X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojeju, wieki mnie tu nie było :) ale napisałyście, dopiero skonczylam, ale przynajmniej mam co robić w poczekalni u lekarza :D
    Diana - super że Oleńka tak dobrze zniosła imprezę :) moja Zosia już taka wrażliwa, na święta byliśmy u moich rodziców to byoa na rączkach u dosłownie 4 osob a potem musiała to odreagować i strasznie płakała, z dwie godziny jej uspokoić nie mogliśmy przed snem. Za dużo było bodźców jak na jeden dzień..
    Madziu gratuluję kredytu. Ja też się boje, tak jak piszą dziewczyny, że coś się stanie, zawsze wszystko widzę w najgorszym scenariuszu. ;) No i gratuluję tak błyskawicznego rozwoju Nelci. W ogóle dziewczynom wszystkim, u których szykują się zmiany, gratuluję realizacji planów i przede wszystkim odwagi ;) miałam tyle napisać, do każdej wypowiedzi się odnieść ale już mam dziurę w mózgu i nie pamiętam co która pisała, przepraszam :* pisze z telefonu więc nie bardzo jak mam się cofnąć o stronę czy dwie..
    U nas w czwartek stuknie pół roku, mała ma już jednego ząbka,wybił się na sylwestra no i nadal jest nieochrzczoną. Nie jestem ani na tak, ani na nie, ale już powoli irytują te pytania : kiedy chrzest? Takie wtykanie się w nie swoje sprawy :P następnym razem powiem, że z chrztem mamy czas do komunii :D ja wróciłam już do formy sprzed ciąży, no prawie bo miałam 65 jak przed ciążą ale po drodze były święta i 2 kg powrocilo. Obecnie 67 czyli -10 od porodu :) jeszcze katuje swój brzuch i uda, bo takie flaki są :P ale to już takie drobiazgi ;) w końcu mchce w lecie wyjść na plażę z duma, w bikini ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2018, 15:38

    sallvie lubi tę wiadomość

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi moja Olka jest nauczona być z ludźmi.. od samego początku z nią wszędzie jeździliśmy, to do rodzicow, do ciotek nawet na zakupy z nami jeździ i dlatego teraz niczego nie przeżywa ;) w dodatku nam wcale nie choruje, bo jej nie trzymaliśmy pod kloszem od początku. A pediatra w szpitalu nam powiedział ze przez rok to najlepiej żeby tylko nas widziała, bo inaczej będzie chorować przez bakterie. Myślałam ze tam padnę ze śmiechu jak to powiedział.

    Ja właśnie walczę z mała żeby się zdrzemnęła, bo marudzi.

    Co do wagi to tez ostatnio wskoczylam i wazę 60 kg. Zgubiłam kolejne 2kg. Czyli sprzed ciąży jestem na minusie 7kg, a od końcówki ciąży -20 kg. Już jestem coraz bliżej celu, muszę jedynie zgubić fałdkę na brzuchu, ale to już kwestia ćwiczeń. :) a tak mało czasu na wszystko, jeszcze teraz sesja i mam sporo nauki.

    Do tego planuje wyremontować salon i ruszamy już z przygotowaniami do wesela.. w piątek ide na pierwsze przymiarki sukien i zbieram się do projektowania zaproszen.

    A Olka jak to Olka.. różne miewa dni, a ostatnio zdecydowanie te gorsze, przez co mało mogę zrobić jak narzeczony w pracy.

    Doba zdecydowanie powinna trwać dłużej...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2018, 13:57

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach, miałam się jeszcze odnieść do moich cykli. Pierwszy trwał 33 dni, kolejny 19, a obecny 12. Przy karmieniu to niby normalne... ale myślałam, ze jak zacznę brać tabsy, to mi się wyreguluje. Któraś tak miała? Iść do lekarza czy póki karmie nic nie będzie regularne ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2018, 14:03

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominsia pewnie bierzesz limetic prawda? :) Ja tak przy tych tabletkach miałam, cykle 15 , 12 dni . Lekarz powiedział, że przy tych tabletkach raczej marne szanse na to, że będę miała regularny cykl :)

    Kurcze ale ja wam zazdroszczę tego spadku wagi ja jestem tylko -5 od porodu a +20 sprzed ciąży. Tyle że u mnie wina hormonów, ostatnio byłam z tym u lekarza i sam powiedział, że mam problem, który musimy rozwiązać. Mam nadzieję zgubić 5 kg do wakacji teraz jak zacznę ogarniać te hormony no i zgubić tą fałdę z brzucha bo tak ogólnie to kilogramy aż tak mi nie przeszkadzają :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziu biorę jakieś Symonette. Wykupiłam dopiero drugie opakowanie. Poczekam do następnego cyklu, jak znów będzie taki jak poprzednie, to może się przejdę i zapytam. Może zmieni tabletki albo coś.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A te Symonette to też dla kobiet kp prawda? Bo pewnie z nimi to na tej samej zasadzie co z Limeticem bo to są te jednoskładnikowe :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisiu, u nas też nie miała problemu wcześniej, jeździliśmy z nią wszędzie, nie bylo że siedzieliśmy w domu bo dziecko. Ale chyba po prostu ona weszła w fazę kolejnego skoku, i chyba lek separacyjny, bo ostatnio nawet jak wyjdę z pokoju do toalety to płacze i jakaś taka strachliwa się zrobiła. No z tym siedzeniem w domu to dowalila. To neonatolog tak powiedziała? Zośka jak na razie też nie choruje, jedynie katar kilka razy zalapala, ale po kilku dniach odpuścił :) no tyle że my też wychodzimy w każdą pogodę, jedynie jak leje to siedzę w domu. Oj, ile ja się naslucham od sąsiadów że " za zimno na spacer, że dziecka szkoda na mróz ciągać ( wczoraj chociażby jak było -2) :D co do cyklu to nie wiem, bo Ty bierzesz jednoskładnikowe pigułki tak? Ja brałam dwuskładnikowe ale też mi nie podpasowaly, krwawienie miałam już od 10 tabletki opakowania aż do końca przerwy, właśnie w poniedziałek zmieniłam i może te podejdą. Choć po porodzie na wizycie, gin mówił że przy jednoskładnikowych to takie cyrki są często, jakieś plamienia, krwawienia nieregularne, choć może faktycznie tabsy Ci nie podeszły po prostu.
    Madzia, obyś jak najszybciej ogarnęła te hormony, bo zdrowie najważniejsze :) to Ty już nie bierzesz żadnych tabletek anty?

    Aa - u nas dziś się przebił drugi ząbek :)

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tabletki mam te jednoskładnikowe dla kobiet kp. Może dlatego takie rozmaite są te cykle ;)

    No tak, neonatolog w dodatku chyba ordynatorem oddziału byl. :)

    Co do spacerów to my tak samo.. a jak jest mróz to jeszcze lepiej dla dziecka. To powietrze jest takie świeże.

    A gratulacje drugiego ząbka Gabi ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2904 2845

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore tabletki dwuskladnikowe, jestem na trzecim opakowaniu i wydaje sie byc ok. Nie przytylam ani grama (troche szkoda :P ) cera ani gorsza ani lepsza, jakis ogromnych wahan nastroju nie mam i ogolnie jak na pierwsze tabletki jest ok. Krwawienie mam zawsze po drugiej tabletce placebo, trwa trzy dni i jest w pelni znosne, gdzie zawsze okres to byla masakra, bol nie do ogarniecia pomimo silnych lekow, omdlenia i inne tego typu sprawy. Jedyne co to czasem miewam mdlosci i wydaje mi sie ze to moze byc wina tabletek. Ale zobaczymy jak to bedzie.
    Moja kolezanka bierze jednoskladnikowe przy kp i tez mowi ze sa rozne cyrki wiec moze taki ich urok.

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrysiu ustaliliśmy z doktorem że kończę opakowanie które obecnie mam ( jeszcze 1,5 tygodnia ) żeby nie robić już w ogóle rewolucji w organizmie. Po skończeniu tabletek mam odczekać 2 tygodnie iść zrobić pierwsze badania które zlecił i z wynikami do niego i zobaczymy co dalej :)
    Ja nawet przy dwuskłądnikowych nie mam teraz cyklu jak trzeba. Nie dość że moje miesiączki nawet nie można nazwać miesiączki tylko plamienia to jeszcze zaczynają się pod koniec opakowania trwają około 7 dni i kończą się w trakcie trwania przerwy .

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie odstawilam symonette.
    Ale normalny cykl mi jeszcze nie wrocil..
    Po symonette mialam humor do.dupy

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze byłam humorzasta, wiem w sumie nie wiem czy teraz to od tabletek czy moja natura xd

    Na jakie przechodzisz Karola? Czy już rezygnujesz z tabletek? I jak wasze karmienie?

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rezygnuje z tabletek. Srednio nasze karmienie. Bykam wczoraj u doradcy laktacyjnego ,maly przechodzi skok I sie rzuca przy piersi. Karmie go piersia na spiocha I tyle ile dam rade to swoim mleczkiem z butelki reszta midyfikowane. Juro jade po nowy laktatator bo musze jakospobudzic laktacje , dobrze zebt chociaz do 4msc moje mleko popil .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2018, 20:54

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomnialam wam napisac. Oskar 11 byl wazomy i wazyl 5750g

    sallvie lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki okruszek z Oskarka ;) mój olbrzym już pod 7kg podchodzi. Jak ma gorszy dzień i ją więcej nosze to zakwasy mam na rekach xd

    Przechodzimy obecnie jaskis gorszy okres w jej zyciu. Jest marudna, płaczliwa i jak spała mi od 21:00 do 6:00 tak teraz budzi się w nocy kilka razy. Ciężko z nią teraz mam. Mam nadzieje, ze to chwilowe.
    Zrobiła się z niej mega gaduła i śmieszka. Taka pocieszna jest jak gaworzy sama do siebie albo z nami „rozmawia” :D

    Jestem tez po przymierzaniu sukni no i już wiem co chce. Teraz znaleźć tylko tą wymarzoną ;)

    Ogólnie u nas się dzisiaj zima zrobiła i jest biało <3

    A co u was dziewczyny ? ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana a dziąsła są spuchnięte? Może ząbki powoli się wybijają

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem Aniluap, nie sprawdzałam. A po czym to poznać ? Widać wyraźnie różnice jak dziąsła są opuchnięte?
    Wszyscy dookoła mi wmawiają ze 3 mieisace to za wcześnie na żabki, a już w szczególności moja wszechwiedzącą teściowa.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja starsza miała spuchnięte od początku 3 miesiąca i pierwszy ząb wyszedł jak miała niecałe 6 msc.
    Z tego co pamiętam było widać po dziąsełkach, bardziej się ślini, pakuje ręce do buzi i płacze, zaciska dziąsła jak włożysz palca do buzi, jakby gryzła. Wcale nie jest za szybko, każdy rozwija się w innym tempie.. Teściowej nie słuchaj ale swojej intuicji. U nas pomagały kropelki Camilia czy jakoś tak
    No i przy górnych pojawiał się katar a przy dolnych kaszel no i gorączka czasem.
    I ząbki idą najbardziej w nocy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 16:40

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko co mówisz u nas występuje.. ślini się jakby woda z kranu leciała.. ręce do buzi, gryzaka gryzie, na palcu dziąsła zaciska.. przerażający jest fakt, ze to może trwać tak długo. No ale trzeba się przemęczyć. Teściowa tak twierdzi bo jej synowie mieli po 9 miesięcy jak pierwszy ząb im wyszedł. I wg niej każdy tak musi mieć. Mówię ci ze nieznośna kobieta. Słyszałam tez o jakiejś maści na dziąsła, pomoc również łagodzi objawy ząbkowania

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olewaj ją ;)
    A no są maści i kropelki, niektórzy chwalą jedno inni drugie, musisz przetestować
    Najpierw kolki, później ząbkowanie.. No zawsze coś, uroki macierzyństwa
    Swędzi ją i boli na zmianę pewnie, powodzenia życzę i cierpliwości

‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ