X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Nauczycielki :-)
Odpowiedz

Nauczycielki :-)

Oceń ten wątek:
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogadaj sobie z dyrekcją. Miesiąc bez kasy przyjemny nie jest, ale przelicz to sobie dokładnie (najlepiej z księgową), może wyjdzie niecaly. Poza tym pamietaj, że na urlopie wypoczynkowym dostaniesz znów 100%. No i mozesz się starać o dofinansowanie urlopu (tzw. wczasy pod grusza), więc może się coś układa. Najlepiej jednak ustal sobie wszystko w swojej placówce, bo mogą być różnice.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • oczekujaca88 Przyjaciółka
    Postów: 198 47

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za rady! :) Spotkam się na spokojnie z księgową i to wyliczymy.

    4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

    3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

    dqprj44jz3vmfgd1.png
  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja jestem nauczycielką w szkole podstawowej. W styczniu poronilam, ciąża obumarla, zarazilam się świńska grypą.. straszne to było, dlatego teraz na L4 poszłam od razu za bardzo bałam się tych wszystkich wirusów i bakterii.

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu, współczuję. Uważam, że w naszym zawodzie dobrze jest iść szybko na l4. Ja poszlam po 14 tygodniach, ale w 6 tygodniu musiałam iść na tydzień zwolnienia, bo cała szkoła kichala i prychala, a mnie zaczęło już gardło boleć. Potem jeszcze chodziłam do pracy, bo chcialam trzeciklasiatow do egz. gim doprowadzić, ale nie było to fajne. Brzuch mnie bolał, uczniowie stresowali, na korytarzu dwa razy wpadł na mnie uczeń, w autobusie miejskim ludzie mnie miazdzyli. Nic przyjemnego.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • milagro Autorytet
    Postów: 537 515

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ja też jestem nauczycielką. Na zwolnienie poszłam już w 7 tyg ze względu na długa historie leczenia. Na początku wakacji dowiedziałam sie o ciązy i moj lekarz od razu kazał mi isc na zwolnienie. Powiedzial ze potem po macierzynskim bede mogła sobie odebrac niewykorzystany urlop za wakacje. Co do powrotów do pracy- kiedyś byłam zatrudniona na zastępstwo i nauczycielka, ktorą zastepowałam, wrocila pod koniec maja i nikt sie nie przejmował, ze to koniec roku.

    Mam pytanie czy orientujecie sie jak w takim przypadku wygląda sprawa awansu. Mam juz dwa lata stazu i został mi tylko rok. Czy bedę musiała zaczynac wszystko od początku? Czy te dwa lata bedą uwzględnione pomimo długiej przerwy?

    Tosiu czekamy na Ciebie :)
    hchys65g0858ajku.png
    30 tc - 1430g 34tc- 2182g
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogadaj w szkole. Przepisy mówią, że jak przerwa jest dluzsza niz rok, to staż trzeba odbyć od nowa w pełnym wymiarze. Ale zawsze warto się dopytac.

    milagro lubi tę wiadomość

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego nie wiem. Ja się powinnam zmieścić w pół roku, bo przeszlam na l4 pod koniec kwietnia, a rodzic mam w polowie pazdziernika. A potem macierzyński. Też mi się przerwie staż na dyplomowanego, ale robilam dopiero od wrzesnia, więc mi nie jest szkoda.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • milagro Autorytet
    Postów: 537 515

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwolnienie ciążowe się chyba inaczej liczy jak chorobowe z tego co rozmawiałam ze znajomą kadrową. Chyba można być dłużej niż pół roku.

    Tosiu czekamy na Ciebie :)
    hchys65g0858ajku.png
    30 tc - 1430g 34tc- 2182g
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli dobrze pamietam L4 ciazowe moze trwac 270 dni a zwykle 180.a staz przepada jezeli laczny okres nieobecnosci zwiazany z macierzystwem wynosi ponad 1,5 roku czyli nacierzynski, rodzicielski i l4 ciazowe. Jak nie przekracza 1,5 roku to sie przedluza o czas nieobecnosci

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2016, 20:16

    Isia86, milagro lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • rudi Ekspertka
    Postów: 204 78

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczekujaca88 wrote:
    Czyli dobrze myślałam :)

    u mnie wypada to mniej więcej w czerwcu :/ Czyli ni w 5, ni w 10 ten powrót :/ I teraz się zastanawiam, co zrobić. Opcje widzę dwie:
    1 - oddaję mężowi część macierzyńskiego i wracam od półrocza
    2 - idę na miesiąc czerwiec na wychowawczy

    Ta druga opcja jest mniej ciekawa, bo miesiąc bez wypłaty :/ A znowu wrócić po prawie 2 latach i to na półrocze.. dyrekcja mnie chyba zabije :P

    Po macierzyńskim odbierasz sobie jeszcze zaległy urlop wypoczynkowy. Jeśli weźmiesz w czerwcu urlop wychowawczy a do pracy wracasz we wrześniu, to przez wakacje nie masz pensji. U mnie dziewczyny w pracy nawet wracają do szkoły na jeden dzień w czerwcu np. dzień rady pedagogicznej na zakończenie roku szkolnego, aby mieć wypłatę przez wakacje. Albo na ostatnie 2 tygodnie szkoły.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2016, 11:55

    gyxwtv73y2bcylsz.png
  • oczekujaca88 Przyjaciółka
    Postów: 198 47

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już policzyłam z urlopem wypoczynkowym, że wypadnie mi w czerwcu :) i co, mam wrócić 1 czerwca do szkoły? :) Dyrekcja mnie chyba wyklnie :P Stąd właśnie się zastanawiam.. ewentualnie (teraz sobie myślę), mogę wrócić zaraz po zakończeniu roku szkolnego, a przed konferencją zakańczającą. No nie? Wtedy częściowo będę mieć niepłatne (jakieś 3 tyg) + zapłacone za te kilka dni, kiedy już jestem (jakiś tydzień) - zależy też, jak koniec roku wypada.

    4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

    3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

    dqprj44jz3vmfgd1.png
  • rudi Ekspertka
    Postów: 204 78

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczekujaca88 wrote:
    Ja już policzyłam z urlopem wypoczynkowym, że wypadnie mi w czerwcu :) i co, mam wrócić 1 czerwca do szkoły? :) Dyrekcja mnie chyba wyklnie :P Stąd właśnie się zastanawiam.. ewentualnie (teraz sobie myślę), mogę wrócić zaraz po zakończeniu roku szkolnego, a przed konferencją zakańczającą. No nie? Wtedy częściowo będę mieć niepłatne (jakieś 3 tyg) + zapłacone za te kilka dni, kiedy już jestem (jakiś tydzień) - zależy też, jak koniec roku wypada.

    Albo możesz pociągnąć L4 i wrócić już na czas konferencji :)

    gyxwtv73y2bcylsz.png
  • oczekujaca88 Przyjaciółka
    Postów: 198 47

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jak? :) Po urlopach iść do lekarza na L4? Zwykłe, chorobowe? :)

    4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

    3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

    dqprj44jz3vmfgd1.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a jak to jest z przerwą pomiędzy awansami? rok temu w czerwcu obroniłam nauczyciela kontraktowego, popracowałam rok ale pewnie na jesień pójdę już na zwolnienie ze względu na choroby itp czy później ten rok pracy będzie mi liczony, czy muszę znowu dwa lata przepracować aby zacząć na mianowanego?

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie liczony. Musisz tylko ten drugi rok odpracowac po macierzynskim i mozesz zaczynać staż na mianowanego.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • rudi Ekspertka
    Postów: 204 78

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczekujaca88 wrote:
    Ale jak? :) Po urlopach iść do lekarza na L4? Zwykłe, chorobowe? :)

    Tak robią u mnie dziewczyny.

    gyxwtv73y2bcylsz.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kai dzięki wielkie, cieszę się, bo szkoda by było stracić rok pracy :)

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • oczekujaca88 Przyjaciółka
    Postów: 198 47

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kai wrote:
    Będzie liczony. Musisz tylko ten drugi rok odpracowac po macierzynskim i mozesz zaczynać staż na mianowanego.

    Poczytaj:
    Staż trwa 2lata i 9 miesięcy. Wydłuża się go w przypadku nieobecności trwającej nieprzerwanie ponad miesiąc , o czas trwania tej nieobecności. Jeśli nieobecność związana jest z macierzyństwem staż może być wydłużony do 1 roku i 6 miesięcy. W innych przypadkach jeśli nieobecność trwała dłużej niż rok staż przerywa się.
    Warunki: przepracowanie dwóch lat od dnia nadania stopnia nauczyciela kontraktowego –(liczy się posiadanie umowy przez dwa lata a nie obecność w pracy)

    Czyli rozumiem, że nieważne, że nie ma mnie w pracy (mam L4 przez ciążę lub jestem na macierzyńskim), mija jakieś 2 lata, wracam do pracy i mogę rozpocząć staż na mianowanego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2016, 09:43

    4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

    3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

    dqprj44jz3vmfgd1.png
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziewczyny w pracy musialy jednak ten rok odpracować jeszcze. Nie mogły sobie wliczyć macierzyńskiego.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 10 września 2016, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Nauczycielki:) Ja jestem nauczycielką przedszkolną (8h pracy), najstarsza grupa, ale w niej mam kilku autystyków. Jestem dopiero w 6 tyg (5t1d) ciąży. Dziś byłam u ginekologa i dał mi luteinę na podtrzymanie, pytał czy dać l4 (troche sugerował to), odmówiłam. Ale teraz się waham. Myślałam, że jeszcze chociaż z miesiąc popracuję. Od września zaczęłam pracę, więc trochę mi głupio, ale zdrowie i życie przede wszystkim dziecka jest dla mnie najważniejsze. Staraliśmy się o maluszka od roku i ja już ostatnio przywykłam do myśli, że póki co nie jestem zdolna zajść w ciążę (stąd zmiana pracy) i tu niespodzianka! Leczę się endokrynologicznie i boję się o dzieciątko. Z jednej strony w tamtym tygodniu trochę byłam "zakręcona" w pracy, ale jakoś dawałam radę, z drugiej dziś cały dzień mi niedobrze, mam mdłości i większość dnia przespałam. Co byście zrobiły na moim miejscu? Pójść po l4 już w poniedziałek czy spróbować jeszcze trochę popracować?

    oar8yx8d9fawxkqt.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ