X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Nowe staraczki 2018 w dwupaku :)
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018 w dwupaku :)

Oceń ten wątek:
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 9 marca 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie kupowałam, mnie by to chyba stresowało. Zresztą teraz jak czuję ruchy to już niepotrzebny ten detektor. Ale niektóre dziewczyny są zadowolone i sobie chwalą :) jak ma Cię to uspokoić to kup :) ale chyba około 12 tygodnia można wyłapać tętno.

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 9 marca 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Ja z jednej strony się cieszę że nie ma potrzeby częstszych wizyt ale też się dłuży strasznie :/ no ale może jak już dzidzia zacznie się ruszać to troszkę się uspokoje :)

    A dziewczyny co myślicie o detektorze tetna plodu? Pomaga w czekaniu czy stresuje jak się nie można wczuć w tetno? W ogóle macie takie coś? czy lepiej sobie darować ?
    Ja mam ale kupujac zalozylam sobie od razu ze jest doraznie i nie bede panikowac jak tetna nie znajde. I tak tez bylo na początku dlugo szukalam a pozniej juz wiedzialam jak szybko znalesc bez problemu. Wszystko zalezy od podejscia.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 9 marca 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Ja z jednej strony się cieszę że nie ma potrzeby częstszych wizyt ale też się dłuży strasznie :/ no ale może jak już dzidzia zacznie się ruszać to troszkę się uspokoje :)

    A dziewczyny co myślicie o detektorze tetna plodu? Pomaga w czekaniu czy stresuje jak się nie można wczuć w tetno? W ogóle macie takie coś? czy lepiej sobie darować ?
    Ja jakoś w ogóle się nie stresuję i nie czekam tak od wizyty do wizyty, lekki stres dopiero łapie mnie już na samym łóżku w gabinecie, choć też nie wiem czy to stres czy raczej podekscytowanie 😉 stresuje się to mój mąż przed każdą wizytą. 🙈

    A co do detektora tętna to mam i polecam , choć synek bardzo tego nie lubi i ucieka, to czasem fajnie podsłuchać serduszko, szczególnie po intensywnych dniach, czy długich podróżach, gdzie miewam różne bóle. 🙂 I nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem tętna, ale to może przez to też że jestem szczupła. Specjalnego żelu do tego też nie mam, używam oliwki albo zwykłej oliwy 🙂

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 9 marca 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zaczęły się poranne mdłości i pobolewanie brzucha. I czasem mam rumience nie wiadomo dlaczego :)

    Dalej się boję, ale do piątku coraz bliżej. Mam nadzieję, że moja mama dostanie piękny prezent na urodziny w postaci serduszka <3

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 9 marca 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajni, będzie wszystko dobrze! :) to wizytujemy w ten sam dzień - ja też w piątek :D

    Lajni85, Kaga lubią tę wiadomość

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 11 marca 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laski. Jak tam samopoczucie?
    Czekam z niecierpliwością na drugi trymestr, może odzyskam energię. Czuję się jak flak, ciężko mi.
    Ale budowa pełna parę, może w czerwcu uda się wprowadzić. :)

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 12 marca 2019, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo czekam na 2 trymestr :/
    Mam mdłości połączone z zawrotami głowy, na szczęście nie wymiotuje :)
    Mogłabym przespać całe dnie... brak energii totalny :( nawet na zakupy ciężko wyjść ech

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 12 marca 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha to czekamy razem na kolejny trymestr :) wszytskie trzy zaczynamy go w podobnym czasie. :)

    Ja wczoraj mialam wizyte u gina, moj czlowiek ma juz 2.23 cm. Krwiak nadal jest, ale jezeli bede sie oszczedzac to nie powinien juz zagrazac ciazy, wiec w koncu zaczynam wierzyc, ze bedzie dobrze. :)

    U mnie tez jedynym objawem jest zmeczenie. No i czasami dopadaja mnie okropne migreny. Zero wymiotow i ciesze sie z tego.
    My nie budujemy, ale ciaza nas uskrzydlila i w sobote wplacilismy zaliczke na mieszkanie. Bedzie pokoik dla malenstwa. :)

    Ania95 lubi tę wiadomość

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 12 marca 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga, to wspaniała wiadomość :) już na pewno będzie coraz lepiej :)

    Ale Wam zazdroszczę przeprowadzek... Ja tak bym chciała się już budować, a to dopiero za rok, dwa... Teraz nie mamy pokoiku dla maluszka, będzie spać z nami ;) ale takiemu maleństwu to chyba obojętnie na razie :P

    Dziewczyny, wytrzymajcie jeszcze trochę - w 2 trymestrze odżyjecie :D ja też cały czas spałam, nie miałam siły na nic. Praktycznie przez cały miesiąc mąż przejął wszystkie obowiązki, a ja tylko leżałam :P nie miałam siły do tego stopnia, że sama sobie kanapki nie zrobiłam tylko męża goniłam do kuchni 😅 ale minęło! Teraz często zapominam, że jestem w ciąży i muszę się hamować z pewnymi rzeczami ;)

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 12 marca 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh Ania dobrze ze to piszesz, bo tak sobie mysle - nie raz widuje kobiety z niemalymi juz brzuchami na zakupach, w parku itd itp Mysle o moich kolezankach, ktore z brzuszkami tez robily rozne rzeczy. A ja? Tak samo jak Ty... Tylko leze, maz ma 3 x wiecej obowiazkow itd. I sie zastanawiam czy to sie kiedys skonczy :P

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 12 marca 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak odzyjecie w 2 trymsetrze ale przeleci wam jak przez palce i zacznie sie 3ci.dla mnie chyba najciezszy:p
    Ale ciaza to taki stan ze nawet z tych dolegliwości człowiek sie cieszy.. Juz myślę sobie jak bedzie mi tęskno za tymi nawet bolesnymi kopniakami.

    Kaga lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 12 marca 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ❤️

    Laurka trochę mnie pochłonęła 😂

    Lola co do porodu, to sam w sobie trwał może 10-20 min 😂 5-6 parć i mała była na świecie, ale skurcze krzyżowe były okropne 😂 byłam na skraju łez, parte były chyba mniej bolesne 😉
    Skurcze zaczęły się w sobotę o 21 co 5-6 min, o 1 nad ranem pojechaliśmy na IP i tam skurcze co 4 min i rozwarcie 4 cm. Laura przyszła na świat 10 dni przed terminem 😉

    Ciaza zleciala mi bardzo szybko, każdy trymestr był piękny na swój sposób 😉
    Wszystko blednie, gdy dzidzia przychodzi na świat ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2019, 17:49

    Daffi, Kaga, Lola_M, Konieczynka, MissKathy92, Lajni85 lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 12 marca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marza piekne zdanie na koncu <3

    Nie moge sie juz doczekac ruchow dziecka, do tego momentu ciezko uwierzyc, ze cos sie dzieje. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2019, 10:27

    Marza89 lubi tę wiadomość

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze że nie tylko ze mnie takie zwłoki. Czuję się z tym beznadziejnie bezurzyteczna. Zaniedbuje starszaka, a on też wymaga uwagi, nie mówiąc już o mężu. Do tego zmiana pracy od marca. Ehhh oby do wiosny.

    Ja pierwszego dziecka tak szybko nie urodziłam. Wody odeszły o północy, partie dwie godziny a syn urodzony o 12.46 po południu. Najgorsze te parę były. Każda z nas jest inna i może być różnie.

    Kupiłam 2 pary spodni ciążowych. Już się w zdne nie mieszcze.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 12 marca 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marża jak poród był do przeżycia i wszystko dobrze to najważniejsze. U mnie pierwszy poród też był ok
    Ale za to ten masakra może dlatego że było dużo komplikacji

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 12 marca 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola przykro mi, że miałaś tyle komplikacji za to trzeci wychodzi, że może będzie ok 😀

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 12 marca 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a macie jakies sprawdzone firmy /sklepy internetowe z ciuchami dla ciezarnych?

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 12 marca 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marza narazie nie rozmyślań o trzecim bo nawet czasu nie mam.
    Chociaż do 40 jeszcze 10 lat to kto wie co to będzie.

    Może jeszcze wszystkie wylodujemy na nowych staraczkach 202? :)

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 12 marca 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co do sklepów i ubrań ciazowych nie pomogę nie potrzebowałam ich najlepsze były leginsy A w lecie sukienki.pozniej sukienki robiły za tuniki

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 12 marca 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga wrote:
    Dziewczyny a macie jakies sprawdzone firmy /sklepy internetowe z ciuchami dla ciezarnych?
    W netto teraz były tanie leginsy, kupiłam jedna parę. Od 23 marca będą w Lidlu rzeczy, są dobre gatunkowo :)

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ