X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Ayleen Autorytet
    Postów: 293 759

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, jeśli dzień się dobrze zaczyna to na koniec musi coś pęknąć... Dostałam wyniki moich kwasów żółciowych i skoczyły do góry :/ 7 tygodni utrzymywałam to cholerstwo w ryzach. Wysłałam wyniki mojej prowadzącej, może wystarczy zmienić dawki leków i nie będę musiała kłaść się do szpitala. Na to się nastawiam.
    Na dodatek wieczorem byliśmy na imprezce imieninowej, gdzie na stole stało tyyyyyle pyszności, a ja tylko mogłam na to popatrzeć. Teraz na imprezy chodzę ze swoim jedzeniem spakowanym do pudełka ;)

    n59y9vvj81dh7gev.png
  • Elcia89 Autorytet
    Postów: 474 487

    Wysłany: 22 listopada 2018, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pracy nie zdradzalam sie z moimi planami macierzynskimi chociaz padaly takie pytania ale nie bezposrednio. Jakbym powiedziala o moich planach piatki dzieci to by mnie wysmiali pewnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 09:05

    teverde lubi tę wiadomość

    34bw3e3k9p7xsrt2.png
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 626 1082

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od rana dzisiaj musiałam pójść do laboratorium i wypytac jak to u nich wygląda z tą krzywa cukrowa. I tak stoję w kolejce, obok mnie jeszcze jedna kobieta w zaawansowanej ciąży. A tu przychodza jacyś ludzie i wcinaja się w kolejkę bo oni tylko po wyniki! Jak mi się zagotowalo, a ja niby po co tam stoję? Jak im wyskoczyłam, druga kobieta w ciąży tez odwagi nabrała i razem ze mną ruszyła na tamtych ludzi. Jakie było ich oburzenie że oni czekać nie będą... Masakra. Ostatecznie nie udało im się wejść szybciej... Ludzie są okropni, w przychodni duszno, mnóstwo ludzi, widzą że brzuszki czekają a tu takie cyrki. Ten świat idzie w złym kierunku...

    age.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja robiłam krzywa cukrową to też było bardzo dużo ludzi bo robiłam w sobotę. Jak weszłam na pobranie to powiedziałam, że mogli by zrobić jakąś osobną kolejkę dla kobiet w ciąży. Pani stwierdziła że jak jest mniej ludzi to starają się wyłapywać i brać kobiety w ciąży wcześniej. Moim zdaniem wystarczyłaby tabliczka że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo. Wtedy nikt by nie miał pretensji...
    Teraz na dworzu zimno, w pomieszczeniach duszno od razu się robi...okropieństwo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 09:23

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co za historie z rana. Nie miło jest tak zaczynać dzień :/

    Od rana pogrzebałam w Empiku, nakupiłam książeczek :) i kupiłam śpioszki, bo miałam tylko jedną parę, a teraz są super promocje na nie.

    Lecę ogarnąć dom, zrobić mój spacer i może zobaczyć co dzieje się w sklepach trochę? W sobotę chciałabym podjechać do kilku sklepów i zobaczyć może będzie dostawka, którą chcę w jakiejś promocji :D

    Może udało by się jeszcze ogarnąć przewijak to byłby szczyt szczęścia :D

    .
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt, jest to przykre. Tym bardziej, że pal licho duszność, mnie najbardziej wkurza to, że teraz co druga osoba smarka i niejednokrotnie kaszle nie zakrywając dzioba!

    83xxx lubi tę wiadomość

  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, jakoś słabo zaczyna się ten dzień, może popołudnie będzie lepsze. U mnie córcia wstała rano z takim katarem, ze szok, teraz jest trochę lepiej mam nadzieję, że mi się nei rozłoży bo jutro mam wizytę u lekarza i przecież z nią nie pojadę - musi isc do zerówki. Poobserwuję ja dzisiaj i zobaczę co dalej robić.
    Z tymi pracodawcami to faktycznie jest temat rzeka, podobnie jak w współpracownikami. Kiedyś pracowałam w większym zakładzie, gdzie była przewaga mężczyzn i atmosfera była bardzo dobra, jednak kobiety są jakieś zawistne nie wiem dlaczego. Czasami lepiej nie mieć przyjaciółek w pracy, tylko koleżanki i trzymać się na dystans szczególnie w naszych osobistych sprawach, rozterkach. Dobrze, że mam kierownika mężczyznę i jest w miarę ok. Bardzo przykre jest to, jak pracodawca dowiaduje sie, że kobieta jest w ciazy i nie przedłuża jej umowy - jednak często się to zdarza.
    Ayleen może zmiana leczenia i dieta wszystko uregulują, bo cholestaza w ciąży to faktycznie duży problem. Ja to się boje czy nie wystąpi u mnie gestoza i nie powróci zespół HELP, jak pomyśle co przeszłam, to mnie przechodzą dreszcze...

    83xxx lubi tę wiadomość

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dziewczyny.

    Dzień faktycznie dzisiaj jakiś dziwny-właśnie odwołali mi wizytę u endo. No rozumiem, coś się jej wydarzyło i musiała wyjść, to też człowiek. Więc idę na wizytę 10 grudnia :-)
    Natomiast wyznaczyli na dziś termin badania dna oka dla Młodej-na szczęście dopiero na 18.20.

    Ayleen, daj znać, co powiedziała prowadząca.

    Ja jeszcze w łóżku, mam takiego strasznego lenia ostatnio :-(

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet85 a co to są za choroby które wymieniłaś?

    Ja robię bigos i może podjadę odebrać zestaw lego do empiku. Dla męża na Mikołaja wybrałam koszulkę a jak weszłam w rozmiary to klops...nawet internetowo nie mają:(

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Znając życie kiedyś te dokumenty znajdę, tak samo klucze od piwnicy. Ale choćbym nie wiem, jak się wysilała, nadal widzę moment wkładania papierów do schowka. I rękę, głowę dałabym sobie uciąć, że ich stamtąd nie ruszałam :-(
    Aż takiego syfy w aucie nie mam, żeby zgubić tam cokolwiek. Muszę się chyba z tym pogodzić-jestem masakrycznym przypadkiem ciążowego zapalenia mózgu :-(
    Ja zgubiłam dowód rejestracyjny do samochodu. 2 miesiące jeździłam bez, wydrukowałem jyz wnioski żeby wyrobić i raz podniosła jakiś papierek dzieci w aucie tak pod fotelem. A co było pod tym papierkiem? Dowód. Ogólnie w ciaxy też mi się ciągle zdarza :(

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj weszłam do toalety z zamiarem skorzystania. Po czym umyłam ręce i wyszłam-bez siusiu ;-) Nie pytajcie, jak.

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada, mam nadzieję, że wszystko ok u Ciebie-zostawili Cię dzisiaj na oddziale? Cokolwiek wiadomo, zrobili jakieś badania?

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Delvila Autorytet
    Postów: 276 293

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero się ogarniam ;p W nocy 3 razy pobudka z powodu jakiś głupich snów (na szczęście jakieś pierdołki tylko), no i teraz obudziłam się dopiero o 11, oczywiście z ogromną chcicą, a mąż w pracy ;p

    Co do zapominalstwa, to ja po obiedzie wczoraj schowałam do lodówki 2 rzeczy, miałam jeszcze 3, ale zapomniałam... chociaż stała zaraz obok.

    Magdalena Wiktoria 07.03.2019r. :D

    Aniołek Marta [*] 06.01.2018 r.
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smile wrote:
    Anet85 a co to są za choroby które wymieniłaś?

    Ja robię bigos i może podjadę odebrać zestaw lego do empiku. Dla męża na Mikołaja wybrałam koszulkę a jak weszłam w rozmiary to klops...nawet internetowo nie mają:(
    Zespół HELLP - wynika z wysokiego ciśnienia w ciąży, wszeptuje białkomocz - generalnie prowadzi to do zatrucia ciążowego. U mnie objawy było olewana przez lekarza prowadzącego, bolała mnie głowa miałam delikatne obrzeki, dziecko mało przybierało na wadze, dopiero jak miałam biało w moczu ponad 100 stwierdził, że to niemożliwe kazał powtórzyć badanie i wyszło ponad 200 wtedy na cito szpital. Tam zaczeło mi skakac RR wieć zrobili szybkie cc. Później rozwinął się cały zespół - organizm niszczył moje krwinki czerwone, miałam wysokie próby watrobowe i krytycznie niskie wartości płytek krwi. Miałam przetaczane płytki , zaburzenia neurologiczne, zaburzenia mowy , nadal wysokie cisnienie - pamiętam 2 takie noce, ze nie wiedziałam co się ze mna dzieje - lekarz stwierdził, że może być ze mną różnie. Mimo wszystko bardzo pragneliśmy drugiego dziecka, byłam na licznych konsultacjach pytałam o ryzyko wystąpienia zespołu przy kolejnych ciazach, ale to jak z lotkiem do końca nic nie wiadomi. Zabezpieczona jestem lekami, kontroluje RR i mocz i jestem dobrej myśli ;-)
    CHolesteza dochodzi w niej do uszkodzenia wątroby matki, może dojśc do żółtaczki. To chyba jedne bardziej podstępnych chorób w ciązy - nikomu nie zycze takich sensacji. Pędze dziewczyny bo mam dzisiaj tesciową - przyjezdza na chwile i jadę na zakupy ;-)

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny, choć faktycznie - jakiś dziwny ;)
    Jula w nocy kiepsko spała, jakieś koszmary jej się śniły. Jak już udało mi się ją uspokoić, to młoda w brzuchu sobie o 3 dyskotekę zrobiła i zasnąć nie mogłam. A tu taka szaruga za oknem, że najchętniej położyłabym się spać.
    Miałam się wybrać do Lidla po tą bluzę dla małej, ale nie chce mi się. Mąż już w pracy, więc musiałabym autobusem podjechać, i to z córką. Eee, nie :) jutro rano skoczymy do Lidla, może się jeszcze załapię.

    Mada kochana daj znać jak u Ciebie, jestem z Tobą myślami od rana.

    Elcia 5 dzieci, wooow :) a już masz dzieci, czy to będzie Twoje pierwsze?
    My może za 3-4 lata pomyślimy o trzecim dziecku, ale na 3 mówię stop ;) takie dalekie plany, zobaczymy, jak ogarniemy świat z dwójką dzieci :D

    Macie rację dziewczyny, że faceci w pracy tak nie knują jak babki. Ja już się tyle razy przejechałam, że teraz o życiu prywatnym w pracy mówię absolutne minimum.

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny, witam się ze szpitala. Od 6 już na nogach i tak jak u Mady okazało się ze lekarz skierował mnie na oddział ale nie było już łóżek ;-( przyjęli mnie (pewnie że względu na mamę która jest pielęgniarka w tym szpitalu) ale i tak czekałam do 11 na łóżko siedząc na korytarzu ;-/ już miałam w myślach wizje że jadę do domu i z pomiaru nici ale udało się uniknąć powtórki ;-) palce już zaczynają boleć jeszcze 3 razy ;-) jutro będę musiała wypić ten cudowny napój...juz nie mogę się doczekać ;-)
    Jak narazie cukier w normie ;-) no i słuchałam maluszka już 2 razy ;-) za to jemu się nie podoba bo za każdym razem kopie w trakcie pomiaru ;-)

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrzę tak na dziewczyny z większymi brzuszkami od mojego i powoli dociera do mnie że jeszcze 3-4 miesiące i będziemy tulić nasze maluchy ;-)

    Powiedzcie mi od którego tygodnia ciąży robi się KTG?

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tarczyca też ok, niskie żelazo i wysoki cholesterol ;] muszę brać żelazo.
    Jutro wizyta. I zwolnienie :) dziewczyny poluje na foteliki i wózki, dajcie znać jak widzicie gdzieś promocje :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Chasia Autorytet
    Postów: 659 856

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    U mnie tarczyca też ok, niskie żelazo i wysoki cholesterol ;] muszę brać żelazo.
    Jutro wizyta. I zwolnienie :) dziewczyny poluje na foteliki i wózki, dajcie znać jak widzicie gdzieś promocje :)

    Ja mam upatrzone dwa modele:
    https://allegro.pl/bebetto-wozek-vulcano-4w1-carlo-baza-isofix-v03-i7576682585.html

    https://allegro.pl/wozek-dzieciecy-adamex-barletta-new-b4-3w1-i7437111385.html

    mhsv3e5e743bc1b6.png
    mhsv3e5ewwdsajqn.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra na jaki fotelik polujesz? Zobacz sobie na toysrus, sporo rzeczy mają w promocji na Black Friday. Ja się zastanawiam nad fotelikiem Maxi Cosi Cabriofix - niektóre kolory na toysrus są za 400 zł :)

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
‹‹ 464 465 466 467 468 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ