X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Nauczycielki :-)
Odpowiedz

Nauczycielki :-)

Oceń ten wątek:
  • MartaAnna Znajoma
    Postów: 23 17

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was pracuje w szkole? Kiedy poszłyście na zwolnienie?

    p19uyx8dm5z6vttg.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wlasnie skonczyl mi sie macierzynski.Poszlam wczesnie na l4,bo tak radzila dyrekcja,ze bedzie lepiej dla organizacji pracy szkoly. W 5miesiacu juz.

    nowatorka lubi tę wiadomość

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • Orchidea--> Debiutantka
    Postów: 12 13

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracowałam do końca ☺

    7470vkcbp00r6cz8.png
  • rudi Ekspertka
    Postów: 204 78

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poszłam od razu. Pracuję z małymi dziećmi i według mojego lekarza nasz zawód jest najgorszy z możliwych dla kobiet w ciąży (infekcje, urazy itp.)

    gyxwtv73y2bcylsz.png
  • emilkazozz Autorytet
    Postów: 341 305

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracuje w niepublicznym przedszkolu. W pierwszej ciąży L4 od 10 tygodnia ciąży w związku z sezonem na grypę i inne choroby. Teraz też jestem w ciąży, ale do połowy lipca będę pracowała. Później urlop a od września na l4- tak ustaliłam z dyrekcja aby było wygodnie dla organizacji placówki i dla mnie samej.

    f2w3vfxms6mp9lea.png

  • kas91 Przyjaciółka
    Postów: 95 123

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 30 tygodniu ciazy i nadal pracuje w publicznym przedszkolu:)

    w57v9n73z5ivqbxe.png
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 12 maja 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poszłam w 14 tygodniu. Miałam straszne bóle brzucha.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • Ania imbir Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 30 maja 2016, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jesteście po studiach czy po kursach? Jak to teraz jest w tym szkolnictwie?

  • wianna Autorytet
    Postów: 879 240

    Wysłany: 30 maja 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) ja jeszcze pracuje, zamierzam do końca roku szkolnego, a jestem Grudniowka i od wakacji iść na L4, żeby ten urlop móc wykorzystać po macierzyńskim, mam nadzieję, że z tego powodu nie będzie jakiś zgrzytów w szkole, delikatnie podpytam kadrowej co i jak...

    Ja jestem po studiach, można zrobić kursy kwalifikacyjne, ale nie zawsze dyrektorzy dobrze wtedy patrzą, u mnie raczej nie zatrudnia się osób bez konkretnych studiów kierunkowych, nawet po podyplomówkach niechętnie przyjmują.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2016, 21:50

    Igor - nasze szczęście <3 ur. 9.12.2016 r. <3 3430 g <3 54 cm <3
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 23 czerwca 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś nam wątek umiera. Co z Wami, nauczycielki?

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • sunshine Autorytet
    Postów: 542 634

    Wysłany: 31 lipca 2016, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chyba poproszę o zwołnienie. Pracuję w przedszkolu prywatnym. 8 godzin z wiecznie chorymi dziećmi. W zeszłym roku (szkolnym) byłam co chwilę na antybiotyku. Jedno z dzieci miało podejrzenie wirusowego zapalenia opon mózgowych, dzieciaki co chwilę łapią ospę różyczkę, świnkę. Do tego mam w grupie 2 autystów. To cudowne dzieciaki, ale praca z nimi jest często trudna, Nieraz byłam skopana, czy pogryziona. Po prostu się boję. Jestem po in vitro i wiem że mogę nie mieć kolejnej szansy.

    atdc2n0at8s9ecys.png
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 31 lipca 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie, nie ma co ryzykować. W końcu to tylko parę miesięcy.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ja w drugiej ciąży L4 dostałam w 8-9tc ze względu na poprzednie poronienie, ale jeśli w następnej ciąży będzie wszystko w porządku chciała bym pracować do czasu ile dam radę. Pracuję w przedszkolu z grupą najmłodszą, po 8h dziennie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine wrote:
    ja chyba poproszę o zwołnienie. Pracuję w przedszkolu prywatnym. 8 godzin z wiecznie chorymi dziećmi. W zeszłym roku (szkolnym) byłam co chwilę na antybiotyku. Jedno z dzieci miało podejrzenie wirusowego zapalenia opon mózgowych, dzieciaki co chwilę łapią ospę różyczkę, świnkę. Do tego mam w grupie 2 autystów. To cudowne dzieciaki, ale praca z nimi jest często trudna, Nieraz byłam skopana, czy pogryziona. Po prostu się boję. Jestem po in vitro i wiem że mogę nie mieć kolejnej szansy.

    w tym przypadku na Twoim miejscu ja bym nie ryzykowała, poproś lekarza o L4 i spokojnej nudnej ciąży życzę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2016, 13:40

    sunshine lubi tę wiadomość

  • Grzybka Przyjaciółka
    Postów: 67 113

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na zwolnienie poszłam dosyć wcześnie (8tyg) ze względu na krwiaka, który się powiększał, więc lekarz zalecił odpoczynek. I już nie wróciłam do pracy, bo zaczynały się ferie, a po 1,5 miesiąca, jak już krwiak się wchłonął, zastępstwa za mnie były rozpisane, plan zmieniony i nie było sensu wracać. Nie żałuję, bo dopiero jak poszłam na zwolnienie to poczułam, jak bardzo byłam zmęczona.

    Zastanawiam się jak wygląda w naszej sytuacji sprawa urlopu macierzyńskiego. Czy w momencie jak byłam na zwolnieniu przez ferie i cześć wakacji to ten urlop mi się wydłuża o tyle tygodni? Któraś się orientuje?

    Kazik - 04.08.2016 <3
    bl9canli0pykz4o2.png

    Aniołek <3
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzyński możesz mieć półroczny 100% lub roczny 80% płatny. Potem możesz wykorzystać urlop wypoczynkowy (tyle dni, ile masz w wymiarze). Wymiar zależy od tego, czy jesteś zatrudniona na kodeks pracy, czy na kartę nauczyciela. Ja jestem na kodeks i mam 26 dni.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • oczekujaca88 Przyjaciółka
    Postów: 198 47

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 7 tyg. jestem na L4, bo krwawiłam i nie wiadomo było dlaczego :( Miałam plan zostać do końca roku szkolnego, ale wyszło inaczej. Na szczęście, teraz jest już ok :) Też zastanawiam się, jak to jest po porodzie z tymi urlopami.. Czy należy mi się, po macierzyńskim i rodzicielskim, "zwrot" urlopu za okres trwania L4 (czyli teraz) + za urlop i ferie podczas macierzyńskiego/rodzicielskiego? Pracuję w prywatnej SP, ale w oparciu o kartę n-la.

    4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

    3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

    dqprj44jz3vmfgd1.png
  • RozANA Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra jest nauczycielką i właśnie zachorowała w ciązy przez epidemię szkolną, było ciężko, także uważajcie na siebie

  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomnialam dodać, ze liczy się urlop zarówno ze zwolnienia, jak i z macierzyńskiego, czyli w moim przypadku dwa urlopy (-4 dni, które wykorzystalam w ferie). Najlepiej pogadać z dyrekcją i księgowością. Trudno wrócić do pracy w szkole w dowolnym momencie, pasowałoby od początku roku lub od półrocza. Mnie do półrocza brakuje dwoch tygodni, ale sobie wezmę na ten czas wychowawczy. Co prawda bezplatny jest, ale dwa tygodnie to wytrzymam. A potem do roboty. Dziecko będzie miało wtedy rok i trzy miesiące. Mam nadzieję, że będę miała do czego wrócić, bo mi rząd likwiduje miejsce pracy (uczę w gimnazjum).

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • oczekujaca88 Przyjaciółka
    Postów: 198 47

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli dobrze myślałam :)

    Kai, masz rację z tym powrotem - u mnie wypada to mniej więcej w czerwcu :/ Czyli ni w 5, ni w 10 ten powrót :/ I teraz się zastanawiam, co zrobić. Opcje widzę dwie:
    1 - oddaję mężowi część macierzyńskiego i wracam od półrocza
    2 - idę na miesiąc czerwiec na wychowawczy

    Ta druga opcja jest mniej ciekawa, bo miesiąc bez wypłaty :/ A znowu wrócić po prawie 2 latach i to na półrocze.. dyrekcja mnie chyba zabije :P

    4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

    3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

    dqprj44jz3vmfgd1.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ