X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O cholera to juz przepowiadajace ci sie zaczely..wczoraj mi polozna mowila o tych bolach okresowych. Ja jeszcze ich nie zaznalam . Musi byc,nie ma innej opcji .

    Ja wlasnie po usg. Oskar wazy 2299g :)
    Kolejne usg za 4tyg ,tak wiec moze lekarz nie widzi tego porodu wczesniej,tak sie pocieszam troche .

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie toto ja jiz nawet nie pamietam tych boli okresowych :P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi brzuch opadl jakis miesiac przed porodem. Nawet sie cieszylam bo akurat jakos dwa tyg przed ciaza donoszona i mialam najdzieje urodzic zaraz po donoszonej bo tez slyszalam o tych dwoch tyg,a tym bardziej ze mialam rozwarcie na palec od 35 tygodnia i mala byla tak nisko ze lekarz mogl ja posmyrać po glowce podczas badania. A tu dupa, jeszcze przenosilam ;) my dzis po szczepieniu, poplakalam sie z mała w gabinecie jak ją kłuli. Lzy mi lecialy jak grochy. Na szczevie podczas ubierania sie uspokoila i zasnela. Kupilam w razie czego paracetamol ale mam nadzieje ze nie bedzie potrzebny. Za to teraz troche marudna, z rak mi nie clschodzi. Nie moge sie doczekac kiedy ta chusta mi przyjdzie to przynajmmiej rece odpoczną :) z nowosci to jestem chyba po pierwszym okresie. Tzn w sobote po 3 dniach zacselam krwawic,raczej obficie plamić ale czulam sie identycznie jak podczas miesiaczki, bole brzucha identyczne i wszystko tak samo. Chociaz podobno pierwssy moze byc taki skąpy. Tyle ze nie bylam pewna czy to okres i tabletki anty zaczelam brac od wczoraj czyli 3 dc, wiec musimy sie zabezpieczac przez 7 dni dodatkowo :D
    Madziu, pytanie mam - wychodzilas z Kornelką po szczepieniu na spacer? Tzn w dzien szczepienia czy czekalas np do nastepnegi dnia jak sie bedzie czula? Kurde bo zapomnialam zapytac lekarki.

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, jak Cię zaboli to sobie przypomnisz, dla mnie to taki charakterystyczny ból, że nie pomylę go z innym :D

    Ja USG mam za 2tyg. Wagę ma ładną.. nie zapowiada się ani kruszynka, ani jakiś wyrośnięty chłopak. Fajnie :D

    Dzisiaj z tego wszystkiego spakowałam walizkę do szpitala.. Myślę sobie, co tam lepiej być zabezpieczonym wcześniej żeeby mi mój facet nie latał i pół rzeczy nie wziął. ;p

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej dziewczyny nie straszcie mnie tu porodami :D
    Oskar ! Wiktoria ! Macie jeszcze czas ! Siedzieć tam grzecznie :)
    Karola a waga Oskara to bardzo ładna już :)

    Gabrysiu ja wychodziłam normalnie z Kornelką, tak samo normalnie ją kąpałam :) Tylko przy kąpieli uważałam na miejsca nakłuć żeby za bardzo wodą nie polewać :)

    Ja kiedyś zapomniałam tabletki w ciągu "12" godzin od wziąć i się dodatkowo nie zabezpieczaliśmy - nie zaciążyłam haha :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie pakowalam torby:P
    Ale chyba tez musze zaczac,ale to dopiero jak kupie jeszcze kilka rzeczy dla siebie bo jak na razie mam wszystko tylko dla malego. A ty Dominika juz masz wszystko ?

    Hah:) ja raczej nie mialam bolesnych miesiaczek,mam nadzieje ze nic sie nie zmieni w tej kwestii po porodzie .

    Co do wagi no taki sredniaczek,nie moge sie doczekac kiedy osiagnie ta wage 3kg. Ale znowu zaslonil buzie i nie mam ladnego zdjecia :(

    Gabi dajesz nadzieje z tym brzuchem :D

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę jeszcze z jedną koszulę dokupić rozpinaną, ale to przy okazji jak gdzieś będę. Tak to wczoraj weszłam do apteki i kupiłam już te wszystkie majtki jednorazowe, podkłady itp., także mam z głowy ;)
    Dla dziecka też już wszystko mam. Mogę sobie teraz spokojnie czekać ;p

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc kochane :*
    Filipek w niedziele miał chrzest. Było super :)) wybawilismy się. A Filipek był bardzo dzielny :**

    Co do brzucha mi w ogóle nie opadł :) ani troszkę. Do końca miałam wysoko:)

    Gabi jeśli można to ja właśnie też pytałam o to pediatry pp szczepieniu i można normalnie wychodzić.

    gabi544 lubi tę wiadomość

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koko cieszę się, że chrzciny wam się udały :)
    Czytałam na kwietniówkach że typowo góralskie :) Fajnie tak :)


    A tak w ogóle to Koko i Mysza dopiszcie się do naszej szczegółowej listy :) :
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1l_Jy9XRk8eS14EOfS876Uhhnw5t8jEKS2K-1KgKksfQ/edit#gid=0

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Koko za odpowiedz. Mala mial tylko w dzien szczepiena stab podgoraczkowy, wcziraj jeszcze troche marudzila ale jux ok :) super ze chrzciny sie udaly ;) my planujemy chrzcic we wrzesniu ale bez zadbego przyjecia, nic. Bedziemy tylko my i chrzestni, po kosciele tylko obiad w restauracji i koniec ;) Madziu - Kornelka za 2 dni bedzie miala 5 miesiecy, dobrze licze? Kurcze jak to leci <3. Jak mala? Zdrowa? A jak Filipek Loko? Jak sie macie nasze brzuchatki forumowe? Jeszcze chwile i powitamy kolejne dzieciaczki :)

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ;)

    U nas w sumie okej, tylko nadal przy chodzeniu lub dłuższym wysiłku mam bóle w dole brzucha i doszły takie dziwne kłucia w pachwinach i w brzuchu. Nie wiem czy to jakiś sygnał czy coś, ale staram się więcej leżeć, żeby mnie czasem do szpitala nie wysłała, bo chyba nie przeżyję tego. :/ We wtorek wizyta kontrolna.

    Koko, fajnie że chrzciny się udały i co najważniejsze że mały się dobrze zachowywał.
    Ja myślałam już nad chrzcinami, obliczałam wydatki i nadal się zastanawiam czy robić duże chrzciny czy małe przyjęcie dla chrzestnych i dziadków. Rodzice mi odradzają, twierdzą że wydamy kilka tysięcy, a mała i tak nie będzie pamiętać tej imprezy i lepiej zrobić kameralnie dla najbliższych.

    Karola jak u Ciebie? Trzymasz się? ;)
    A co u Ciebie i maluszków Mania? Pisz w wolnej chwili, jesteśmy ciekawe czy wszystko okej. ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi- no pewnie jak zrobicie tak dobrze :)) my osobiście lubimy duże imprezki więc wiesz :)
    Filipek jutro kończy 4 miesiące. Jest cudowny:) we środę idziemy się szczepić i już się boję. Natomiast w piątek za tydzień idziemy do fizjoterapeuty skonsultować się w sprawie asymetrii. Bo wydaj sie,ze Filipus jest jakis krzywy.

    Sallvie faktycznie jest to niewiarygodne, że Nela będzie miała już lada dzień 5 miesięcy. Jak dziś pamiętam dzień w którym poinformowałas nas na forum,ze Nela jest już na świecie.

    Czas ucieka przez palce. Pamiętam jak Filipek se urodzil i widziałam ma suwaczkach że niektóre dzieci mają 4 miesiące czy coś to sobie myślę -" jej jakie duże bobo. Zanim Filip taki będzie to zleci kuuuuuupa czasu" cyk pyk czas już leciał.

    Diana-ja Ci powiem tak nam chrzciny wyszły tak że pół nam jeszcze zostało :) także no nie wiem. Z jednej strony jest to prawda,ze maly pewnie już dziś nic z imprezki nie pamięta hehe. Ale no : ) u nas w rodzinie jest taka tradycja.

    Dziewczyny dostałam dzis już 3ci okres po porodzie. NAJGORSZY. W nocy budzialm się z takimi bólami,ze myślałam że nie dam rady. Normalnie jak skurcze porodowe..

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koko, duże imprezy są fajne, to fakt. Cała rodzina może się spotkać, co rzadko się bez takiej okazji zdarza. ;) Eh, wyjdzie z czasem jak będziemy stać z oszczędnościami, bo pieniądze które mała zbierze będą jej i będzie miała założone swoje konto na przyszłość. Nie chcę płacić za chrzciny z jej uzbieranych pieniędzy. ;)
    Mamy czas.. ostatnio byliśmy na chrzcinach gdzie dziecko miało ponad 2 lata ;) a było grzeczniejsze od tych kilkumiesięcznych. :D
    Ale niee.. mimo wszystko raczej do roku będę chciała się zebrać i małą ochrzcić ;)

    Mam już zdjęcia z sesji.. póki co te domowe. Plener dostanę wieczorem ;)
    Pokażę wam już kilka :
    2vx4ltf.jpg
    28hilwx.jpg
    msyr7p.jpg

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana-wiadomo.:))
    Ale masz kochany brzuszio!!! Totalna piłeczka!!:-* ślicznie wyglądacie <3 jeaem zauroczona!:)ahhh. W ogóle spoko jeansy ;)
    Już niedługo się zobaczycie z Waszym babelkiem :(

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana jakie śliczne zdjęcia. Piękny masz brzuszek, aż teraz zatęskniłam za tym ;) <3 jestem zakochana :)

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny :*

    No teraz nie mogę się doczekać naszego spotkania, ale pewnie jak każda matka jeszcze zatęsknię za tą piłeczką <3

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej. Dominika pieknw zdjecia.
    A trzymac to sie trzymam jeszcze . W ciagu tygodnia brzuch mi podrosl o.O
    Dzis bylam w szkole rodzenia ,ogladalam porodowke. Powiedzcie mi dziewczyny u was na porodowkach tez tak jest ze w jednej sali w tym.samym czasie moga rodzic dwie kobiety??

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika ,nawiazujac do zdjec :p... ty sie jeszcze w koszule miescisz ?o.O

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 1 września 2017, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś Ty, na brzuchu jej nie dopnę :D

    Co do sal u nas w szpitalu na pewno można rodzić z partnerem lub kimś innym i wtedy kobieta jest ma swoją sale dla siebie, a czy jeśli się nie wybierze porodu z kimś, to czy się rodzi w kilka to już nie wiem.. sama teraz jestem ciekawa jak to jest i muszę zapytać o to na następnym spotkaniu z położną.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 1 września 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika !! Ale cudne zdjęcia, normalnie się zakochałam i zatęskniłam :)
    Wiecie że coraz częściej sobie myślę, jak to fajnie byłoby już być w ciąży i czekać na rodzeństwo dla Neli :)
    Jeśli ma być tak jak w pierwszej ciąży to ja tym bardziej biorę w ciemno :)
    Szkoda, że muszę niestety odczekać z drugim maluszkiem.
    Co do chrzcin, my robiliśmy dla najbliższych tj. Dziadki, pradziadki, nasze rodzeństwo. a i tak wyszły nam chrzciny na ponad 20 osób :)
    Ale robiliśmy w domu więc koszta nie takie duże :)
    Mała zarobiła 1600 zł i jedyne pieniądze jakie od niej wzięłam to na wizytę prywatną i badania i zostało jej 1500 zł, a to leży już na właśnie jej koncie oszczędnościowym :)

    Karola u nas są dwie sale, jedna taka duuża, na której jest chyba 4 czy 5 łóżek i tam odbywają się porody "samotne" ( tak btw. 4 lata temu jak miałam operację to jednego dnia dwie na raz było słychać, śmiesznie jak się jedna przez drugą przekrzykiwały :) )
    a druga sala to przytulny pokoik w którym jest jedno łóżko i odbywają się porody rodzinne :) miałam okazje zobaczyć obie sale bo ktg mi robili na dużej a rodziliśmy na rodzinnej :)

    Jej dziewczyny Kornela jutro 5 miesięcy kończy już :(

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ