X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola !
    To ja właśnie wyliczam, że zaczniemy starania o drugie w tym samym czasie :)
    Fajnie jakby nam się udało w jednym czasie zaciążyć :)
    Co do innych dziewczyn to chyba racja ale z drugiej strony fajnie że zostało takie małe kameralne grono, jakoś bardziej idzie się zżyć przy takiej małej grupce :)

    Ja bardzo pragnę 3-ki odkąd pamiętam marzyłam o takiej gromadce a dużo osób mi mówi/mówiło że już po pierwszym mi się odechce.. No cóż w dupie byli gówno widzieli za przeproszeniem :) Ani ciąża ani poród, ani połóg ani wychowanie małej nie zmieniło mojego zdania a wręcz jeszcze bardziej utwierdziło mnie w tym że chcę to jeszcze raz przynajmniej przeżyć :)
    Pamiętam jak godzinę po porodzie mówiłam, że ja chcę jeszcze raz :D

    Mam tylko nadzieję, że nie będę miała znowu problemów z zajściem w ciążę :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie - dobra jestes z tym porodem :D ja jeszcze dlugo czulam ten bol i nie chcialab tego przexywac. Do przezycia, wiadomo, tym bardziej ze to nie bylo nic nowego dla mnie,jak bardzo mocny okres, sle wracac bym do tego nie chciala. Mam nadzieje ze pp porodzie mi te miesiaczki zelżeją na sile, bo jak nie to bede przezywac porod znowu co miesiac :D
    A moge wiedziec Kochana, po jakim czasie pp pprodzir dostalas miesiacxke i czy karmilas wtedy piersia? Bo ciekawa jestem jak to jest z tym powrotem do normalnosci hormonalnej ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko, ile literowek. Tak to jest jak sie pisze jedna reka na telefonie ( cora spi na mnie i boje sie ruszyc zeby nie bylo afery :D )

  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane juz po wszystkim.
    Gaja 2330 i 46cm dlugosci. Punkty 9/10/10 Od razu wydolna oddechowo.
    Jan 2390 i 49 cm dlugosci. Punkty 9/10/10 Wydolny oddechowo ale podali mu troszke tlenu.

    Lekarze w szoku ze dzieci byly w tak dobrej kondycji. Niestety widzialam je tylko przez chwilke bo mimo ze nic sie nie dzialo zaraz po badaniu zabrali ich na oddzial intensywnej terapi. Maja jakies dziwne procedury dotyczace wczesniakow i blizniat i stety lub niestety maluchy maja byc tam zatrzymane podobno na okres 3 do4 tyg na obserwacji. Ja zmykam sie zdrzemnac. Odezwe sie pozniej.

    sallvie, gabi544 lubią tę wiadomość

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrysiu.
    oczyszczałam się od 2 kwietnia do 2 maja.
    Potem miałam spokój do 24 maja
    więc okres dostałam po 7,5 tygodniach od porodu.
    Od tego czasu mam tak rozregulowane cykle że masakra.
    kolejno:
    -19dc
    -24dc
    -15dc
    -15dc
    i dziś rekord uwaga 12dc !! :)

    Byłam w czerwcu z tym u lekarza powiedział, że mam jeszcze trochę pokarmu więc to może być przez to powiedział, żebym przyszła wrzesień/październik do niego to zobaczymy co dalej. Na koniec miesiąca do niego idę :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa Gratulacje kochana :*

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa, Mania - gratuluje! Dzieciaki naprawde w dobrym stanie <3 odpoczywaj i odezwij sie do nas, jak sie soba nacieszycie i ogarniecie nowa rzeczywistosc :) no i zycze szybkiego dojscia do siebie :)

    Madziu dzieki za odpowiedz. Pytam o miesiaczke bo mysle o tabletkach anty je sie przyjmuje od 1 dnia cyklu, prawda?
    Kurde mnie to oczyszczanie wkurza :/ bite 2 tygodnie plamie, dzis juZ myslalam ze koniec bo rano prawie nic a tu znowu na wkladce plama brunatna. Kuzwa mam dosc juz, serio. We wtorek 6 tygodni i dalej leci cos tam :/ ciekawe co tam gin w poniedzialek zobaczy.
    Kurcze to faktycznie sie rozjechaly cykle, jeju jaka roznica. Ja tez mam troche pokarmu jeszcze ale jak scisne, moge juz spac bez stanika i nie ma plam z mleka, ale ciagle katuje sie ta szalwia:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2017, 13:36

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania, gratulacje! Dużo zdrowia dla was. Odpoczywajcie teraz, a w wolnym czasie dawaj znać jak się trzymacie! ;*

    Madziu, jedno dziecko chce mieć ja, ponieważ nie chcę drugi raz przechodzić przez ciąże, ze względów fizycznych.. bardzo mnie to wszystko męczy, mimo że dzieciątka nie mogę się doczekać i kocham je całym sercem. Mój facet chce mieć drugie dziecko, ale ja chyba nie dam rady.. jeszcze też wiele zależy jak będzie wyglądał mój poród. Wszystko przed nami, może zmienię zdanie i jednak za tym wszystkim zatęsknię, ale nie na tą chwilę. ;)

    sallvie lubi tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrysiu, ja obecnie biorę limetic, ale są to tabletki anty przy karmieniu piersią.
    Je biorę nieprzerwanie dzień w dzień.
    A jak kiedyś brałam zapobiegawczo przed torbielami to dostałam takie tabletki że brałam 21 dni a 7 dni było "na okres"
    Słyszałam jeszcze że są takie gdzie bierzesz dzień w dzień ale 21 tabletek jest jakby mocniejszych a 7 okresowych "lżejsze"

    No i jak zaczynasz brać te z przerwami to zaczynasz pierwszego dnia miesiączki i potem 21 dni i stop 7 dni przerwy i na nowo, a te limetic to lekarz kazał mi brać już tego samego dnia, tylko że powiedział, żeby przez pierwsze 7 dni się wstrzymać albo używać dodatkowej metody anty bo zaczynając brać tabletki od powiedzmy 6 dnia cyklu ich działanie nie jest tak silne jakbyś zaczęła pierwszego dnia :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaa gratulacje ;)
    Salviee fajnie by było .
    Też 3mi się marzy xp

    My już po USG. Mały waży prawie 2kg :) i znowu się potwierdziło że chłopiec. Łożysko nie pozwoliło zobaczyć jego buzi dokładnie i mały się zasłaniał rączkami. Widzieliśmy tylko buzię do nosa i łokcie :P

    gabi544 lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziu - ja właśnie myślę o tych z przerwami, to są bodajże dwuskładnikowe. Skoro i tak nie karmię piersią. A Ty dostałaś limetic bo wtedy jeszcze karmiłaś czy specjalnie prosiłaś o takie? Bo z tego co wiem to one są chyba jednoskładnikowe i trochę słabsze niże te tradycyjne na 21 dni? Ogólnie jak znosiłaś/ znosisz hormony?
    Karola - gratuluję kolejny raz syynusia :) ładna waga już się prezentuje ;)

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Gabi. Mysle że moje dziecko nie będzie ani za duże ani za małe,jak tak czytam pazdziernikowki to na moim etapie ciąży dzieciaczki mają już ponad 2kg u niektórych dziewczyn .

    Jejc Maniaaa ale ci zazroszcze ,że masz już maleństwa przy sobie :P też bym chciała ale z drugiej strony lepiej dla dzieciaczka jak najdłużej w brzuchu być. Twoje maluszki nie takie okruszki , może tyle czasu będą je trzymać bo są to wcześniaki w dodatku w inkubatorze podobno maluszki mają podobne warunki do tych które są w brzuchu mamy. Jak się czujesz? Widziałaś już dzieciaczki? A Antek jak na nie reaguje?cieszy się ?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrysiu limetic dostalam bo karmilam mieszanie jeszcze wredy :) a dostalam recepte na 3 msc wiec tak ciagnelam juz ten limetic jak kupilam mimo ze poersia nie karmie :) teraz tez wzielam recepte na limeric bo mi polozna znajoma wypisywala to nie moglam sobie od tak innego leku wymyslic :D teraz pojde to pewnie inne dostane :)
    Hormony dobrze Ci powiem nasluchalam sie od kwietniowek ze limetic = zerowe libido a u mnie jak bylo wysokie tak jest :D chyba narzeczony tak na mnue dziala po prostu hahaha
    No a tak poza tym to moze troszke bardziej emocjonalnie do wszystkiego podchodze i czasem biore wszystko troszke bardziej na wyrost :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 05:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje kochane za gratulacje. Wczoraj wstalam juz z lozka. Pielegniarka sie zdziwila ze po 8h jestem w stanie wstac i sie wyprostowac. Do maluchow pojechalam na wozku. Maz nie pozwolil mi isc i w sumie to mnie uratowalo. Pod koniec wizyty u dzieci zaczelo mi sie robic slabo a jak dotarlismy juz na moja sale to lecialam pielegniarce przez rece i doslownie zaczynalam mdlec.

    Co do boli po cesarce to w sumie nie xzuje jakiegos konmretnego bolu. Raczej obkurczanie macicy. Po 2 cesarce i blizniakach i nie nalezy to do najprzyjemniejszych :/

    Co do dzieciaczkow.
    Gaja ponoc rozrabia. Nie daje sobie zmienic pampersa bo tak sie wierci i jest najglosniejsza na calym oddziale co pokazala juz na sali operacyjnej. Jest taka sliczna i juz stroi minki :) trzymalam ja wczoraj na rekach. Taka kruszynka z niej. Dzis bedziemy sie probowac przystawiac o ile znow nie zaczne mdlec.

    Jas. Z Jasiem troche gorzej. Nadal oddycha sam ale musieli go podpiac pod CPAP bo oddychal za szybko i lekarze powiedzieli ze to nie jest dobre dla jego pluc. Dzis lub najpozniej jutro maja go oflaczyc. Niestety przez maske od CPAPu nie widzialam wyraznie jego twarzyczki za to wiem ze jest ciut wiekszy jak Gaja. Widac to w budowie ich malych cialek. Jadac tam na dol wczoraj nie spodziewalam sie takiego widoku. CPAP, kabelki, monitory i maly w inkubatorze :( tak jak wczoraj serce nie peklo mi chyba jeszcze nigdy.

    Zaczelam sie o to wszystko obwiniac. Ze to moja wina ze sa tacy malency, ze Jas jest pod CPAPem.. Ze moglam probowac wytrzymac dluzej... :( Czuje sie z tym wszystkim strasznie.. Jedyne co mi daje w tej sytuacji iskierke nadziei to to, ze maluszki od poczatku dostaja moje mleko wiec jako tako jestem jeszcze pozyteczna i daje im chociaz troche czegos dobrego..

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziu - to dobrze słyszeć, że nie jest tak źle bo ja się właśnie obawiam, że libido spadnie do zera i po co wtedy mi te tabletki jak ochoty nie będzie :D mam nadzieję, że też dobrze je zniosę ;)
    Mania - nie mów taak nawet. Jesteś wspaniałą mamą, robiłaś co mogłaś żeby wytrzymać jak najdłużej. Dzieciaczki są pod dobrą opieką, z każdym dniem będzie coraz lepiej, zobaczysz <3 no i Twoje mleko da im duużo siły, to najlepsze co mogą od Ciebbie teraz dostać (oprócz miłośći, której i tak masz ogrom) i to im dostarczasz Kochana. Ty też zadbaj o siebie, jak potrzebujesz to odpoczywaj, bo dzieciaczkom potrzebna jest zdrowa i silna mamusia :*

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa Kochana nie obwiniaj się o nic :) Kochana jeszcze nie słyszałam żeby jakaś mama dotrwała przy ciąży bliźniaczej do końca, a wręcz ba wszystkie przypadki które znam to dzieci urodzone między 31-36 tygodniem ciąży !
    Kochana Ty dbałaś o siebie najlepiej jak potrafisz :)

    Gabrysiu, ja myślę, że dobrze dobrane tabletki do organizmu kobiety nie zrobią "nic złego" teraz będę musiała dobrze nowe dobrać bo wydaje mi się, że przez limetic nie mogę schudnąć :)


    A teraz UWAGA UWAGA !!!! Kornelka dziś po raz pierwszy na chwilkę sama usiadła !!!
    A wczoraj powiedziała swoje pierwsze słowo !!
    Spojrzała na swojego tatę i krzyknęła radośnie "tatuuu" co chyba miało znaczyć "tatuś" :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaa dokładnie jak mówi Magda , zazwyczaj ciąże bliźniacze kończą się szybko. Ty naprawdę długo dotrwalas w dodatku przy małym dziecku w domu.

    Magda no to teraz się zacznie... :P będzie trzeba łóżeczko obniżać.

    A my już po obiadku ,leżymy z Oskarem odpoczywamy,mały sobie nogę pcha matce pod zebro a mąż pucuje swoja zabawkę (samochód ). Za chwilę idę kecki przymierzać bo mąż jutro dziecko do chrztu podaje. Aż się boje czy się w coś zmieszcze jeszcze. Czuję się ciężka jak słoń xd

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część kochane.. ale strasznie dawno nie dowiedziałam forum :(
    Nie wiem co u Was, ale widzę że mamy bliźniaki!!!

    Mania moje gratulacje!!:-*
    Dzielna kobieto:***

    Co u nas. Filipek ma już ponad 3.5 miesiąca. Wczoraj wyniosłam na strych karon małych ciuszkow, ale ten czas szybko leci. Filipek ma już 65cm.

    Obieciej od dzisiaj być tutaj systematycznie, ale macierzyństwo mnie pochłonęło.

    Do tego stopnia,ze nie byłam nawet na kontroli po porodzie a coraz częściej Bolo mnie brzuch więc czuję że lada dzień pójdę..:)

    A tu mój Bąk.

    10893m8.png

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia !! Ja Cię już listem gończym po tym Twoim zakopanym szukać chciałam !! Masz kobieto szczęście że się sama odezwałaś !!

    Widzę że z mojego zięcia niezły przystojniaczek rośnie :)

    Karola ajj żebyś wiedziała nad tą moją córką nie nadążysz :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahahajaha Sallvie sama się znalazłam :-D a Nelunia co tam?

    Gabi Tobie też gratuluję :-* a dlaczego nie kp? Nie chcesz czy nie możesz ?'*

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ