X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo ja nie wiem czy drugi porod przezyje ,a ty tu już o trzecim.. :D zawsze mi sie trojka marzyla,ale po drugim juz zamykam fabryke:D

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha no wiesz ja miałam poród wyjątkowo lekki i ekspresowy więc na razie nastawiam się że drugi będzie bardzo,podobny :D mam nadzieję że nie wyczerpał mi się limit ulg po pierwszym porodzie bo inczej ciężko będzie się na trzecie zdecydować hahaha

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dobrze by ci bylo :p

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu wy już o kolejnych ciążach, podziwiam was.. ja już nie chce ani ciąży ani nic przechodzić po raz kolejny, dla mnie to nic cudownego, mimo iż kocham swoje dziecko najbardziej na świecie i dziękuje za nie Bogu i oczywiście niczego nie żałuje, cieszę się przeogromnie ze ją mam. Ja się w ciąży tylko umęczyłam z tym brzuchem i tyle.. może brzmi to strasznie, ale taka prawda.

    Madzia zazdro wesela.. zawsze chciałam skromne wesele tak na 80 osób, a się ze 150 szykuje. Wszystko wina teściów...Czuje ze osiwieje 2 tygodnie przed. Wczoraj zapisałam się już do fryzjera i kosmetyczki, zarezerwowałam fotobudkę i animatora dla dzieci i w sumie kwiaciarnia mi została. Suknie tez wstępnie ogarnięte, w styczniu ide na przymiarki żeby coś konkretnie wybrać. I jeszcze projekt zaproszeń.. a potem to rozwieźć, tragedia. Już na samą myśl mi się nie chce.

    Karola co do mojego brzucha to jest okej.. normalny, jak na 2 miesiące po porodzie jest spoko :)
    Tak jak pisałam wcześniej, jestem teraz szczuplejsza niż przed ciążą, bardzo dużo ze mnie przy porodzie zeszło.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisiu ja to zawsze chciałam mieć dużo dzieci a że pierwsza ciąża i poród tak lekkie i przyjemne że każdej życzę takiego to na drugie już w dniu narodzin małej byłam na 100% gotowa i pewna :) teraz tylko poczekać troszeczkę trzeba :)
    Co prawda Nela to mały szatan którego wszędzie pełno i modlę się żeby drugie miało trochę mniej adhd bo ta moja diablica w końcu coś sobie zrobi albo konkretnego guza nabije :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w sumie tez się nic nie działo.. Porodu nawet nie czułam, jak to przy cc. Także traumy żadnej nie mam, ale no jakoś nie chce. Mimo ze dla Oli rodzeństwo bym chciała, to nie dam rady się zdecydować.
    A Tobie oczywiście życzę tak samo lekkiego porodu i coraz grzeczniejszych dzieci :D

    sallvie lubi tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2904 2844

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jak czasem mysle o drugim dziecku to mam ciary. Dla mnie ciaza byla koszmarem, non stop tylko szpital, strach, lezenie kilkumiesieczne. Do tego wymioty ktore mnie meczyly bez konca :P. Najcudowniejszy stan to to nie byl, wiadomo ze cieszylam sie i ogolnie nie moglam doczekac sie malucha ale bylo ciezko. Oczywiscie bym chciala rodzenstwo dla malej ale przeraza mnie ten stan i poczatki, kolki, cale noce nieprzespane i dodatkowo bedacy wszedzie drugi maluch :/. Nie wiem jak to by bylo, czy sama bym rade dala :/. Wiem ze chce drugie ale kiedy sie na to zdecyduje to pojecia nie mam. Moze dopiero jak Kalina pojdzie do przedszkola, szkoly. Z drugiej strony to wszystko juz sie przesuwa, zwlaszcza moj plan o przyszlosci jak juz odchowam stworki xD
    Urodzona matka polka sie nie czuje, kocham moje dziecko, chce dla niej jak najlepiej, rodzenstwo do towarzystwa itp ale musze brac pod uwage tez swoje mozliwosci :)

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika i jaka suknie masz na oku? Proncesse czy jakas skromniejsza ?u mnie bylo wesele planowane na ponad 200osob a przyszlo 170:) ale ja pd zawsze chcialam.duze wesele. Chcialabym.przezywac ten czas przygotowan jeszcze raz :P

    Ja ciaze bym jeszcze jakos przezyla kolejna ale najgorszy ten porod ,ja mialam.bardzo ciezki :/

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś w kształcie litery A. Princesska niekoniecznie, bo na 2018 są kolekcje dużo skromniejsze. Na pewno zakryte ramiona, dużo koronki, odkryte plecy.. i może rozcięcie na noge.. to mi się marzy. ;) Ale może być tak, ze będę przymierzać i wybiorę zupełnie
    Coś innego :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mój pierwszy poród myślałam, że ciężki ale jednak drugi przebił... Bo pierwszy to ból rozłożył się na parę godzin a skurcze parte były najgorsze ale krótko trwał ten etap porodu.. 3 parcia i po sprawie. A teraz to początek był super nic nie bolało a końcówka trwała w nieskończoność a ból okropny. Dwójka dzieci mi starczy :D i pod względem ciężkiego porodu i pod względem materialnym, bałabym się, że nie byłabym w stanie trójce zapewnić wszystkiego

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zapalenie piersi :( zdycham normalnie

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie właśnie tyle osób straszyło jakimiś zapaleniami, zastojami.. a mi jak do tej pory nic takiego nie dolegało. Skąd to się bierze?

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diana11 wrote:
    Mnie właśnie tyle osób straszyło jakimiś zapaleniami, zastojami.. a mi jak do tej pory nic takiego nie dolegało. Skąd to się bierze?
    A wiesz, że nie wiem.. Ze starszą nic mi nie było. Są wersje, że zbyt obisły stanik, za mało dziecko je albo że przewiało. Jak jutro się dowiem więcej to napisze

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniluap i jak tam piers ?
    Pewnie juz wyleczylas ,ale na przyszlosc -najlepszy sposob :cieply prysznic na.piers chora ,przystawic dziecko do.piersi,nastepnie.zimny oklad. Jak.najczesciej dostawiac dziecko do piersi z zastojem ,sciagac laktatorem z chorej piersi

    Aniluap lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę antybiotyk :) w środę mam kontrolę u ginekologa czy pierś doszła do siebie. Ogólnie już czuję się dobrze, nawet zaliczyliśmy dzisiaj pierwszy spacer 1,5 godziny :D (z przerwami bo poszliśmy do sklepu)

    No właśnie miałam takie dreszcze wieczorami i napady zimna, że polewałam się cała gorącą wodą i pierś. I karmiłam tak jak mi położna poleciła, żeby dziecko miało bródkę tam gdzie mnie boli

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny do ktorego miesiaca zamierzacie karmic piersia albo do ktorego miesiaca karmilyscie. Kolejne pytanie kiedy okres po porodzie i kiedy mozna zajsc w ciaze zeby spokojnie donosic bez atrakcji...?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja planowałam karmić rok :)
    Okres mi wrócił po porodzie 7 tygodniach w tym po 3 od konca połogu. Ale w międzyczasie przestałam kp.
    Potem były jaja z okresem przez tabsy limetic a teraz jest przy nowych tabsach ok już wszystko.
    W ciążę ? Po sn stosunkowo szybko bo nie wydaje mi się żeby były jakieś przeciwwskazania. Po cc zaleca się odczekać trochę ja osobiście po cc pewnie czekałabym najmniej rok :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps czy wy planujecie drugiego dzidziusia jakoś niebawem że tak pytasz ? :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia na razie u mnie brak okresu i biore tabletki,ale za 2msc planuje odstawic tabletki i powoli odstawiac malego no i czekac na normalny cykl czyli jeszcze troche pewnie się zejdzie. Chcialabym teraz szybko deugie dziecko,urodzic i miec juz dokonczona rodzine i spokojna glowe :P tylko maz jeszcze nie wie haha:D

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się tylko ile na okres bede czekala :(I z drugiej strony troche mi tak szkoda Oskara od piersi tak wczesnie odstawic . Ehh tak zle i tak nie dobrze

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
‹‹ 63 64 65 66 67 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ