X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :) Nam Nela zrobiła na święta prezent i zaczęła stawać na nóżki i stawiać pierwsze kroczki jestem taka dumna :) ona nawet 9 miesięcy nie ma skończonych :)
    Byliśmy dziś w usc i oststecznie wyznaczyliśmy datę ślubu na 07.04 - akurat tego dnia wypada 27 rocznica moich teściów :) wstępnie kościelny będzie w sierpniu 2020 w 28 rocznicę ślubu moich rodziców :)

    chcebardzobycmama, Aniluap lubią tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominiia jak tam karmienie dalej piers?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia na cywilny tez suknie planujesz?:)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola tak ale nie typowo ślubną. W sumie to mam taki plan że przejdę się po sklepach i co mi się spodoba to kupię. Nie nastawiam się na jakiś konkretny kolor i w ogóle :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola tak, póki co dalej tylko pierś. ;)

    My po szczepieniu ok. Mała znów przeszła jakby nic nie było. A wazy 6540 klocek mały. Ręce już mi mdleją jak ją dłużej ponoszę.

    Dzisiaj padam z nóg.. szukałam czegoś sobie na chrzciny i nic. Ja nie wiem, nie mam już sił do siebie samej xd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2017, 15:35

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwego Nowego Roku! :)

    sallvie lubi tę wiadomość

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwego Nowego Roku dziewczynki :)
    Jak tam maluszki po sylwestrze?
    Nela jak o północy zaczęli strzelać to się obudziła i zanosiła płaczem, ale tylko przestali i poszła spać dalej :)

    Dzisiaj dzwonił nasz doradca i pieniądze z mdm zostały oficjalnie zarezerwowane i wyszło ponad 20 tys dofinansowania czyli ponad 2 tys więcej niż miało być :)

    Aniluap lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super, że skorzystaliście z mdm :)

    Starsza miał radoche, urządziliśmy imprezkę z tańcami, dużo dobrego jedzonka i picollo i była zachwycona a później o północy pobudka na toast i spać, z kolei Młodsza miała problem ze spaniem .. :(

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Olka nie chciała spać do północy. Wiec na fajerwerki wzięłam ja we wózek i poszliśmy razem na dwór. No i spała. Przy tym huku, hałasie.. anioł nie dziecko. I jak tak zasnela to do rana ;) a w ostateczności pojechaliśmy do mojej rodziny, również maja takiego brzdąca tylko miesiąc starsza od Oli :D i jeszcze jednego 3 latka. Także w sumie dzieci spały, a dorośli swoje ;)

    Dzisiaj pierwszy raz podałam Olce mm. Nie chce jeść, wyje przy butelce xd nie wiem co to dziecko będzie jadło jak mnie nie będzie, bo nie daje rady odciągać pokarmu. No i chciałam zastosować karmienie mieszane. Ale póki co to czarno to widzę.

    Madziu, gratulacje dofinansowania. Ja to nawet nie wiedziałam, ze takie coś istnieje. Jakieś warunki trzeb spełnić?

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mdm już się kończy, parę lat działało, teraz sallvie załapała się jako jedna z ostatnich bo to ostatni miesiąc więc gratuluję :)

    Ja bym dziecka o północy na dwór nie wzięła zwłaszcza tak małego.. Nie raz widziałam jak rzucali petardy z balkonów, poza tym może zawiać i poleci nie w te stronę albo pijani się bawią w podpalanie i nieszczęście murowane. Dlatego moja 4 latka poszła fajerwerki puszczać z tatą o 18ej

    Skoro nie chce to jej nie zmuszaj, widocznie nie jest gotowa na butelkę i potrzebuje mamy.

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy na wsi na własnym podwórku wiec żadne rzucanie petard do wózka nam nie groziło ;)

    Co do mdm, to i tak już pozamiatane, bo mieszkanie kupiliśmy ponad rok temu.. szkoda, ze wtedy nie wiedziałam. Chociaż 20 tys to grosze przy kosztach kupna i remontu mieszkania ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2018, 20:57

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to chyba, że tak. Ja mieszkam w dużym mieście i to w centrum więc..

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie tez mieszkamy w mieście i strach w dzień było wyjść, bo petardy w sylwestra od samego rana latały z balkonów. Bezmyślne takie..

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2904 2845

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas sylwester super. Mala latala, tanczyla, mielismy dobre jedzenie itp. Ok 22 usnela i spala do rana. Zaden huk petard pod oknem jej nie zbudzil. Nawet sie nie ruszyla :P. Ogolnie jestem bardzo zadowolona, spedzilismy czas rodzinnie no i pozniej byl czas zeby posiedziec na spokojnie z mezem. Nie przypuszczalam ze tak zwykly sylwester bedzie tak milo wspominany :)

    No a teraz nowy rok, zmiany, duzo pracy nas czeka, remonty itp. Do wielkanocy chcemy sie przeniesc wiec oby wszystko poszlo zgodnie z planem :)

    My z mdm nie skozystalismy bo po prostu kupilismy duzy dom a te dofinansowania wychodzily na same malutkie. Nawet nie staralismy sie bo wymogi nie te :). Ale co racja to racja, te pieniadze co oni daja to igla w stogu siana :P. Choc mozna powiedziec ze zawsze dobre i to :)

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to prawda w ostatniej chwili się załapaliśmy :)
    Dominisiu powiem Ci że u nas to się bardzo opłacało nam te 20 tys. dofinansowania bo nasze mieszkanie kupiliśmy za 143,5 tak więc z automatu kredyt mamy tylko 123 tys a nie 143 :)
    A warunki jakie trzeba spełnić to wiek 18-35 lat bodajże, do tego chyba do jakiegoś metrażu liczą się mieszkania i to właściwie tyle :)
    No i przydało nam się mdm ze względu na to, że nie mieliśmy wkładu własnego a to jakby ten wkład własny pokrywa :)
    Mieszkam w małym mieście i powiem szczerze, że na te ceny i wszystko co tutaj jest to na prawdę sporo się wydaje to co dostaliśmy :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale na dziergalyscie. Ja troche bez czasu tez robimy sobie poddasze, zawsze marzylo mi sie mieszkanie na poddaszu . Mam nadzieje ze uda nam sie bez kredytow bobtroche mamy odlozone... no zobaczymy..ale juz nie mogevsie doczekac wyprowadzki od tesciowej,chociaz na prawdaniol nie kobieta ale tesciowa to jednak tesciowa. U nas malutki przespal sylwestra. Ogolnie oskar rosnie jak na drozdzach . Powoli wchodzimy w rozmoar 68.
    A u mnie kryzys laktacyjny w swieta wprowadzilismy karmienie mieszane bo maly nie dojada :( w srode bedziemy miec 12 tygodni. Zasowa ten czas ja nadal sie na syna nie moge napatrzecp,odstawilam tabletki anty i czekam na normalny cykl:) co pewnie sie zejdzie:(
    Oskar zaczal interesowac sie zabawkami... a ja zaczelam tyc:/ udalo mi sie zejsc do wagi z przed ciazy a tetaz jestem dwa kg na plusie:/

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia ja to jestem zdania ze kazda dodatkowa kasa sie przyda :) jakby mi ktos dal 20tysiecy to tez bym wziela hahah. Ja ogolnie jak pisalam wczesniej nie jesten zwolenniczka kredytow . Jestesmy z mezem pol roku po slubie i dopiero cos zaczynamy robic bo chcialam za swoje. Ja to mam stracha ze jak bede splacalaa to mi kasy na zycie nie starczy :P albo ze bedzie czas kiedy nie bede miala za co splacic albo ze umre I dzieci splaxac bd musieli. Ale ja to pesymistka ze mna maz,ma ciezko :p
    Chociaz jak bysmy byli po slubie w takiej sytuacji ze nie byloby gdzie mieszkac to innego wyjscia bysmy nie mieli tylko kredyt I kupic mieszkanie ewent . Wynajmowac co sie nie oplaca. Teraz I tak mamy malutkie mieszkanie no ale swoje nie trzeba nikomu kasy dawac:p I zamiast komus placic za wynajem to kase mozna sobie odlozyc

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredyty to ryzyko.. ale jak to mówią, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana ;) Haha

    My wczoraj mieliśmy chrzciny. Impreza mega, a młoda msze przespała, na sali tez była grzeczna.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak na polewaniu główki? Też spała?

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przebudziła się tylko na ten moment, trochę zapłakała i poszła spać dalej ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ