X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • arjot Ekspertka
    Postów: 164 82

    Wysłany: 7 lipca 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wierzę, że to już marzec. Ten czas biegnie w zastraszającym tempie :D
    Powodzenia mamusie, spokojnych ciąż Wam życzę ;-)

    Majowa_nadzieja, Leśny_stworek lubią tę wiadomość


  • Leśny_stworek Koleżanka
    Postów: 47 45

    Wysłany: 7 lipca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :-)
    To i ja się dołączę i wpiszę na sam początek listy, bo termin mam na 1 marca :-)
    O ciąży dowiedziałam się w Boże Ciało i powoli przyzwyczajam się do myśli, że niedługo zostanę ponownie mamą. Mam synka, który dopiero skończył rok, do tego pracuję na pół etatu także na ciążowe leniuchowanie nie mam co liczyć. Póki co staram się jeszcze nie nakręcać, bo to bardzo wczesny etap i wszystko może się wydarzyć.
    Wczoraj byłam u ginekologa i miałam pierwsze USG (to było 5+5) i już bije serduszko! Normalnie bym tak szybko na usg nie poszła, żeby się nie zestresować, że jest za wcześnie i jeszcze niczego nie widać ale znalazłam guzka na piersi i byłam bardzo tym przestraszona, a usg dzidzi było przy okazji. Na szczęście guzek okazał się tylko torbielką.
    Pozdrawiam i życzę Wam spokojnych nudnych ciąż :-)

    Dorjana, Katy, Monna lubią tę wiadomość

    cd9bs65gvuog3tc2.png
    22dpo - beta 7160 mIU/ml
    24dpo - 14 296 mIU/ml
    27dpo (5+5) - jest serduszko! <3

    zem3j44jy69rx3nz.png

    23.08.2017 - Aniołek [*] 7 tyg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 💚 dołączam. Z OM wychodzi 20marca :-) druga ciąża w pierwszym cyklu starań. Mam już syna (14.08.2015 w 4 cyklu starań) trzymam kciuki za spokojne ciąże

    Katy lubi tę wiadomość

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 7 lipca 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny ;)

    Leśny_stworek, to widze, ze tez bedziesz miala mala roznice wieku pomiedzy dziecmi :p

    Ja nie chce mówić zbyt dużej ilosci osob bo ciaza kompletnie nie planowana, z reszta mielismy zawirowania mieszkaniowe teraz i jakos nie chce zeby tak wczesnie wiedzieli..W pierwszej ciazy rodzina sie dowiedziała kolo 10tyg, a znajomi prawie w polowie ciazy dopiero :p

    Nie mam aplikacji wiec nie pomogę, nawet nie wiedzialam o jej istnieniu szczerze mowiac :p

    Ja ide 11 lipca na usg to bedzie 6+4tc i mam nadzieje, ze juz serduszko bedzie bilo :)

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Majowa_nadzieja Autorytet
    Postów: 283 316

    Wysłany: 7 lipca 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olala29 wrote:
    Hej 💚 dołączam. Z OM wychodzi 20marca :-) druga ciąża w pierwszym cyklu starań. Mam już syna (14.08.2015 w 4 cyklu starań) trzymam kciuki za spokojne ciąże


    Dziewczyny objaśnijcie mi skrót OM ? Jesteś zielona :P wybaczcie :P

    16.08. Drugi Synuś, pępowina trójnaczyniowa <3
    20.07.22 Prenatalne, pępowina dwunaczyniowa, synek ??
    15.06.22 Mamy 💜 i 10 mm Żabeczkę 😻

    05.03.2020 39tc , cc rodzi się Szymcio💙 ma 2 lata i 5 m-cy
    29.07.19 Serduszko 💖 8tc+1, 17 mm człowieka :)
  • Leśny_stworek Koleżanka
    Postów: 47 45

    Wysłany: 7 lipca 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa_nadzieja wrote:
    Dziewczyny objaśnijcie mi skrót OM ? Jesteś zielona :P wybaczcie :P

    OM - ostatnia miesiączka :-)

    Katy, faktycznie bardzo podobną różnicę będziemy miały. Trochę się boję jak to będzie, szczególnie na początku mając noworodka i niespełna dwulatka ale na pewno są też plusy takiej małej różnicy.

    cd9bs65gvuog3tc2.png
    22dpo - beta 7160 mIU/ml
    24dpo - 14 296 mIU/ml
    27dpo (5+5) - jest serduszko! <3

    zem3j44jy69rx3nz.png

    23.08.2017 - Aniołek [*] 7 tyg.
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 7 lipca 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana, ciezka sprawa, moze faktycznie lepiej sie przyznac tylko powiedziec, żeby nikomu na razie nie mowila :)

    Leśny_stworek, tez sie boje, ale przynajmniej za jakis czas beda sie razem bawic, między mna, a siostra jest taka roznica i mamy caly czas dobry kontakt :p

    Kurcze, ale sie cos "chorobowo" zaczelam czuc :/

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Polka Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 7 lipca 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dołączam termin z Om na 12 marca. Cieszę się bardzo i jednocześnie stresuję ponieważ w październiku poronilam w 12 tygodniu a w styczniu miałam ciążę pozamaciczną. Wizyta 16 lipca.

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 7 lipca 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy;) Trzymam kciuki zeby tym razem bylo wszystko ok 😘

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Polka Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 7 lipca 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję😘

  • KolendrA Ekspertka
    Postów: 207 246

    Wysłany: 8 lipca 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się wstrzymuje z informowaniem rodziny. Myślę że to kwestia indywidualna i niech każda z nas robi co czuję. Mi się nie spieszy ;) Powiem chyba dopiero po 1 badaniach prenatalnych. A dlaczego? Dlatego ze to bedzie mojej pierwsze usg :( W Szwecji pierwsze usg wykonują dopiero w 20 TYGODNIU :o obecnie jestem w Polsce na wakacjach ale jeszcze za wcześnie na badanie więc kolejny raz przylecimy tak żeby zrobić prenatalne.
    Będę Wam zazdrościć wizyt... Ale co zrobić :)

    Dorjana lubi tę wiadomość

    d16e329c5c.png
  • KolendrA Ekspertka
    Postów: 207 246

    Wysłany: 8 lipca 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana wrote:
    Ja najchetniej też bym poczekała z informacją nawet do 20 tc ale nie sądzę abym tak długo dała radę brzusia ukryć :/
    Najchętniej to dopiero na Boże Narodzenie bym powiedziała :P
    Haha 😂 kokarda na brzuch i prezenty z głowy ;)

    Dorjana lubi tę wiadomość

    d16e329c5c.png
  • Rusałka06 Autorytet
    Postów: 449 348

    Wysłany: 8 lipca 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na razie nikomu nie mówimy. Rodzicom powiem chyba na początku sierpnia. Myślałam zeby powiedzieć po pierwszym usg 15.07 ale na początku sierpnia lecimy na wakacje i nie chce słuchać przestróg i zamartwień rodziców . Także chyba po powrocie im powiemy. A reszcie rodziny i znajomym to dopiero po badaniu prenatalnym w 12tc. Ja tam lubie mieć świadomość ze na razie to tylko moja rzecz i z nikim się nie dziele ;)

    n59y2n0a4o8fm1ic.png

    qdkkdf9hht6ogiuw.png
  • Odeta Ekspertka
    Postów: 170 93

    Wysłany: 8 lipca 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się na marcowym wątku.
    Jeszcze niedawno byłam aktywna na wątku mam z października 2018, a tu niespodzianka i zapowiada się rodzeństwo dla naszej Ali w marcu 2020. Aplikacja w tel TP wyznaczyła na 4 marca 2020.

    Dori1811, Katy, Peggie, Monna lubią tę wiadomość

    2018 nasz wyczekany cud z nami :) II IVF
    2019 nasz kropek niespodzianka - rośnij zdrowo :)
    iUWop1.png

    16uds65get28u929.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 8 lipca 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Odeta ;) o kurcze to dopiero mala roznica wieku :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Polka Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 9 lipca 2019, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to gratulacje Odeta u mnie niestety pomiędzy pierwszym dziećmi będzie duża 10 lat, trochę nam zeszło czekając na drugie dzieck😊

  • Polka Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 9 lipca 2019, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie dziewczyny czy kontrolujecie przyrost bety? Jak tak to ile wynosi i w którym tygodniu jesteście i ile wynosi beta. Ja po ostatniej ciąży pozanacicznej strasznie się boję chociaż na początku beta wynosiła 91 w dniu @ a po 48h 198 właśnie wybieram się do laboratorium najchętniej to bym tam zamieszkała 😊

  • Peggie Ekspertka
    Postów: 140 117

    Wysłany: 9 lipca 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, kochane <3
    Właściwie nie wiem czy się witać, bo jeszcze tak wcześnie, ale pomyślałam, że cokolwiek się stanie, to i zawsze będę mamą tego kropka :) U mnie powinien być max 5/6 tydzień, więc co chyba marzec, prawda? :D Jestem majową mamą 2018, więc jeśli się uda różnica będzie mała, więc strasznie się boję jak to ogarnę, zwłaszcza, że córa to mały szatanek jest :D
    W sobotę wyszłam ze szpitala, bo dzień po pozytywnym teście zaczęłam krwawić żywą krwią :( Myślałam, że to już koniec, ale krwawienie ustało, a na usg widać było pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym. W piątek mam wizytę więc dowiem sie czy ciąża się rozwija. Trzymajcie proszę kciuki!

    GRATULACJE DLA WSZYSTKICH MARCOWYCH MAM! Oby to było nudne 9 miesięcy! :)


    bx8tp2.png

    ZCzqp1.png

  • Peggie Ekspertka
    Postów: 140 117

    Wysłany: 9 lipca 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie jakieś objawy? W pierwszej ciąży wymiotowałam nawet po wodzie do około 13tc. Teraz trochę tylko mnie mdli i piersi bolą :D


    bx8tp2.png

    ZCzqp1.png

  • Polka Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 9 lipca 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to bym mogą cały czas spać a pogoda za oknem idealna do leżenia pod kocem😊

    meetme lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ