X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Nauczycielki :-)
Odpowiedz

Nauczycielki :-)

Oceń ten wątek:
  • Kocimietkaa Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 10 października 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie rację dziewczyny, nie ma co się zastanawiać i myśleć, by dla dyrektora było dobrze. Trzeba myśleć teraz o dziecku, ono jest najważniejsze. Choć muszę Wam powiedzieć, że spotkała mnie dziś miła niespodzianka i nie muszę już mieć dyżurów na korytarzu, bo pozostali nauczyciele postanowili się nade mną ulitować i mnie wyręczyć w tek kwestii :)

    sunshine lubi tę wiadomość

    1usaanli3c0r4nnw.png
    kjmnk6nlyx84ji9x.png
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 11 października 2016, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocimietko! To nie tylko uprzejmość, ale Twoje prawo od 4 miesiąca ciąży.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • Kocimietkaa Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 14 października 2016, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego moje drogie nauczycielki :)

    Madlene.:), sunshine, Kai lubią tę wiadomość

    1usaanli3c0r4nnw.png
    kjmnk6nlyx84ji9x.png
  • wiosnaachtoty Koleżanka
    Postów: 51 39

    Wysłany: 26 listopada 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja uczę angielskiego w podstawówce - zaczynam teraz dopiero 7 tydzień ciąży, ale ostatnio uczennica wpadła na korytarzu prosto na mój brzuch. Od tej pory martwię się jak to będzie. Tym bardziej, że muszę się ciągle przemieszczać, przepychać między dziećmi z sali do sali... Chcialam powiedziec dyretkorce, ale na USG jeszcze nie było widać zarodka i wstrzymam się do 12.12 - czyli następnej wizyty.
    Moja ginekolog też mnie trochę wkurzyła - jak powiedziałam, żepanuje ospa w szkole to powiedziała, że jak przechodziłam ospę to mogę dostać ewentulanie półpasiec i stwierdziła, że kobiety nieraz pracują w naprawdę CIĘŻKICH warunkach typu lakiery, chemikalia.

    Że niby praca nauczyciela lekka?? Chyba nie wie o czym mówi - boję się, że nie wystawi mi L4 - chciałabym pracowac tylko do końca 1 semestru.

    relg90bvs4p6hp5g.png
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najwyżej zmienisz lekarza. Uważaj na siebie. Wszelkie infekcje są najgroźniejsze w pierwszym trymestrze.

    wiosnaachtoty lubi tę wiadomość

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja tez jestem nauczycielka. mam takie pytanie: kiedy wracacie do pracy i w jakim wymiarze godzin?

    ja nie pracuje w pl (ale kiedys pracowalam) i mam teraz 23 godziny w dwoch szkolach (mam tez dojazdy). po porodzie dzieckiem bedzie sie zajmowala moja mama, a ja wracam po krotkim macierzynskim do pracy.

    w jakim wymiarze godzin wrocilyscie i kiedy?

    pzdr

    gosia

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • ahisma Autorytet
    Postów: 399 240

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gonia13 ja mam zamiar iść na macierzyński, a potem na wychowawczy. Na pewno nie będę się spieszyć z powrotem do pracy, bo po pierwsze nie mam nikogo z rodziny do pomocy przy małym, po drugie nie wyobrażam sobie zostawić takiego malucha w domu, a żłobek to już w ogóle poza kategorią.
    No i muszę zaznaczyć, że to moje pierwsze dziecko, wyczekane, więc tym bardziej nie wyobrażam sobie, że mogłoby mnie nie być przy nim w czasie, gdy najbardziej mnie potrzebuje. W ogóle to mogłabym długo wymieniać argumenty za, jak np. to, że chcę karmić piersią itp. ;)
    Nawet awansu zawodowego, który kończyłabym w lipcu jakoś mi nie szkoda.
    Trudno, po powrocie zacznę od nowa. Są rzeczy ważne i ważniejsze ;)

    Pracuję w niepublicznej szkole i u nas etat = 24h + 6 do dyspozycji dyrektora, czyli siedzę 30h. Umowę mam na czas nieokreślony i mimo zmian, które się dzieją w polskiej edukacji mam zapewnienie dyrekcji o powrocie do pracy na pełny etat.

    atdco7est7svlfak.png
    9ltfxzdv75wjz8un.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ahisma, dzieki za odpowiedz :) w szwajcarii jest niestety bardzo krotki macierzynski i oczywiscie mozna sie dogadac o bezplatny urlop potem, ale nie wiem czy by mi poszli na reke...moze tak, a moze nie...gwarancje miejsca pracy masz tylko na 16 tygodni.

    ja planuje powrot na 18-cie godzin, ale w dwoch szkolach, wiec kwestia dogadanie sie odnosnie planu itp. zobaczymy!!!

    pozdrawiam mamy nauczycielki :)

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ