X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oddałam krew na nifty. Teraz tylko juto usg przeżyć i czekac na wyniki 🙇🏻‍♀️🙆🏻‍♀️ ja nie czuje żadnych ruchów oprócz tak mi się wydaje wzdec i jelit i w sumie nie wierzę że to mogłoby dziecię być

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 13:57

    Olalasz lubi tę wiadomość

  • Mamma90 Przyjaciółka
    Postów: 116 92

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ruchów to ja na razie jeszcze nic nie czuję w pierwszej i w drugiej ciąży też luźno czułam ruchy bo dopiero około 20 tygodnia ciąży.
    Co do aktywności to w pierwszej ciąży pracowałam fizycznie do 7 miesiąca ciąży jeździłam na rowerze w ogóle nie czółam zmęczenia.W drugiej ciąży już nie pracowałam ogarniałam dom i 3 łatkę i już miałam dosyć nic mi się nie chciało.A teraz w 3 ciąży czuję się okropnie mdłości przez cały dzień ledwo ogarniam moją 4 łatkę i roczniaka

    svchskjoduldtv7v.png
    8p3oyx8dy7nqt94l.png
    Wiktoria 05.03.2015r♥️
    Emilka 17.08.2018r♥️
    Dominik 23.03.2020r♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana a kiedy masz to prenatalne? Bedzie napewno zdrowa dzdzia, prosze nie znikac bez slowa!

  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elo wrote:
    Cześć dziewczyny,

    pokusiłam się o małe porównanie testów prenatalnych na swoje potrzeby (tylko wybranych, nie wszystkich), bo mam juz w głowie mętlik - może się komuś przyda?

    Edit: starałam się unikać błędów, ale mam niemedyczne wykształcenie, a czasami producenci piszą o tym samym na różne sposoby :)

    474d038bd5cc.png
    A „ Nace” to jest to samo co Nifty?

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj byłam na basenie, dzisiaj ćwiczyłam w domu na macie ćwiczenia dla ciężarnych. A w przyszłym tygodniu chce iść na zajęcia zorganizowane, jakaś joga czy pilates. Będę w Krakowie więc wybór jest duży.
    Bardzo bym chciała być aktywna bo jestem przekonana że aktywności w ciąży wpływa na lepsze samopoczucie i łatwiejszy poród. Poza tym przed ciążą ćwiczyłam, siłownia, rower, rolki, basen.
    Gdyby tylko te mdłości odeszły w niepamięć to obiecuje że będę regularnie ćwiczyć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 15:29

    relgi09kukfprg92.png
  • Natalia85 Przyjaciółka
    Postów: 72 77

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętam moją pierwszą kąpiel Oli. Włożyłam ją do wody i za chwilę wyjęłam hihi, ale kolejna była lepsza. Pamiętajcie że jest jeszcze położna, która może Wam wykąpać maleństwo i na wiele pytań i wątpliwości odpowie. Co do karmienia piersią, dla mnie to była gehenna, przez 2 miesiące 4 zastoje w lewej piersi, ból straszny przy karmieniu. Po roku się okazało że wedzidełko górne do podcięcia. Więc powiem Wam że najbardziej się boję tego karmienia. Ale teraz wiem, że jakby co będę wołać Panią od laktacji.

    8p3ougpjq5rhvxu5.png

    eiktuay3ja3l5dqc.png

    [*] 27.09.2014 (8tc)
  • dory Ekspertka
    Postów: 186 139

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi pani od laktacji ze szpitala zafundowała zjazd w postaci depresji, dlatego podziękuję. przez rok byłam mamą kpi - szkoda, że o takiej alternatywie nikt nie wspominał wtedy, tylko kp albo mm. najważniejsze to pamiętać, że kp nie zawsze zależy od matki ale też od dziecka ✌

    dhi4qqmze6ab5zr4.png
    🌈 A. 2018
    🎀 F. 2020
    🖤 🖤 🖤
  • Elo Ekspertka
    Postów: 231 260

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    A „ Nace” to jest to samo co Nifty?

    To nie jest to samo, zamiast dawnego NIFTY jest Nifty Pro - cena to około 2400, czeka się do 10 dni roboczych. Nifty Pro z tego co wyczytałam różni się od Nace plus z tym, że wykrywa 6 trisomii (nace plus wszystkie) ale też 84 mikrodelecje i mikroduplikacje, więc coś szerzej
    jest napisane też, że nifty pro wykrywa wszystkie aneuploidie - to jest chyba ta dodatkowa analiza chromosomów, która jest w sanco i w nace plus

    teraz już nie wiem sama, co wybrać, serio serio

    Olalasz lubi tę wiadomość

    yN7Pp2.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elo wrote:
    To nie jest to samo, zamiast dawnego NIFTY jest Nifty Pro - cena to około 2400, czeka się do 10 dni roboczych. Nifty Pro z tego co wyczytałam różni się od Nace plus z tym, że wykrywa 6 trisomii (nace plus wszystkie) ale też 84 mikrodelecje i mikroduplikacje, więc coś szerzej
    jest napisane też, że nifty pro wykrywa wszystkie aneuploidie - to jest chyba ta dodatkowa analiza chromosomów, która jest w sanco i w nace plus

    teraz już nie wiem sama, co wybrać, serio serio

    Elo, a masz jakieś wskazania że w ogóle rozważasz któreś z badań?

    relgi09kukfprg92.png
  • Elo Ekspertka
    Postów: 231 260

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Elo, a masz jakieś wskazania że w ogóle rozważasz któreś z badań?

    Póki co żadnych, prenatalne mam za 3 tygodnie dopiero, to będzie nasze pierwsze dziecko, w październiku kończę 35 lat i to ciąża z IVF, głównie chodzi o nasz spokój i pewność na czym stoimy, bo dojście do tego etapu nie było usłane różami.

    yN7Pp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dory wrote:
    mi pani od laktacji ze szpitala zafundowała zjazd w postaci depresji, dlatego podziękuję. przez rok byłam mamą kpi - szkoda, że o takiej alternatywie nikt nie wspominał wtedy, tylko kp albo mm. najważniejsze to pamiętać, że kp nie zawsze zależy od matki ale też od dziecka ✌

    Dokladnie. Sa dzieci "nie cyckowe" i nic sie nie poradzi.

  • Mia ❤️ Autorytet
    Postów: 433 534

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elo wrote:
    Póki co żadnych, prenatalne mam za 3 tygodnie dopiero, to będzie nasze pierwsze dziecko, w październiku kończę 35 lat i to ciąża z IVF, głównie chodzi o nasz spokój i pewność na czym stoimy, bo dojście do tego etapu nie było usłane różami.
    U mnie chodzi o to samo. Tylko tyle że ja od marca mam już skończone 35 lat ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 09:16

    1usavcqgr9stsdyk.png
  • Elo Ekspertka
    Postów: 231 260

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia ❤️ wrote:
    U mnie chodzi o to samo. Tylko tyle że ja od marca mam już skończone 35 lat ;)
    Myślałam o nace bo lecze sir w inviccie i wszystko bym miała w 1 klinice...

    Myślę, że w tym wypadku znaczenie ma zakres, który Cię interesuje i cena, ja też do nich przywykłam, ale prawda jest taka, że tylko pobierają krew i organizują wysyłkę :)

    A w której Invikcie Wam się udało?

    yN7Pp2.png
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia ❤️ wrote:
    U mnie chodzi o to samo. Tylko tyle że ja od marca mam już skończone 35 lat ;)
    Myślałam o nace bo lecze sir w inviccie i wszystko bym miała w 1 klinice...
    A ja skończyłam 37 lat i tez invitro. Ale zapytam lekarza, który będzie nam robić prenatalne.

    Peggie lubi tę wiadomość

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Elo Ekspertka
    Postów: 231 260

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    A ja skończyłam 37 lat i tez invitro. Ale zapytam lekarza, który będzie nam robić prenatalne.

    Ola podziel się pliz tym, co od niego usłyszysz a będzie miało walor uniwersalny, może nam się przyda:)

    yN7Pp2.png
  • Rusałka06 Autorytet
    Postów: 449 348

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja walczyłam o kp prze 4 miesiące i walkę wygrałam, karmiłam w sumie 1.5 roku i potem już było bezproblemowo. Ale było mi bardzo ciezko te 4 miesiące i zabrało mi to trochę radość tych pierwszych chwil z dzieckiem. Z perspektywy cieszę się ze wytrwałam i drugie tez chce karmić piersią ale chyba już nie za wszelka cenę...

    n59y2n0a4o8fm1ic.png

    qdkkdf9hht6ogiuw.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam zamiar karmić i mleko odrazu miałam ale psychicznie nie potrafilam sie przestawić. I te nawaly pokarmu i to ze w moejscu publicznym ciezko. Nie potrafilam. Teraz nie chce sie nastawiac, bo zycie weryfikuje. Co do aktywnosci to podobno pomags w porodzie tez. Jednak czytalam ze nie powinno sie jezdzic na rowerze.

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Mia ❤️ Autorytet
    Postów: 433 534

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elo wrote:
    Myślę, że w tym wypadku znaczenie ma zakres, który Cię interesuje i cena, ja też do nich przywykłam, ale prawda jest taka, że tylko pobierają krew i organizują wysyłkę :)

    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 09:19

    1usavcqgr9stsdyk.png
  • Mia ❤️ Autorytet
    Postów: 433 534

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    A ja skończyłam 37 lat i tez invitro. Ale zapytam lekarza, który będzie nam robić prenatalne.
    Ja jeszcze przed prenatalnymi mam 1 wizytę 02/09 to pogadam z lekarzem :)

    1usavcqgr9stsdyk.png
  • dory Ekspertka
    Postów: 186 139

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dużo na głowę z kp dało mi to, że pokarm miałam jeszcze długo przed narodzinami córki. przecież jak jedzenie jest to ze mną jest coś nie tak 😏
    teraz pokarm również już się pojawił, na szczęście jestem mądrzejsza o poprzednie doświadczenia 💪

    dhi4qqmze6ab5zr4.png
    🌈 A. 2018
    🎀 F. 2020
    🖤 🖤 🖤
‹‹ 163 164 165 166 167 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ