Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolika wrote:
    Ale się denerwuje pod gabinetem, wyglądam jak galareta
    kciuki!!!

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki krwi.. Ii mam dodatnie IgG. Byłam dziś u lekarza na NFZ.. Ii on mi nic nee powiedział na ten temat.. Dopiero w domu zauważyłam.. Nee wiecie czy powinnam dodatkowo jeszcze zrobić jakieś badania? Hmm

    Po za tym 3cm człowiek. Serducho bije,

    SusieOne, nick nieaktualny, Klio86 lubią tę wiadomość

    4018d16ae9.png
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ppieguskaa wrote:
    Odebrałam wyniki krwi.. Ii mam dodatnie IgG. Byłam dziś u lekarza na NFZ.. Ii on mi nic nee powiedział na ten temat.. Dopiero w domu zauważyłam.. Nee wiecie czy powinnam dodatkowo jeszcze zrobić jakieś badania? Hmm

    Po za tym 3cm człowiek. Serducho bije,
    Niechcący polubiłam

    Ale co masz igg?

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak IgG dadatni.. Aa IgM ujemne

    4018d16ae9.png
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ppieguskaa wrote:
    Tak IgG dadatni.. Aa IgM ujemne
    Ale co? Toksoplazmoza, różyczka, cytomegalia?

    Poza tym igg to ok, przebytej kiedyś, nie ma problemu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2019, 18:01

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ppieguskaa wrote:
    Odebrałam wyniki krwi.. Ii mam dodatnie IgG. Byłam dziś u lekarza na NFZ.. Ii on mi nic nee powiedział na ten temat.. Dopiero w domu zauważyłam.. Nee wiecie czy powinnam dodatkowo jeszcze zrobić jakieś badania? Hmm

    Po za tym 3cm człowiek. Serducho bije,
    To dobrze, dodatnie igg wskazuje na przebyta chorobę i nabyta odporność :)

    SusieOne lubi tę wiadomość

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lotka1990 wrote:
    To dobrze, dodatnie igg wskazuje na przebyta chorobę i nabyta odporność :)
    Lub po szczepieniach :)

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziolinka wrote:
    kciuki!!!
    Czekamy :*

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś byłam na USG prenatalnym, wszystko jest w porządku :)

    SusieOne, nick nieaktualny, paulinabf2, sasquacz, Miniaturka, dana222 lubią tę wiadomość

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lotka1990 wrote:
    A ja dziś byłam na USG prenatalnym, wszystko jest w porządku :)

    A robiłaś pappe czy odpuścilas? :)

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście chodziło o toksyplazmoze..

    4018d16ae9.png
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ppieguskaa wrote:
    Oczywiście chodziło o toksyplazmoze..
    Hehe są jeszcze różyczka i cytomegalia dlatego nie wiedziałam. Tak czy inaczej igg to ok!

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samo usg jest idealne, ale przez wolną betę mam podwyższone ryzyko. Gdyby tylko liczyć przezierność karkową i pappe to wychodzi 1:110 czyli wysokie ryzyko, jeśli brać pod uwagę wszystkie parametry z usg i pappa to 1:1800 a jeśli usnąć parametr który najczęściej może wyjść błędny wychodzi 1:557. Wiec mam 3 wyjścia 1. Sanco albo Nifty 2. amniopunkcja na którą kwalifikuje się na nfz z powodu 6 krotnej wyższej wolnej bety 3. Nic nie robić. Lekarz twierdzi że jest niskie prawdopodobieństwo ale jeśli mam być spokojna to zaleca wyjście nr 1.

  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    A robiłaś pappe czy odpuścilas? :)
    Nie, nic się nie zmieniło, nie robiłam :)

    SusieOne lubi tę wiadomość

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • paulinabf2 Koleżanka
    Postów: 37 27

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam wyniki krwi wolne B-hcg 1,667 MoM PAPP-A 1,385 MoM w tym ryzyko podstawowe trisomia 21 1:919 skorygowane 1:2502 trisomia 18 1:2235 skorygowane 1:9721 i trisomia 13 1:7013 skorygowane < 1:20000 ma badaniu Napisane ze jest niskie ryzyko wad genetycznych teraz tylko wizyta u gin po skierowanie na echo serca troszkę jestem spokojniejsza oby nasza niedomykalność zastawki sama naprawila się ❤️

    SusieOne, sasquacz, dana222 lubią tę wiadomość

  • paulinabf2 Koleżanka
    Postów: 37 27

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wskazany termin porodu 26.12 początkowo termin na 05.01 ale jeszcze na pewno będzie się to zmieniać mam nadzieje ze uda się w sobotę u gin zobaczyć maleństwo i płeć 🥰

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas termin też usg skorygowało i było tak że wg. om był 31.12 potem wg pierwszych usg wychodził 06.01 a teraz wg usg 1 trymestru 31.12 i ten będzie brany pod uwagę ;) Płeć na 70 % chłopczyk, ale za ok 2tygodnie będę wiedzieć na pewno ponieważ zdecydowałam się na test NIFTY :)
    Wiec czekają mnie 2 tygodnie stresu

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • paulinabf2 Koleżanka
    Postów: 37 27

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolika 3mam kciuki za wyniki a coś wyszło na Usg czy w krwi ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2019, 20:21

  • Lula90 Ekspertka
    Postów: 172 128

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulinabf2 wrote:
    Karolika 3mam kciuki za wyniki a coś wyszło na Usg czy w krwi ?
    Zerknij sobie kilka postów wyżej. U Karoliki chodzi o wyniki z krwi.

    eh4cm4u.png
  • paulinabf2 Koleżanka
    Postów: 37 27

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Racja przeoczyłam 🤦🏼‍♀️

‹‹ 145 146 147 148 149 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ