X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016
Odpowiedz

Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016

Oceń ten wątek:
  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 15 marca 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój zasypia zawsze między 20 a 21.

    A propos niespokojnych dzieci przy piersi:
    https://www.hafija.pl/2016/10/niespokojne-dziecko-przy-piersi.html

    Bardzo ciekawy artykuł. Może ten niepokój u mnie to od tego dziwnego okresu? Może smak mleka się przez niego zmienił. Bo faktycznie od trzech dni jest gorzej. Maly się denerwuje, zapowietrza, a przez to jeszcze bardziej jedzenie podchodzi mu do gardła i się to napędza.

    17u9ha00otchcgqb.png
  • Kaśka 86 Koleżanka
    Postów: 31 16

    Wysłany: 15 marca 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie do mam które szczepiły na rota,czy Wasze dzieci miały jakieś bóle brzuszka, kolki, biegunki, temperaturę lub też inne dziadostwa po szczepieniu??Bardzo się boję,że Natalka będzie miała jakieś sensacje i że tym szczepieniem zrobimy jej więcej szkody niż dobrego:( ale z drugiej strony wiele słyszałam o hospitalizacji dzieci nieszczepionych czemu szczepiąc można byłoby zapobiec i zdecydowałam się zaszczepić ,ale się boję....

    iv09krhmt6v0g5nu.png[/url]
  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 15 marca 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kilka dni temu też odstawiała cyrki przy jedzeniu
    Zaczynała jeść spokojna a po 3-4minutach była jazda...puszczała, odwracała głowę, biła, uśmiech, grrr, łapała znów, ssała 20sek i od nowa cyrk, znów 30sek ssania i dalej, brałam do odbicia, bek, zmieniałam pierś i znow na początku spokój a potem cyrk, więc po kilku minutach takiej walki ją po prostu odkladałam i dopiero była zadowolona
    Ze 4-5 dni to trwało, od wczoraj jest lepiej, znów potrafi spokojnie jeść choć jeszcze trafia się karmienie z wygłupami
    Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, obstawiam albo kryzys laktacyjny i jej za mało leciało albo skok albo tak ją wszystko ciekawiło że się rozpraszała
    Myślę że to nic strasznego bo jak szukałam info w necie to w większości trafiałam na opisy na forach że to się dzieje u dzieci 3-3,5miesięcznych

    82doroeqdnooy9dr.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 15 marca 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże jak dziś wieje!

    Po południu mamy szczepienie - druga dawka 6w1 i rota

    Kaśka u nas żadnych zmian po rocie. Ani gorączki ani bóli

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2017, 13:16

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Krakuska Autorytet
    Postów: 802 776

    Wysłany: 15 marca 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werix, a przyrosty masz dobre? Jesli nie chce jesc, ma częste "cofki" do gardła, duzo ulewa i źle przyrasta, to moze byc kwaśny refluks i podrażniony przełyk. Może, nie musi. Mnie zajęło 1,5 miesiąca zdiagnozowanie, że mamy nie tyle fizjologiczny refluks, co chorobę refluksową. Na razie obserwuj.

    mjvyanli3sn49jip.png
    relgs65ghndjbduu.png

    Beta hcg:
    13.02 - 248
    16.02 - 872
    22.02 - 6184
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 15 marca 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile teraz dzieci powinny przybierać tygodniowo?

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Krakuska Autorytet
    Postów: 802 776

    Wysłany: 15 marca 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baranosia, w drugim kwartale życia juz mniej, 400-500g miesięcznie.

    baranosia lubi tę wiadomość

    mjvyanli3sn49jip.png
    relgs65ghndjbduu.png

    Beta hcg:
    13.02 - 248
    16.02 - 872
    22.02 - 6184
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziś będę na ważeniu to sprawdzę jak przybiera

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Martusiazabka Autorytet
    Postów: 1093 552

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werix, kurczę, nie wiem. Nie wpycham mu cyca na siłę. Ani nie daje za każdym razem jak płacze. Ale to na pewno jest na jedzenie. Bo zawsze zaczynam od zmiany pieluszki. Jak charczy nosek to czyszczę nosek. Patrzę czy mu nie wygodnie. Albo czy mu się nie nudzi. Czasem jak widzę że marudzi a nie płacze to go zabawiam, przedrzeźniam się z nim trochę, czasem to pomaga i zaczyna się śmiać. Ale jak biorę na ręce i on odwraca głowę i zaczyna ssać mój policzek czy ramię to wiem że się głodomorek włączył :-) a jak tylko go na poduszce położę, czy na łóżku żeby na leżąco karmić to zaczyna się cyrk. Choć nie za każdym razem. Już sama nie wiem o co chodzi. Kilka dni temu takie cyrki były. Potem chyba że 2 dni spokoju i teraz znowu to samo. Może rzeczywiście smak mleka? Tylko ja ostatnio nie jadłam czosnku ani nic takiego. Rosół na obiad. Kanapki z wędlina.... nie wiem co jest

    860ij44jco2wu7mv.png

    h84f3e5e51n59t97.png

    f2wli09kez578bel.png
  • Krakuska Autorytet
    Postów: 802 776

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko te przyrosty nie są zbyt miarodajne, jeśli się patrzy tylko na wybrany tydzień. Czasami waga kilka dni niemal stoi w miejscu, a potem jest skok wagowy, u nas tak było. Myślę, że dopiero w kontekście miesiąca można ocenić czy przyrost jest prawidłowy.

    mjvyanli3sn49jip.png
    relgs65ghndjbduu.png

    Beta hcg:
    13.02 - 248
    16.02 - 872
    22.02 - 6184
  • Hooney Przyjaciółka
    Postów: 117 49

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u nas identyczne cyrki z karmieniem juz od jakichś 2-3 tygodni, kilka dni jest lepiej, a kilka dni znowu masakra. Wszędzie czytam, że kobiety mają takie problemy ok 3 msc życia dziecka i w tym czasie tez sporo właśnie przez to przestaje karmic. Zauważyłam, że je miarę spokojnie w nocy i po drzemkach w dzień, jak jest jeszcze taki zamulony. Dlatego za każdym razem jak zaśnie w dzien, czuwam aż się obudzi żeby szybko podać cycka. Sprawdzilam tez u pediatry przyrosty,gdy do niej przyszłam to zaczęła się smiac, że synek na zabiedzonego nie wyglada :) i jeśli udaje mi się go karmic przynajmniej 6-7 razy dziennie to jest ok

    f2w3rjjgfeipk3wz.png

    hchygov3q28aqgz8.png

  • Kokardka44 Autorytet
    Postów: 742 706

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo dawno mnie nie było :) Dziś po szczepieniu na rota i 5w1 cały czas śpi póki co, mała też odwala cyrki 4sek possie i glowe odwraca i za chwile znowu 4sek possie i tak co chwila, niestety jest małym atopikiem skóra kaszka i na jednym policzku też masakra ech :(

    Bo ja na złe, Reaguję źle...I kurczę się, w sobie zamykam...
    3i49roeqq35mjixs.png
    hchygov3vkk8ck9g.png
  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli potwierdza się że to standardowy moment cyrków przy jedzeniu :) niemożliwe że nagle tyle dzieci dopada refluks w 3 miesiącu :D

    milky way, baranosia, Werix lubią tę wiadomość

    82doroeqdnooy9dr.png
  • milky way Autorytet
    Postów: 675 641

    Wysłany: 15 marca 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie,
    Tak samo z ząbkowaniem. To, ze dzieci sie slinią (wiekszosc naszych forumowych) to nie znaczy, ze zaraz wszystkim w wieku dwoch, trzech miesięcy zaczną sie wyrzynać ząbki :) poprostu się ślinią i tyle :)

    MoBo lubi tę wiadomość

  • Kokardka44 Autorytet
    Postów: 742 706

    Wysłany: 15 marca 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milky way wrote:
    Dokladnie,
    Tak samo z ząbkowaniem. To, ze dzieci sie slinią (wiekszosc naszych forumowych) to nie znaczy, ze zaraz wszystkim w wieku dwoch, trzech miesięcy zaczną sie wyrzynać ząbki :) poprostu się ślinią i tyle :)
    o to to to :D
    chociaż moja jeszcze bierze moje palce i namiętnie je gryzie więc pewnie ją swędzi :D

    milky way lubi tę wiadomość

    Bo ja na złe, Reaguję źle...I kurczę się, w sobie zamykam...
    3i49roeqq35mjixs.png
    hchygov3vkk8ck9g.png
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 15 marca 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie te cyrki przy jedzeniu zaczęły się już ponad tydzień temu. Teraz je w miarę spokojnie, ale bardzo spłyca ssanie, słabo otwiera buzię a ja tracę mleko :(
    Wyciągnęłam dziś laktator, żeby rozbujać laktację i ledwo 40 ml z obu piersi udało mi się zebrać, a trwało to dość długo. Jestem załamana. Czułam już od kilku dni, że tracę pokarm.

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • Basia79 Autorytet
    Postów: 636 668

    Wysłany: 15 marca 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my byłyśmy dziś u pediatry bo od 3 dni potężny katar, ale na szczęście gardło i płuca ok, dostałyśmy tylko wit C i coś na odpowrność
    no się zważyłyśmy, 6450 czyli jakieś 800 gram w ostatni miesiąc, więc jestem zadowolona, bo porzedni miesiąc był słaby przez tego rotawirusa, ale teraz już ładnie

    Byłam u adwokata, trochę zabulę, 600zł w sądzie za założenie sprawy i 3700 dla adwokata, ale moje zdrowie psychiczne cenniejsze
    Ale jak wszystko opowiedziałam, to powiedział, że jego zachowanie jest żenujące, a o tym straszeniu ZUSem to już całkiem mu ręce opadły i nasz Chuj to było delikatne, adwokat wyjechał ze Skurwysynem. Przepraszam za epitet, ale cytowałam z oryginału:)
    Ale już przynajmniej jestem spokojniejsza, jak mam opiekę prawną i wiem co muszę a czego nie :)

    Szczęśliwa Mamusia, Martusiazabka, MoBo lubią tę wiadomość

    klz9gu1rkkbkfyjt.png
  • Basia79 Autorytet
    Postów: 636 668

    Wysłany: 15 marca 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nita, nie załamuj się, ja niestety doświadczenia nie mam, bo już nie karmię, ale wszędzie słyszę o kryzysie laktacyjnym 3-4 miesiąca, więc trzeba nie poddawać się i przeczekać kryzys

    Martusiazabka lubi tę wiadomość

    klz9gu1rkkbkfyjt.png
  • Basia79 Autorytet
    Postów: 636 668

    Wysłany: 15 marca 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja też się ślini i żuje różne rzeczy, które uda jej się do buzi włożyć, ale zębów nie widać. Pisałam kiedyś o białej kropce w miejscu dolnej jedynki i Milky chyba pisała, że to może perły Epsteina. Nie wiem czy to na pewno to, ale na zęba nie wygląda. Nie urosło, jest takie samo i bardziej mi do tej perły pasuje niż do zęba, ale chyba te perły występują w większych ilościach a nie pojedynczo
    ALe nic się z tym nie dzieje, nie widać żadnego stanu zapalnego, więc przyzwyczaiłam się do tej "perełki" i czekam cierpliwie aż zniknie :)

    klz9gu1rkkbkfyjt.png
  • Krakuska Autorytet
    Postów: 802 776

    Wysłany: 15 marca 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalina123 wrote:
    Czyli potwierdza się że to standardowy moment cyrków przy jedzeniu :) niemożliwe że nagle tyle dzieci dopada refluks w 3 miesiącu :D

    Jesli obfite ulewanie nadtrawionym mlekiem jest od poczatku, to moze w pewnym momencie dojść do podrażnienia przełyku i wtedy zaczynaja sie cyrki z jedzeniem, bo dzieci boli przy przełykaniu. U nas ulewanie i chlustanie były od poczatku, problem z jedzeniem zaczął sie po 2 miesiacach. Choć jak teraz wspominam, to zaczął przy piersi grymasić duzo wczesniej. Ale nie jest to jakieś szczególnie częste, wiec bez obaw. Zdecydowana większość to refluks fizjologiczny i nie kończy sie podrażnieniem przełyku. Ja juz tylu lekarzy odwiedziłam w ostatnim czasie, ze jestem niezle obryta z tego tematu :D

    mjvyanli3sn49jip.png
    relgs65ghndjbduu.png

    Beta hcg:
    13.02 - 248
    16.02 - 872
    22.02 - 6184
‹‹ 1326 1327 1328 1329 1330 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ