstawać co minutę żeby dac jej smoczek, to będzie wstawał. Nawet raz udało mu się Zosie ululac w dzień na drzemke. Był mega dumny, szczególnie, że ona jest bardzo ciężka jeśli chodzi o spanie w dzień.
    Patuniek86 ale Polcia się pięknie uśmiecha, taka radosna dziewczynka 😍😍😍
    Co do wyjazdu, no to powiem tak, że liczę na to, że nie będziemy tak chorować. Szczególnie Zosia. Ja też się przyzwyczaiłam do Was, zawsze można ja Was liczyć i mam podobne odczucie jak Ty, że wyjeżdżam, aje zaraz się sama prostuje, że przecież forum mam zawsze" przy sobie". Tak wgl to jesteś kochana Patuniek86 💞💞💞

    Kleopatra 💕💕💕💕

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 11:01

    patuniek86 lubi tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 18 lipca 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimoza wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek 🙂

    Patuniek brawo dla Poli 👏 śliczna dziewczynka 😍❤️

    My dzisiaj wyjeżdżamy do dziadków męża na wieś koło Opola. Wracamy dopiero we wtorek. Pierwsze nocowanie Laury poza domem 🙂

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 18 lipca 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i cycki mnie zawiodły :-( Pola je co 2 godziny, o 9 jadła z obydwu, po 11 leciało strasznie wolno i mało :-( Pola tak przeraźliwie płakała, że po 15 minutach dałam jej moje mleko z butli. Dossała się i zjadła 120 ml :-( Fermaltiker skończył się miesiąc temu, dzisiaj robię zapas :-(

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Madziakk Ekspertka
    Postów: 182 477

    Wysłany: 18 lipca 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Nie było mnie tu parę dni a tyle się dzieje u was.

    Butterfly biedna jesteś z tymi chorobami, najgorsze że Zosia też w tym temacie ma pod górkę. Życzę wam dużo zdrówka i szybkiego powrotu do siebie, ten klimat wam zdecydowanie nie służy.

    Patuniek A ja Ty to robisz że masz zapasy swojego mleka? Zamrazasz je? Bo ja nie mam szans ściągać cokolwiek idzie tylko max 30 ml z jednej piersi. Generalnie wystarcza mi pokarmu dla Filipka ale czasami odnoszę wrażenie że mało mu leci bo okropnie się wierci u marudzi przy piersi. Ale pampersy są pełne jak zmieniam, kupki są też regularnie więc chyba nie mam powodów do zamartwiania sie.

    Czy jest wśród was jeszcze jakieś dziecko które na brzuszek się nie przewraca? Mój jest okropnie leniwy w tym temacie, jemu wystarcza leżeć na plecach ewentualnie na boczki sie rurlac A najlepiej to na rękach żeby móc wszystko obserwowac. Generalnie nie lubi leżeć na brzuchu i zawsze to kończy się awantura w zależności od dnia po 5-10 minutach. Jak leży to gryzie okropnie swoje rączki wkłada je do buzi na potęgę, pewnie idą mu kolejne zęby. Zabawianie zabawkami niewiele daje nie chce i już leżeć na brzuszku. Wiem że dzieci rozwijają się w swoim tempie niemniej jednak zaczynam się trochę juz martwić tymi obrotami.

    Co do fb to ja mam mieszane trochę uczucia najchętniej bym tutaj na belly została. Ale z drugiej strony żal by mi było tego forum i was wszystkich wirtualnych cioc 😘

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    zem3i09kgh136z79.png
  • mimoza Autorytet
    Postów: 498 411

    Wysłany: 18 lipca 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde dawno mnie nie było, patrzę a tu już marcowe mamuśki 2020! O matko... Ale to zleciało.
    Madziakk Zosia się kilka razy przekręciła ale raczej przypadkowo. Jedynie na boczki świadomie.

    mamakropka usypianie właśnie nagorsze. Jak dobra noc, to leżymy we 3. Karmię Zosię i śpiewam im piosenki. Jak Zosia zaśnie przekręcam się do Antosia, przytulami opowiadam bajkę i tak zasypiamy. Najgorsze, że ja z nimi i czasem dopiero Zosia mnie budzi o 1, a ja miałam plany co to nie zrobię jak zasną:P A noi w dzień na kiolka h wpada mama do pomocy zazwyczaj.

    Zaakceptowałam zaproszenia.
    U nas na październikowych na początku kopiowałyśmy wpisy z fb i wklejałyśmy na belly. Później te co zostały założyły sobie fikcyjne konta na fb, bo im dzieci były większe tym trudniej było o czasu, a tam jakoś łatwiej pisać.

    Jaki rozmiar ciuszków noszą Wasze bobaski? Zosia już dogania z ciuszkammi swoją pół roku starszą kuzynke :D

    wnidrl68oe42jn4s.png

    1usawn1575ou2tgw.png
  • Macy Ekspertka
    Postów: 178 491

    Wysłany: 18 lipca 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziakk, moja Laura wczoraj pierwszy raz przekrecila sie na brzuszek. Myslalam ze bede dlugo na to czekac bo nie lubila lezec na brzuszku. Nie lubila tez lezec na boczkach nigdy nawet przy karmieniu. Od kilku dni zaczela przekrecac sie na bok i wczoraj udalo sie na brzuszek, od tamtej pory caly czas chce byc na brzuszku, w nocy to podczas karmienia newet sie przekrecala. Takze do tej pory moglam ja zostawic na chwile sama na naszym lozku a teraz koniec. No i zmobilizowalam sie i zamowilam mate piankowa. Powinna przyjsc jutro/pojutrze:)
    A tak ogolnie to jest bardzo absorbujaca, i jeszcze ten problem z karmieniem, niby mi ta doradca wytlumaczyla ale ja sie martwie jednak ze za malo je. Wczoraj i przedwczoraj jakos pieluch mokrych mniej bylo i jej troche swojego mleka z butelki podalam tzn maz jej dal zeby ja oszukac bo ode mnie by nie chciala. Moze to tez przez zabkowanie. Strasznie gryzie sobie raczki i wszystko pcha do buzi a slina cieknie litrami.
    Wczoraj sobie pomyslalam ze dobrze ze chociaz noce ladnie przesypia i co, najpierw sie obudzila ze strasznym placzem jak my sie kladlismy spac, a potem miedzy 2 a 4 nie spala a jak usnela to tylko do 6.
    Za tydzien lecimy do Polski na ponad miesiac tzn ja z Laura a maz na 1,5 tyg. Ale super🤗🤗🤗 bede miala sporo pomocnikow.

    29e30c80e3cb.jpg

    Kleopatra, Butterfly 83, patuniek86, Marza89, india, Katia89, kehlana_miyu, iNso87, Sana, Lenonki lubią tę wiadomość

    s9cmnt1.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 18 lipca 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Mimoza, wysłałam zaproszenie. Julek teraz 1 74 optymalnie, powoli kupuję na 80.

    Butterfly, zdrowia dla Was! Noś maseczkę, nie koniecznie Zosia się zarazi. Bardzo współczuję choroby:( Gdybym mieszkała bliżej, to bym jakoś lepiej wsparła:*

    Madziak, spokojnie, z obotami jest czas chyba do skończonego 6 miesiąca! Julek dopiero od niedawna się obraca i to przez asymetrię w jedną stronę tylko. Też jest leniuszkiem, a przecież już 5 miesięcy skończył. Leżenie na brzuchu polubił niedawno i to też bez szału ;] 4 miesiąc to obroty na boczki;)

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

‹‹ 1119 1120 1121 1122 1123 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ