X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 28 lutego 2021, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A próbowałaś całkowicie odstawić nabiał? Ja ostatnio próbowałam nawet mleko bez laktozy ale znowu mu wyszły czerwone plamy i zmiany skórne. Tak już chyba 2 miesiace unikam mleka,serów jogurtów, jajek.

    Ja podaje vigantol.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 15:17

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 28 lutego 2021, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Widzę że ten Vigantol ma dawke 500 a ja mialam zalecone 400. Nie wiem czy sama mogę zwiekszyc🤔
    Niby mialam podawac Juvit ale kolezanka mowi że jej kilku pediatrow mowilo, że jest najgorszy


    Najpierw 2 tygodnie jadlam tylko masło a od kolejnych 2 nie jem nic. Od tygodnia nie mam też jajek. Jak czytam to wszysko wskazuję na nietolerancje laktozy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 15:56

  • Gaja88 Autorytet
    Postów: 1400 1385

    Wysłany: 28 lutego 2021, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Widzę że ten Vigantol ma dawke 500 a ja mialam zalecone 400. Nie wiem czy sama mogę zwiekszyc🤔
    Niby mialam podawac Juvit ale kolezanka mowi że jej kilku pediatrow mowilo, że jest najgorszy
    Najpierw 2 tygodnie jadlam tylko masło a od kolejnych 2 nie jem nic. Od tygodnia nie mam też jajek. Jak czytam to wszysko wskazuję na nietolerancje laktozy.

    My też podajemy małej Vigantol, lekarz nic mi nie powiedział jak powiedziałam co daje ;)
    U nas totalny dramat jeśli chodzi o wysypkę, cała twarz, głowa i uszy w czerwonych krostach, w sumie teraz na buzi się to zlało w wielkie czerwone, swędzące i łuszczące się plamy. Wczoraj dermatolog potwierdził, że to łojotokowe zapalenie skóry i przypisał steryd. Dziś na dobicie na głowie wyszła ciemieniucha :(

    starania od 2015 r. , PCOS, endometrioza II st, Hashimoto, IO, morfo 1-4 %, AMH- 3,6
    2018-2019 - 2 IUI, 3 procedury, 3 transfery- :( :( :( laparoskopia i histeroskopia
    zmiana kliniki
    4 IMSI - 01.2020 r.
    1 transfer - 5.05.2020 - blastka 5.1.1
    beta 7dpt - 49,3 mlU/ml; 9dtp - 155,6 mlU/ml; 13dpt - 875,6 mlU/ml; 15dpt - 1450 mlU/ml, 30dpt <3
    2 transfer - 25.02.2022 - blastka 5.1.1 - :(
    3 transfer - 24.03.2022, 10 tc 💔😭
    4 transfer - :(
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 28 lutego 2021, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też była ciemieniucha, dziadostwo straszne. Udało mi się pozbyć dosyć szybko na szczęście 🙈

    Jak tak Was czytam dziewczyny to straszne macie problemy z maluszkami sama nie wiem co bym zrobiła na waszym miejscu ale robicie wszystko co możecie, oby minelo to szybko ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 17:47

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 28 lutego 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas był/jeszcze troche jest - tradzik niloworodkowy na twarzy i teraz sie pojawila ciemieniucha. Na szczescie po posmarowaniu olejkiem i delikatnym przetarciu tetra schodzi.
    @Anulas można podawac Vigantol. Tez go mamy. Położna mi to potwierdziła i lekarz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 19:14

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • A gustu Ekspertka
    Postów: 225 87

    Wysłany: 28 lutego 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ma d na receptę devikap

    📍Niedoczynność tarczycy
    📍MTHFR_c677Thetero
    📍29.10.2019 iui 😟
    📍10.01.2020 udało się ❤
    Jezu ufam tobie. Ty się ty zajmij.

    860ianli7vtdwtrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2021, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luluiza jak czytam to aż serducho boli. Małe dzieci nie powinny mieć takich problemów. 😞 Anulas u nas poprawiło się po trzech dniach bycia na diecie . Ale mamy za to strajk ze spaniem i co 10 minut jest ryk w łóżeczku . Już z tydzień nie śpimy 😩

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2021, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ostatnio że spaniem mogiła 😞, Ignas tylko śpi na rękach z pieluszka jak Go odkładam do łóżeczka to co chwilę pobudka,😢 teraz jeszcze przez tydzień jestem sama bo mąż w delegacji i dziś się pocieszałam i też zastanawiam co w takiej sytuacji robi mama bliźniaków

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 28 lutego 2021, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaja88 masakra, współczuję 🤦
    Poki co u nas ze spaniem jeszcze nie ma takiej tragedii.
    Za dużo rozumiem, że przeszłaś na dietę bez nabialu?

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 28 lutego 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a może maluchy Wam zasypiają przy piersi? Jak widzę oznaki snu u małego to chwilę bujam przystawiam do piersi na leżąco on cumknie 2-3 razy i zasypia puszczając moja pierś. Czuje że jestem blisko i śpi. U mnie porażka z odłożeniem do łóżeczka (już nawet tego nie robię bo bym się zajechała.. po 10 min pobudka)

    Moze Wam to pomoże, bo sama wiem co to jest zmęczenie brakiem snu... 😥

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 22:14

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2021, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    Luluiza jak czytam to aż serducho boli. Małe dzieci nie powinny mieć takich problemów. 😞 Anulas u nas poprawiło się po trzech dniach bycia na diecie . Ale mamy za to strajk ze spaniem i co 10 minut jest ryk w łóżeczku . Już z tydzień nie śpimy 😩


    No nie pisałam już o zielonych i śluzowych kupach, bo to oczywiście objaw alergii i ciągłego dostosowywania się układu pokarmowego, ale pomino kilku alergenów które wyszły, jem te rzeczy raz na 3 dni i po prostu to się pojawia i znika, jest to niby profes szybszego “ wychodzenia ” z alergii. Tez o tym czytałam, bo alergolog mi to tłumaczyła. Ufam lekarce i czekam na wiosnę. Przy AZS sporo nawyków musieliśmy zmienić ale na szczęście spi dobrze, poza stanami zaostrzeń bo wtedy go to mega swędzi.. i niestety drze się że złapać go nie można, na macie źle na rękach zle .. 😞

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2021, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luluiza dobrze że zrobiliście te badania i macie kogoś kto wyprowadza was z tego. Jak widzę tych pediatrów i każdy co innego mówi to taki człowiek jest na wagę złota. Nam też mówiła że puki co testów nie zaleca robić bo nie wyjdą . Ale u was jest inna sprawa i tu nie ma na co czekać. Ciężko mi to nawet sobie wyobrazić jak on się musi czuć jak to dziadostwo swędzi 😞
    Anulas tak na dietę bez nabiału , widzę że nie odrywa się tak od piersi i nie ma takich kup z tym śluzem w takich ilościach . Więc wnioskuję że chyba pomaga .
    Helena 93 ja się śmieję że moja córka skutecznie odwodzi mnie od decyzji żeby mieć rodzeństwo 😕

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2021, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was była z maluszkiem na podcięciu wedzidelka w Poznaniu lub okolicach? Albo macie może jakiś namiar?

  • Gaja88 Autorytet
    Postów: 1400 1385

    Wysłany: 1 marca 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale_ks wrote:
    Czy któraś z Was była z maluszkiem na podcięciu wedzidelka w Poznaniu lub okolicach? Albo macie może jakiś namiar?

    Mi położna polecała dr Sobale, przyjmuje prywatnie w Suchym Lesie, a na NFZ na Sobieskiego. Na NFZ terminy były krótsze niż prywatnie jak sprawdzałam. Ja pojechałam z małą na konsultację do laryngologa polecanego przez wszystkich znajomych - do dr Szydlowskiego i stwierdził, że wędzidełko nie jest do podcięcia wiec się ostatecznie nie zdecydowaliśmy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2021, 16:00

    starania od 2015 r. , PCOS, endometrioza II st, Hashimoto, IO, morfo 1-4 %, AMH- 3,6
    2018-2019 - 2 IUI, 3 procedury, 3 transfery- :( :( :( laparoskopia i histeroskopia
    zmiana kliniki
    4 IMSI - 01.2020 r.
    1 transfer - 5.05.2020 - blastka 5.1.1
    beta 7dpt - 49,3 mlU/ml; 9dtp - 155,6 mlU/ml; 13dpt - 875,6 mlU/ml; 15dpt - 1450 mlU/ml, 30dpt <3
    2 transfer - 25.02.2022 - blastka 5.1.1 - :(
    3 transfer - 24.03.2022, 10 tc 💔😭
    4 transfer - :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2021, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaja88 wrote:
    Mi położna polecała dr Sobale, przyjmuje prywatnie w Suchym Lesie, a na NFZ na Sobieskiego. Na NFZ terminy były krótsze niż prywatnie jak sprawdzałam. Ja pojechałam z małą na konsultację do laryngologa polecanego przez wszystkich znajomych - do dr Szydlowskiego i stwierdził, że wędzidełko nie jest do podcięcia wiec się ostatecznie nie zdecydowaliśmy.


    Również polecam dr Szydłowskiego, u nas akurat było podcinane

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, a czy dr Szydlowski przyjmuje tez na NFZ czy tylko prywatnie?

  • Gaja88 Autorytet
    Postów: 1400 1385

    Wysłany: 1 marca 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale_ks wrote:
    Dzięki dziewczyny, a czy dr Szydlowski przyjmuje tez na NFZ czy tylko prywatnie?
    Tylko prywatnie, ma gabinet w Swarzedzu na ul. Spokojnej.

    Ale_ks lubi tę wiadomość

    starania od 2015 r. , PCOS, endometrioza II st, Hashimoto, IO, morfo 1-4 %, AMH- 3,6
    2018-2019 - 2 IUI, 3 procedury, 3 transfery- :( :( :( laparoskopia i histeroskopia
    zmiana kliniki
    4 IMSI - 01.2020 r.
    1 transfer - 5.05.2020 - blastka 5.1.1
    beta 7dpt - 49,3 mlU/ml; 9dtp - 155,6 mlU/ml; 13dpt - 875,6 mlU/ml; 15dpt - 1450 mlU/ml, 30dpt <3
    2 transfer - 25.02.2022 - blastka 5.1.1 - :(
    3 transfer - 24.03.2022, 10 tc 💔😭
    4 transfer - :(
  • A gustu Ekspertka
    Postów: 225 87

    Wysłany: 1 marca 2021, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze nie dosyć ze tyle problemów z zajściem w ciążę to jeszcze z maluszkami są takie problemy.ja tez na diecie bez mlecznej podobno bardzo alergizuje tez seler i jablko. U mnie dochodzi jeszcze marchew i czekolada. Jak byłam u alergologa to przedstawił to tak
    R ryby
    O orzechy
    C czekolada
    K kakao
    Czyli pierwszy rok dziecka
    To są alergeny silnie działające jak dziecko ma skaze.
    A na sen w nocy dzieciaczka mam rade może nie za dobrą ale u mnie sprawdziła się w 100 % kiedy śpię z małym w tym samy lozku spi całą noc a jak próbowałam odkładać do łóżeczka wozka kołyski lipa budził się cały czas więc teraz kładę się koło niego w dzien oczywiście jeśli mam na to czas i leżę z nim bo czy na rękach czy kolo niego i tak nic nie da się zrobić a tak chociaż jest wyspany i nie marudzi.

    📍Niedoczynność tarczycy
    📍MTHFR_c677Thetero
    📍29.10.2019 iui 😟
    📍10.01.2020 udało się ❤
    Jezu ufam tobie. Ty się ty zajmij.

    860ianli7vtdwtrl.png
  • A gustu Ekspertka
    Postów: 225 87

    Wysłany: 1 marca 2021, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i najważniejsze u mnie sprawdziła się też suszarka szum. Mam też szumisia i zamieniam go ale mały bardzo się wycisza przy szumach.

    📍Niedoczynność tarczycy
    📍MTHFR_c677Thetero
    📍29.10.2019 iui 😟
    📍10.01.2020 udało się ❤
    Jezu ufam tobie. Ty się ty zajmij.

    860ianli7vtdwtrl.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 1 marca 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gusta masakra z tymi uczulającymi produktami. Większość jem choc gotowanych a noe surowe.
    Cos z tym spaniem wspolnym jest. W sumie od dłuższego czasu spimy w 3. Jak w łóżeczku leży strasznie się wierci i wydaje mi się, że się nie wysypia. Jak spi z nami jest znacznie spokojniejsza.

    Kukus czekamy na relacje?

‹‹ 260 261 262 263 264 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ