X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 18 marca 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly, miałam to samo z synkiem przez pierwsze trzy tygodnie. Potem na szczęście było dużo lepiej, ale ten początek to podobny hardkor nocami jak teraz u Ciebie, za to dni zupełnie ok.

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 18 marca 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Sana:*

    Córka zdrowa poszła do przedszkola, zostałam ja kichająca i Julek. Oby przeszło mu już to przeziębienie. Jakoś specjalnie chyba mu nie doskwiera ten katar, temperatura cały czas okej, więc mam nadzieję, że już idziemy ku końcowi.

    Butterfly współczuję nocki. U nas o dziwo od początku noce są całkiem znośne. Myślę, że się unormuje i u Was. Sophie to jeszcze kruszynka maleńka, dopiero co z brzuszka wyszła i sama nie wie co chce:)

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 18 marca 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana dziekuje,przyda sie...troche chyba na wlasne zyczenie mam szpital w domu bo puscilismy starszaka do zlobka.Pochodzil 4dni i wrocil z glutami i kaszlem,no a twraz mala ma katar...

    LwieSerce ile razy odciagasz gile?ja teraz odciagnelam to z jednej dziurki porzadny gil wyszedl.Poza tyn mala spokojna,je normalnie i spi tez ladnie poki co...

    Mnie sutki bolaly tylko na poczatku karmienia jeszcze w szpitalu.Smarowalam swoim mlekiem i wietrzylam,pomoglo😊

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 18 marca 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak mnie brodawki bolaly to mala sssala z nakladkami,o wiele mnuejszy bol byl.Teraz nakladek nie uzywam

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 18 marca 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smile - odciągam gdzieś co 3 godziny. U nas też nie ma problemu przy jedzeniu i spaniu, a jednak furczy w nosku i za każdym razem mniej lub więcej wyciągam.

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 18 marca 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LwieSerce a inhalacje robisz ta mała maseczka dla dzieci co jest w inhalatorze?
    Ikc moja mała też miała krótkie wedzidelko i nie mogła dobrze ssać, po przecięciu też trochę trwało żeby się nauczyła na nowo ssać ale już jest super :)
    Wróbel współczuję położnej.
    Butterfly dzieci często to mają, moja w dzień pięknie śpi a noce to masakra.

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 18 marca 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, noce to masakra... widzę, że mnie rozumiecie. Ale mi sutki krwawia, muszę szybko działać, bo nie mogę małej karmić :-/ A dziś już mam troszkę więcej pokarmu.


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 18 marca 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A takiemu maluszkowi zadnych kropelek nie mozna zakropic do noska,nie?

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 18 marca 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly83 moj synek wrzeszczal do 3mca po urodzeniu,w dzien byl nieodkladalny a w nocy zeby usnal to czasami robilismy wycieczki po mieszkaniu nawet po 1,5godz...na prawdę kobieta jest w stanie zniesc bardzo wiele...duzo sily i cierpliwosci zycze. Potwierdza sie regula ze kazde dziecko jest inne...

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 18 marca 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ikczyczę zdrówka dla corci, szkoda,że w szpitalu nie mogli przyciąć wędzidełka, przynajmniej część problemów by znikła. Całe szczęście, że jesteście już w domu.
    SmileJa przy katarze wkrapialam zawsze jedną dwie krople soli fizjologicznej i później odciągalam Frida. Robie też inhalacje z soli.
    iNso mnie też piersi bolą,ale dość znośnie. Najbardziej bolą sutki, nawet materiał mnie drażni , też smaruję swoim mlekiem i maścią Maltan, muszą się piersi przyzwyczaić. Mój synek to potrafi dość brutalnie targać za moją pierś -mały urwis, szczególnie w nocy jak nie może usnąć.
    Jak się czuje Laurka po kontuzji ?
    Lwie Serce zdrówka dla Ciebie i Juliana
    butterfly doskonale Cię rozumiem z bezsennymi nocami...ehh oczy na zapałki. W nocy jak karmię to nie mam siły Aby czytać bo tak mi się oczy kleją...
    Ja w sobotę miałam wyprawę z synkiem córką i koleżanka córci jechaliśmy na urodziny do jej koleżanki. mąż musial jechać na pogrzeb i ja musiałam to ogarnąć. Synek w samochodzie bardzo ładnie spał gorzej było jak mama musiała się zatrzymać wtedy się budził i płakał...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 09:51

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 18 marca 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikcia i Butterfly ogromne gratulacje! ❤️

    Wróbel co za poród, przykro mi!

    Smile i LwieSerce zdrówka dla maluszków i dla Ciebie Lwie , ach te katarki...

    Dziewczyny a ja mam problem od dwóch dni, mała ma chyba problem z kupką, ma twardy brzuszek podkurcza nóżki i się pręży i tak od dwóch dni... Wieczorem praktycznie kupki nie robi a w dzień taka wodnista az czasami szczela nią... Strasznie się męczy 😟 nie wiem czy to kolki, czy wzdęcia, nie podaje żadnych kropli ani nic bo nie wiem co to dokładnie jest 🤔 robimy masaże brzuszka, kładziemy na brzuszku a i dodam, że ciągle je cycka, apetyt ma! Zastanawiam się czy to może nie przez Wit D? Podaję ją od tyg ale dwa razy zapomniałam o niej i jak po tej przerwie podałam to właśnie tak się męczy... Położna powinna być jutro a w środę mam pediatre ale może Wy wiecie co to? Ja mam Wit D z Panawit może powinnam kupić z D-vitum? Czy to coś innego?

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marza89 ja bym podala espumisan,nie zaszkodzi

    Marza89 lubi tę wiadomość

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A inhalacje to na spioca robicie takim maluszkom?

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hoduję kolejną kluskę 😂

    Polcia przybrała 505g w tydzień 😂😂😂✊✊✊ Na samym cycku ;-)

    Prócz buzi ciałko ma różowe, więc żółtaczka ewidentnie schodzi :-)

    Młoda też tak szybko przybierała na wadze :-)

    Butterfly, zamów sobie kompresy Multi mam. Niestety tylko przez Internet mogłam je kupić, ale z sutkami robią cuda :-)

    Też miałam poranione brodawki, nic ich nie mogło dotknąć, bo powodowało się potworny ból. Po 2 razach było znacznie lepiej i mogłam już piersi zasłonić ;-) Po 3 strupki zaczęły schodzić :-)
    Aktualnie mogę normalnie założyć biustonosz :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 10:20

    kehlana_miyu, lkc, Izziee, iNso87, Butterfly 83 lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LwieSerce wrote:
    Ikc bardzo Wam współczuję tej kontuzji, oby szybko się zroslo. H nas też zoltaczka powodowała problemu z kp. Badali poziom bilirubiny? Trzymam kciuki żeby w domu sie wszystko unormowało:*
    Badali, w piatek miala 15.4 w sobote 13.1 w niedziele 10.2 tak więc juz jest z górki

    kehlana_miyu, patuniek86, iNso87 lubią tę wiadomość

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróbel-matko kochana, jaką trauma... To ja klnę sobie na swoją położną, bo nie było między nami "chemii" i boleśnie mi odciągała nogę, tylko wiem, że była w pełni profesjonalna...
    Kochana, trzymaj się, oby maleństwo szybko wymazało te potworne wspomnienia :-*

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ikc, też współczuję kontuzji :-( Takie małe dzieci, a tak muszą biedne cierpieć :-(

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówiłam sobie dodatkową wizytę dzisiaj w Enelmedzie. Nienawidzę chodzić do obcych ginekologów, ale dzisiaj o 5 rano obudziły mnie gwałtowne ruchy małego i naprawdę się wystraszyłam, że coś się dzieje. Obudziłam męża i szykowałam się na IP, ale mały się uspokoił i ruszał normalnie, więc na razie odpuściłam, ale chcę to jednak jakoś skontrolować. U mojej gin mam wizytę za tydzień, wcześniej się nie wbiję, ma obłożenie pacjentek na miesiąc naprzód. A na IP bez bardzo alarmującej przyczyny nie chcę jechać, bo tu praktycznie nie badają bez położenia na oddział, a nie chcę przy kiepskich wiatrach spędzić 2 tygodni z dala od starszego synka o ile to nie będzie konieczne. Wiadomo, jeżeli lekarz stwierdzi, że coś mu się nie podoba, to idę do szpitala i tyle, ale w miarę możliwości wolałabym tego uniknąć.

    Najbardziej mam nadzieję, że Sami zdecyduje się w końcu na bezpieczną ewakuację w ciągu najbliższych dni. Moje nerwy już są w strzępach z niepokoju o niego.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet85, Marza dziękuję kochane:*

    Kleopatra - tak tą mniejszą maseczką.
    Smile - ja nie robię na śpiocha, bo Julek ładnie daje sobie przystawić maseczkę. Kilka razy nawet zasnął podczas inhalacji, chyba dźwięk na niego działa kojąco :P Ciekawe jak długo tak będzie ;]

    Butterfly jak mi brodawka krwawiła, to wystarczyło kilka godzin odstawienia - grubo smarowałam lanoliną i wietrzyłam. Pewnie zależy też jak mocna jest ranka.

    Marza, a Laura jak chce puścić bąka to z trudnością? Na to pomógłby właśnie espumisan. Może rzeczywiście z witaminą jest problem, tam pewnie jest jakiś olej i może przez niego.

    Marza89, Anet85 lubią tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrobel straszny ten porod byl, dobrze ze wszystko dobrze sie skończyło. U nas lipa z tym wedzidelkiem, lekarz moze podciąc ale jak będzie miala 3-4 tygodnie ( to wersja prywatnie) ale ten sam lekarz moze sprobuje to zrobic na nfz jak będziemy mieli skierowanie od pediatry.. paranoja. Oby sie dalo bo za 3 tygodnie to ja juz tego moze nie będę potrzebowala, bo sie przyzwyczaje i ja i moje cycki :/

    Poki co maz pojechal zarejestrować Mloda

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
‹‹ 972 973 974 975 976 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ