X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana,bylam w jednym sklepie dla ciezarnych ale u mnie jest taki problem ze ja w ramionach jestem drobna i te sukienki owszem,mieszcza mi sie na brzuch i biodra ale wlasnie albo odstaja na plecach albo te wyciecia na ramiona zwisaja mi za duzo pod pachami ,w sensie ze wygladaja na mnie jak koszulka dla koszykarza :/ a orzez neta troszke sie boje ze moze nie dojsc albo jak dojdzie to moze znowu okazac sie nie pasujaca :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2017, 19:28

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic ,mam jeszcze 3tygodnie na znalezienie sukienki ,polatam jeszcze moze po tych sklepach z odzieza dla ciezarnych ,moze akurat jakas na mnie czeka :P nakgorsze jest to ze ja od zawsze w rozkloszowanych sukienkach chodzilam a im wiecej tiulu tym lepiej,jakos w tych prostuch sukienkach teraz to jak w worku sie czuje :P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam taki problem ze spodniami.. bo w pasie jak są dobre, to mi tak na udach i łydkach wiszą, ze w jeansach wyglądam jak w dresach.. a jak są dobre w nogach, to znów się w pasie nie mieszczę. Dlatego teraz się przerzuciłam na rozciągliwe sukienki i legginsy i jest mi mega wygodnie :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diana11 wrote:
    Ja mam taki problem ze spodniami.. bo w pasie jak są dobre, to mi tak na udach i łydkach wiszą, ze w jeansach wyglądam jak w dresach.. a jak są dobre w nogach, to znów się w pasie nie mieszczę. Dlatego teraz się przerzuciłam na rozciągliwe sukienki i legginsy i jest mi mega wygodnie :D


    Ciesz się,że tylko w biodra poszło :) zazdroszczę bo ja już na swoje uda patrzenia nie mam. Powinno się grubieć tylko w brzuchu. Ale za rok o tej porze będę miała nogi jak tyczki. Tylko pocieszyc sie zostalo :P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I chyba z leginsami najlepiej bo luzne,wygodne,mozna jakas fajna bluzke ubrac i jest pieknie :) i nie cisna jak guzik :p

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przetrwamy to, po ciąży znów będziemy jak modelki :D

    U nas pogoda dopisuje, weekend leci aktywnie :) jedziemy dzisiaj na jakiś festyn na wieś i koncze szykowanie wszystkiego przed jutrzejszym wyjazdem. Mamy wstać o 4, nie wiem jak ja to zrobię, No ale.. :D

    W ogóle byłam w piątek na wizycie, wszystko jest okej :) dostałam numer do położnej i mam do niej dzwonić i się umawiać.. i tak po powrocie dodomu patrzę na ta kartkę z tym numerem i myśle.. ale na co mam się umawiać i co powiedzieć jak zadzwonie? Lekarz nic więcej nie powiedział, a ja jakoś nie dopytałam. Czy któraś z was wie po co dzwoni się do położnej w ciąży?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 10:10

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, przepraszam Was, że tak ciągle wpadam i wypadam z obiegu, ale ciągle coś związanego z przeprowadzką. Jak nie kompletowanie mebli to jeżdżenie po sklepach za materiałami do remontu i pakowanie się. Niby czas do wyprowadzki do końca czerwca, ale mam już po dziurki w nosie swojego sąsiada i chce to zrobić jak najszybciej. Umowe już mamy, w środę po klucze i można startować :D Ostatnio chce poświęcić małemu jak najwięcej czasu bo to jedne z jego ostatnich chwil jako jedynaka i chce mu dać 100% siebie dla tego rzadko tu zaglądam. Postaram się dziś wieczorem Was nadrobić i coś odpisać każdej z Was. Jestem strasznie ciekawa co u Was :) Mam nadzieję, że już w krótce będę mieć i dla Was więcej czasu, a tym czasem zmykam bo syn się do drzemki szykuje :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana co do dzwonienia do położnej w ciąży to pewnie chodzi o umówienie się na wizytę. Ja do swojej też muszę zadzwonić i powiadomić o zmianie adresu i zapytać co dalej. Czy dalej będzie do mnie przyjeżdżać po porodzie czy muszę szukać innej. Myślę, że jak zadzwonisz i powiesz, że jesteś w tym i tym tyg ciąży i lekarz kazał Ci do niej zadzwonić i się umówić na wiytę to będzie okej :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diana11 wrote:
    Przetrwamy to, po ciąży znów będziemy jak modelki :D

    U nas pogoda dopisuje, weekend leci aktywnie :) jedziemy dzisiaj na jakiś festyn na wieś i koncze szykowanie wszystkiego przed jutrzejszym wyjazdem. Mamy wstać o 4, nie wiem jak ja to zrobię, No ale.. :D

    W ogóle byłam w piątek na wizycie, wszystko jest okej :) dostałam numer do położnej i mam do niej dzwonić i się umawiać.. i tak po powrocie dodomu patrzę na ta kartkę z tym numerem i myśle.. ale na co mam się umawiać i co powiedzieć jak zadzwonie? Lekarz nic więcej nie powiedział, a ja jakoś nie dopytałam. Czy któraś z was wie po co dzwoni się do położnej w ciąży?

    Musisz umowic sie na spotkanie :)
    Po prostu dzwonisz i mowisz ze dostalas numer w celu wybrania poloznej. One juz wiedza o co chodzi dalej wiec nie musisz tlumaczyc. Potem ona przyjezdza do cb do domu srednio co 2tyg i potem po.narodzinach malucha tez do 2miesiaca :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O proszę.. nawet nie wiedziałam, ze teraz położna przychodzi na wizyty. Chyba kiedyś tego nie było? Dziękuje za pomoc ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2738

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie polozna w ciazy nie przychodzila, do nikogo ze znajomych tez nie, wiec pierwsze slysze zeby cos takiego bylo :P. Do malucha przychodzila co tydzien do 6 tygodnia zycia, potem byly dluzsze odstepy i byla ze 2 razy (ostatni juz raz w zeszlym tygodniu ).

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mniw czasami dzowni sama z siebie zapytac czy wszystko okej. Takze gdybym nawet miala wybor czy chce polozna czy nie to I tak bym sie na nia zdecydowala,czlowiek tak pewniej sie czuje I zamiast leciec ze wszystkim do lekarza tp wystarczy do poloznej zadzwonic.

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)

    Chcbardzobycmama super sukienki ciążowe są na piękna mama.pl

    Co do nóg mi w ciąży z 55 cm w udah urosly do 60 cm.
    Twraz mam już 58, więc spada w dół.
    Także zgadzam się po ciąży nowu wrócimy nabcat walka hahaha xdd

    Położna u nas była dwa razy i znowu będzie jutro :)

    Podobno gdzie nie gdzie po pol roku chodzi też pielęgniarka środowiskowa,zeby sprawdzić warunki w jakich rozwija się dziecko.

    Co u nas ?
    No cóż wczoraj mieliśmy odwiedziny i mały był tak niespokojny ciegiem przeplakal mi dwie godziny.
    Dziś już o nieb lepiej.
    Ja chodzę jak zombie od porodu nie przestałam ani jednej nocy, a w dzień anibtyle. Nie wiem jak ja jeszcze żyje.

    W sobotę idzemy na wesel, a sukienki brak. Muszę na szybko coś wykombinowac.

    Nadal mam pokarm w piersiach i totalnie nie wiem jak się go pozbyć. Piersi mnie nie bolą, ale jak ścianę sutka to wypływa A niekiedy nawet tryska!!!
    Jakieś rady ?

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze u nas też położna dopiero po porodzie maluszka przychodzi kilka razy, moja była u mnie 7 razy i przychodziła przez pierwszy miesiąc małej.
    Ja byłam i jestem w o tyle komfortowej sytuacji, że mam znajomą położną do której mogę dzwonić i jechać o każdej porze dnia i nocy i wiem, że mi pomoże :)

    Jak miałam zapalenie piersi w 2 tygodniu po porodzie to zanim dojechałam na oddział ona już tam zadzwoniła, że będę i z jakim problemem.
    Jak byłam w 29 tygodniu ciąży i małej ruchy przez cały tydzień były słabe, już mnie ściągała na oddział jak miała dyżur żeby bez przyjmowania na IP mogłabym tam podjechać a ona zrobi KTG a ORDYNATOR zrobi Usg i zbada malutką.

    Gdyby nie ona to bym się nie raz nabawiła nerwicy w ciąży :)


    U mnie waga troszkę podskoczyła i mam 14,5 na + ale szczerze mi to nie przeszkadza, taki był plan żeby zostać z około 10 kg na + :) Teraz tylko muszę poćwiczyć brzuszek żeby spadł bo odstaje i mnie wkurza, tak poza tym, to nawet podobam się sobie z tymi kilogramami :) Fajnie jest mieć trochę ciałka a nie tylko sama skóra i kości :)

    koko kochana tak sama od siebie to się do końca tego pokarmu nie pozbędziesz . Idź do lekarza i poproś o receptę na tabletki hamujące laktację :)
    Będziesz miała spokój :)


    My jutro idziemy na szczepienie z malutką, jestem taka ciekawa jak długa i gruba już jest :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie fenomen:)) to rzadkość żeby dziewczyna cieszyła się z dodatkowych kg :) hehe.

    Ale ja mam ten bromergon już od miesiąca go noszę w torebce tylko,że czytałam o skutkach ubocznych i mnie to przeraża

    Jakimi szczeponkam będziesz szczepic malutka ? My idziemy za tydzień na pierwsze szczepienia,nie licząc tych W szpitalu.

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2738

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepilam 5w1 bo taka mala dostala w przychodni za darmo (uznali ja za wczesniaka, a im przysluguja darmowe 5w1/6w1 ). Gdybym miala kupowac tez bym taka wybrala. Dodatkowo dostala pneumokoki i dokupilam jeszcze szczepionke do picia na rotawirusy. Jest dosc droga bo dwie dawki kosztuja ok 700-800 zl ale mysle ze warto, tym bardziej ze coraz czesciej sie choruje na wszelkie grypy zoladkowe. No i mala pojdzie do przedszkola jak skonczy 3 lata, wiec chce ja dobrze przygotowac :P

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kochana będę szczepiła tylko obowiązkowymi szczepieniami :)
    Wiesz co do tych skutków ubocznych. Pamiętasz jak bobas była taka na nie co do tabletek anty limetic ? Że niby brała je tylko 10 dni bo spadło jej libido i w ogóle.
    Ja biorę od prawie miesiąca i nie narzekam na nie :)
    Także wiesz co kobieta to inaczej. Weź na próbę kilka tabletek a jak coś będzie nie tak to odstaw :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po wizycie :)
    Mała dzielnie zniosła szczepienie.

    Waży już 5050g i mierzy równe 60cm :)
    Co oznacza że od urodzenia urosła nam 7cm i przytyła (od najniższej wagi 2460) :)
    Nic dziwnego, że mam już siatkę za małych ciuszków haha :)

    Mysza Zobacz jak dziwnie, nasze dziewczynki urodzone o identycznym czasie a Twoja uchodzi za wcześniaka, a moja niby już za donoszoną :)
    Chociaż dzisiaj w przychodni zastanawiali się chyba z 10 minut, czy ona wcześniak czy nie :D Koniec końców stwierdzili, że chyba jednak nie bo w książeczce zdrowia nic nie wpisywali :D

    gabi544 lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie - super wieści :) pięknie nam rośnie Kornelcia. <3
    Powiedz mi Kochana, Ty urodziłaś w 37 tygodniu, tak? nie dotrwałaś do terminu ciązy donoszonej? ;)
    tak wgl witam Was po weekendzie. Wczoraj miałam jakiś przypływ energii i umyłam okna, w końcu wypakowałam ciuszki dla małej z worków, do których wczesniej popakowałam wyprane, zeby się nie zakurzyły. W niedzielę jeszcze bratowa przywiozła mi ciuszki, więc poprzebierałam i ostatnie prasowanie mnie czeka. Ale dzisiaj już będzie ciężej się za coś wziąć, mam meega lenia.
    Odebrałam wczoraj GBS i wyszedł ujemny :)
    Od wczoraj mnie takie kłucia w lewym boku łapią nagłe, jak na kolkę że cięzko mi się ruszyć. Łapie momentalnie, trzyma kilka sekund i puszcza. Wczoraj tak kilka razy pod rząd. A jeszcze jak mała w tym czasie kopała to myślałam że zejdę z tego świata ;)
    co Wam powiem to Wam powiem ale ten ostatni, 9 miesiąc - a właściwie te 2 tygodnie do ciąży donoszonej tak strasznie mi sie dłuży. Wydaje mi się, że doba trwa 2x dłużej ;)

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2738

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie- terminowo mala jest z 37tc wiec idealnie co do dnia zalapala sie jako donoszona, lekarze jednak uznali ze ma troche cech wczesniactwa (brak koordynacji ssanie-oddychanie, slaby odruch ssania, trudnosci z utrzymywaniem cieploty ciala ). Prawdopodobnie wiec albo taka sie urodzila, albo po prostu zle obliczono termin porodu (mogla nawet urodzic sie w 35tc, a nie w 37). Dlatego tez ma szczepienia darmowe i jedynie place za jakies bardziej wymyslne jak rotawirusy.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ