X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra mam lepszy dostęp do internetu więc aktualizuję pierwszą stronę :)
    chcebardzobycmama skoro u Ciebie córeczka najprawdopodobniej to Nadia miała być z tego co pamiętam prawda? :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heej dziewczyny :D ja już po wizycie ;) otóż szyjka skrócona, mam już rozwarcie wewnętrzne na palec :D gin mówi, że dwa tygodnie wytrzymać powinna a potem mała niech robi co chce :D
    pobrali mi wymaz na GBS, wynik odbiorę w poniedziałek :P no i to mnie zmobilizowało do dokończenia pakowania torby. Skoczyłam na zakupy, kupiłam staniki do karmienia i oficjalnie już jestem gotowa na godzinę zero :D jeju, ale się zestresowałam :)

    sallvie, diana11 lubią tę wiadomość

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże Gabi kochana jak się poznałyśmy to byłaś bodajże w 18 tygodniu a Ty lada moment już rodzisz <3 Kiedy to zleciało :)
    Kochana mam nadzieję, że w kwestii porodu Zosia będzie dla Ciebie równie łaskawa jak moja Nelcia dla mnie :)

    W ogóle w gazecie m jak mama jest że sredni czas porodu dla pierworódki to
    I okres 9-15 godzin
    II okres (parcie) 1-1,5 godziny

    a u wieloródki
    I okres 6 godzin
    II okres 15-45 minut

    ja jako pierworódka miałam

    I okres 1 godzina 55 minut
    II okres 15 minut :)

    Czuję się stworzona do rodzenia dzieci :)

    gabi544 lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie - ja też jestem zaskoczona, jak to leci ;) i szczerze trochę się boję. ale dam radę - jak to mówi moja mamuśka - jak weszło to i wyjść musi :D
    Kochana zazdroszczę Ci takiego szybkiego porodu. Tą pierwszą fazę liczysz od pierwszego skurczu? Kurczę, to naprawdę ekspresowo :D

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak kochana pierwszą fazę liczy się od pierwszego skurczu tego skurczu nie bolącego którego próg bólu można porównać do ćmienia jak na okres, w książeczce zdrowia małej mam normalnie wpisane godziny tych faz :)

    Nie bój się porodu, nie ma czego. Mnie próbowali straszyć, i słyszałam od kobiet które poród miały za sobą opowieści jak to one już prawie ze świata schodziły :)
    A ja od początku sobie mówiłam, że nie ma co ich słuchać bo każda z nas jest inna, one cierpiały ale ja nie muszę, zresztą jeszcze nie rodziłam to nie mam co się bać i dobrze zrobiłam, bo podeszłam do porodu na luzie i koniec końców na prawdę sprawnie poszło - tak sprawnie, że już tego samego dnia byłam chętna na kolejny poród :D

    gabi544 lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salviee wstepnie dziewczynka i tak, Nadia :)
    Boze jak ja wam zazdroszcze dziewczyny ze jedna juz po a druga juz lada moment rodzi. Chcialabym juz byc.minimum w 36tygodniu :P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama ok już aktualizuję :)
    no i spokojnie zleci Ci kochana :) Ja jeszcze niedawno podniecałam się, że już 30 tydzień mi wskoczył a mała w niedziele 9 tygodni kończy :D
    i powiedz kiedy to minęło? :D Przecież dopiero co się urodziła

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebycbardzomama - sallvie ma rację :D ja pamiętam jak mi się dłużyło i zazdrościłam dziewczynom że wybiło im 90% ciąży a ja nawet 40 nie miałam. Drugi trymestr to mi przeleciał szybko, ale ten ostatni to zapiernicza już straszne :P nie zdążę się przyzwyczaić do tygodnia ciąży a już kolejny wybija :D a odkąd osiągnęłam 30. to już w ogóle przesada z tym czasem ;) ale wiecie - jak dla mnie to mogę urodzić za tydzień. Kurczę już coraz gorzej znoszę te upały. Nogi puchną, palce u rąk jak serdelki. Obrączki już prawie w ogóle nie noszę bo bym jej nie ściągnęła. No i jednak takie upały z brzuszkiem są trochę męczące..

    Lokokoko - jaki przystojniak! zakochałam się po prostu <3 <3 coś czuję że Filip złamie wiele serc ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2017, 20:05

    Lokokoko lubi tę wiadomość

  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi dziękuję :-*
    I apropos strachu przed porodem -ja miałam obsesję o niczym innym nie myślałam. Byłam skłonna jechać nawet do szpitala oddalonego o 100 km bo tam mają znieczulenie.

    A skończyło się tak. W piątkę miałam termin, więc distlm skierowanie o szpitala poszłam. W nocy z piątku na sobotę bolały mnie plecy-cala noc. Nie był to silny ból ale czułam. E sobotę miałam test OCT. i później ieczor skurcze które minęły pod prysznicem, w niedzielę dostałam skurczy poszlam pod prysznic skurcze się wyciszylu, ale zaczęła mi lecieć krew wiec poszłam na porodowke, a tam 6cm!!! A w godzinę później miałam już 10. Gdyy mały yl dobrze ustawiony to uroszilabym może w dwie i pół h. Poród wspominam pięknie i chce raz jeszcze a najlepiej za trzy lata tak b rodzić totalnie naturalnie.
    Sorki za błędy ale kołysze Filipka xd

    sallvie, gabi544 lubią tę wiadomość

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2902 2842

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie mam urazu po porodzie, owszem poszlo slabo, trwalo to ogrom czasu, bolalo okropnie ale nie mowie ze nigdy wiecej :). Zakonczylo sie cc, bez ktorego bym nie urodzila. Balam sie rodzic okropnie, non stop o tym myslalam, slyszalam wiele pozytywnych historii o expresowych porodach, ale pomimo to mialam jakies dziwne przeczucie ze w moim przypadku nie bedzie lekko. Nie wiem dlaczego, ale po prostu gdzies to przekonanie siedzialo mi w glowie.
    Nie mniej jednak chce miec jeszcze dziecko i nie wykluczam ze bym chciala probowac sn, ale slyszalam ze u mnie jednak to moze byc niemozliwe.
    Porod owszem jest duzym przezyciem, bolesnym to fakt, ale nie trwa to wiecznie, bol minie a maluszek w ramionach zrekompensuje wszystko :)

    gabi544 lubi tę wiadomość

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza s jaki był powód cc u Ciebie ?:)

    http://naturalniepocesarce.pl

    Napawa optymizmem ta strona

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2902 2842

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po 18h skurczy zadecydowano o cc. Skurcze byly z kregoslupa i z brzucha, czeste (od poczatku co 4 minuty), bolesne i silne ale nie postepowalo rozwarcie. Doszlo do 3-4cm (chyba) i nic dalej nie szlo. Nie chcieli podlaczac oxy bo bylo przypuszczenie ze moja miednica jest za waska. Dwoch lekarzy sie spieralo, jeden twierdzil ze dam rade drugi ze nie. To samo bylo z poloznymi. No i dali ultimatum ze jezeli przez noc bedzie tak samo to rano cc. Malutka byla drobna, zaledwie 2600g a i tak zbyt duza na mnie :/.

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh myszą to wspolczuje,ze aż tak długo :)
    Sama miałam skurcze krzyżowe więc wiem co to jest ;)
    Moja kuzynka tez miała wąska mednice a drugie dziecko urodziła Sn. Wiec nadzieja jest.

    U mnie nie wiem jak możliwość z drugim prdem. W każdym bądź razie na pewno nie zgodzę się na cesarkę na zimno. Dopiero jak akcja się zacznie i tak długo jal to mozliwe chce mieć skurcze żeby dziecko też się troche umrczylo bv zrobi mu to lepiej :))

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo kurcze jaki slodziak,sliczny maluszek :)

    Oo pamietam salviee jak dolaczylam do grupy to ty dopiero bylas w polowie ciazy albo troszke po polowie ,twoja cora to tez sliczna perelka ;) ale wgl nie widze zeby byla do ciebie podobna ,albo zdjecia tego nie odzwierciedlaja.

    No kazdy mowi ze szybko zleci,mi te 22tygosnie szybko zlecialy,ale teraz jak caly czas leze to tylko odliczam dni do pelnego nastepnego tygodnia ciazy... zauwazylam ze jak leze to i maluch wiecwj fika niz wtedy jak chodzilam ,moze to rzrczywiscie prawda ze podczas ruchu mamy dziecko spi bo sie je kolysze a podczas odpoczynku jest bajbardziej aktywne:)

    Wlasnie te skurcze z kregoslupa slyszalam.ze najbardziej bolesne sa,ale podobno na chlopaka podczas porodu ma sie skurcze z kregoslupa,najwidoczniej to nie ma roznicy

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2902 2842

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie czas do polowy ciazy gdzies uciekl doslownie :P. Moze nie byl to najmilszy okres bo do 18 tc okropnie wymiotowalam, po kilka razy dziennie :/ No a od 24tc do 36tc lezalam plackiem, nawet jadlam na lezaco i wtedy to juz kazdy dzien trwal wieki :/. Modlilam sie o kazdy tydzien do przodu, a to tyyyyle trwalo. Jak juz minelo zagrozenie w 36 tc, zaczelam sie ruszac, zyc normalne to w 37 urodzilam i tyle mi bylo z tej wolnosci haha :D
    Ale tak to juz jest ze ostatni trymest wydaje sie byc najdluzszy bo to juz czlowiek zmeczony, czesto obolaly, boi sie porodu a zarazem chce byc juz po. No i wtedy czas sie slimaczy :P

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :) dziś drugi dzień miesiąca co za tym idzie Nelunia kończy dwa miesiące <3 Za nami najgorszy czas poznawania się nawzajem. Obecnie mała już jest bardzo rozumna, podnosi stabilnie głowę, waży ponad 5 kilo a nie 2590g :) Nosi buty w rozmiarze 17 :D Jest na tyle silna że coraz stabilniej siedzi, a głowę już trzyma stabilnie więc nie trzeba jej przytrzymywać :) Często przez to słyszę "trzymaj jej tą głowę" no ale po co skoro sama już potrafi :) Z rozmiaru ciuszków 50 weszła w rozmiar 62 i ogólnie jest cudowna :) Od kilku dni nawet mnie rozpoznaje :)
    https://zapodaj.net/c75a3bacfe8b7.jpg.html

    chcebardzobycmama Jak się poznałyśmy to byłam w 26 tygodniu i nawet nie znałam płci :D
    A co do wyglądu małej to ja wiem że ona jest klonem swojego tatusia :D Po mnie ma tylko nosek :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie - ale słodką minkę zrobiła Kornelka ;)

    sallvie lubi tę wiadomość

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jak tam u was ?

    Ja dzis bylam na przymiarce sukni :) komoletnie do poprawki,tak uroslam ,ze krawcowa musi usunac mi zapiecie na zasowak I przedluzyc wiazanie z gorsetu. No i podlamalam sie.. nie mam sukienki na poorawiny bo sie w zadna w sklepie nie miescialam ,stwierdzilam ze kupie soboe koszule i ladna spodnice i co ... jedna spodnica xl za mala ,druga xl za mala po trzeciej za malej zrezygnowalam i pojechalan do domu. I malutka malo mi sie dzis kreci:/

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po za tym podarlam leginsy . Zdolna ja xD w koncu nie bede miala w czym chodzic bo w nic sie nie mieszcze i jeszcze nogi mi sie grube zrobily :/

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcebardzobycmama, a szukałam w sklepach dla ciężarnych? Niektóre sukienki są na prawdę w takich sklepach śliczne, albo przez internet tez jest dużo ciuszków, wystarczy się dobrze zmierzyć ;p

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ