X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama chyba zajrzę chociaż nie wiem czy to dobry pomysł bo jeszcze sobie coś wmówię, ostatnio jechałam na sor bo naczytałam się o wyciekających wodach płodowych a po prostu po odejściu czopa mam teraz taką wodnistą wydzielinę, panika była bo w tej ciąży mam gbs dodatni a w poprzedniej nie miałam. Ogólnie tamta ciąża była idealna nic mi nie było a tu ciągle coś.. No ale podobno to tak jak z dziećmi każde jest inne i trzeba podchodzić indywidualnie

    Sallvie kurczaczki a ja mam pomalowane już od 4 miesięcy :( dom błyszczy a mi już energii zabrakło i dzisiaj leżałam pupą do góry

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Aniluap kochana ja malowałam ściany haha :)

    Koko kochana Nelunia je już praktycznie wszystko, lepszym pytaniem byłoby raczej czego jeszcze jej nie wprowadziłam :)
    Pamiętam jak moja wcinała wszystko aby było z pomidorami, schab i łososia :)

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 20 listopada 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej! :)

    Narzeczony w pracy, dziecko śpi już z dobrą godzinę, a matka w końcu ma czas żeby przejrzeć internety i zająć się tym co trzeba! :D
    A co tam u was dziewczynki? Jak mija dzień?

    W tym tygodniu moja Olo ma szczepienie i ciągle zastanawiam się nad tą szczepionką 6w1. Ma któraś z was jakieś doświadczenia z tym związane? Może lepiej szczepić normalnie?

    Poza tym w czwartek zleciało nam 6 tygodni, czyli zakończył się okres połogu. Mega się cieszę, bo powoli biorę się za ćwiczenia. Szczerze mówiąc, to nie mam za wiele do zrzucenia, bo wyglądam lepiej niż przed ciążą co bardzo mnie cieszy.
    Także Madziu miałaś rację, że większość zejdzie przy porodzie. Niepotrzebnie się tym przejmowałam. :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 20 listopada 2017, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Moj syn ma juz miesiac :)
    Z dnia na dzien robi sie co raz fajniejszy,zaczyna interesowac sie zabawkami,smieje sie cala buzia i zaczyna cos tam gaworzyc . A po za tym to nic ciekawego...jestesmy zalatani z zaproszeniami bo 10grudnia nasz maly ma chrzest. Zapomnialam wam sie pochwalic...w koncu sie zebralam i zapisalam malego na sesje swiateczna 1grudnia :P
    A jak tam u was ? :)

    Aniluap lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 20 listopada 2017, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika ,ja tez sie zastanawialam nad ta 6w1 ale ostatecznie biore ta na nfz.slyszalam duzo negatywnych opinii na.temat tej 6w1. Doszlam do wniosku z mezem ,ze maly nie bedzie pamietal za chwile ukłucia,a.ja bede miala mozliwos zaobserwowania po kazdej szczepiace jak reaguje malego organizm,a po tej 6w1 nie daj Boze jakby sie cos dzialo to nie wiadomo co to spowodowalo.

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 03:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    20.11.2017 o godzinie 19:35 urodziłam córeczkę :) 3600g, 57 cm
    Spieszyła się na świat

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2017, 03:24

    chcebardzobycmama, gabi544, diana11 lubią tę wiadomość

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 21 listopada 2017, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje:))

    Aniluap lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belly ucina wiadomości: (
    Chodziłam z rozwarciem prawie 3 tygodnie, które stopniowo się powiększało. Tydzień temu było 3 cm, z którego zrobiło się wczoraj rano 4 cm, skierowanie na sor z powodu błędnego zapisu ktg, podejrzenie odklejającego się łożyska, na ktg spinanie się macicy nawet przez 5 minut. Na sor ktg w normie. 3 godziny czekania (tyle rodzących) i nagle rozwarcie 2,5 palca! Zabrali mnie na patologie bo pani chyba rodzi a z gbs i z 4 latką w domu mnie nie zostawią. Na patologii zjadłam, 30 minut później skurcze co 5 minut, rozwarcie 4 palce ;) poszłam sobie na porodówkę i liczę skurcze co 2-3 minuty i się śmieję bo tak nie boli, położyli mnie i przyjechał mój M, wody odeszły i zaczęło boleć jak chole.. a teraz nie mogę się napatrzeć na małą, która cały czas śpi po godzinnym wiszeniu na cycku :)

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 21 listopada 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje kochana! Wybraliście już imię?
    Spora dziewczynka tak poza tym. I super ze wszystko jest w porzadku ;)
    Aż mi się przypomniał moment jak dostałam mała najpierw prosto po cesarce i mogłam ja tylko dotknąć a po 24h ją trzymałam <3 nie chce się wierzyć ze to już zara 2 miesiące miną ;)

    Właśnie tez słyszałam różne opinie o tej 6w1, ale szkoda mi ze mała będzie musiała być tyle razy kłuta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2017, 13:17

    Aniluap lubi tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa :)

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 21 listopada 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniluap moje gratulacje :) spora dziewczynka :)
    Zdrówka dla Ciebie i Ewuni :)

    Dominika a nie mówiłam kochana :) ja co prawda mam 17/18 kg na + ale jest tego jakiś inny powód którego cały czas szukam.

    Ja tam moją też szczepię tymi na nfz. :)

    Aniluap lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :)
    No dla mnie ona jest malutka, jest mniejsza niż pierworodna.
    Obkurcza mi się macica i boli strasznie :( ogólnie jestem zadowolona z pobytu w szpitalu bo faktycznie tu odpoczywam i jest miła atmosfera, ten poród będę lepiej wspominać niż pierwszy

    sallvie lubi tę wiadomość

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 21 listopada 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie duża bo moja prawie kilogram mniejsza się urodziła haha

    Mi jak się obkurczała macica to nic a nic nie bolało. Boję się że przy Neli wyczerpałam wszystkie możliwości super porodu i połogu i przy drugim będzie masakra :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2904 2844

    Wysłany: 21 listopada 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla nowej mamy. Duza, dorodna dziewczynka :). Imie tez wybraliscie ladne, coraz mniej spotykane wsrod dzieciaczkow.

    Mnie obkurczanie bolalo, ale po drugim porodzie podobno jest o wiele gorzej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2017, 20:33

    Aniluap lubi tę wiadomość

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy połóg to lekko ćmiło a teraz normalnie czuję skurcze ale już coraz mniej bolesne na szczęście

  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 22 listopada 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anilup gratuluję. Wszystkiego co najlepsze dla Was :)

    Ja szczepię 6w1. Też kierowała się tym że szkoda mi było małego. Dziś jakbym mogła wybrać ponownie to nie wiem jak bym zrobiła.
    O tych na NFZ słyszy się źle i o tych płatnych też. :) niby płatne maja mniej rtęci i mniej tych wszystkich wirusów chodzi.... No wiecie o co chodzi już teraz dokładnie nie pamiętam. Jednakże podobno też jest to duży wysiłek dla dziecka. Chociaż jak szczepi się na NFZ to dziecko i tak dostaje 4 igielki z różnymi wirusami :)
    TO TYLKO MOJE ZDANIE. NIE CHCĘ WYWOŁYWAĆ GÓWNO BURZY NT SZCZEPIEŃ :)

    Aniluap lubi tę wiadomość

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy ma prawo do swojego zdania i każda matka wychowuje jak chce :)
    Ja z kolei szczepiłam na nfz

    Lokokoko lubi tę wiadomość

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 22 listopada 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tam nie krytykuję nawet jak ktoś w ogóle nie szczepi, każda matka wie co dobre dla jej dziecka i nie mnie oceniać :)

    Aniluap, Lokokoko lubią tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i super, że mamy tu miłą atmosferę :) moja mała jest cudowna, śpioch!
    W drugiej dobie tylko od 20-7 miała wzmożoną potrzebę ssania i nie spała w ogóle i tym rozkręciła mi laktacje a ja teraz jestem mleczarnia, cycki ogromne i bolące aaał, robię okłady z lodu, pociesza mnie fakt, że nawał trwa koło 2 dni.. Wytrzymam :)
    Śmieszne, że mała nie daje znać o zrobionej kupce, sama muszę sprawdzać: D

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniluap, ja na początku też nigdy nie wiedziałam kiedy mała kupkę zrobiła. Musiałam co chwila sprawdzać czy coś się nie pojawiło :D

    Mieliśmy dzisiaj mieć szczepienie, ale nie było naszej pani doktor, a ja do obcej nie lubię chodzić. Nie ma to jak swój lekarz ;)
    Mała w ostatnie dni jest taka kochana, oby jej to zostało :D sporo mi śpi w dzień i noce też pięknie przesypia. Budzi się 2 razy na jedzenie tylko. Czasami raz jak np zje koło północy, bo ja generalnie chodzę późno spać ;)

    Za tydzień będę wybierać suknię ślubną.. jestem tym przerażona. Mi co chwila podoba się coś innego i boję się, ze jak przyjdzie czas ślubu, to będę żałować wyboru.

    Poza tym u nas śliczna pogoda.. i miałyśmy iść na spacer, ale jakoś nie mogłam się dzisiaj ogarnąć no i nic z tego nie wyszło.. a co u was? Jakieś plany na weekend?

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ