Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016
Odpowiedz

Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016

Oceń ten wątek:
  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 4 maja 2016, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam na NFZ ale przez diagnostykę bo maja jakiś tam kontrakt.

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • cudek2 Autorytet
    Postów: 810 1324

    Wysłany: 5 maja 2016, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulka- nie masz żadnych skutków ubocznych, tylko niedoczynność tarczycy. Znajdz dobrego endokrynologa. Bada się zawsze cała trójkę tarczycowa to jest tsh ft3 ft4
    Jak zrobisz - napisz wyniki z normami.
    Jak lekarz może powiedzieć, żeby nie badac hormonów tarczycy w ciąży?! Możesz polkosia wytłumaczyć? ??????
    Oczywiście, że skaczą, bo kiedy kobieta ma chory ten organ i np brak ft4 - to są powiklania. W pierwszym trymestrze tsh nie powinno przekraczać 2. Będąc na eutyroxie lub letroxie tsh może być nawet poniżej normy, bo to normalne. Ft4 powinno być w górnej granicy, bo musi starczyć dla Ciebie i Twojego dziecka. Tarczyca wytwarza hormony u makucha jakiś po 12 tyg dopiero.
    Masz stanowczo za mała dawkę, skoro tsh szybuje ponad 3 a ty lykasz 50tke.
    Zrób porządne badania. Jak się da to jeszcze anty tpo. Bo może trzeba będzie zbić przeciwciala jeśli to hashimoto a nie zwykła niedoczynność. Wtedy selen.
    Faszerowanie lekami i suplementami to jedno, a tu chodzi o zdrowie - dostarczamy tego, czego nasz organizm sam nie daje rady tarczyca musi dobrze funkcjonować w ciąży szczególnie!
    Normy to normy. Przelicza się wyniki na procenty.

    http://www.chorobytarczycy.eu/kalkulator

    Tu masz link.
    Ft4 górna granica! !!! Jak spada - podnosimy dawkę. Ft3 50-70% najlepiej. Dobrze jak są wyrownane - na tym samym poziomie.

    Do poczytania

    http://www.endokrynologia.net/tarczyca/niedoczynno%C5%9B%C4%87-tarczycy-w-ci%C4%85%C5%BCy

    I na jakiej podstawie lekarz wypisać dawkę 50 ? Skąd akurat taka? Tylko na podstawie tsh ponad 2? A potem już nic nie sprawdzał?
    Miałaś usg tarczycy?
    Choruje na hashimoto - obecnie dawka 100. Ale muszę podnieść. Bo w ciąży zapotrzebowanie się zwiększa. Moje wyniki
    Tsh 0.35
    Ft4 49%
    Ft3 48%
    Czyli już dzidzi ciągnie i chce więcej. Podnosi się delikatnie o 12,5 tak radzi mój endokrynolog. Żeby za dużego szoku nie było. Stopniowo. I badania co 4 tyg. Bo w ciąży to się szybko zmienia. Po porodzie schodzimy z dawki też stopniowo.



    Ja prenatalne w 12 tyg i 1 dniu - tak samo jak z synkiem. Pani w rejestracji prosi zawsze o datę ostatniej miesiączki i sama wylicza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2016, 06:19

    860iwn15jj88tkvr.png
    860i73sb9uiq88aj.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7433

    Wysłany: 5 maja 2016, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mierzyłam w ciąży hormonów tarczycowych, bo ufam swojemu ginekologowi. Bez problemu donosiłam.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • cudek2 Autorytet
    Postów: 810 1324

    Wysłany: 5 maja 2016, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedoczynność tarczycy po zajściu w ciążę kobieta broń Boże nie powinna odstawiać leku, lecz po prostu zgłosić się do prowadzącego lekarza. Zazwyczaj istnieje konieczność zwiększenia dawki i restrykcyjnego przestrzegania celów leczenia. W ciąży celem leczenia jest osiągnięcie poziomu TSH w "dolnym" zakresie normy

    860iwn15jj88tkvr.png
    860i73sb9uiq88aj.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7433

    Wysłany: 5 maja 2016, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektórzy mają w górnej granicy i nie mają problemów. Wszystko zależy od organizmu, sampoczucia.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 5 maja 2016, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może i. Ale po co kombinować z myślą "inne miały farta to ja też będę miała". Zostawianie tego samemu sobie to po prostu głupota. Nulka, cudek ma racje. Leć i rób wyniki a pózniej dobry lekarz.

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • cudek2 Autorytet
    Postów: 810 1324

    Wysłany: 5 maja 2016, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Nie mierzyłam w ciąży hormonów tarczycowych, bo ufam swojemu ginekologowi. Bez problemu donosiłam.
    Jeden wynik tsh nie świadczy o problemie. Najważniejsze, że mała ok. Miałaś szczęście. A po porodzie sprawdzałas wartości? Bo wiesz. .. U mnie latami było 2, 5- 3,7 potem 1,5 itd a hormony rozjechane. Lekarze olewali. Stawiali inne diagnozy. A proces zapalny trwał. Moje samopoczucie w skali 0-1₩ też różne od -2 do 8.... w końcu z łóżka nie wstalam. Równia pochyla. Punkcje kręgosłupa. Wycinanie miesni z łydki, setki badań i szpitali przerzucajacych się odpowiedzialnością itd... a wystarczało dać tyroksyne. .... obecnie objętość mojej tarczycy to 3... norma 13-18....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2016, 06:43

    860iwn15jj88tkvr.png
    860i73sb9uiq88aj.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7433

    Wysłany: 5 maja 2016, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dobrze czuję, więc nie robiłam. Po co? Zawsze się coś znajdzie, jak się szuka ;)

    Właśnie dlatego pytałam czy problem był wcześniej czy nie, bo jak tak, to wiadomo, trzeba leczyć, ale jak się pierwszy raz w ciąży robi, to mogą być trochę zafałszowane. W końcu nasz organizm przechodzi mega burzę hormonów.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • cudek2 Autorytet
    Postów: 810 1324

    Wysłany: 5 maja 2016, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie szukania na siłę i wyszukiwania schorzeń, ale sprawdzania swego stanu zdrowia przymajmniej raz w roku - morfologia, crp, badanie ogólne moczu, proby watrobowe, tsh, cytologia i usg piersi. Jak jakies obciazenia w rodzinie,to nawet i co pol roku.
    Czyli nie uznajesz w swoim życiu profilaktyki? Tylko działasz jak już się coś dzieje. Ja z kolei wyznaje zasadę "lepiej zapobiegać niż leczyć ". Umocniła się ona po urodzeniu dziecka, bo żyje już nie tylko dla siebie, więc trzeba o siebie dbać. A prawda taka, że jak sami o siebie nie zadbamy, to nikt tego za nas nie zrobi, a potem płacz, bo już na coś za późno a słynni medycy rozkładają ręce. No ale to wyobr każdego człowieka i nikomu nic do tego. Można jedynie zasygnalizować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2016, 08:12

    860iwn15jj88tkvr.png
    860i73sb9uiq88aj.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 5 maja 2016, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od dziś w lidlu moda ciążowa :)

    cudek2, guerretenshi, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Hiszpanka Koleżanka
    Postów: 32 9

    Wysłany: 5 maja 2016, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę euthyrox 25 dr od razu po dodatnim wyniki testu kazał robić badania.I na początku miałam ft4 16.65 pmol/l
    tsh 2.94 mlU/l
    estradiol 2147 pmol/l
    najpierw brałam dawkę 1x1 euthyrox ale potem zwiększył mi do 1.5x1
    Badania robiłam co 2 tyg a teraz co miesiąc mam robić.ostatnie wyniki
    ft4 18.94
    Tsh 0.814
    E2 8712
    I dr był z nich zadowolony.wg niego przyczyną poprzedniego poronienia mógł być właśnie zły poziom tych hormonów,wtedy tego nie kontrolowalam niestety.przede wszystkim trzeba trafić na dr któremu sie ufa.mój obecny dmucha i chucha na wszystko na wszelki wypadek;)

    cudek2 lubi tę wiadomość

    Dwie córki
    dwa poronienia
    do trzech razy sztuka?
    41e216d4d4.png
  • Meridian Ekspertka
    Postów: 230 100

    Wysłany: 5 maja 2016, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mam stresa przed dzisiejszą wizytą


    [link=https://www.suwaczki.com/]qb3cupjyeop1tpt9.png[/link]

    Meridian
  • cudek2 Autorytet
    Postów: 810 1324

    Wysłany: 5 maja 2016, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpanka - no to masz mądrego lekarza. Dobrze wiedzieć, że tacy są;)
    Polkosia- straciłaś kilka razy ciążę, z małą też nie do końca jak pisałaś było bez problemu plamienia cały czas. Jaka masz gwarancję, że to nie była przyczyna?

    860iwn15jj88tkvr.png
    860i73sb9uiq88aj.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 5 maja 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Od dziś w lidlu moda ciążowa :)

    Chciałabym już być na etapie, w którym ubrania ciążowe są niezbędne :)

    Meridan - trzymam kciuki, ja czekam do wtorku :)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dajcie spokój, to forum ciążowe a nie Wy ciągle jedna drugą pouczacie. Zostawmy to lekarzom, a same dajmy trochę na luz :)

    Isia86, s1985, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 5 maja 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Od dziś w lidlu moda ciążowa :)
    Właśnie weszłam żeby to napisać, bo Tesciowa zadzwoniła do mnie z informacja :)

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • paradise Autorytet
    Postów: 1258 1242

    Wysłany: 5 maja 2016, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meridian wrote:
    Ale mam stresa przed dzisiejszą wizytą
    Ja tez dzisiaj mam wizyte..

    piu3skjoie6xz8ns.png
    ex2bcwa1l40b3dtm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do dziewczyn które dziś wizytują proszę o same pozytywne informacje, bo tych złych już limit wyczerpany :)

    paradise lubi tę wiadomość

  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 5 maja 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    helo :D
    dziewczyny nie ma sensu gadac w ten sposób, każdy jest kowalem własnego losu. Cudek to tylko i wyłącznie sprawa Polkosi czy chodzi sie badac czy nie. Kazdy ma wlasne podejscie do wszystkich spraw.

    jeju u mnie jeszcze 2 tyg do wizyty :(((( o zgrozo!
    ja tez bym chciała byc na tym etapie zeby kupowac ubrania ciązowe :D a tu nici z tego. Mi się nawet cycki nie powiększyły i to mnie juz martwi.

    cudek2 lubi tę wiadomość

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • Kaczorek Autorytet
    Postów: 514 588

    Wysłany: 5 maja 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapisałam się na jutro bo kończą mi się leki.
    Może popodglądamy ;)

    guerretenshi lubi tę wiadomość

    3 IUI :(długi protokół 15.03 2015 punkcja 5 komórek ( 3 zarodki )18.03.2015 transfer 2 zarodków, Aniołek 7tc [*]
    31.03.2016 punkcja, (13 zarodków)
    5.04.2016 transfer 2 zarodków ( 4 śnieżynki),jedno <3
    f2w3yx8dqelvgt49.png
‹‹ 191 192 193 194 195 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie pozwól, by decydował przypadek – świadomie zaplanuj swoje rodzicielstwo

Planowanie rodziny to proces, który wymaga nie tylko przygotowania emocjonalnego, ale również kompleksowego podejścia zdrowotnego. Współczesna medycyna oferuje narzędzia, które pozwalają przyszłym rodzicom świadomie zadbać o zdrowie swojego potomstwa. W tym kontekście niezwykle istotne jest zrozumienie roli genetyki i docenienie możliwości wczesnego wykrywania ryzyka chorób dziedzicznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ