Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016
Odpowiedz

Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016

Oceń ten wątek:
  • Martusiazabka Autorytet
    Postów: 1093 552

    Wysłany: 20 października 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie u lekarza. Mówi ze krwawienia nie są z nadżerki. To szyjka. Mam brać tabletki rozkurczowe na noc żeby brzuch nie twardniał, ho wtedy dochodzi do krwawień. W dzień szyjka długa, zamknięta, śluz czysty. Teraz badał i też tak jest. Tylko w nocy problem. Dużo leżeć. Leżeć. I jeszcze raz leżeć. Gdyby cokolwiek się działo do przyjść do niego albo dzwonić. Ech... Juz nic z tego nie rozumiem :-(


    oar8skjo4squlk4t.png

    h84f3e5e51n59t97.png

    f2wli09kez578bel.png
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 20 października 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martusia, no jak gin kazał Ci leżeć to musisz niestety, choć wiem, że ciężko. Ale musisz jeszcze wytrwać te kilka tygodni, już niedługo :)

    A mnie po tym moim zmniejszonym brzuszku złapał jakiś dół. Był taki fajny, okrągły, a teraz nisko i mniejszy. Wczoraj tak patrzyłam na siebie w lustrze i doszłam do wniosku, że to naprawdę już niedługo poród i chyba będę jednak tęsknić za brzuszkiem i kopniakami w środku.

    Martusiazabka lubi tę wiadomość

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7433

    Wysłany: 20 października 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy dziś na USG, Matylda już 1,5 kg :) Jeszcze 2 i można rodzić ;) Ja niestety tyję w zastraszajacym tempie... 1kg tygodniowo i mam już 99 :(

    Werix, Madziula87, kalina123, cudek2, Izieth lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 20 października 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedyś któraś pisała że mama jest księgową (bądź zna się na przepisach pracowniczych). Chodzi mi głównie o to czy będąc na l4 należą mi się świadczenia z funduszu socjalnego.

    Wiem że wczasów pod gruszą nie dostałam ze względu na to że nieb wykorzystałam urlopu ale interesują mnie świadczenia wypłacane np. na święta

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Madziula87 Autorytet
    Postów: 411 318

    Wysłany: 20 października 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martusia jak mus to mus, najważniejsze, żeby było dobrze.

    Ja chyba też będę miała syndrom pustego brzuszka, te kopniaki są na tyle fajne i tak się człowiek przyzwyczaił, że póki co ciężko sobie wyobrazić jego brak. Choć córka pewnie tak skradnie mi serce do końca, że już nic innego nie będzie ważne ;)

    A moja waga stanęła, i to chyba od miesiaca jest nawet kilogram na minusie więc też nic z tego nie rozumiem.

    tb738ribfs156aj0.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 20 października 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ciągle tyje :( mimo że ostatnie 2tyg bardzo się pilnowałam, nie jadłam białego pieczywa, dużo spacerowałam to przytyłam 1,4kg w 2tyg ehh...

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Martusiazabka Autorytet
    Postów: 1093 552

    Wysłany: 20 października 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No leżeć trzeba... Jak nie będę teraz leżeć to do szpitala. I tam albo urodzę, albo będę leżeć w szpitalu. Nie ma to tamto. Ech...

    A co do wagi, ja też schudłam. Lekarz nawet na mnie nakrzyczał. Wogole od wagi sprzed ciąży mam tylko +1kg


    Tez będzie mi brakować tych kopniaków. To fajne uczucie :-)


    oar8skjo4squlk4t.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2016, 15:37

    h84f3e5e51n59t97.png

    f2wli09kez578bel.png
  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 20 października 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się w domu nie ważę, więc tylko u ginekologa dowiaduję się, ile utyłam :D Z jednej strony to dobre, bo się nie przejmuję ;p Na razie plus 10,5 kg, więc mam nadzieję, że do końca ciąży max 15 kg utyję. No i że mały nie przekroczy 3800. Ja urodziłam się 56 cm, 3200 waga, więc jest nadzieja ;) Chyba, że będzie po dziadku ;p

    Baranosia, u mnie w pracy gościu był 1,5 roku na zwolnieniu z tytułu wypadku przy pracy, więc też płatne 100%, i przysługiwały mu wszystkie świadczenia, włącznie z paczką świąteczną. Ja też mam opłacany pakiet medyczny, więc przysługują.

    17u9ha00otchcgqb.png
  • Elcia89 Autorytet
    Postów: 474 487

    Wysłany: 20 października 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam plus 13 kg. Wazylam 65 teraz 78.

    34bw3e3k9p7xsrt2.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7433

    Wysłany: 20 października 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martusia, a Ty jesteś na zwolnieniu? Bo chyba jeszcze pracowałaś niedawno? Jak trzeba leżeć, to trzeba. I radzę Ci - korzystaj :D Potem będziesz mogła tylko wspominać jak sobie mogłaś beztrosko poleżeć :P

    Madziula87, cudek2 lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Madziula87 Autorytet
    Postów: 411 318

    Wysłany: 20 października 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się ważę w domu o stałej porze, bo u lekarza różne godziny wizyt i różne ciuchy, raz człowiek mniej lub bardziej najedzony.

    Ja się urodziłam 4350 g i 56 cm także dziwne, że dziecko nie idzie w mame ;) A propo dużych dzieci bratowa 4 lata temu urodziła prawie 5 kg klocka :D oczywiście przez cesarke

    tb738ribfs156aj0.png
  • Martusiazabka Autorytet
    Postów: 1093 552

    Wysłany: 20 października 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkosia, ostatnie dwa tygodnie byłam na urlopie. A na zwolnieniu jestem właśnie od dzisiaj. Dlatego tez mnie to wszystko zastanawia. Bo jak pracowałam to nic się nie działo. A odkąd jestem w.domu, bardziej się oszczędzam, to są jakieś dziwne plamienia. A teraz nakaz leżenia. Ech... Ja świra dostanę. Nie umiem leżeć i nic nie robić. Zanudzę się na śmierć chyba. Ale trudno... Są rzeczy ważne i ważniejsze


    oar8skjo4squlk4t.png

    h84f3e5e51n59t97.png

    f2wli09kez578bel.png
  • Dotty84 Autorytet
    Postów: 1945 3556

    Wysłany: 20 października 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sie ważę rano w domu, zaraz po przebudzeniu i porannym kibelku hehe. Od początku września nic nie przybrałam, a Zosia w tym czasie plus 1.1kg :O a wpierdzielam wszystko!!! No i od początku ciąży ok +8 (+/-0.2) bo tak mi sie waha... juz było +8.6 ale znow schudłam
    Chyba Hanka mnie tak eksploatuje :)

    uxi9zb2.png
    sd5of8v.png
  • Dotty84 Autorytet
    Postów: 1945 3556

    Wysłany: 20 października 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martusiazabka, to Twoje pierwsze dziecko? Mnie w pierwszej ciąży tez tak nosiło, a teraz przyznam szczerze, że wykorzystuję każda wolną chwilę, żeby poleżeć... Z dwulatką w domu mam go bardzo niewiele :)

    uxi9zb2.png
    sd5of8v.png
  • Martusiazabka Autorytet
    Postów: 1093 552

    Wysłany: 20 października 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pierwsza :-)


    oar8skjo4squlk4t.png

    Dotty84 lubi tę wiadomość

    h84f3e5e51n59t97.png

    f2wli09kez578bel.png
  • Dotty84 Autorytet
    Postów: 1945 3556

    Wysłany: 20 października 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To leeeeeeeż hehe :) czytaj książki, oglądaj filmy :) jest mnóstwo przyjemnych rzeczy na które przez jakiś czas nie będziesz miała czasu/siły po porodzie :)

    polkosia, cudek2 lubią tę wiadomość

    uxi9zb2.png
    sd5of8v.png
  • Martusiazabka Autorytet
    Postów: 1093 552

    Wysłany: 20 października 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No narazie jest ciężko... Ale muszę się przestawić :-)
    To tak się rzuca w oczy ze to moja pierwsza ciąża? :-D


    oar8skjo4squlk4t.png

    h84f3e5e51n59t97.png

    f2wli09kez578bel.png
  • Iva79 Autorytet
    Postów: 425 561

    Wysłany: 20 października 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie , wlasnie kupilam magnez i babka w aptece mi mowila ,zeby zapytac lekarza do ktorego tyg ciazy moge brac , zeby nie hamowac skorczy. Wizyte mam za 2 tyg , biore od poczatku ciazy 80mg codziennie? Macie dziewczyny jakies doswiadczenie w tym temacie? Ja biore magnez, bo mam lekkie skorcze lydek , ale nie chce tez spowodowac zahamowania postepu porodu:)

    zem3o7es4lhz362l.png
    zem3x1hpn1yi29v5.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7433

    Wysłany: 20 października 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martusia, tak! :P Też gadałam jak potłuczona, że leżeć mi się nie chce :P W pierwszej ciąży :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2016, 17:12

    Dotty84, nick nieaktualny, cudek2, Martusiazabka lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 20 października 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę że jecie co chcecie i nie tyjecie. Ja nie wiem co w takim razie ze mną jest nie tak...

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
‹‹ 844 845 846 847 848 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowy rok - Nowy plan na świadomą ciążę. Kluczowe 90 dni przed poczęciem czyli jak świadomie przygotować organizm.

Nowy Rok sprzyja planom, nowym początkom i drobnym decyzjom, które z czasem mają realne znaczenie. To także dobry moment, by świadomie przygotować organizm do ciąży - spokojnie, bez presji i krok po kroku. Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników zaleca suplementację folianów co najmniej 12 tygodni przed planowaną koncepcją1, aby umożliwić osiągnięcie ich optymalnego poziomu w organizmie. Dlatego wspólnie z Partnerem Akcji Femibion zachęcamy do rozpoczęcia 90-dniowego planu przygotowania organizmu przed poczęciem. Twoje codzienne wybory dziś mogą mieć znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka w przyszłości.2 Sprawdź naszą noworoczną checklistę i zobacz, jak świadomie przygotować się do ciąży jeszcze przed pojawieniem się dwóch kresek.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ