X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️
Odpowiedz

❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Maggia Ekspertka
    Postów: 237 343

    Wysłany: 2 października 2021, 02:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro, trzymaj sie dzielnie ! ❤️ Dobrze, ze krwiaczek zniknal. Teraz serduszko podreperujesz i bedzie cacy ☺️

    Co do ruchow, ja nie czuje, a prof Debska na pytanie kiedy, odpowiedziala ze za miesiac, czyli wlasnie ok 22 tygodnia.

    Ja sie czuje nawet ok, choc zmagam sie z zatrzymaniem wody w organizmie, chodze na masaze, ktore bardzo pomagaja, ale sa dosc kosztowne, wiec kiepsko. Z tego mam skoki cisnienia, tzn potrafie miec bardzo niskie, bo krwi mam jakby za malo w lozysku naczyniowym, bo wszystko przesiaka do tkanek. Ciemno mi sie robi przed oczami, musze sie klasc z nogami do gory, pozniej mam duze pragnienie chcac zwiekszyc objetosc w naczyniach krwionosnych i tak w kolko. No mam nadzieje ze juz niebawem organizm sie przyzwyczai do nieco odmiennego krazenia w ciazy i skoncza sie te akcje cisnieniowe.

    No w poza tym, jak widac, mam problem z pozostaniem w stanie snu i czesto sie wybudzam w srodku nocy, jak teraz…
    Tez tak macie?

    Calusy!

    Olaf - okaz zdrowia i szczęścia 10/10 urodzony 7.05.2016 <3
    f2w3ugpjd54wqphk.png
    atdcwn151udni0f0.png
  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 2 października 2021, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro trzymaj się! Ważne,że trafiłaś w dobre ręce które opanują tą sytuację :)
    Ja się czuje prawie normalnie :)
    Maggia mam identycznie bo albo o 2 w nocy się budzę albo o 4 i zasnąć nie umiem 😡 czasami do tego zatyka mi nos. Zatyka do tego stopnia,że muszę wstać pochodzić albo idę do innego pokoju posiedzieć żeby męża tymi smarkami nie obudzić 🤨
    Za tydzień jedziemy na 4dni w góry także już przebieram nóżkami :)

  • Malweczka Przyjaciółka
    Postów: 83 52

    Wysłany: 3 października 2021, 04:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj mielismy usg prywatnie i... Będziemy mieli chlopaka!!🌟👣💙 Jestesmy super zadowoleni!!

    Hekate42, Kaś844, Bąblinka, Patrycja3791, soprecious, Norka01, Maggy_88, Caro, Alexis1987, Aga___, Wojcinka lubią tę wiadomość

    ug37iei3nf4h5vlt.png
    7u22j6yxfjpcos07.png
  • Makija Koleżanka
    Postów: 33 113

    Wysłany: 3 października 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, macie jeszcze mdłości? Bo ja 17+2 i do tej pory mam 🤢 na szczęście już nie wymiotuję… w pierwszej ciąży przeszło mi równo w 16tyg. Najgorsze są wieczory. Najchętniej to poszłabym spać o 18 żeby tego nie czuć.

    Co do ruchów dziecka to teraz jak leżę na plecach to już czuję, za to w pierwszej ciąży pierwsze czułam dopiero w 22tyg.

    Widać już coś u Was? 🤰🏻Bo ja to poza tym, że nie dopnę się w spodnie z przed ciąży to mam wrażenie, że nic nie widać.

    👩🏼32 lat

    👦🏼07/19
    🧒🏼03/22
    preg.png
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 4 października 2021, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makija wrote:
    Cześć dziewczyny, macie jeszcze mdłości? Bo ja 17+2 i do tej pory mam 🤢 na szczęście już nie wymiotuję… w pierwszej ciąży przeszło mi równo w 16tyg. Najgorsze są wieczory. Najchętniej to poszłabym spać o 18 żeby tego nie czuć.

    Co do ruchów dziecka to teraz jak leżę na plecach to już czuję, za to w pierwszej ciąży pierwsze czułam dopiero w 22tyg.

    Widać już coś u Was? 🤰🏻Bo ja to poza tym, że nie dopnę się w spodnie z przed ciąży to mam wrażenie, że nic nie widać.
    Cześć 😊 nie mam mdłości, ani zgagi, ale mi ta ciąża oszczędziła mdłości bo może miałam je przez 2-3 tygodnie.
    Bardziej mam problem z sennością i bólami głowy.
    Ruchów dziecka nadal nie czuję. We wtorek mam USG to chociaż zobaczę Bobasa ☺️ Nie mogę się doczekać.
    Natomiast zdecydowanie widać ciążę. Przytyłam z 66,6 kg do 71,5 kg. Tylko ten wzrost pewnie częściowo przez zaparcia. Ostatnio strasznie się z nimi męczę. Już myślę o kupieniu czegoś w aptece, bo suszone śliwki i siemię lniane średnio pomagają. Przed ciążą bardzo rzadko miałam zaparcia i teraz to dla mnie męczarnia.

    zi13gov36gutrlme.png
  • Mea Autorytet
    Postów: 827 1120

    Wysłany: 4 października 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje się i ja z okropnym katarem zatokowym ale udało mi się wykopać z góry chusteczek 🤧🤧 najlepsze jest to że jak smarkam ten nos to młody się rusza 🤪
    Generalnie fajnie juz czuje ruchy o stałych porach rano i wieczorem jak jeszcze w łóżku leżę, i coraz częściej w dzień, fajnie to jest takie uspokajające
    Dziewczyny czy do Was dociera to że jesteśmy praktycznie w połowie ciąży? Jak ten czas zapiernicza, chyba trzeba się zapytać za kompletowanie wyprawki bo ja nie mam nic po dzieciach ...oprócz 2 chust do noszenia i dostałam baby box fińskie łóżeczko / pudełko 🤪
    Ciuchów, kocyków, wózków na stanie zero

    age.png
  • Aga___ Autorytet
    Postów: 260 366

    Wysłany: 4 października 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Cześć 😊 nie mam mdłości, ani zgagi, ale mi ta ciąża oszczędziła mdłości bo może miałam je przez 2-3 tygodnie.
    Bardziej mam problem z sennością i bólami głowy.
    Ruchów dziecka nadal nie czuję. We wtorek mam USG to chociaż zobaczę Bobasa ☺️ Nie mogę się doczekać.
    Natomiast zdecydowanie widać ciążę. Przytyłam z 66,6 kg do 71,5 kg. Tylko ten wzrost pewnie częściowo przez zaparcia. Ostatnio strasznie się z nimi męczę. Już myślę o kupieniu czegoś w aptece, bo suszone śliwki i siemię lniane średnio pomagają. Przed ciążą bardzo rzadko miałam zaparcia i teraz to dla mnie męczarnia.
    Hej, mnie mdłości nie męczą ale najgorzej jest wieczorem jeśli chodzi o apetyt, wtedy mma poprostu apogeum. Ja to raz mam zapracia raz luźno i nie wiem od czego to zależy. Mi tak w ogóle zmi iła się waga z 68 kg na 72 kg i o ile tyje o tyle jakos specjalnie brzucha nie widać, chyba, że zaloze leginsy i obcisla bluzke. Kurde myślałam, że już na tym sypie będzie się robić piłeczka, a u nie tylko dół brzucha bardziej zaokrąglony, a na wieczór to zawsze największy. Eh... Ja też bym już chciała coś zacząć kupować, chociażby jakieś ubranka, ale ciągle mam stracha czy to nie za wcześnie.

    f2wlp07w2yjt6cjl.png
  • 3❤️Ciąża Koleżanka
    Postów: 45 7

    Wysłany: 4 października 2021, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jest ktoś z Lublina ? Chciałabym podpytać odnośnie podania immunoglobiny na NFZ gdzie szukać 🙃

  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 4 października 2021, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny też mam obawy żeby kupować jakąś wyprawkę😳 powiem Wam,że u mnie na zaparcia sprawdziły się płatki owsiane na śniadanie.płatki z miodem i masłem orzechowym zalewane wodą i jakoś daje radę 😂
    Moja waga od czerwca to +4kg i brzuszek już się zaokrąglił więc widać ciążę 🙂 widać choć ludzie w laboratorium czy sklepie nie widzą 😂😂

  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4092 1554

    Wysłany: 4 października 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam niestety +5 od czerwca :( a niestety bo juz mialam za trcohe wysokie BMI na starcie
    jestem na diecie cukrzycowej raczej sie pilnuje z jedzeniem ale apetyt sredni i jem wybiorczo czyli nie koniecznie warzywa ;) na szczescie cukry w normie :)
    brzucho od miesiaca mocno widac juz nie da sie ukryc chyba ze pod plaszczem

    a co do wyprawki :P
    po prentalanyych zaczelam szalec :D wlasnie na przekor przesadom i swoim obawom kupilam juz prawie wszystko :) na poczatku wrzesnia byly wyprzedaze wiec sie rzucilam tym bardziej ze od sierpnia wiem jaka plec :)

    Malweczka, Kaś844 lubią tę wiadomość

  • plinka2017 Autorytet
    Postów: 903 798

    Wysłany: 4 października 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam od czerwca na minusie 3 kg 🤷 chyba przez to, że TSH mi bardzo spadło.
    Mam cukrzycę ciążową, pilnuje diety. Teraz waga lekko wzrosła, więc może coś w końcu skoczy 🙂 brzucha ciążowego jeszcze za bardzo nie widać. U mnie BMI też trochę było za wysokie.

    Co do wyprawki, to jeszcze tak do końca listopada czekam 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2021, 12:08

    Nat. ciąża - Poronienie 8 t.c. 09.2018
    PCOS, nied. tarczycy, IO
    PAI1 hetero, MTHFR homo
    Od 2018 dalsze starania, IUI, bez skutku
    2021 InVitro IMSI uzyskano 2 blastki

    Transfer świeży 2.06.2021 4AA c.bioch.

    Transfer 2.07.2021❄️ 4BA 🙏
    6 dpt ⏸️
    10.03.2022 Wiktor 3825 g 🥰

    03.2023 walczymy o rodzeństwo 💪
    Pobrane 18 🥚11 dojrzałych
    Mamy 6 ❄️
    3x 4ba, 4bb, 3aa, 3ba

    25.04 transfer ❄️ 4ba
    6 dpt ⏸️, 7 dpt beta 64, 9 dpt beta 194, 11 dpt beta 542, 13 dpt beta 1299 , 20 dpt beta 10734, 27 dpt ❤️ 0,75 cm, 30 dpt ❤️ 0,94 cm
    9+4 🖤 dziewczynka. łyżeczkowanie
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 4 października 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie płatki owsiane to podstawa w ciągu dnia. Jadłam przed ciążą, potem miałam lekki wstręt do słodkich śniadań, ale od ponad miesiąca znowu mogę jeść. Chyba ostatnio jem za dużo słodkiego i chleba razowego i może to przez to mam zaparcia...Jedynie kawa mi pomaga, ale nie chce pić za dużo bo wypłukuje witaminy i minerały z organizmu.

    Co do wyprawki to mamy po znajomych łóżeczko, ale musimy je przywieźć do domu. Oprócz tego to tylko na razie przeglądam ciuszki i akcesoria, ale nic nie kupiłam. W październiku chcemy umeblować pokój dla dziecka i wtedy zacznę gromadzić wyprawkę 😊

    zi13gov36gutrlme.png
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 4 października 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na plusie 1kg, ale miałam zapas już przed ciąża (tak z 5kg). Zaparcia też mnie męczą i to od 6tc. Śliwki itp. nie dają rady. Moja gin powiedziała, że mogę brać Lactulose - to taki syrop, ale niestety na bazie cukru, więc przy cukrzycy chyba odpada. Mam brać jedną łyżkę stołową na dzień, ale słabo mi pomaga. Jutro mam wizytę, więc może coś jeszcze się dowiem jak walczyć z tymi zaparciami, bo spodziewam się, że z tygodnia na tydzień będzie trudniej - dam Wam znać.
    Ruchów małej raczej nie czuję, mimo, że to nie pierwsza ciąża, ale pewnie mam jeszcze czas... 😊
    O wyprawce nie myślę, nie mam odwagi...

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Mea Autorytet
    Postów: 827 1120

    Wysłany: 4 października 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś844 wrote:
    Dziewczyny też mam obawy żeby kupować jakąś wyprawkę😳 powiem Wam,że u mnie na zaparcia sprawdziły się płatki owsiane na śniadanie.płatki z miodem i masłem orzechowym zalewane wodą i jakoś daje radę 😂
    Moja waga od czerwca to +4kg i brzuszek już się zaokrąglił więc widać ciążę 🙂 widać choć ludzie w laboratorium czy sklepie nie widzą 😂😂
    Ja też jeszcze nic nie kupuję nie sprawdzam.. jedynie to pudełko ale je dostałam, wyprawkę zacznę kompletować jakoś w styczniu może grudniu ( choć raczej wątpię bo grudzień to zamieszanie, święta, prezenty więc średnio będzie z czasem)
    Ja schudłam (49kg)choć nie mam wymiotów i nie miałam, jem normalnie nie wiem o co chodzi 😒 zobaczę co lekarz powie bo to dziwne.we wcześniejszych ciążach ok 20 tygodnia zaczynałam tak fest rosnąć w brzuchu i waga też rosła

    age.png
  • Patrycja3791 Autorytet
    Postów: 542 249

    Wysłany: 4 października 2021, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam od lekarza, wszystko jest dobrze. Będzie chłopak 😊

    U mnie waga w miejscu 46kg, ale jestem krasnalem po prostu 🤷‍♀️ Ruchów nie czuje, bo to dopiero 15tc.
    Mam zaklepany wózek od koleżanki. I to na tyle.

    Bąblinka, Malweczka, Maggy_88, Aga___, Norka01 lubią tę wiadomość

    06.04.22r. 👶 Syn 💙

    2023r. 4x ciąża biochemiczna

    15.04.24 ⏸
    17.04.24 🩸48,3
    19.04.24 🩸159,5
    21.04.24 🩸430,8
    23.04.24 🩸1135,0
    25.04.24 ⭕ pęcherzyk ciążowy na USG🥰

    preg.png
  • Robaczek Autorytet
    Postów: 1365 1774

    Wysłany: 4 października 2021, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mogę do Was dołączyć. Termin mam n 20 marca. Czytalam, że pisalyscie o ruchach, ja też ich jeszcze nie czuje, ale łożysko mam na przedniej ścianie więc może to być powodem. Kupiłam sobie detektor tętna i w sumie dziś pierwy raz udało mi się usłyszeć serduszko.

    Maggy_88, Patrycja3791, Wojcinka, Kaś844, Caro lubią tę wiadomość

    2016 29.08 - punkcja pobrano 15 komórek, 9 prawidłowych, zapodniono 6 i mamy 6 zarodków.
    03.09.2016 podano 2 zarodki trzydniowe i został z nami 1 - Natalka.
    Zostało 4 ❄❄❄❄ ( 2 trzydniowe i 2 blastki)
    2020 powrót po rodzeństwo - badania i leczenie gronkowca
    1.03.2021 criotransfer, podana blastka - nieudany.
    31.03.2021 crotransfer - kolejna blastka - nieudany
    Kwiecień- histeroskopia - wszystko ok
    31.05.2021 - criotranafer podany zarodek trzydniowy ( drugi hodowany do blastki i ponownie zamrozony)- nieudany
    02.07.2021 criotranasfer blastki
    07.07.2021 beta 22- 6 dpt.
    08.07.2021 beta 42- 7 dpt
    19.07.2021 beta 6842 - 17 dpt

    7470rjjgfwkskiid.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 5 października 2021, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,
    Ja też ruchów na razie w ogóle nie czuje a na wadze od lipca +2,5kg. Co do wyprawki to kompletnie się z tym nie spieszę, nie kupiliśmy jeszcze absolutnie nic, a pierwsza zakupy myślę że zaczniemy robić w styczniu dopiero :)

    Ogólnie od jakiegoś czasu męczą mnie straszne bóle głowy (nigdy nie miałam problemów z migrenami itd) i od 4 dni mam biegunkę :( byłam już u lekarza internisty, zrobił cały zestaw badań - krew, mocz, kal i nic nie wyszło poza lekkim odwodnieniem. Więc wlewam w siebie elektrolity i faktycznie teoche to pomaga chociaż są po rpostu OBRZYDLIWE więc nie jest lekko 🙈
    Lekarz żeby dmuchać na zimne skierował mnie też dzisiaj do neurologa na konsultacje bo jednak martwią go te bóle głowy, ale to tak bardziej żeby na pewno wszystko wykluczyć a nie ze coś faktycznie złego podjerzewa. Ja się w każdym razie cieszę że jestem pod dobrą opieką 💛

    Caro jak tam u Ciebie?

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 5 października 2021, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robaczek wrote:
    Hej, mogę do Was dołączyć. Termin mam n 20 marca. Czytalam, że pisalyscie o ruchach, ja też ich jeszcze nie czuje, ale łożysko mam na przedniej ścianie więc może to być powodem. Kupiłam sobie detektor tętna i w sumie dziś pierwy raz udało mi się usłyszeć serduszko.
    Witamy :) ja też się ciągle bije z myślami co do detektora ale myślę że ostatecznie odpuszczę bo nowego nie kupię a na rynku wtórnym nir mogę tu znaleźć żadnego 🤷‍♀️

    soprecious lubi tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • mar.1 Przyjaciółka
    Postów: 92 101

    Wysłany: 5 października 2021, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajnie poczytać co u Was :) ja jeszcze takich silnych ruchów nie czuję, wieczorem czasami takie delikatne bąbelki i podejrzewam, że to maluch, ale nie jest to regularne.
    U mnie brzuszek już widać, waga może +3kg, ale piłeczka mała już jest. Pod luźna bluzką nie widać bardzo, ale jak obcisła to od razu ;)
    My z wyprawki nic jeszcze nie mamy. Coś na pewno dostaniemy od rodziny, ale raczej niewiele, bo w rodzinie same dziewczynki. Ostatnie dni w pracy przede mną, więc jak już będę na L4 to powoli zacznę myśleć o wyprawce. Chociaż pierwsze zakupy to pewnie w listopadzie dopiero zrobimy. Zobaczymy, nie spinam się na razie w tym temacie :) najpierw chcę jeszcze ogarnąć szkołę rodzenia, bo jeszcze nic nie wiem co i jak i gdzie 😱

    06.04 ⏸️ 💕

    24.02.2022 17:50 53 cm 3020 g 👶T💙
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 5 października 2021, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojcinka no to nieźle Cię poskładało. Kurczę dobrze, że masz tak fachową opiekę i sprawdzają wszystko 🙂 A fakt, elektrolity to złooo.. są okropne. Zdrówka ❤️

    Ja wyszłam z niedzielę ze szpitala. Naczyj ubłagałam oryndatora, żeby mnie wypuścił 🤦 Zrobili mi EKG, echo serca, badania krwi, założyli Holtera na 24h, byłam dwa dni podłączona pod kardiomonitor i miałam kroplówki z potasem i ostatecznie stwierdzili, że to arytmia indukowana ciąża i stresem. Samo serce jest ok, nie ma żadnych wad, jakichś zaburzeń w zastawkach itp. Fachowo nazwali to przedwczesna depolaryzacja komorowa. Także ten 🤦 Mam ten lek, Betaloc zok. Niby ordynator i dwóch lekarzy zapewniało mnie, że to najmniejsza z możliwych dawek, że to drugi trymestr, i nie zaszkodzi to Małemu, ale ja już sobie w głowie swoje myślę. Dobrze, że mam wizytę u gina w czwartek, to zaraz go wypytam i zadam milion pytań. Ogólnie mam się zgłosić do kardiologa po 30tc, bo chce podjąć wtedy próbę odstawienia tego leku. Narazie przez te dwa dni nie czuje jakiejś spektakularnej poprawy. Może organizm musi nasycić się lekiem, sama nie wiem.

    Co do wagi i brzuszka to ja niby przytyłam 2kg, ale brzuch mi tak wyskoczył, że ojacie 😄 Z Małą zaczęło być coś widać około 20tc, ale chyba na tym etapie nie miałam takiego dużego. W sobotę są urodziny Księżniczki, więc mam problem w co mam się ubrać, a raczej w co mam się zmieścić 🤦

    Robaczek lubi tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
‹‹ 104 105 106 107 108 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ