X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 22 lipca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogą już sprawdzić w 14 tc szyjke

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 22 lipca 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to pomęczę tego lekarza.. :p

    4018d16ae9.png
  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 22 lipca 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez przez weekend miałam zajęcia i rekreacyjne i trochę stresowe bo wczoraj mój tata który jest po zawale i udarze potrzebował transportu szybkiego na IP z rosnącym ciśnieniem, wiec dopiero was doczytuje.

    Jeśli idzie o mnie to w każdej ciąży mam ciągnięcia i kłucia w pachwinach, przywykłam ale wkurzające to jest. Dochodzą bóle krzyżowe, dzięki Bogu nie nasilające się a raczej od przeciążenia. I tak.. wzdęcia... wrr czasem mam wrażenie ze wyglądam jak w 9 miesiącu 😑 natomiast co mi nie towarzyszyło wcześniej.. zaparcia i zatwardzenia... niestety 😣 nigdy w życiu nie cierpiałam na taka dolegliwość a tu nagle teraz..

    A i przedwczoraj, czego normalnie nigdy nie praktykuje, musiałam się rozebrać do naga do spania bo wszystko mnie niesamowicie swędziało, najbardziej piersi które dodatkowo są mega czule i mam wrażenie ze tez bardziej jak w ciąży poprzedniej oraz blizna po CC. W brzuchu na dole tez mnie ciągnie oczywiście ale to akurat znam i w ogóle czasem mnie nie ruszają, zreszta jak mam bieganinę z dzieciakiem nie skupiam się na tym, potem po prostu kładę się wygodnie chwile i staram się poleżeć lub zdrzemnąć z córeczką.

  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie szyjka sprawdzana za każdym razem do tej pory- dla lekarza to jest chwila jedynie głowice musi zmienić a warto wiedzieć bo od początku może mieć tendencje do skracania i lepiej to wcześniej wyłapać niż pizniej płakać że za późno na szew czy krążek. U mnie ostatnio miała ponad 4cm.

    Co do dentysty polecają właśnie drugi trymestr, ale generalnie teraz są takie znieczulenia że spokojnie cała ciążę można stosować. Ja się zawsze wstrzymuje do 2trymestru bo wtedy dopiero można gaz a ja bez gazu i znieczulenia nie dam się dentyście :D

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 22 lipca 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Ja póki co bezobjawowo, skurczy brak, nie ciągnie. Nawet powiedziałabym dość przyjemnie, apetyt dopisuje. W zeszłym tyg stresy miałam z alergia na słońce na caaalym brzuchu. Obraz nędzy i rozpaczy, ale już schodzi. W środę idę do ginki i zastanawiam się jak tam moja szyjka, bo w sumie może się skracac a tego nie czuje. Jak w obie przypomnę pierwsza i druga c to był ogólnie luuz i żadna siła nie miała prawa pokrzyzowac mojego wyobrażenia o stanie. Byłam nawet taka trzpiotka, bez żadnej wyobraźni.
    Ja w swojej pierwszej ciąży też się wcale nie przejmowałam. W ogóle się nie oszczędzałam i bardzo aktywna byłam. No cóż...nic wtedy o zagrożeniach,badaniach prenatalnych i tego typu rzeczach nie wiedziałam...
    Kciuki,żeby szyjka długa i twarda była!

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 22 lipca 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    Mogą już sprawdzić w 14 tc szyjke
    Nawet wcześniej. Mi mój dr sprawdzał w 11tc,a potem 14tc. To bardzo ważne,żeby mieć porównanie,bo szyjka szyjce nierówna i jedna może mieć ponad 4cm,a druga niecałe 3.

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 22 lipca 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mini89 wrote:

    Co do dentysty polecają właśnie drugi trymestr, ale generalnie teraz są takie znieczulenia że spokojnie cała ciążę można stosować. Ja się zawsze wstrzymuje do 2trymestru bo wtedy dopiero można gaz a ja bez gazu i znieczulenia nie dam się dentyście :D
    U mnie już właśnie drugi semestr. Zadzwonię i zapiszę się jutro. Nie ma co czekać...

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 22 lipca 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mini widzę,że identyczną datę porodu mamy ;-) 9.01?

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 22 lipca 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziolinka wrote:
    Mini widzę,że identyczną datę porodu mamy ;-) 9.01?

    Teoretycznie ;) ale jak mówię będzie cc i sama coś czuję że będzie grudzień. Będę się modlić o 36tc i oby dłużej. Byle blizna wytrzymała bo tym jestem przerażona. Za krótka przerwa między cieciami będzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2019, 19:44

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 22 lipca 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziolinka wrote:
    Ja w swojej pierwszej ciąży też się wcale nie przejmowałam. W ogóle się nie oszczędzałam i bardzo aktywna byłam. No cóż...nic wtedy o zagrożeniach,badaniach prenatalnych i tego typu rzeczach nie wiedziałam...
    Kciuki,żeby szyjka długa i twarda była!

    Ha to jak u mnie :D 2tyg przed porodem jeszcze pracowałam ciąża idealna żadnych dolegliwości nawet mdłości nic. Druga stracona to trzecia dmuchalam chuchalam i co od 12 Tc krwawienia co chwilę IP czy dziecko żyje... W 27tc szpital bo znów krwawienia i do tego skurcze dość mocne i wyciszali je lekami tydzień bo ciągle się pisały na ktg... Teraz próbuje uważać ale przy dwójce już się tak nie da...

    ex2buay3h02dl23a.png
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 22 lipca 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziolinka wrote:
    Nawet wcześniej. Mi mój dr sprawdzał w 11tc,a potem 14tc. To bardzo ważne,żeby mieć porównanie,bo szyjka szyjce nierówna i jedna może mieć ponad 4cm,a druga niecałe 3.
    Mi dopiero sprawdzi w 17 tc teraz miałam badanie na fotelu plus cytologie ale nie mówiła o szyjce sama nie wiem czy sprawdzała

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 22 lipca 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja wie o szyjce i póki co tylko sprawdzała ja na fotelu. W usg sprawdzają szyjke?

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 22 lipca 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mini89 wrote:
    Teoretycznie ;) ale jak mówię będzie cc i sama coś czuję że będzie grudzień. Będę się modlić o 36tc i oby dłużej. Byle blizna wytrzymała bo tym jestem przerażona. Za krótka przerwa między cieciami będzie
    a co dr o bliźnie mówi?
    Ja córeczkę urodziłam 5 tygodni wcześniej. Mam nadzieję,że ten maluszek nie będzie się tak spieszył,jak Lili. Ale bym się nie obraziła,jakby urodził się pod koniec grudnia ;-)

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 22 lipca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mini89 wrote:
    Ha to jak u mnie :D 2tyg przed porodem jeszcze pracowałam ciąża idealna żadnych dolegliwości nawet mdłości nic. Druga stracona to trzecia dmuchalam chuchalam i co od 12 Tc krwawienia co chwilę IP czy dziecko żyje... W 27tc szpital bo znów krwawienia i do tego skurcze dość mocne i wyciszali je lekami tydzień bo ciągle się pisały na ktg... Teraz próbuje uważać ale przy dwójce już się tak nie da...
    u mnie druga od początku leżąca,bo krwiak w macicy. Zniknął,pozwolili chodzić,to mi się plamienia zaczęły.Brałam leki podtrzymujące ciążę,a i tak urodziłam wcześniej.
    Teraz staram się do wszystkiego podchodzić na spokojnie,nie stresować się tak bardzo,bo w tej poprzedniej ciąży to masakra była :-(

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 22 lipca 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Moja wie o szyjce i póki co tylko sprawdzała ja na fotelu. W usg sprawdzają szyjke?
    tak. jest taka możliwość,jak masz jeszcze USG dopochwowe

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Moja wie o szyjce i póki co tylko sprawdzała ja na fotelu. W usg sprawdzają szyjke?
    Tak :) przez usg dopochwowe

  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 22 lipca 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolika wrote:
    Ja mam dokładnie tak samo jak ty też się zastanawiam czy jednak jak będę mieć ten silniejszy ból to nie podjechać na ip boję się że mnie tam wysmieja, jak pytałam lekarza to powiedział że jeśli to pierwsze dziecko to jest to normalne bo macica się rozciąga i że robi to pierwszy raz więc tak się dzieje. Ja jednak czytając forum itd nam w oczach panikę i strach, bo oprócz tego że to normalne może coś złego oznaczać. I weź tu człowieku nie siwej w ciazy :p
    Nikt Cię nie wyśmieję.I masz do tego prawo,żeby podjechać i sprawdzić,czy wszystko ok!

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 22 lipca 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Moja wie o szyjce i póki co tylko sprawdzała ja na fotelu. W usg sprawdzają szyjke?
    Tak sprawdzają.. Ii w sumie jest to bardziej prawidłowe. Bo mierzą ile cm ma.. Ii czy np otwiera się od strony macicy.

    4018d16ae9.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 22 lipca 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziolinka wrote:
    a co dr o bliźnie mówi?
    Ja córeczkę urodziłam 5 tygodni wcześniej. Mam nadzieję,że ten maluszek nie będzie się tak spieszył,jak Lili. Ale bym się nie obraziła,jakby urodził się pod koniec grudnia ;-)

    A no że blizna ładna i mam być spokojna. Całe szczęście łożysko będzie po drugiej stronie więc dodatkowa obawa, że będzie nachodzic na blizne i ja oslabi odpada.
    Ja mam core z 36tc a syn 38+5 ;)

    ex2buay3h02dl23a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2019, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj po jednej wizycie, badania z krwi ładne, ryzyko się nieznacznie zmniejszyło ale nie jakoś szczególnie ale doktor w sumie sugeruje by wykonać ta amniopunkcję, by wiedzieć czy na pewno wszystko jest ok.
    Za tydzień mam się u niego pojawić na usg by maluszka obejrzeć dokładnie - serduszko itd.
    Na 7.08 mam umówiona amniopunkcję.

    Genetyk raczej sugerował ze powinno być dobrze.
    Ech

‹‹ 180 181 182 183 184 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ