X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2904 2845

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojej ten caly proces zabkowania zaczal sie jak miala 3 miesiace, a pierwszy zab wyszedl dopiero jak miala 7 miesiecy.

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pocieszasz Mysza :D

    No cóż damy radę. Najgorzej nie jest, bo nie jest tak ze płacze non stop i trzeba ją ciagle uspokajać. Ma gorsze chwile. I te noce okropne. Po prostu się przyzwyczaiłam, ze noce całe przesypiałam i teraz mi ciężko ;) ale do dzieci trzeba cierpliwości No i czegoś ir dla nich nie zrobi i nie zniesie ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisze na telefonie i robię straszne literówki, wybaczcie :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2904 2845

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt, zabkowanie to straszny czas dla maluchow i dla rodzicow. U nas zawsze najgorzej jest nocami, budzi sie non stop i jest placz. Temp ani nic takiego nie miala, jedynie te marudzenie, placz, pchanie wszystkiego do buzi i mega slinienie. No i po dziaslach widac ze cos sie szykuje, ale dopiero gdy zab juz jest tuz przed wyjsciem.
    U nas juz prawie wyszly wszystkie czworki. Zostaly trojki i piatki. I koniec imprezy :P Podobno trojki sa najgorsze....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 21:13

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Dominika to duza dziewczynka:)
    I na jaka suknie postawilas ? A nie rozwazalas opcji krawcowej ?
    Zabki jak wychodza to sa takie czerwone kreski na dziaselkach jakby przeciete nozem :P pamietam jak siostrze wychodzily. 3msc to watpie ze zabki..obstawialabym bardziej na skok rozwojowy..moj tez jest wtedy nieznosny.plus jest taki ze po skoku dziecko nabiera nowych umiejetnosci.

    U nas poprawilo sie troche z jedzonkiem. Troche się cycujemy ale mm nadal:(

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola mógł zacząć się proces ząbkowania, a ząb może wyjść za miesiąc, dwa a nawet cztery. Kiedyś pytałam o to pediatry. Co dziecko to niestety inaczej to przebiega, nie ma reguły :/

    Postawiłam na krój w literę A. Na plecach dekolt w V, przód raczej delikatny, bez odkrywania czegokolwiek ;) no i dół w brokacie, mieniący się. Góra wyszywana z koronki z perełkami i delikatnymi diamencikami.
    Rozważałam.. Bo suknia jaka mi się spodobała w salonie z przeróbkami ok 3500 zł. A szycie tak 1600 u krawcowej. Także różnica spora, ale boje się efektu końcowego. W salonie wiem na 100% jak to będzie wyglądać.. a czy krawcowa zrobi mi to samo co na zdjęciu? Niby opinie o niej są bardzo dobre, że szyje jak z obrazka. Jadę w poniedziałek do kolejnego salonu.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, u mojej Zosi nic nie było widać po dziąsłach jak wychodzily jej zęby. Jednego dnia było ok, kolejnego od rana histeria, ryk, pomagaly tylko ręce. Potem noc średnia, kolejny dzień trochę marudy i wieczorem ząb już dzwonił o łyżeczkę. Sprawdzałam kilka razy w ciągu tych atrakcji i nie było widać nic, dosłownie żadnych objawów. Ani rozpulchnienia, żadnej gulki. Nic. Drugi wyszedł po jednej koszmarnej nocy, po 10 dniach, ale też wcześniej nie było żadnych objawów. Aa - no i podobno jedynki najczęściej wychodzą parami, tzn w niedalekim czasie jeden od drugiego. Dominika, może faktycznie zęby a może skok rozwojowy, około 3 miesięcy występuje właśnie. U nas nocki były ostatnio porażką - spanie tylko na rękach albo na jednym z nas, jak tylko chciało się ją odłożyć to był ryk na cały blok, jak była gorsza nic to nawet nie pozwalała usiąść bo jak czuła że się przestaje przemieszczać to tez się wybudzala i była masakra. Dziś, pierwszy raz od minimum dwóch tygodni przespała pięknie noc, co prawda jak odłożyłam to płakała ale akurat była pora karmienia więc zjadła butle w łóżeczku i zasnęła już ładnie :) wydaje mi się że też przechodziła jakiś skok, plus te żeby wcześniej ja męczyły. Mam nadzieję że nie zapeszyłam tym chwaleniem jej tutaj i dziś noc będzie podobna do ostatniej :)

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wykluczam żadnej z tych opcji.. ale byle by to nie trwało zbyt długo, bo chodzę jak zombie ;) jeśli chodzi o zasypianie to nie ma większego problemu. Zaśnie w 10-15 min na rękach i normalnie ją odkładam. Jak się budzi, to też cyc, nie biorę już jej na ręce. Tylko, że budzi się często i ja nie mogę zapaść w ten mocny sen żeby się wyspać. Do tego wstaje 5-6 rano i już ciężko ma zasnąć. Czasem się zdarzy do 7. A ja kładę się po 1, bo mam sesje i dużo prac do napisania i nauki na egzaminy. Także wszystko się złożyło na raz :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ząbkowanie też zaczęło się koło 3 miesiąca, ale pierwsze 2 ząbki wyszły dopiero na 6,5 miesiąca od tamtej pory znów cisza i brak kolejnych zębów.
    ale ząbkowanie przechodzi super, jedynie co to się bardzo ślini tak to ani gorączki ani nic.

    no a tak a propos gorączki Nela właśnie chora jest, dzisiaj już dużo dużo lepiej tylko troszkę ma nos zakatarzony ale do niedzieli i tak na antybiotyku jest.

    My wczoraj podpisaliśmy umowę w banku we wtorek mamy notariusza a za 12 dni dostajemy klucze :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziu współczuję bardzo. Dobrze że Nela już w lepszym stanie. No i super że chwila i będziecie na swoim :) My byliśmy w czwartek u lekarki bo mała ma katar i dość mocno kaszlała, ale okazało się że to od kataru który jej spływa po gardełku plus za suche powietrze w domu.
    Ah - no i w środę mieliśmy niezła akcje. Mała jadła marchewkę gotowaną i kawałeczek stanął jej w gardle. Nie mogła złapać tchu, zrobiła się czerwona i zaczęłaś charczeć. Te kilka sekund trwało wiecznosc. Całe szczęście oklepałam ją i kawałeczek wypadł, ale ja bylam tak roztrzęsiona jeszcze długo. Potem spać nie mogłam bo obserwowałam małą, czy nie zaczyna świszczeć, czy nie ma problemów z oddychaniem. Nerwy niesamowite, nikomu nie życzę tego co przeszłyśmy wtedy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2018, 09:08

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie.moglam sie powstrzymac I dalam dzis Oskarkowi pol lyzeczki gruszki

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba mu smakowalo no ale czekamy wytrwale do tego 4msc

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 miesięcznemu dziecku? :O ...

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pol lyzeczki nie nakarmilam go calym słoikiem :d uorzedzajac gowno burze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2018, 20:24

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po za tym od 4msc wgl planuje rozszerzyc mu diete bo juz wczesniej wspominalam o tym ,ze jesc nie chce ,wyrywa mi sie..
    Chociaz slyszalam rozne opinie od zwolenniczek kp ze od 6msc dopiero.. no ale maly mi sie i od butli zaczyna wyrywac raz ma lepsze dni do jedzenia ale moge je na palcaxh jednwj reki policzyc.

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola.
    Ja tam też zaczęłam rozszerzać dietę po 4 miesiącu :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2904 2845

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez zaczelismy jak miala 4 miesiace. Powoli, stopniowo i bylo ok, mala od urodzenia na butli i widzialam ze dobrze jej zrobi odrobina nowosci :)

    sallvie lubi tę wiadomość

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie mi juz rece opadaja. Maly jest wiecej na modyfikowanym niz na piersi... chce dociagnac to kp chociaz do 6miesiaca.. tez mi się wydaje ,ze owoce i warzywa sa zdrowsze niz mieszanka. Juz sie doczekac nie mige kiedy normalnie go marchewka.bede mogla nakarmic,czy zuoka dyniowa... po za tym jutro lecimy do.lekarza,maluch mi sie rozchorowal :(
    A po za tym co tam u was ?:) jak maluchy,mieszkania,przygodtowania do slubow?
    Tych przygotowan do slubu zazdroszcze wam,chetnie bym wrocila do tego czasu:)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja Olka ma 3 i pół miesiąca i już jej dałam samo jabłko i marchewke z jabłkiem ;) oczywiście nie cały słoiczek rylko kilka czubków łyżeczki. Smakowało jej i nic jej nie jest ;)

    A mm jak nie jadła tak nadal nie chce jeść xd tak ciężko mam ja przestawić ze masakra

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ślubu ciagle jestem na etapie szukania sukni. Mam za dużo na głowie i nie wiem w co ręce wsadzić, a jeszcze Olka jest taka irytująca przez te swoje zęby czy co tam jej jest. Ciagle marudzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2018, 10:01

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ